TOP 11: Nejlepší online budovatelské strategie zdarma 2024 – recenze

Jaké jsou nejlepší online budovatelské strategie zdarma? Do jakých světů a prostředí vás zavedou? A jaké vám zajistí hodiny zábavy?


Výběr redakce

Budujte své impérium: porovnávejte se, budujte aliance nebo rabujte jiné hráče 


Pro fanoušky fantasy

Zábavná fantasy budovatelská strategie s elfy a lidmi


Strategie ze starého Egypta

Přeneste se do Starého Egypta a vybudujte silnou civilizaci!


TOP hra se zvířaty

Staňte se ředitelem ZOO! Budovatelská strategie pro milovníky zvířat

Budovatelske Strategie

Láká vás taková hra, u které musíte přemýšlet pár kroků dopředu? Chcete své protihráče přechytračit vaším selským rozumem? Myšlenka na vybudování impéria z nuly, dobývání nových území a řízení hospodářství vám zní více než dobře? Přečtěte si náš seznam nejlepších online budovatelských strategií zdarma!

Budovatelská strategie je podžánr strategické počítačové hry, ve které se hráč soustředí na budování (a ekonomiku) namísto boje. Zpravidla dostanete na starosti malou vesničku, ze které se postupně snažíte vytvořit prosperující velmoc. Hry se liší tematikou, grafikou či herním stylem. Můžete se ocitnout jako faraon ve starém Egyptě, starat se ZOO nebo třeba dělat nájezdy jako pravý Viking.  

  • S výstavbou svého městečka, ZOO, farmy či vlakové společnosti začínáte na zelené louce, často i doslova. Pomocí chytrých kroků můžete z vaší malé osady vytvořit mocné impérium.
  • Ve hře se staráte o věci jako je: obchod, finance, vojenská strategie, diplomacie, uzavírání spojenectví, dobývání vesnic a především o neustále vylepšování svého území.
  • Vynikající pro hráče s dobrým selským rozumem, kteří rádi přemýšlejí několik tahů dopředu.
  • Budovatelské strategie jsou často velmi promyšlené a opravdu komplexní hry.
  • Můžete spolupracovat a porovnávat se s dalšími hráči jako jste vy.
  • K hraní vám často stačí jen prohlížeč a připojení k internetu. Většinou není nutné do PC nic instalovat.

Online hry zdarma umožňují lidem hrát kompletně zdarma. Za peníze si však můžete kupovat různá vylepšení do hry, jež vás postup ve hře urychlí (tzv. mikrotransakce). Není to však povinné, pravdou je, že většina hráčů ve hrách nic nekupuje. Hry proto potřebují velké množství hráčů.  

Budujte své impérium: porovnávejte se, budujte aliance nebo rabujte jiné hráče 

Láká vás vybudovat si vlastní impérium? Forge of Empires vám to umožní. Začínáte ale hezky od píky v době kamenné 5000 let př. n. l. Postupně se můžete dopracovat až do vzdálené budoucnosti a mít ve světě mezi hráči větší a větší vliv. Jde o oblíbenou strategickou online hru, ve které je kromě vašeho selského rozumu při stavbě města důležité také navazování obchodních a spojeneckých vztahů s jinými hráči. Vrhnout se můžete i do válečných konfliktů a naplnit si tak kapsy válečnou kořistí. Dávejte však pozor! Karma se může obrátit i proti vám.

Forge of Empires je skvělým příkladem toho, když strategie s více herními prvky dobře funguje a je zábavná i po mnoha desítkách hodin.

Kategorie: budovatelské, strategie, simulace

Zábavná fantasy budovatelská strategie s elfy a lidmi

Unikátní kombinace klasické budovatelské strategie a fantasy světa jménem Elvenar dává vzniknout poměrně návykové herní zábavě. Celá hra se točí okolo lidí a elfů, přičemž si sami můžete vybrat, za jakou rasu chcete hrát vy. Každá z těchto společností má své výhody a nevýhody. Princip hry je prostý – rozšiřujte svou startovní malou vesničku do té doby, než před vámi vyroste famózní, životem pulzující město. Toho lze docílit vícero herními styly. Nejdůležitější částí hry je vylepšování pomocí prodeje surovin a výrobků z nich. Obilí, dřevo, jídlo… Stejně tak máte možnost objevovat okolí a dobývat nová teritoria.

Doporučit hru můžeme trpělivým hardcore hráčům se smyslem pro strategii, protože právě je hra odmění svým přístupem nejvíc – je to prostě výzva.

Kategorie: budovatelské, fantasy, strategie

Přeneste se do Starého Egypta a vybudujte silnou civilizaci!

V Anocris se ponoříte do 3 000 let staré historie Egypta. Na Nilu jste založili vlastní osadu, která byla zpočátku spíše skromná. Ale nebojte se, brzy se stanete velkolepou civilizací, ke které budou ostatní města vzhlížet.

Budovatelská strategie Anocris je hra, kterou můžete hrát ve svém prohlížeči. Vaším cílem bude z nově založené osady vybudovat kulturní a pokrokovou civilizaci. Postavte silnou armádu! Budovat civilizaci není jen mírumilovné stavění. Svou osadu musíte bránit před nepřáteli a kočovnými jezdci. A na to potřebujete silnou armádu. Spojte síly s dalšími hráči. Ovládnou celý Egypt nebude jen tak. Vyjednejte si spojenectví s ostatními faraony a spojte se v neporazitelné egyptské impérium. (zdroj)

Kategorie: budovatelské, strategie, česky

Staňte se ředitelem ZOO! Budovatelská strategie pro milovníky zvířat

Právě jste zdědili zoologickou zahradu po své zesnulé tetičce a máte 48 hodin na zvelebení celého komplexu. Takto začíná příběh oblíbené budovatelské strategie, kde se stáváte ředitelem vlastní ZOO. Čeká na vás řada zajímavých úkolů, jejichž splnění vám odemkne nová zvířata, doplňky a funkce nutné pro růst vašeho zvířecího podniku. Smyslem hry není jenom péče o zvířata, ale také rozšiřování ZOO, pravidelné uklízení celé zahrady, stavba infrastruktury a řešení financí zoologické zahrady. Ve hře je dostupná kompletní čeština. Jde o ideální hru pro nenásilné povahy a milovníky strategií na dlouhou trať.

Kategorie: budovatelské, strategie, hry se zvířaty, nenásilné hry

Odpočinková tahová strategie pro fanoušky vlaků

Máte rádi vlaky? Pokud ano, budování vlastní vlakové společnosti v Rail Nation vás jistě osloví. Hra je od tvůrců notoricky známé hry Travian. Cílem hry je vyhrát herní kolo, jež trvá 3-4 měsíce a je rozdělené do 6 železničních epoch po 2 týdnech. Poté se hra resetuje. Jakožto šéf vlakové společnosti se snažíte, aby vaše firma co nejvíce vydělávala. Ve hře se vám naskýtá řada rozhodnutí, která ovlivňují úspěch ve hře. Rail Nation je kompetitivní hra, která může mít své pravidelné vítěze. Chcete být jeden z nich?

Kategorie: budovatelské, strategie, duelovky, ekonomické, česky

Vybudujte si od základů svou vlastní farmu

Jestliže jste někdy snili o kariéře farmáře, máte šanci si toto povolání vyzkoušet na vlastní kůži ve hře My Little Farmies. Od malého políčka, několika zvířat a mlýna se postupně budete dopracovávat až k budování skutečného farmářského impéria. K tomu však budou zapotřebí určité prostředky, abyste mohli nakupovat a vylepšovat své vybavení. Ty získáte prodejem plodin a zboží. V průběhu hry se budete setkávat s dalšími a dalšími vylepšeními a funkcemi. Zapotřebí také bude trocha toho strategického myšlení, musíte totiž posoudit, jaké plodiny pro vás budou nejvýnosnější a podobně. 

Jedná se o zábavnou a zároveň relaxační hru, která potěší i příležitostné hráče.  

Kategorie: strategie, hry pro dívky, virtuální zaměstnání

Budujte své impérium! Legendární strategie s 5 miliony uživateli

Travian je pravděpodobně nejslavnější prohlížečová hra všech dob. Byť je to pradědeček mezi online hrami (už od roku 2004), tým vývojářů neustále vylepšuje grafiku a přidává nové herní prvky. Ve hře na vás čeká přes 5 milionů protihráčů z celého světa. Jde o budovatelskou strategii a princip hry je prostý – ze své malinké galské, hunské, římské, teutonské nebo egyptské vesničky vybudovat silné a prosperující impérium.

Kmen si vybíráte hned při registraci. Sbíráte suroviny, vytváříte aliance s jinými hráči, dobýváte nové území – díky kombinaci toho všeho pak vaše vesnička bude bohatnout a rozrůstat se. Plná česká lokalizace je samozřejmostí. Travian je skutečně ikonická hra, která se stala předlohou pro řadu dalších budovatelských strategií, jež vznikly později.

Kategorie: historické, budovatelské, strategie, česky

Odpočinková strategie, v níž stavíte vlastní ZOO k radosti zvířat i návštěvníků

V této hře si vyzkoušíte roli ředitele zoologické zahrady, kterou budete postupně budovat a vylepšovat tak, aby se v ní líbilo návštěvníkům i vašim zvířátkům. Budete stavět obchody se suvenýry i stánky s občerstvením a pracovat i na vzhledové stránce parku, kdy můžete budovat stromové aleje či květinové záhony. Nejdůležitější však budou pochopitelně zvířata, kterým musíte stavět ideální výběhy s nezbytným vybavením. Exotických zvířat je ve hře více než 200, takže monotónnosti se bát určitě nemusíte.

Pokud jste dříve strávili hodiny hraním ZOO Tycoon, hry na obdobném principu, nebo hledáte oddechovku, může být My Free Zoo tím pravým. 

Kategorie: strategie, budovatelské, hry se zvířaty

Budujte mocná řecká města pomocí píle a dohod s řeckými bohy

Grepolis je budovatelská online strategie v prohlížeči zasazená do starého Řecka. Unikátním prvkem je možnost budovat více městeček a navazování nadpřirozených spojenectví s řeckými bohy. Zasvěcení města určitému bohu vám pak pomůže např. v boji, při těžbě surovin nebo zemědělství. Zajistěte základní infrastrukturu, suroviny, obchodujte a v neposlední řadě také zkoumejte a budujte silné vojsko. V mnohém se podobá jiným budovatelským strategiím, jako je např. Forge of Empires nebo Travian.

Každá z budov má své specifické vlastnosti a cíle, je jen na vás v jakém pořadí vše postavíte. S ostatními hráči můžete spolupracovat, nebo na jejich vesničky útočit. Řada hráčů si pochvaluje fakt, že hra je zábavná i v pokročilejší fázi, tudíž o zábavu budete mít postaráno na měsíce až roky. Patrioty také jistě potěší kompletní česká lokalizace. Velice zábavným prvkem hry je také žebříček hráčů, který vás motivuje posouvat se s vaším řeckým impériem neustále kupředu.

Kategorie: budovatelské, strategie, česky

Nadupaná budovatelská strategie podle seriálu Hra o trůny

Hra se odehrává v Západozemí krátce po smrti Eddarda Starka. Vžijete se do role ambiciózního lorda ze Západozemí, který je rozhodnut přinést na kontinent tolik kýžený mír. Cesta k míru je však dlouhá a čeká vás spousta bitev, které vás k němu možná někdy dostanou.

Hra nabídne možnost vytvořit si ve světě ledu a ohně svůj vlastní rod, spravovat své ovládané území, navrhnout a vybudovat si vlastní hrad, vycvičit oddané vojsko, nebo se vydat na cestu do historie Západozemí. Dále můžete bojovat společně se svými přáteli, nebo naopak proti nim. Můžete dokonce prohodit pár slov s ikonickými postavami Hry o trůny a pokusit se je naverbovat na svou stranu.

Kategorie: budovatelské, strategie, simulace

Staňte se pravým Vikingem! Budovatelská strategie zaměřená na boj a stavění vesnice

Hra Vikings: War of Clans je vydařená bojová budovatelská strategie, kde se ocitnete v době vikingské a stanete se vůdcem jednoho vikingského městečka. Hra otestuje váš selský rozum při vedení a rozšiřování vesnice. Vyzkouší i váš válečnický um při nájezdech na jiné vesnice nebo při soubojích s nestvůrami. Starejte se o své území, vylepšujte schopnosti svých válečníků, dobývejte jiná území a komunikujte s dalšími hráči.

Kategorie: budovatelské, strategie

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma budovatelských online her.

Na online hrách zdarma je skvělé i to, že k jejich hraní nepotřebujete téměř nic. Vystačíte si s počítačem (případně tabletem či chytrým telefonem) a připojením k internetu. 

Každá hra je jiná a vyžaduje trochu jiný přístup a přemýšlení. Vždy je ideální si přečíst nápovědu, případně zavítat do nejrůznějších internetových fór a skupin, kde hráči sdílí své zkušenosti. Právě tam můžete narazit na užitečné rady do začátku. Inspirovat se můžete také videi dalších hráčů třeba na Youtbue. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

5/5 - (11 votes)