5 nejlepších plánovačů koupelen 2023 – návrh koupelny zdarma

Kde si vytvoříte online a zdarma návrh koupelny vašich snů? Jak plánovače fungují a jaké možnosti nabízejí? A na co při plánování nezapomenout?


Výběr redakce

Jednoduchý plánovač pro hru s prostorem


Oblíbená volba

Propracovaný plánovač, který myslí na vše


Další na zvážení

Jednoduché plánování (nejen) koupelen


TOP pro kompletní interiér

Program pro ty, co si rádi hrají

Planovace Koupelen

Designy koupelen dnes nabízí téměř nekonečné spektrum možností a je tak často těžké rozhodnout se, který by právě vaší koupelně slušel nejvíce. Od toho jsou tu plánovače koupelen, v nichž můžete široké množství stylů a barevných kombinací vyzkoušet právě na prostorech, které máte k dispozici.

Co je to plánovač koupelny

Stačí otevřít správné webové stránky, zadat rozměry své koupelny a už můžete plánovat, kam postavíte vanu, jak bude vypadat a jakou barvou dlažby ji doplníte – tak fungují plánovače koupelen. Jedná se o programy, které zobrazují reálný náhled na koupelnu a vy si v nich skládáte a vybíráte nábytek podle svých představ. Většinou není třeba nic instalovat a programy jsou k dispozici zdarma. Následně si svůj návrh uložíte a můžete jej rovnou poslat k vybranému dodavateli.

Nejlepší plánovače koupelen

  1. Siko 2D konfigurátor koupelen
  2. Plánovač koupelny IKEA
  3. Koupelny Jas
  4. Sweet Home 3D
  5. Duravit

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Jednoduchý plánovač pro hru s prostorem

Přemýšlíte, jak jednotlivé prvky v nové koupelně uspořádat, abyste co nejlépe využili celý prostor místnosti? Napadá vás více řešení, ale nevíte, jaké je nejlepší? Pak vyzkoušejte funkce konfigurátoru koupelen od společnosti Siko. Jedná se o velmi jednoduchý online program, s nímž nebudete mít problém se uživatelsky sžít a vaše navrhování může začít ihned.

V prvním kroku jen zadáte rozměry své koupelny, případně můžete přidat informaci například o zkosené střeše. V tom dalším už začíná nejzábavnější část – umisťujete vany, sprchové kouty, toalety, umyvadla a další nábytek podle svých preferencí a zároveň vybíráte jejich ideální tvar. Jedinou nevýhodou je, že si nevolíte konkrétní modely těchto věcí, které byste později mohli rovnou i zakoupit.

Určitě nezapomeňte přidat i informace o tom, kde jsou okna, dveře a doplnit můžete i pračku nebo topný žebřík. Vše můžete libovolně posouvat, vyměňovat a otáčet, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Se zasazováním nábytku do prostoru vám může být užitečný i praktický pomocník pro dispoziční řešení koupelny, tedy PDF soubor na webu Siko, v němž najdete například doporučované vzdálenosti mezi jednotlivými prvky či montážní výšky umyvadel a toalet.

Jakmile budete s designem své budoucí koupelny spokojeni, můžete se podívat na soupis veškerého vybavení, v němž nechybí rozměry zvolených prvků. Svůj návrh můžete uložit a začít hned vytvářet další, je však nutné se k tomu na web přihlásit. Díky tomu ale můžete své projekty upravovat i v budoucnu. Nechybí ani možnost si vše vytisknout.

VÝHODY

NEVÝHODY

Propracovaný plánovač, který myslí na vše

Velmi nápomocný plánovač nabízí na svém webu i IKEA. Hned na začátku si můžete vybrat, zda začnete svou koupelnu snů navrhovat kompletně od začátku, nebo se necháte inspirovat některým z návrhů samotného prodejce (výběr je přitom opravdu bohatý) a ten si jen upravíte podle svých možností a dispozic. Zde sice hrozí, že ne vše bude možné zabudovat i do vaší místnosti, ale tato varianta vám hodně usnadní práci.

Při navrhování pak máte na výběr z nespočtu konkrétních produktů IKEA, vše je možné měnit, upravovat a přesouvat a zároveň stále vidíte i aktuální cenu vámi navržené koupelny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduché plánování (nejen) koupelen

Přehledný a jednoduše ovladatelný 2D plánovač (výsledek však můžete vidět i v 3D náhledu) najdete na webu Koupelny Jas. Připravit si zde můžete návrh klidně i celého domu, plány si ukládat a vracet se k nim, nebo si je třeba uložit jako obrázek či PDF.

Plánovač funguje stejně jako u konkurence – zadáte rozměry koupelny, možné překážky a pak už skládáte veškeré vybavení, které zde chcete mít. Vše si samozřejmě můžete upravovat a přesouvat podle libosti.

VÝHODY

NEVÝHODY

Program pro ty, co si rádi hrají

Jestliže vás navrhování baví, bude vás bavit i program Sweet Home, s nímž si můžete navrhnout kompletní interiér nejen koupelen. Nejprve je sice nutné si program stáhnout a nainstalovat, ale i to je velmi jednoduché a rychlé. Pak už si jen vyberete místnost a přidáváte sanitu a nábytek. Pokud vám nevyhovuje dostupný výběr, můžete nahrávat i vlastní prvky. Jakoukoliv změnu vidíte okamžitě i v prostoru, což dělá navrhování jednodušší a ještě zábavnější.

Výsledek si můžete uložit či exportovat a následně zaslat vámi vybranému zhotoviteli (program totiž není spojen s konkrétním výrobcem).

VÝHODY

NEVÝHODY

Výběr z mnoha předpřipravený designů

Svou koupelnu snů si můžete navrhnout i u společnosti Duravit. Vycházet přitom můžete z předchystaných návrhů nebo konkrétních sérií, které firma nabízí. Všechny varianty si přizpůsobíte svým potřebám a dispozicím a nemusíte se tak bát, že by vás v navrhování předpřipravené styly nějak omezovaly.

Při navrhování máte na výběr spousty variant běžného koupelnového nábytku, ale i pár doplňků navíc. Nechybí různé dekorace, ale ani třeba sauna nebo vířivka. Jednou z mála nevýhod tak je chybějící čeština, v plánovacím procesu se musíte spolehnout na své znalosti angličtiny.

VÝHODY

NEVÝHODY

4 praktické tipy, jak si navrhnout koupelnu

Rádi byste se do navrhování pustili, ale netušíte, jak začít? Pomohou vám následující tipy. 

1) Dobře měřte

Stejně jako u navrhování kterékoliv jiné místnosti je i zde zásadní prostor, který můžete využívat. Je proto nezbytné koupelnu nejprve dobře změřit, zvážit umístění dveří a oken a také vzít v potaz technické parametry jako umístění trubek či zásuvek. To vše může výsledek značně ovlivnit a je dobré s tím tak počítat od začátku.


2) Promyslete vybavení

Na začátku si ujasněte, co vše chcete v koupelně mít. Vycházet přitom můžete z počtu lidí, kteří budou koupelnu využívat, a také z možných budoucích potřeb (například, pokud plánujete děti a podobně). To vše ovlivní rozhodování, zda se přikloníte ke sprchovému koutu či vaně, nebo jednomu či dvěma umyvadlům.


3) Respektujte prostor

Myslete na to, že každý prvek v koupelně musí mít i dostatek volného prostoru ve svém okolí. Díky tomu budete moci vše opravdu prakticky využívat. Není tak dobrou cestou snažit se do malé místnosti vměstnat vše. Koupelna by navíc měla působit relaxačním a příjemným dojmem, což přemíra věcí poněkud kazí. Pokud bojujete s prostorem, raději proto přesuňte pračku do jiné místnosti a vyberte si buď pouze sprchový kout, nebo vanu.


4) Nechte si poradit

Spoustu praktických postřehů a aktuálních trendů vám poradí odborníci, kteří váš návrh mohou dotáhnout do konce a díky svým zkušenostem jej vylepšit. Jejich služby jsou často zdarma (pokud se rozhodnete pro následnou realizaci u dané společnosti) a byla by škoda jich nevyužít. Finální rozhodnutí je nakonec stejně na vás.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma plánovačů koupelen.

Ve většině případů si programy stahovat nemusíte a pracujete s nimi rovnou v prohlížeči. Najdou se však i sofistikovanější programy, které stažení vyžadují. Záleží tedy na vašich preferencích. 

Pokud zvolíte plánovač od prodejce koupelnového vybavení, pravděpodobně si budete moci při plánování vybírat pouze z jeho sortimentu. To může být pro někoho omezením a lehkou nevýhodou plánovačů. Najdete však i programy, kam si lze nahrát i již vámi vybraný nábytek a další vybavení. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (13 votes)