TOP 12: Nejlepší cestovní kanceláře a agentury 2024 –⁠ recenze

Chystáte se na dovolenou a nevíte, kde hledat? Víte, na co si dát pozor a podle čeho si vybrat cestovní kancelář nebo agenturu? A jaký je vůbec mezi nimi rozdíl? Naše recenze přináší unikátní kompletní srovnání.


Výběr
redakce

Největší výběr letních dovolených online.


TOP cestovní
kancelář

Skvělý výběr a klid v duši.


Skvělé možnosti
vyhledávání

Vyhledávejte, srovnávejte, najdete.


Nejoblíbenější vyhledávač ubytování

Klasika pro vyhledání ubytování.

Cestovni Kancelare A Agentury

Konečně můžete cestovat, aniž byste museli předtím nahrát přehršel QR kódů a naplnit mobil staženými certifikáty. Logicky tak nechcete nic promarnit, doba je nejistá. Ale jak si vybrat? Internet vás ochotně zahltí reklamami na nabídky cestovek, sotva zadáte do Googlu spojení “kam k moři.” Přitom špatná volba vás může stát nejen zkaženou dovolenou, ale taky peníze a mnoho stresu.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

V první řadě si při výběru cestovky, u které zájezd koupíte, dejte pozor, zda se jedná o cestovní kancelář nebo agenturu. Kancelář může zájezdy prodávat a nabízet, ale především pořádat. Na její zřízení klade zákon mnohem přísnější požadavky. Pro vás jako pro klienta je tím nejdůležitějším pojištění proti úpadku. Další výhodu představuje to, že víte, s kým jednáte a na koho se obrátit.

Naproti tomu cestovní agentura pojištění proti úpadku mít nemusí. Ona totiž samotné pobyty nepořádá, ani za ně neručí. Slouží pouze jako překupník, který zprostředkovává zájezdy jiných cestovních kanceláří. Dobrá cestovní agentura pro vás ale zajistí vše potřebné a vyjedná se samotnou cestovkou veškeré papírování. Výhodou pak je nesrovnatelně větší nabídka. Agentury nabízí produkty desítek kanceláří na jednom místě. Můžete si tak ceny podobných zájezdů do stejných destinací pohodlně srovnat a vybrat.

Výhoda zájezdu uspořádaného cestovní kanceláří je zjevná. Nemusíte se o nic starat. Cestovka vše zařídí za vás. Hotel, dopravu, stravu – nebo jen něco z toho, podle vaší volby. Na místě většinou najdete delegáta, který má v popisu práce za vás vše v domorodém jazyce vyřídit. Ale za to pohodlí si organizátor nechá zaplatit.

Když cestujete sami, můžete si služby poskládat podle ceny a svých preferencí. Jedete-li na vlastní pěst, vyjde to vždy levněji. Na druhou stranu musíte umět jazyky, nemáte se totiž na koho obrátit. Nikdo třetí neručí za smlouvy a dohody, které uzavřete s ubytovatelem. Dokonce i agentura vám do jisté míry poskytuje záštitu.

Většina cestovních kanceláří, a tudíž i agentur, nabízí velmi různorodou paletu zájezdů. Většina pořádá pouze zahraniční, některé i tuzemské. Dále se pobyty liší délkou. Klasické letní dovolené se nabízí jako pobytové – tedy relaxační. Kancelář vás odveze k moři, nakrmí vás a ubytuje. Pokud na lenošení na pláži moc nejste, můžete zvolit poznávací zájezdy. V takovém případě využijete služby průvodce, který ručí za program. Dnes se nabízí také aktivní dovolené – turistické, sportovní, extrémní či v zimě samozřejmě lyžařské.

Chcete-li si ušetřit cestu na pobočku, tak můžete zvolit výběr dovolené online. V případě cestovních kanceláří se tento proces příliš neliší od klasického výběru z katalogu. Pokud se potřebujete na něco zeptat, využijete online chat nebo zákaznickou linku. Ceny hotelu, letenek nebo destinace si hned můžete na internetu srovnat.

Základ při volbě dovolené je rozhodnout se, kam a jak chcete jet, jak chcete bydlet a co tam budete dělat. Srovnávače dovolených ale nabízí různé možnosti filtrování, takže nevadí, pokud zpočátku nemáte příliš jasnou představu. Při výběru online se rozhodně vyplatí pečlivě si přečíst recenze a storno podmínky.

Největší výběr letních dovolených online.

Hned v úvodu je třeba říct, že Invia není cestovní kancelář. Jako agentura zprostředkovává zájezdy jiných kanceláří. Podle recenzí se zdá, že někdy si to zákazníci při dojednání zájezdu neuvědomují a na tuto skutečnost si stěžují. Invia nabízí ve svém vyhledávači obrovský výběr zájezdů a destinací. Celkově zprostředkovává zájezdy 74 kanceláří. Navštívit můžete jednu z 61 kamenných poboček po celé České republice. 

Pokud nechcete na pobočku, můžete komunikovat telefonicky celý týden od 9 do 18:00 nebo na e-mailu, online chatu či přes Facebook. Zdá se, že v posledním roce mírně narostl počet negativních recenzí, ale jelikož se jedná o jednoho z největších poskytovatelů dovolených u nás, tak množství spokojených zákazníků stále ty rozzlobené převyšuje.

VÝHODY

NEVÝHODY

Skvělý výběr a klid v duši.

Blue Style je klasická cestovní kancelář, která zájezdy sama organizuje. Zákaznické recenze jsou veskrze pozitivní, i když se také zde jako všude najdou nějaké špatné. Klienti si pochvalují skvělou komunikaci. Operátoři call centra jsou k dispozici i o víkendu, nechybí online chat. Blue Style nabízí mnoho zájezdů různých typů. Podle hodnocení srovnávačů patří ceny pobytů k těm nejnižším. Také Blue Style může nabídnout rozsáhlou síť poboček. Jako jedna z mála cestovek nabízí možnost platit dovolenou na splátky bez navýšení. Jako nevýhodu obzvlášť pro českou klientelu vidíme, že nenabízí oblíbené Chorvatsko.

VÝHODY

NEVÝHODY

Vyhledávejte, srovnávejte, najdete.

Travelportal.cz je cestovní agentura. Spolupracuje s osmdesáti cestovními kancelářemi. Oproti svému konkurentovi Invii provozuje zhruba poloviční síť poboček. Vyniká skvělými přehlednými webovkami a pohodlným vyhledávačem. Můžete si najít dovolenou podle rozličných parametrů. Vypíchněme zde volbu místa odletu, protože to může klientům dovolenou značně usnadnit. Skvělá je možnost porovnat zájezdy vedle sebe nebo to, že se destinace ukazuje na mapě. Telefonická komunikace Travelportalu je k dispozici denně od 8 do 18:00, dále zde najdete online chat. Zákazníci si v recenzích komunikaci operátorů chválí.

VÝHODY

NEVÝHODY

Klasika pro vyhledání ubytování.

Booking.com možná není třeba představovat, ale náš výčet cestovních agentur by bez něj nebyl úplný. Nabízí možnost vyhledat, zarezervovat a zaplatit to nejdůležitější pro vaši dovolenou – ubytování. Booking přináší obrovský výběr a umí rozšířit perimetr vyhledávání podle dostupnosti bydlení. Všichni na Bookingu nejsou, menší výběr je v menších lokalitách nebo v horských střediscích. Ta totiž mívají vlastní vyhledávače nebo působí na Bergfex. Pro letní dovolenou ale Booking většinou poslouží skvěle.

Výhodou rezervace ubytování přes tuto platformu je snadná rezervace, viditelné storno podmínky a kalendář, kdy je ubytování volné. Nemusíte tak nikam psát, můžete rezervovat rovnou online. Poté už ale můžete komunikovat přímo s ubytovatelem. Výhodou jsou početné recenze.

V případě nespokojenosti vás Booking zaštítí při vyjednávání náhrady. Ale pozor, podpora a komunikace vyžadují trochu trpělivosti.

VÝHODY

NEVÝHODY

Agentura ve žlutém.

Dovolena.cz je cestovní agentura fungující pod deštníkem společnosti RegioJet. Výhodou je tak návaznost na služby žlutých autobusů i vlaků. Po republice má pouze tři pobočky, ale k dispozici je vám nonstop telefonní linka nebo online chat. Zprostředkovává nabídky až 120 cestovních kanceláří nejen z Česka, ale také z Německa. Pokud nemluvíte německy, tak si včas zjistěte, kterou z možností jste zarezervovali, delegáti u německých cestovek mluví, inu, německy. Portál nabízí možnost zarezervovat si pouze jednu službu – ubytování nebo letenku.

Ceny jednotlivých zájezdů jsou spíše orientační. Funguje to tak, že vy si zájezd vyberete, agentura ověří informace a pak se vás teprve zeptá, zda zájezd chcete, a rezervuje vaše místo. Proces je poněkud zdlouhavý. Nestane se vám ale to, na co si stěžují zákazníci u jiných agentur, že zájezd zarezervujete, zaplatíte a pak se vám operátor omlouvá, že cena se změnila. Za velmi zajímavou považujeme možnost “Do Chorvatska vlakem.” Společnost vypraví žluté vlaky do Rijeky a Splitu a odtamtud autobusy do padesáti různých destinací.

VÝHODY

NEVÝHODY

Když chcete klasiku.

CK Fischer funguje v České republice už 28 let. Pyšní se sítí 58 poboček po celé republice. Nabízí klasické letní dovolené i zimní exotiku. Přestože jde o klasickou cestovní kancelář (výběr je tak vždy logicky menší než u agentury, protože nabízí pouze své vlastní zájezdy), tak si zde můžete vybrat ze 150 destinací. CK Fischer se specializuje na exotické dovolené, takže pokud se na nějakou chystáte, tady si vyberete. Narozdíl od Blue Stylu neumožňuje prodej na splátky. Menší než obvykle je ale podpora. Operátoři jsou pro vás na telefonu pouze v pracovní dny od 7 do 20:00. Nechybí ale funkční online chat. Je třeba upozornit, že za poslední rok se více množí negativní recenze.

VÝHODY

NEVÝHODY

Klasika i něco navíc.

Cestovní kancelář Čedok působí na trhu přes 100 let. To je tradice, kterou hned tak někdo netrumfne. Její nabídka také v několika ohledech ostatní cestovky převyšuje. V první řadě si přes jejich portál můžete zarezervovat velmi levné letenky. Kromě zájezdů do zahraničí nabízí Čedok také Českou republiku, dále cestování po Evropě vlastním autem nebo zájezdy vlakem. Přes Čedok si můžete zajistit také pracovní cestu a společnost provozuje vlastní autobusovou dopravu.

Přehledný web s trochu odlišným, ale velmi praktickým vyhledávání vám to všechno nabídne. Pro věrné zákazníky nabízí cestovní kancelář také klub, ve kterém už od první registrace můžete čerpat slevy a další zajímavé výhody. K široké síti poboček počítejte také s telefonickou podporou každý den až do 21:00. Na stránkách zato chybí online chat.

VÝHODY

NEVÝHODY

Když chcete vidět něco navíc.

Ostravská cestovní kancelář založená roku 2011 má pobočky kromě domovské slezské metropole také v Praze a Brně. Kromě toho je k dispozici podpora na online chatu a na telefonu v pracovní dny od rána do 17:00. Tím jsme uvedli jedinou nevýhodu této mladé cestovky. Její nabídka totiž zákazníky, kteří se v ní najdou, uspokojí dokonale. Pořádá totiž poznávací zájezdy na tradiční i netradiční místa. Provázet vás bude delegát, který kromě jazyků skvěle rozumí místním zvykům a kultuře. 

Můžete cestovat letecky nebo autobusem. Na webu si podle parametrů snadno vyberete. Na zájezdech si užijete dovolenou bez mas turistů také proto, že účastníků bývá menší množství. Recenze cestovky jsou veskrze pozitivní, i když jich je zatím jen málo.

VÝHODY

NEVÝHODY

Gigant cestovních kanceláří s klasickou nabídkou.

Společnost Exim Tours je klasická cestovní kancelář. Roku 2019 tento gigant koupil společnost CK Fischer. Nabízí kromě letních pobytových dovolených také poznávací zájezdy a samostatné letenky. Skvěle umí exotiku. Jejich nabídka i webové stránky jsou velmi podobné CK Fischer, je to přeci jen vlastně stejná společnost. Také tady chybí online chat. Telefonická podpora je pro vás ale k dispozici denně včetně víkendů až do 22:00. Exim Tours se pyšní počtem 103 poboček.

Výběr destinací je zde menší než třeba u Blue Style, Exim se zaměřuje spíš na kvalitnější nabídku v menším množství destinací.

VÝHODY

NEVÝHODY

Rychle rostoucí srovnávač.

Etravel.cz je srovnávač zájezdů, který působí v rámci společnosti Fischer Group, kam patří třeba CK Fischer a Exim Tours. Jako každá agentura nabízí širší výběr. Vyhledat zde můžete z nabídky 94 cestovních kanceláří. Tato mladá společnost navíc svou nabídku rychle rozšiřuje. Kromě klasických letních dovolených poskytuje také lyžařské zájezdy, eurovíkendy, wellness pobyty. Vybrat si můžete dopravu autem, autobusem nebo letadlem.

Vyhledává se zde snadno. Jelikož s ohlasy na dovolené odkazuje na populární web Tripadvisor, tak pohodlně najdete mnoho recenzí hotelů. Agentura nemá žádné pobočky. Nabízí pouze online a telefonní podporu denně od 7 do 21:00. Recenze na služby agentury jsou veskrze pozitivní.

VÝHODY

NEVÝHODY

Když se nechcete nechat ošálit fotografem.

Zajezdy.cz je menší cestovní agentura z Třebíče, kde se také nachází její jediná pobočka. Ve srovnávači najdete výběr z nabídky 125 cestovek. Velkou výhodu představuje, že si agentura sama hlídá, zda kanceláře v její nabídce mají zákonné pojištění proti úpadku. Můžete si tu koupit pouze celý zájezd, nepůsobí jako vyhledávač letenek. Horší je také možnost podpory. Chybí online chat. Na telefonu jsou operátoři ve všední den do 18:00 a potom v neděli od 12 do 18:00.

Cestovka sází na přehledný portál doplněný o užitečné informace navíc a recenze z portálu Tripadvisor. Výhodu také představují realistické fotografie. Ty sice tolik nelákají k návštěvě jako nablýskané obrázky, jaké znáte z katalogů klasických kanceláří, ale zato si mnohem lépe představíte, co vás na místě čeká.

VÝHODY

NEVÝHODY

Cestovka pro příznivce adrenalinu

Pokud vás příliš neláká ležení na pláži, ale chcete něco zažít na vlastní kůži, určitě si vyberete z nabídky cestovní kanceláře Adventura. Ta se soustředí na poznávací zájezdy, cykloturistiku, pěší turistiku a outdoorové dovolené do různého množství destinací. Výhodou jsou také akce pořádané na zakázku. Zájezdů nabízí méně, ale soustředí se na kvalitu, kterou doručí specifickému spektru zákazníků.

Podpora bohužel funguje pouze ve všední dny do 16:00, chybí online chat a k dispozici je malé množství poboček. Popisy zájezdu jsou ale velmi podrobné a velmi rychle při čtení zjistíte, zda se pro vás hodí nebo nikoliv. Pro vlastní zákazníky se hodí promakaný věrnostní systém.

VÝHODY

NEVÝHODY

DVA tipy, jak vybrat cestovní kancelář

Už znáte nejlepší cestovní kanceláře a agentury na českém trhu. Máme ještě několik tipů, jak z nich vybírat.

1) Cestovní pojištění

Většina cestovních kanceláří i agentur má dojednané vlastní cestovní pojištění pro své klienty. Zjistěte si, jak je to ve vašem případě. Pokud totiž pojištění v ceně zájezdu nenabízí, musíte si ho dojednat sami.


2) Recenze

Čtěte recenze. Ohlasy zákazníků jsou to nejcennější, co dnešní online svět nabízí. Ale pozor, pamatujte, že nespokojený zákazník se ozve vždy, spokojený jen občas.

ŠEST tipů, jak pořídit výhodně dovolenou či zájezd

Dovolená vás nemusí stát tři měsíční platy. Přečtěte si několik tipů, jak pořídit zájezd co nejlevněji.

1) First minute

Jednou z možností, jak pořídit zájezd levně, je využít nabídky First minute dovolené. V takovém případě objednáváte dlouho dopředu za bezkonkurenční ceny a většinou máte k dispozici další výhody.


2) Last Minute

Pokud vám nevadí čekat do poslední chvíle, můžete výrazně ušetřit u Last minute dovolených. V takovém případě potřebují kanceláře doplnit volná místa na zájezdu. Letecké společnosti také tímto způsobem doobsazují letadla.


3) Srovnávače

Cestovní agentury vám vedle sebe ukážou nabídku mnoha možností v jedné destinaci. Můžete si tak služby porovnat vedle sebe, abyste neplatili zbytečně navíc.


4) Jeďte na vlastní pěst nebo si nechte sjednat jen něco

Dovolená na vlastní pěst je vždy levnější. Můžete využít možnosti nechat si sjednat jen to, co se vám samotným hledat nechce. Třeba jen ubytování nebo letenky.


5) Na stravování se dá ušetřit nejvíc

Tradičně nejvíc ušetříte, když si budete sami vařit. Při stravování v restauracích se totiž peníze rozkutálí nejrychleji. Na opačné škále bývají nejdražší all-inclusive zájezdy, na kterých můžete pít a jíst, co hrdlo ráčí.


6) Cestujte mimo hlavní sezónu (pro danou lokalitu)

Každá lokalita má svou hlavní sezónu někdy jindy. Když se jí vyhnete, tak můžete velmi výrazně ušetřit. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma cestovních agentur a kanceláří.

Při zakládání cestovní kanceláře musí dle zákona složit majitel nemalou částku. Ta slouží jako pojistka. V případě, že kancelář zkrachuje, vyplatí pojišťovna klientům uhrazené peníze a zaplatí z této částky jejich návrat ze zájezdu.

Všechny cestovní kanceláře a agentury podléhají jako každá firma zákonům České republiky. Na jejich dodržování dbá Česká obchodní inspekce. Pokud máte podezření, že cestovka něco zanedbala, právě sem můžete pochybení nahlásit.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)