Nejlepší krabičková dieta Olomouc 2024 – recenze, zkušenosti

Shrnutí: V první řadě si ujasněte, co od krabičkové diety očekáváte. To vám spolu se zvážením životního stylu, chuťových preferencí a případných omezení výběr značně usnadní. V potaz vezměte i způsob rozvozu a zvažte, kolik jste ochotní do diety investovat. V neposlední řadě si projděte i zkušenosti dalších klientů společnosti. Zde jsou mé tipy:

A co dalšího se dočtete? Podívám se blíže i na další krabičkové diety v Olomouci, přihodím cenné rady k výběru a zodpovím nejčastější dotazy. 


Výběr redakce

Zdravé stravování

Kdy vybrat Zdravé stravování?

Potřebujete jídlo přizpůsobit své aktuální situaci, životnímu stylu nebo různým omezením? Pak vám nejspíš vyjde vstříc Zdravé stravování. 


Oblíbená volba

Z krabičky

Kdy vybrat Z krabičky?

Máte na svůj jídelníček opravdu velmi specifické požadavky? Z krabičky vám nejspíš vyhoví. 


Další na zvážení

Zdravé krabičky

Kdy vybrat Zdravé krabičky?

Hledáte krabičkovou dietu s příznivou cenou a oceníte výběr podle energetických hodnot? Zkuste to u Zdravých krabiček. 


Další na zvážení

Diet Fresh Menu

Kdy vybrat Diet Fresh Menu?

Slyšíte u jídla na slovo „domácí“? V tom případě vás Diet Fresh Menu potěší. 

Krabickova Dieta Olomouc

Touha zhubnout, nedostatek času na přípravu jídla, hektický životní styl, nechuť k vaření – to vše mohou být důvody k tomu rozhodnout se pro krabičkovou dietu. Pokud si i vy chcete trochu usnadnit život a začít se navíc stravovat zdravěji, bude vám tento článek kompletním průvodcem po nejlepších společnostech nabízejících tuto službu v Olomouci. 

Jedná o stravování, kdy vám jídla (většinou) na celý den přiveze vybraná společnost, nejčastěji den předem. Jídelníček je sestaven podle zásad zdravého a vyváženého stravování tak, aby vám pomohl zhubnout, nabrat svaly nebo třeba jen udržovat vaši postavu v kondici. Krabičkovou dietu proto nevyhledávají pouze lidé s kily navíc. 

Většinou se jedná o 5 porcí jídla denně a jíst byste měli pouze je, aby se dostavil kýžený efekt. Někdy je povoleno doplnění o čerstvou zeleninu či ovoce. Setkáte se ale i s variantami s menším počtem porcí. 

Většina společností nabízí několik programů, aby si zákazníci mohli vybrat podle očekávaného výsledku nebo svého stravovacího stylu. Vycházejí tak vstříc vegetariánům, ale třeba i sportovcům nebo lidem s nejrůznějšími alergiemi. 

 

1) Zdravé stravování recenze

Obrovské množství programů pro každého

Kdy zvažovat Zdravé stravování?

Potřebujete jídlo přizpůsobit své aktuální situaci, životnímu stylu nebo různým omezením? Pak vám nejspíš vyjde vstříc Zdravé stravování. 

Ne každý se ale do některého z 12 programů „vejde“, ještě pestřejší výběr v tomto směru nabízí firma Z krabičky

Proč jsem vybrala Zdravé stravování?

Protože pokud máte obavu, že jako vegan, sportovec, kojící maminka nebo třeba s intolerancí na laktózu vhodnou krabičkovou dietu nenajdete, vyvede vás z omylu společnost Zdravé stravování. Nabízí totiž hned 12 různých programů, které uspokojí lidi s nejrůznějším životním stylem i způsoby stravování, ke všem variantám si navíc můžete přidat i variantu jídelníčku bez cukru. Nevíte si rady s výběrem? Vyzkoušejte doporučovací kalkulačku.

Společnost má vlastní tým výživových poradců, který vede nutriční specialistka a zároveň zakladatelka společnosti Kateřina Šimková. Důraz je zde kladen i na kvalitu surovin, které jsou, pokud je to možné, čerstvé, v bio kvalitě a přímo od zemědělců. Jídla se také mění a nemusíte se tak bát opakování. Jak vypadají, vám ukáže fotogalerie.

Cena rozvozu je zde zdarma, respektive je započítaná už v ceně jídla. Ta navzdory kvalitám potravin není nijak vysoká a pohybuje se okolo 374 Kč za celodenní menu. Pravidelní a věrní zákazníci mají navíc slevu.

Jako negativum můžu zmínit fakt, že si na jídlech pochutnáte pouze ve všední dny.

Uživatelské recenze Zdravé stravování

Abych se přesvědčila o kvalitách firmy, vydala jsem se na průzkum recenzí na firmy.cz nebo Facebook. A co jsem se dozvěděla? Tato krabičková dieta má spoustu nadšených fanoušků. A i z řad těch, kteří zrovna vysoká očekávání neměli. Zaznívají chvály na pestrost jídel, chutnost i čerstvost. 

Sto lidí, sto chutí, to platí samozřejmě i v případě tohoto typu stravování, a tak se najdou výjimky, kterým se jídla zdají příliš kořeněná. Více stížností už ale padalo na vrub nepříliš ochotným kurýrům.  

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Z krabičky recenze

Nabídka sezónních i speciálních programů

Kdy zvažovat Z krabičky?

Máte na svůj jídelníček opravdu velmi specifické požadavky? Z krabičky vám nejspíš vyhoví. 

Někteří se ale rádi na podobu jídel předem podívají, zde však nic takového nenajdete. V tomto ohledu vede třeba Zdravé stravování.

Proč jsem vybrala Z krabičky?

Protože pokud patříte k vybíravým strávníkům a máte specifické požadavky a představy, mohla by vás potěšit nabídka společnosti Z krabičky. V ní totiž objevíte téměř nepřeberné množství programů, z nichž mnohé se přizpůsobují různými životním stylům, situacím, ale třeba i ročním obdobím. Najdete tu program pro celou rodinu, seniory, vegany i vegetariány, kojící maminky, se sníženým obsahem laktózy, pro sportovce, detoxikační variantu i verzi Salát+ pro letní sezónu.

Na výběr jsou i různé kombinace chodů a rozhodnout se můžete i podle požadovaného počtu kalorií. Nemusíte se bát, že byste si s vhodnou volbou neporadili, k dispozici jsou vám specialisté, kteří vám se vším pomohou.

Kvůli rozmanitému výběru nemůžu uvést přesnou cenu, kterou lze očekávat, ale obecně můžu říct, že za pět jídel denně zaplatíte 350 Kč a více. Potěší zde doprava zdarma. Nenašla jsem zde však ukázku aktuálního jídelníčku pro představu, jak jídla vypadají. Stejně tak chybí i informace, na jaké dny v týdnu jsou jídla připravovaná.

Uživatelské recenze Z krabičky

I když jsem procházela internet opravdu zebrubně, recenzí na firmu Z krabičky jsem našla hodně poskrovnu. Což je škoda, protože konkurence je v tomto ohledu většinou mnohem dál a o hodnocení nouze nemívá. Nakonec jsem pár zkušeností strávníků dohledala přímo na webu společnosti. Vyznívají pro dietu velmi příznivě a někteří v nich vyjadřují až překvapení nad tím, jak moc jim zdravé jídlo chutná. Další hlásí úspěchy s hubnutím. 

Negativa se nevyskytují, avšak to může být způsobené i tím, že se jedná pouze o výběr recenzí samotnou společností.  

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Zdravé krabičky recenze

Krabičky podle energetické hodnoty

Kdy zvažovat Zdravé krabičky?

Hledáte krabičkovou dietu s příznivou cenou a oceníte výběr podle energetických hodnot? Zkuste to u Zdravých krabiček. 

Nepřipraví vám ale jídla na víkend, to umí třeba Krabky

Proč jsem vybrala Zdravé krabičky?

Protože společnost Zdravé krabičky nenabízí úplně klasické programy podle stravovacích stylů, ale výlučně podle energetických hodnot. Vybrat si můžete mezi 6 variantami od 5000 kJ až po 10 000 kJ a dostat až 6 jídel denně. Pokud ale nemůžete jíst z nejrůznějších důvodů ryby, ořechy nebo houby, firma vám jídelníček upraví, takže se do jisté míry přizpůsobí i vašim potřebám.

Navolit si také můžete různé kombinace jídel a objednat si pouze oběd, dopolední jídla či třeba verzi bez svačin. Netušíte, jakou energetickou hodnotu jídel zvolit? Poradit se můžete s nutričním specialistou, který je vám k dispozici zdarma (pokud si objednáte jídla na 20 a více dní).

U Zdravých krabiček se můžete stravovat od pondělí do pátku, na víkendy jídla nepřipravují. Snahou společnosti je zařazovat především sezónní a samozřejmě čerstvé a kvalitní suroviny. I přesto jsou ceny pokrmů velmi příznivé a 5 chodů denně si můžete objednat už za 289 Kč, rozvoz je pak zdarma. 

Uživatelské recenze Zdravé krabičky

Ani u Zdravých krabiček to s recenzemi není nijak valné a i tady jsem si musela vystačit s hodocením přímo na webu, což samozřejmě není s ohledem na „nestrannost“ úplně ideální.  Hodnotící klienti na krabičkách vyzdvihují chutnost, někteří zmiňují, že se jim díky nim skutečně povedlo zhubnout. Spokojenost hlásí i s velikostí porcí, což není úplně běžné, stejně tak i s ochotou kurýrů. 

Výtky se neobjevují, ale na to může mít vliv i to, že recenzí je opravdu málo. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Diet Fresh Menu recenze

Originální dieta s domácím jídlem

Kdy zvažovat Diet Fresh Menu?

Slyšíte u jídla na slovo „domácí“? V tom případě vás Diet Fresh Menu potěší. 

Pokud ale potřebujete mít navařeno i o víkendu, mrkněte ke Krabky, zde totiž nepochodíte.  

Proč jsem vybrala Diet Fresh Menu?

Protože DietFreshMenu je v mnoha ohledech v porovnání s konkurencí originální. V jejich krabičkách najdete velké množství produktů, které si sami vyrábí, jako například domácí šunku, těstoviny, lučinu, pudinky, kokosové mléko a řadu dalších. Co nevyrobí sami, objednávají u domácích dodavatelů. Velký důraz klade i na čerstvost a nevaří například z mraženého masa. Jistou odlišnost najdeme i v názvech programů. Vybírat můžete mezi variantami “Hubnutí”, “Něco mezi” a “Udržení váhy”.

Pokud byste čekali, že si kvůli domácím surovinám za jídlo připlatíte, nejspíš budete mile překvapeni. Dostat se tu s pěti jídly za den můžete i na 340 Kč, s rozvozem o 15 Kč denně více, což je stále příznivá cena. Hlavní mínus tak spočívá v tom, že nevaří na víkendy.

Uživatelské recenze Diet Fresh Menu

Poté, co jsem procházela hodnocení na Facebooku a Googlu, můžu říct, že snad neexistuje nespokojený odběratel těchto krabiček. Lidé vyjadřují velké nadšení nad chutností jídel, označují je za nápaditá a inspirující a líbí se jim, že se takřka neopakují. Mnozí sdílí i své hubnoucí úspěchy. A nadšeni jsou i z kurýrných služeb.

Kritiky nezaznívají, jen jedna ze zákaznic si posteskla, že by krabičky ráda odebírala dál, ale odradila ji cena. 

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Dietafit recenze

Vyberte si podle chuti i energetické hodnoty

Proč jsem vybrala Dietafit?

Pestrou škálu programů nabízí společnost Dietafit. Vybírat můžete mezi variantami Fit, Fit Office, Vegetarian, Low Carb, Slow Carb a Keto. Kromě toho si pak program ještě více přizpůsobíte zvolením požadované energetické hodnoty. Díky tomu můžete snadněji dosáhnout svých cílů. Firma potěší i vlastní výrobou některých surovin a také koření. Jak aktuální jídelníček vypadá, zjistíte jednoduše na webu.

Většina programů sestává z pěti chodů, k dispozici je pak i varianta se třemi jídly denně. Stejně jako u většiny podobných společností platí i zde pravidlo, že čím delší odběr jídel zvolíte, tím lepší budete mít cenu. Dostat se tak můžete i na sumu 270 Kč za pět jídel denně, což je jedna z nejpříznivějších cen na trhu v Olomouci vůbec. V závislosti na místě doručení si pak možná budete muset něco málo připlatit za dopravu.

Pokud máte silnou alergii na ryby či ořechy, můžete si požádat o změnu jídelníčku, avšak připlatíte si 40 Kč denně navíc. Jiné změny bohužel firma neakceptuje. Někoho nejspíš nepotěší ani fakt, že nedodávají jídla na víkend.

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Krabky recenze

Programy podle příjmu kalorií s krabičkami i na víkendy

Proč jsem vybrala Krabky?

Najít krabičkovou dietu, při níž nebudete odkázáni na sebe ani o víkendech, není jednoduché. Krabky vám však jídla dovezou i na tyto dny a stravu na sobotu a neděli tak budete mít vyřešenou také. A není to jediná výhoda, kterou Krabky oplývají. Vybírat zde můžete z několika typů programů podle denního příjmu kalorií, v nabídce je také Office menu bez večeře či oběda nebo verze bez svačin. S výběrem vhodného programu vám pomůže kalkulačka na webu.

Dalším bonusem je doprava po Olomouci zdarma (možné je však i osobní vyzvednutí) a firma potěší i celkově příznivými cenami. Jídlo na celý den (5 porcí) si tu můžete pořídit už od 275 Kč.

Co mi zde trochu chybí, je více recenzí zákazníků a také bližší informace k používaným surovinám a jídelníčku obecně. Není totiž jasné například to, jak se staví k alergiím či jiným individuálním úpravám jídelníčku.

VÝHODY

NEVÝHODY

7) TIP: Dietní plán Ketomix recenze

Jedna z nejoblíbenějších diet se spoustou kladných recenzí

Proč jsem vybrala Ketomix?

Raději byste zkusili zhubnout pomocí keto diety? K nejznámějším firmám nabízejícím balíčky pro tuto dietu u nás patří KetoMix. Její oblíbenost dokazují stovky pozitivních recenzí zákazníků a svůj vliv na tom má jistě i fakt, že na webových stránkách je celý proces hubnutí detailně popsaný a i nováčci se v celém procesu rychle zorientují.

V první řadě si zde vybíráte z dietních plánů, které jsou rozděleny podle stupně obezity do čtyř kategorií – lehká, střední, vyšší a velmi vysoká nadváha. K dispozici vám je i BMI kalkulačka, která vám pomůže kategorii určit. Na základě toho vám jsou pak nabídnuta konkrétní jídla vhodná pro váš typ.

Vybrat si samozřejmě můžete i oblíbené balíčky. Ty jsou k dispozici ve čtyřech variantách na dobu 1-4 týdnů. Nejlevnější, týdenní balíček, vychází na 1 390 Kč a obsahuje 35 porcí jídel. Jedna porce tedy vychází v průměru na 39,70 Kč. Pro srovnání, čtyřtýdenní varianta vás vyjde na 5 390 Kč a jedna porce tak stojí 38,50 Kč.

V závislosti na tom, jaký balíček si vyberete, v něm najdete koktejly, polévky, omelety, tyčinky, kaše či třeba i pudink nebo speciální těstoviny. Čím dražší balíček si zvolíte, tím pestřejší je výběr. Podle svých preferencí si můžete navolit i příchutě koktejlů. Zdarma ke každému typu získáte i manuál, šejkr a odměrku. Zákazníci si ve velkém chválí rychlost přípravy jídel a jejich chuť.

Mezi nevýhodami pak můžu zmínit to, že spousta jídel jako kaše či polévky jsou k zakoupení jen v množství 10 kusů a více od jedné příchutě a není tak možné vyzkoušet například více druhů příchutí po jednom kusu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta Olomouc: jaká je situace?

I když v Olomouci nabídka krabičkových diet není tak rozmanitá jako v Praze, Brně nebo některých dalších větších městech, i zde nejspíš najdete tu podle svých představ. A to i v případech, že máte trochu vyšší očekávání a hledáte jídla pro alergiky či diabetiky, zastáváte určitý styl stravování nebo pokud dáváte přednost domácím surovinám ve vysoké kvalitě. Díky firmě Krabky je tu vyřešen i jeden z častých problémů, a to dodávání jídel i na víkendové dny. Když vám vámi vybraná dieta nebude vyhovovat, stále jsou před vámi další možnosti, které můžete vyzkoušet.

8 tipů, jak vybrat krabičkovou dietu

Na první pohled vypadá nabídka společností vlastně podobně, ale rozdíly mohou být velké. Přeci jen jde o to, co budete každý den a celý den jíst, a tak se vyplatí vybírat pečlivě. Jaké parametry zvážit?

1) Typ programu

Nejprve je třeba si ujasnit, co od krabičky očekáváte. Chcete výrazně zhubnout, doladit postavu do plavek, nebo jste s váhou spokojeni a hledáte jen plnohodnotné stravování bez práce? Pro všechny tyto varianty existují programy krabičkových diet. Stejně tak si můžete vybírat podle toho, jestli preferujete masová jídla nebo vegetariánská, řada programů zohledňuje také alergie, diabetes i aktuální životní situaci (například kojení). Jestliže si nevíte rady s tím, jaký program vybrat, obraťte se s žádostí o radu přímo na vybranou společnost, některé nabízí také kalkulačky, které vám s výběrem poradí.


2) Energetická hodnota

S prvním bodem souvisí i tento a opět se odvíjí od vašich cílů a očekávání, ale také váhy, výšky, pohlaví a životního stylu. Pokud byste si s energetickou hodnotou nevěděli vůbec rady, zvažte konzultaci s profesionálním poradcem.


3) Kvalita surovin

I když důraz na kvalitu zmiňuje hromada společností nabízejících krabičkové diety, některé jdou přeci jen trochu dál a zahrnují sezónní potraviny v bio kvalitě a od lokálních farmářů. Často se však tento faktor promítá do ceny a záleží zcela na vašem postoji a prioritách.


4) Počet porcí

Většina společností nabízí dietu zahrnující pět porcí jídla na den, v některých případech ale může být počet porcí menší, případně si množství můžete sami vybrat a upravit. Vyplatí se ale sledovat nejen počet, ale i gramáž.


5) Hodnocení zákazníků

O dané dietě toho hodně prozradí i recenze těch, kdo ji vyzkoušeli. Hodnocení chuti jídel je samozřejmě do velké míry individuální záležitostí, ale množství pochvalných nebo naopak nepříliš příznivých reakcí může také o lecčems vypovídat. Lidé také hodnotí kvalitu jídel, četnost opakování i celkový přístup společnosti.


6) Cena

Je jasné, že i cena bude pro spoustu z vás hrát důležitou roli. Lišit se může u jednotlivých firem až o desítky korun denně, což je ve finálních počtech výrazný rozdíl. Jenže od ceny se často odvíjí i kvalita a záleží na vás, jak nároční v tomto ohledu jste. Samozřejmě je ale možné najít i rozumný kompromis.


7) Dovoz

Společnosti se liší i systémem rozvozu. Některé jej nabízejí zdarma, jiné si účtují nemalé částky. Ve většině případů je také možné osobní vyzvednutí, záleží však na vašich časových možnostech. Rozdíl může být také v tom, zda firma dováží jídla denně, nebo obden. V prvním případě je zaručena maximální čerstvost, druhá varianta může být o něco praktičtější.


8) Počet dní

Jen málo firem chystá krabičky na všechny dny včetně víkendu, některé nabízejí alespoň sobotní porce. Záleží na vás, zda si o víkendu dopřejete jídla podle sebe, nebo se obáváte, že byste se mohli “utrhnout ze řetězu”.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší krabičkovou dietu? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Dokáže se dieta přizpůsobit vašemu cíli a životnímu stylu?ano
✅ Zohledňuje vaše specifické požadavky?ano
✅ Je společnost dostatečně transparentní vzhledem ke kvalitě a čerstvosti jídel?ano
✅ Jsou s dietou spokojeni ostatní zákazníci?ano

Často kladené otázky

Odpověď na tuto otázku samozřejmě není úplně jednoznačná a odvíjí se od vašeho očekávání a preferencí. Na základě mého srovnání vám ale s klidným srdcem můžu doporučit Zdravé stravování, DietFreshMenu a Z krabičky, které obstály v hlavních parametrech.

Individuální úpravy jídelníčku jsou ve většině případů možné, vždy je ale třeba domluvit se přímo s danou společností, která vám nevyhovující jídla nahradí jinými.

Spousta společností má na svém webu ukázku jídelníčků, často jsou doplněné i o fotografie pro představu. Fotky jídel můžete najít i v některých recenzích zákazníků.

4.9/5 - (16 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář