TOP 8: Nejlepší MMORPG hry zdarma 2024 – recenze

Mmorpg Hry

Máte chuť na hru, která vyžaduje píli a skvělé herní dovednosti? Hru, při níž hrajete za postavu, jež v průběhu hry neustále vylepšujete a stáváte se postupně neporazitelným bossem? Tento žánr her je jako stvořen pro vás! Témata často fantasy nebo válečné, naleznete zde i řadu dalších specifických herních příběhů např. závody koní.

Přečtěte si náš seznam nejlepších MMORPG her zdarma v roce 2024.

 • MMO – (massively multiplayer online game) je označení typu hry, kterou je možno hrát ve velkém množství hráčů, jež jsou v jeden čas připojení na server.
 • RPG – (role-playing game) je hra, ve které hráči zaujímají role fiktivních postav, za které podle daných pravidel v samotné hře jednají. Ve volném překladu žánr můžeme nazvat “hry na hrdiny.”
 • MMORPG – (massively multiplayer online role-playing game) je žánr hry s obrovským počtem hráčů, jež v sobě má prvky RPG. Jde o hru na hrdiny, jež se odehrává ve smyšleném světě, nejčastěji v prostředí fantasy nebo sci-fi.
 • Prohlížečová hra – známá též jako browser hra nebo webová hra, je ta hra, která může být hrána pouze přes váš internetový prohlížeč. Není třeba ji stahovat ani jakkoli instalovat.

Jak tvůrci vydělávají peníze, když je hra zdarma? Online hry zdarma umožňují lidem hrát kompletně zdarma. Za peníze si však můžete kupovat různá vylepšení do hry, jež vás postup ve hře urychlí (tzv. mikrotransakce). Není to však povinné, pravdou je, že většina hráčů ve hrách nic nekupují. Hry proto potřebují velké množství hráčů.

Podívejme se však na samotný seznam nejlepších MMORPG online her zdarma:

 1. World of Tanks
 2. War Thunder
 3. Star Stable
 4. World of Warships
 5. Raid Shadow Legends 
 6. Dračí pán
 7. Star Conflict
 8. League of Angels

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Oblíbená akční tanková střílečka pro stratégy

Máte chuť si zajezdit v tancích a pustit se do bitev, které vyžadují taktické myšlení a pořádné herní dovednosti? Potom vás osloví populární MMO akční střílečka World of Tanks (WoT), ve které se ocitnete na bitevním poli uprostřed druhé světové války. Byť hra nabízí několik herních stylů, nejoblíbenější formát vypadá přibližně takto:

Po připojení na server vás systém zařadí do jednoho herního týmu o 15 hráčích a bojujete proti stejně velkému jinému týmu. Bojujete jak nejlépe zvládnete a na konci bitvy se vyhodnotí vaše osobní a týmové skóre. Průměrná bitva trvá přibližně 5-15 minut. Za každou bitvu dostáváte herní body “expy”, za které si můžete vylepšovat tanky do dalších bitev. Máte na výběr z širokého množství tanků a národností. Svůj tank si upravujete podle vašeho stylu hraní: můžete se zaměřit na počet životů, palebnou sílu nebo třeba na rychlost.

Vzhledem k tomu, že WoT má 180 mil aktivních hráčů z celého světa, tak o protihráče opravdu není nouze. Hra je z pohledu třetí osoby a mnohé jistě potěší i česká lokalizace. Spíše než zběsilou a chaotickou akci čekejte spíše taktické vyčkávání na chybu nepřítele.

Kategorie: Válečné, Simulátory, Strategie, Bojové, Česky

Válečná simulace plná leteckých, námořních i pozemních bitev

War Thunder patří mezi nejhranější MMO válečné simulace, v níž zažijete atmosféru pozemních, námořních i leteckých bitev. Hra je zasazena především do 2. světové války a Korejské války, přičemž ve hře najdete více herních režimů: dynamické kampaně, mise pro jednoho, kooperativní režimy nebo vytváření vlastních misí. Můžete hrát za 9 různých zemí (např. USA, SSSR, Japonsko, Čína, Velká Británie,…).

Za hraní získáváte zkušenosti, za které pak odemykáte a vylepšujete svá letadla, tanky, bombardéry, lodě apod… Jde o více platformovou hru, tudíž hráči na PC, PS4 i Xbox One hrají na jednom serveru, čímž se zvyšuje počet možných protihráčů ve hře. Čeká na vás více než 80 map, vyladěná grafika, česká lokalizace a 800+ válečných strojů. Pokud jste příznivci vojenské historie a masivních bojových akcí, War Thunder vás stoprocentně pohltí.

Kategorie: Akční, Simulace, Bojové, RPG, Česky

Vydařená online RPG hra pro dívky s tématikou koní

Rádi byste vlastnili svého koně, pečovali o něj a jezdili s ním na závody? Star Stable je trefa do černého! To vše vám umožní Star Stable v povedeném virtuálním světě s širokou základnou hráčů (6 milionů registrovaných uživatelů). Hra je silně cílená na dívčí publikum, proto není ledajaké překvapení, že až 98% hráčů jsou právě dívky. Ve hře se staráte o svého koně, cvičíte ho, vytváříte si s ním pouto a především se jinými hráči utkáváte v závodech.

Hra je zdarma pouze do 5. levelu, poté za poplatek získáte buď měsíční nebo celoživotní členství. Virtuální komunita je ve Star Stable velmi silná a na youtube vychází několikrát měsíčně samostatný oficiální magazín a show pro hráče. Tím se může chlubit jen málokterá free hra.

Kategorie: Strategie, Pro dívky, Hry se zvířaty

Nevšední námořní bitvy od tvůrců World of Tanks

World of Warships je další ze série online her od tvůrců vele úspěšné hry World of Tanks. Hra vás pohltí atraktivními a nevšedními souboji na otevřeném moři. Po připojení vás systém zařadí do jednoho herního týmu a bojujete proti stejně velkému jinému týmu. Bojujete jak nejlépe zvládnete a na konci bitvy se vyhodnotí vaše osobní a týmové skóre. Oproti hrám s tanky vyžadují námořní souboje pečlivější míření a týmovou práci. Na výběr máte čtyři třídy lodí, z nichž každá musí být v bitvě použita tak, aby měla co nejefektivnější dopad na útok proti nepříteli. Potěší i čeština a široká základna uživatelů.

Kategorie: Válečné, Simulátory, Strategie, Bojové, Česky

Návyková online fantasy RPG hra ve stylu StarCraft

Raid: Shadow Legends je strategická multiplayerová MMO-RPG hra podobná StarCraftu v reálném čase. Ukažte myšlení vojevůdce! Ve hře si postupně tvoříte svoji armádu nadpřirozených hrdinů, kteří vám pomáhají přemáhat vaše soupeře. Za úspěšné bitvy s oponenty vás hra odměňuje herními body (XP), jež vám pomáhají s vylepšování schopností vašich bojovníků. Raid Shadow Legends má skvělou grafiku a výbornou hratelnost. Hra vás zkrátka vtáhne a nepustí.

Kategorie: MMO-RPG, Fantasy, Strategie

Bojujte proti drakům! Chytlavá fantasy MMORPG hra v prohlížeči

Pohlížíme na browser hru s překvapivě propracovanou grafikou, jež je kompletně v češtině. To se skutečně jen tak nevidí. Jde o MMORPG fantasy hru, ve které vás čekají souboje s elfy, skřety a draky. Příběh hry Dračí pán začíná tehdy, když lidé ztratí kontrolu nad draky, kteří jim do té doby sloužili. Nyní draci a jiné nestvůry pochodují proti lidem v čele s tzv. Pánem temných draků, který vládne celému kontinentu.

Dračí pán nabízí řadu funkcí a dobrodružství, proto zde nesmí chybět budování vlastního městečka, kombinace magie a schopností, krocení příšer, výroba zbraní, aliance hráčů a propracované žebříčky, kde se můžete porovnávat s ostatními hráči.

Kategorie: Budovatelské, Dobrodružné, Fantasy, Strategické

Akční MMO online hra z vesmírného prostředí

Než tanky, lodě nebo letadla vás láká něco více galaktického? Co takhle si uprostřed vesmíru ve vesmírných lodích zabojovat proti hráčům z celého světa? Přesně to je Star Conflict. Bere si to nejlepší z her jako je World of Tanks, s tím rozdílem, že vás místo tanků nechává probojovávat si cestu skrze nepřátelské vesmírné lodě. Otestujte svoji taktickou mysl a herní dovednosti jinak než kdy předtím!

Hra je typická pro skvělou grafikou, vynikající hratelnost a intuitivní ovladatelností vesmírných lodí a letadel. Čekají na vás souboje s opravdovými hráči (PvP), ale také s počítačem (PvE).

Kategorie: Akční, Bojové, Simulace, RPG

Graficky povedená fantasy MMORPG hra v prohlížeči

League of Angels: Heaven's Fury je pokračování svižné soutěžní online hry, v níž se rychlost a intenzita bojů z RTS mísí s tradičními RPG prvky. Na řadě bojišť v rozličných herních režimech se zde střetávají dva týmy mocných šampionů, z nichž každý je jiný a vyžaduje odlišný herní styl. Pokud koukáte po kvalitní fantasy MMORPG hře, kterou můžete hrát přímo v prohlížeči, tato graficky povedená browser hra vás příjemně překvapí.

Kategorie: Strategie, RPG, RTS

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

5/5 - (11 votes)