TOP 7: Nejlepší válečné online hry zdarma 2024 – recenze

Jaké jsou nejlepší válečné online hry zdarma a jaká z nich vám zajistí hodiny akční zábavy?


Výběr
redakce

Válečná simulace plná leteckých, námořních i pozemních bitev


Z postapokalyptického
světa

Akční střílečka v originálních vozidlech v postapokalyptickém světě


TOP
pro taktiky

Oblíbená akční tanková střílečka pro stratégy


Pro fanoušky vesmírného prostředí

Akční MMO online hra z vesmírného prostředí

Valecne Hry

Máte chuť na kvalitní multiplayerovou vojenskou hru? Nechcete zbytečně utrácet? Přečtěte si náš žebříček nejoblíbenějších výlečných online her zdarma a začněte hrát! Vyzkoušet jich klidně můžete hned několik.

Online hry zdarma umožňují lidem hrát kompletně zdarma. Za peníze si však můžete kupovat různá vylepšení do hry, jež vás postup ve hře urychlí (tzv. mikrotransakce). Není to však povinné, pravdou je, že většina hráčů ve hrách nic nekupují. Hry proto potřebují velké množství hráčů.

  • MMO (massively multiplayer online game) je označení typu hry, kterou je možno hrát ve velkém množství hráčů, již jsou v jeden čas připojení na server.
  • RPG (role-playing game) je hra, ve které hráči zaujímají role fiktivních postav, za které podle daných pravidel v samotné hře jednají. Ve volném překladu žánr můžeme nazvat “hry na hrdiny.”
  • MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) je žánr hry s obrovským počtem hráčů, jenž v sobě má prvky RPG. Jde o hru na hrdiny, která se odehrává ve smyšleném světě, nejčastěji v prostředí fantasy nebo sci-fi.
  • Prohlížečová hra, známá též jako browser hra nebo webová hra, je ta hra, která může být hrána pouze přes váš internetový prohlížeč. Není třeba ji stahovat ani jakkoli instalovat.
  • Budovatelská strategie je podžánr strategické počítačové hry, ve které se hráč soustředí na budování (a ekonomiku) místo na boj.

Válečná simulace plná leteckých, námořních i pozemních bitev

War Thunder patří mezi nejhranější MMO válečné simulace, v níž zažijete atmosféru pozemních, námořních i leteckých bitev. Hra je zasazena především do 2. světové války a korejské války, přičemž ve hře najdete více herních režimů: dynamické kampaně, mise pro jednoho, kooperativní režimy nebo vytváření vlastních misí. Můžete hrát za 9 různých zemí (např. USA, SSSR, Japonsko, Čína, Velká Británie,…).

Za hraní získáváte zkušenosti, za které pak odemykáte a vylepšujete svá letadla, tanky, bombardéry, lodě apo Jde o více platformovou hru, tudíž hráči na PC, PS4 i Xbox One hrají na jednom serveru, čímž se zvyšuje počet možných protihráčů ve hře. Čeká na vás více než 80 map, vyladěná grafika, česká lokalizace a 800+ válečných strojů. Pokud jste příznivci vojenské historie a masivních bojových akcí, War Thunder vás stoprocentně pohltí.

Kategorie: akční, simulace, bojové, RPG, česky

Akční střílečka v originálních vozidlech v postapokalyptickém světě

Crossout je multiplayerová akční jízda v postapokalyptické východní Evropě. Styl hry je na první pohled podobný World of Tanks, v mnohém je však naprosto rozdílný a originální. Ve hře se proháníte svým vlastním ozbrojeným vozidlem a snažíte se dobýt nepřátelskou základnu (a zároveň udržet tu svoji). Můžete si vytvářet a tunit vlastní unikátní vozidla, přičemž tvůrci hry vás ani trochu nedrží na uzdě. Při hraní se budete popadat smíchy, co lze s vozidly vše vytvořit: válečný náklaďák, obrněný traktor nebo třeba pozemní válečná lokomotiva.

Chvílemi si člověk při hraní i říká, jak je možné, že taková hra může být zdarma. Grafika i hratelnost je totiž vskutku famózní. Za úspěchy ve hře dostáváte herní měnu, za niž si můžete vylepšovat vozidla. Crossout je ideální hra pro ty, kteří ve hrách mají rádi pořádnou akci v kombinaci se správným taktickým uvažováním.

Kategorie: simulátory, bojové, akční, závodní

Oblíbená akční tanková střílečka pro stratégy

Máte chuť si zajezdit v tancích a pustit se do bitev, které vyžadují taktické myšlení a pořádné herní dovednosti? Potom vás osloví populární MMO akční střílečka World of Tanks (WoT), ve které se ocitnete na bitevním poli uprostřed druhé světové války. Byť hra nabízí několik herních stylů, nejoblíbenější formát vypadá přibližně takto:

Po připojení na server vás systém zařadí do jednoho herního týmu o 15 hráčích a bojujete proti stejně velkému jinému týmu. Bojujete jak nejlépe zvládnete a na konci bitvy se vyhodnotí vaše osobní a týmové skóre. Průměrná bitva trvá přibližně 5-15 minut. Za každou bitvu dostáváte herní body “expy”, za které si můžete vylepšovat tanky do dalších bitev. Máte na výběr z širokého množství tanků a národností. Svůj tank si upravujete podle vašeho stylu hraní: můžete se zaměřit na počet životů, palebnou sílu nebo třeba na rychlost.

Vzhledem k tomu, že WoT má 180 mil aktivních hráčů z celého světa, tak o protihráče opravdu není nouze. Hra je z pohledu třetí osoby a mnohé jistě potěší i česká lokalizace. Spíše než zběsilou a chaotickou akci čekejte taktické vyčkávání na chybu nepřítele.

Kategorie: válečné, simulátory, strategie, bojové, česky

Akční MMO online hra z vesmírného prostředí

Než tanky, lodě nebo letadla vás láká něco více galaktického? Co takhle si uprostřed vesmíru ve vesmírných lodích zabojovat proti hráčům z celého světa? Přesně to je Star Conflict. Bere si to nejlepší z her jako je World of Tanks, s tím rozdílem, že vás místo tanků nechává probojovávat si cestu skrze nepřátelské vesmírné lodě. Otestujte svoji taktickou mysl a herní dovednosti jinak než kdy předtím!

Hra je typická svou skvělou grafikou, vynikající hratelnost a intuitivní ovladatelností vesmírných lodí a letadel. Čekají na vás souboje s opravdovými hráči (PvP), ale také s počítačem (PvE).

Kategorie: akční, bojové, simulace, RPG

Střílečka z druhé světové války, kde hrajete za celou pěchotu

Hra Enlisted z dílny Gaijin Entertainment (známé například díky hře War Thunder) vás přenese do největších bitev druhé světové války. Specifická je tím, že nehrajete pouze za jednoho konkrétního vojáka, ale rovnou za celou skupinu, kdy můžete mezi vojáky přepínat nebo řídit letadla a tanky. Podle zvolených kampaní si můžete také vybírat, za jakou stranu budete bojovat a jaké bitvy se zúčastníte.  

Hra nabízí spoustu možností co se týče volby taktiky, navíc se drží reálných předloh, ať už jde o zbraně, schopnosti vybavení nebo uniformy. Právě celková atmosféra, grafika a efekty během bitev jsou hráči hodnocené jako velmi reálné a povedené. 

Kategorie: střílečky, válečné

Kombinace střílečky a strategie zasazená do zombie apokalypsy

Pokud vyhledáváte hry, které kombinují více žánrů, a holdujete navíc střílečkám a strategiím, hra Left to Survive by vás mohla zabavit. Děj vás přenese do světa, v němž probíhá zombie apokalypsa, a u moci je navíc ne zrovna přátelská organizace. Na vás tak je, abyste díky zbraním porazili zombíky, budovali si svou základnu, vylepšovali budovy a svůj arzenál a zachraňovali přeživší. Bojovat lze i s ostatními hráči, můžete napadat nepřátelské základny a krást jejich zdroje. Za nejrůznější akce získáváte zkušenostní body a také peníze a suroviny, díky kterým se zvyšuje úroveň vaší postavy a vylepšují zbraně.

Tato hra není určena k tomu, abyste u ní strávili hory hodin denně, takže se hodí pro ty, kdo hledají chvilkové odreagování. 

Kategorie: střílečka, strategie

Nevšední námořní bitvy od tvůrců World of Tanks

World of Warships je další ze série online her od tvůrců veleúspěšné hry World of Tanks. Hra vás pohltí atraktivními a nevšedními souboji na otevřeném moři. Po připojení vás systém zařadí do jednoho herního týmu a bojujete proti stejně velkému jinému týmu. Bojujete jak nejlépe zvládnete a na konci bitvy se vyhodnotí vaše osobní a týmové skóre. Oproti hrám s tanky vyžadují námořní souboje pečlivější míření a týmovou práci. Na výběr máte čtyři třídy lodí, z nichž každá musí být v bitvě použita tak, aby měla co nejefektivnější dopad na útok proti nepříteli. Potěší i čeština a široká základna uživatelů.

Kategorie: válečné, simulátory, strategie, bojové, česky

Staňte se pravým vikingem! Budovatelská strategie zaměřená na boj a stavění vesnice

Hra Vikings: War of Clans je vydařená bojová budovatelská strategie, kde se ocitnete v době vikingské a stanete se vůdcem jednoho vikingského městečka. Hra otestuje váš selský rozum při vedení a rozšiřování vesnice. Vyzkouší i váš válečnický um při nájezdech na jiné vesnice nebo při soubojích s nestvůrami. Starejte se o své území, vylepšujte schopnosti svých válečníků, dobývejte jiná území a komunikujte s dalšími hráči.

Kategorie: budovatelské, strategie

Budujte mocná řecká města pomocí píle a dohod s řeckými bohy

Grepolis je budovatelská online strategie v prohlížeči zasazená do starého Řecka. Unikátním prvkem je možnost budovat více městeček a navazování nadpřirozených spojenectví s řeckými bohy. Zasvěcení města určitému bohu vám pak pomůže např. v boji, při těžbě surovin nebo zemědělství. Zajistěte základní infrastrukturu a suroviny, obchodujte a v neposlední řadě také zkoumejte a budujte silné vojsko. V mnohém se podobá jiným budovatelským strategiím jako je např. Forge of Empires nebo Travian.

Každá z budov má své specifické vlastnosti a cíle, je jen na vás v jakém pořadí vše postavíte. S ostatními hráči můžete spolupracovat nebo na jejich vesničky útočit. Řada hráčů si pochvaluje fakt, že hra je zábavná i v pokročilejší fázi, tudíž o zábavu budete mít postaráno na měsíce až roky. Patrioty také jistě potěší kompletní česká lokalizace. Velice zábavným prvkem hry je také žebříček hráčů, který vás motivuje posouvat se s vaším řeckým impériem neustále kupředu.

Kategorie: budovatelské, strategie, česky

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma nejlepších válečných online her.

Válečných online her zdarma jsou k dostání stovky a proto může být poměrně složité najít tu, která vás skutečně chytne. Nejsnazší je nejprve vybírat podle celkové oblíbenosti a počtu hráčů celosvětově, rozhodovat může i to, zda chcete hrát sami, nebo s přáteli. V některých případech může hrát důležitou roli i věk, existují hry, které jsou určené jen hráčům od 18 let. 

Přestože jsou všechny hry ze srovnání výše dostupné zcela zdarma, můžete si hraní vylepšit takzvanými mikrotransakcemi, kdy za poměrně nízké částky lze získat různé výhody či třeba vybavení pro svého hrdinu.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

5/5 - (11 votes)