5 nejlepších plánovačů koupelen 2024 – návrh koupelny zdarma

Shrnutí: Při výběru plánovačů se můžete rozhodovat podle toho, zda vám jde o rozvržení prvků, nebo si chcete rovnou vybírat konkrétní předměty. Pokud zvolíte plánovač od některého prodejce nábytku, většinou máte možnost svůj návrh dotáhnout k dokonalosti na prodejně s profesionály, což se může hodit. Zde jsou mé tipy:

A o čem píšu dál? Přidám i další recenze plánovačů a také praktické tipy k navrhování koupelen.


Výběr redakce

Siko konfigurátor
koupelen

Kdy vybrat Siko konfigurátor koupelen?

Pokud vám jde především o to rozvrhnout si, kde bude co v koupelně stát, konfigurátor Siko bude skvělou volbou.


Oblíbená volba

Plánovač koupelny
IKEA

Kdy vybrat Plánovač koupelny IKEA?

Jestliže si chcete při navrhování rovnou vybírat konkrétní produkty, nebo se inspirovat již hotovými návrhy, bude IKEA trefou do černého.


Další na zvážení

Koupelny
Jas

Kdy vybrat Koupelny Jas?

Pokud si chcete vytvořit jednoduchý návrh s rozestavěním nábytku nejen v koupelně, ale v celém bytě, pusťte se do navrhování s Koupelny Jas.


TOP pro kompletní interiér

Sweet
Home 3D

Kdy vybrat Sweet Home 3D?

Nechcete se nechat omezovat výběrem vybavení? Se Sweet Home 3D můžete můžete přidávat nábytek podle sebe. 

Planovace Koupelen

Designy koupelen dnes nabízí téměř nekonečné spektrum možností a je tak často těžké rozhodnout se, který by právě vaší koupelně slušel nejvíce. Od toho jsou tu plánovače koupelen, v nichž můžete široké množství stylů a barevných kombinací vyzkoušet právě na prostorech, které máte k dispozici.

Stačí otevřít správné webové stránky, zadat rozměry své koupelny a už můžete plánovat, kam postavíte vanu, jak bude vypadat a jakou barvou dlažby ji doplníte – tak fungují plánovače koupelen. Jedná se o programy, které zobrazují reálný náhled na koupelnu a vy si v nich skládáte a vybíráte nábytek podle svých představ. Většinou není třeba nic instalovat a programy jsou k dispozici zdarma. Následně si svůj návrh uložíte a můžete jej rovnou poslat k vybranému dodavateli.

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

1) Siko konfigurátor koupelen recenze

Jednoduchý plánovač pro hru s prostorem

Kdy zvažovat Siko konfigurátor koupelen?

Pokud vám jde především o to rozvrhnout si, kde bude co v koupelně stát, konfigurátor Siko bude skvělou volbou.

Nevybíráte si tu ale konkrétní kousky nábytku, tuto možnost hledejte u plánovače IKEA.

Proč jsem vybral Siko konfigurátor koupelen?

Protože pokud přemýšlíte, jak jednotlivé prvky v nové koupelně uspořádat, abyste co nejlépe využili celý prostor místnosti, a napadá vás více řešení, ale nevíte, jaké je nejlepší, pak vám pomohou funkce konfigurátoru koupelen od společnosti Siko. Jedná se o velmi jednoduchý online program, s nímž nebudete mít problém se uživatelsky sžít a vaše navrhování může začít ihned.

V prvním kroku jen zadáte rozměry své koupelny, případně můžete přidat informaci například o zkosené střeše. V tom dalším už začíná nejzábavnější část – umisťujete vany, sprchové kouty, toalety, umyvadla a další nábytek podle svých preferencí a zároveň vybíráte jejich ideální tvar. Jedinou nevýhodou je, že si nevolíte konkrétní modely těchto věcí, které byste později mohli rovnou i zakoupit.

Určitě nezapomeňte přidat i informace o tom, kde jsou okna, dveře a doplnit můžete i pračku nebo topný žebřík. Vše můžete libovolně posouvat, vyměňovat a otáčet, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Se zasazováním nábytku do prostoru vám může být užitečný i praktický pomocník pro dispoziční řešení koupelny, tedy PDF soubor na webu Siko, v němž najdete například doporučované vzdálenosti mezi jednotlivými prvky či montážní výšky umyvadel a toalet.

Jakmile budete s designem své budoucí koupelny spokojeni, můžete se podívat na soupis veškerého vybavení, v němž nechybí rozměry zvolených prvků. Svůj návrh můžete uložit a začít hned vytvářet další, je však nutné se k tomu na web přihlásit. Díky tomu ale můžete své projekty upravovat i v budoucnu. Nechybí ani možnost si vše vytisknout.

Uživatelské recenze Siko konfigurátoru koupelen

Na samotý konfigurátor moc recenzí nedohledáte, pár uživatelů jej však doporučovalo v diskuzi na modrastrecha.cz, případně mohou napovědět i recenze na Googlu nebo firmy.cz, které se ale věnují více firmě samotné. Co se týče konfigurátoru, ten bude vyhovovat spíše těm, kdo chtějí plánovat základní rozložení (nejen) v menších koupelnách. Výsledek pak můžete dotáhnout přímo na pobočkách s profesionály, kteří vám poradí s výběrem zařizovacích předmětů i designem, jak zmiňují recenzující. 

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Plánovač koupelny IKEA recenze

Propracovaný plánovač, který myslí na vše

Kdy zvažovat Plánovač koupelny IKEA?

Jestliže si chcete při navrhování rovnou vybírat konkrétní produkty, nebo se inspirovat již hotovými návrhy, bude IKEA trefou do černého.

Těm, co si ale spíše chtějí jen jednoduše rozvrhnout rozestavění předmětů, možná bude více vyhovovat jednodušší konfigurátor SIKO nebo Koupelny Jas.

Proč jsem vybral Plánovač koupelny IKEA?

Protože plánoč IKEA může být při návrhu opravdu velmi nápomocný. Hned na začátku si můžete vybrat, zda začnete svou koupelnu snů navrhovat kompletně od začátku, nebo se necháte inspirovat některým z návrhů samotného prodejce (výběr je přitom opravdu bohatý) a ten si jen upravíte podle svých možností a dispozic. Zde sice hrozí, že ne vše bude možné zabudovat i do vaší místnosti, ale tato varianta vám hodně usnadní práci.

Při navrhování pak máte na výběr z nespočtu konkrétních produktů IKEA, vše je možné měnit, upravovat a přesouvat a zároveň stále vidíte i aktuální cenu vámi navržené koupelny.

Uživatelské recenze Plánovač koupelny IKEA

Ani na samotný plánovač od IKEA nenajdeme mnoho recenzí, pár jsem jich dohledal na modrastrecha.cz. U zákazníků je oblíbený, oceňují, že není třeba nic instalovat a vše funguje online. Pár se jich potýkalo s menšími technickými problémy a občas program nefunguje, jak má. Na Google pak najdete spoustu recenzí na samotnou společnost, které jsou vesměs velmi pozitivní. 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Koupelny Jas recenze (plánovač koupelny)

Jednoduché plánování (nejen) koupelen

Kdy zvažovat plánovač Koupelny Jas?

Pokud si chcete vytvořit jednoduchý návrh s rozestavěním nábytku nejen v koupelně, ale v celém bytě, pusťte se do navrhování s Koupelny Jas.

Ani zde ale nebudete vybírat konkrétní kusy nábytku, k tomu poslouží lépe IKEA

Proč jsem vybral plánovač Koupelny Jas?

Protože jde o přehledný a jednoduše ovladatelný 2D plánovač (výsledek však můžete vidět i v 3D náhledu) a připravit si zde můžete návrh klidně i celého domu, plány si ukládat a vracet se k nim, nebo si je třeba uložit jako obrázek či PDF.

Plánovač funguje stejně jako u konkurence – zadáte rozměry koupelny, možné překážky a pak už skládáte veškeré vybavení, které zde chcete mít. Vše si samozřejmě můžete upravovat a přesouvat podle libosti.

Uživatelské recenze plánovače Koupelny Jas

Je škoda, že na tento plánovač nejde nalézt prakticky žádné recenze. Nezbyde vám tak, než vše vyzkoušet na vlastní kůži. Případně vám v rozhodování mohou pomoct recenze na samotná koupelnová studia společnosti, kde byste svůj návrh mohli dokončit spolu s pracovníky. Zde už recenze například na firmy.cz nebo Facebooku najdeme a hovoří o Koupelny Jas v příznivém světle. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Sweet Home 3D recenze (plánovač koupelny)

Program pro ty, co si rádi hrají

Kdy zvažovat Sweet Home 3D?

Nechcete se nechat omezovat výběrem vybavení? Se Sweet Home 3D můžete můžete přidávat nábytek podle sebe. 

Čeká vás ale stahování a instalace programu, mnohé programy, například od IKEA nebo SIKO, ale fungují i online.

Proč jsem vybral Sweet Home 3D?

Protože jestliže vás navrhování baví, bude vás bavit i program Sweet Home, s nímž si můžete navrhnout kompletní interiér nejen koupelen. Nejprve je sice nutné si program stáhnout a nainstalovat, ale i to je velmi jednoduché a rychlé. Pak už si jen vyberete místnost a přidáváte sanitu a nábytek. Pokud vám nevyhovuje dostupný výběr, můžete nahrávat i vlastní prvky. Jakoukoliv změnu vidíte okamžitě i v prostoru, což dělá navrhování jednodušší a ještě zábavnější.

Výsledek si můžete uložit či exportovat a následně zaslat vámi vybranému zhotoviteli (program totiž není spojen s konkrétním výrobcem).

Uživatelské recenze Sweet Home 3D

Na tento program jsem našel spoustu recenzí, a to na modrastrecha.cz i na zahraničních g2.com nebo getapp.com. Uživatelům se líbí, kolik možností nabízí, jak jednoduše se v něm pracuje i to, že zde klidně navrhnete celý dům. A to navíc komplet zdarma. Existuje i placená verze a mnozí upozorňují, že ty nejzajímavější funkce najdete právě až v ní.

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Duravit recenze (plánovač koupelny)

Výběr z mnoha předpřipravený designů

Proč jsem vybral Duravit?

Svou koupelnu snů si můžete navrhnout i u společnosti Duravit. Vycházet přitom můžete z předchystaných návrhů nebo konkrétních sérií, které firma nabízí. Všechny varianty si přizpůsobíte svým potřebám a dispozicím a nemusíte se tak bát, že by vás v navrhování předpřipravené styly nějak omezovaly.

Při navrhování máte na výběr spousty variant běžného koupelnového nábytku, ale i pár doplňků navíc. Nechybí různé dekorace, ale ani třeba sauna nebo vířivka. Jednou z mála nevýhod tak je chybějící čeština, v plánovacím procesu se musíte spolehnout na své znalosti angličtiny.

VÝHODY

NEVÝHODY

4 praktické tipy, jak si navrhnout koupelnu

Rádi byste se do navrhování pustili, ale netušíte, jak začít? Pomohou vám následující tipy. 

1) Dobře měřte

Stejně jako u navrhování kterékoliv jiné místnosti je i zde zásadní prostor, který můžete využívat. Je proto nezbytné koupelnu nejprve dobře změřit, zvážit umístění dveří a oken a také vzít v potaz technické parametry jako umístění trubek či zásuvek. To vše může výsledek značně ovlivnit a je dobré s tím tak počítat od začátku.


2) Promyslete vybavení

Na začátku si ujasněte, co vše chcete v koupelně mít. Vycházet přitom můžete z počtu lidí, kteří budou koupelnu využívat, a také z možných budoucích potřeb (například, pokud plánujete děti a podobně). To vše ovlivní rozhodování, zda se přikloníte ke sprchovému koutu či vaně, nebo jednomu či dvěma umyvadlům.


3) Respektujte prostor

Myslete na to, že každý prvek v koupelně musí mít i dostatek volného prostoru ve svém okolí. Díky tomu budete moci vše opravdu prakticky využívat. Není tak dobrou cestou snažit se do malé místnosti vměstnat vše. Koupelna by navíc měla působit relaxačním a příjemným dojmem, což přemíra věcí poněkud kazí. Pokud bojujete s prostorem, raději proto přesuňte pračku do jiné místnosti a vyberte si buď pouze sprchový kout, nebo vanu.


4) Nechte si poradit

Spoustu praktických postřehů a aktuálních trendů vám poradí odborníci, kteří váš návrh mohou dotáhnout do konce a díky svým zkušenostem jej vylepšit. Jejich služby jsou často zdarma (pokud se rozhodnete pro následnou realizaci u dané společnosti) a byla by škoda jich nevyužít. Finální rozhodnutí je nakonec stejně na vás.

Shrnutí: Podle čeho se orientovat při navrhování koupelny? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Změřili jste dobře celý prostor?ano
✅ Zvážili jste všechny možné překážky?ano
✅ Ujasnili jste si, jaké vybavení by měla koupelna mít?ano
✅ Bude ve finále koupelna působit příjemným a relaxačním dojmem?ano

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesním několik nejčastějších otázek, které padají na téma plánovačů koupelen.

Ve většině případů si programy stahovat nemusíte a pracujete s nimi rovnou v prohlížeči. Najdou se však i sofistikovanější programy, které stažení vyžadují. Záleží tedy na vašich preferencích. 

Pokud zvolíte plánovač od prodejce koupelnového vybavení, pravděpodobně si budete moci při plánování vybírat pouze z jeho sortimentu. To může být pro někoho omezením a lehkou nevýhodou plánovačů. Najdete však i programy, kam si lze nahrát i již vámi vybraný nábytek a další vybavení. 

Videa

4.9/5 - (13 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář