Nejlepší krabičková dieta Plzeň 2023 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Obrovské množství programů pro každého


Další na zvážení

Dieta pro každého se skvělým hodnocením


Další na zvážení

Krabičky, které se vám přizpůsobí


Další na zvážení

Nabídka sezónních i speciálních programů

Krabickova Dieta Plzen

Touha zhubnout, nedostatek času na přípravu jídla, hektický životní styl, nechuť k vaření – to vše mohou být důvody k tomu rozhodnout se pro krabičkovou dietu. Pokud si i vy chcete trochu usnadnit život a začít se navíc stravovat zdravěji, bude vám tento článek kompletním průvodcem po nejlepších společnostech nabízejících tuto službu v Plzni.

Jedná o stravování, kdy vám jídla (většinou) na celý den přiveze vybraná společnost, nejčastěji den předem. Jídelníček je sestaven podle zásad zdravého a vyváženého stravování tak, aby vám pomohl zhubnout, nabrat svaly nebo třeba jen udržovat vaši postavu v kondici. Krabičkovou dietu proto nevyhledávají pouze lidé s kily navíc. 

Většinou se jedná o 5 porcí jídla denně a jíst byste měli pouze je, aby se dostavil kýžený efekt. Někdy je povoleno doplnění o čerstvou zeleninu či ovoce. Setkáme se ale i s variantami s menším počtem porcí. 

Většina společností nabízí několik programů, aby si zákazníci mohli vybrat podle očekávaného výsledku nebo svého stravovacího stylu. Vycházejí tak vstříc vegetariánům, ale třeba i sportovcům nebo lidem s nejrůznějšími alergiemi. 

 

Obrovské množství programů pro každého

Máte intoleranci na laktózu, jste vegan, sportovec nebo třeba kojící maminka? Pokud máte obavu, že v těchto případech vhodnou krabičkovou dietu nenajdete, vyvede vás z omylu společnost Zdravé stravování. Nabízí totiž hned 12 různých programů, které uspokojí lidi s nejrůznějším životním stylem i způsoby stravování, ke všem variantám si navíc můžete přidat i variantu jídelníčku bez cukru. Nevíte si rady s výběrem? Vyzkoušejte doporučovací kalkulačku.

Společnost má vlastní tým výživových poradců, který vede nutriční specialistka a zároveň zakladatelka společnosti Kateřina Šimková. Důraz je zde kladen i na kvalitu surovin, které jsou, pokud je to možné, čerstvé, v bio kvalitě a přímo od zemědělců. Jídla se také mění a nemusíte se tak bát opakování. Jak vypadají, vám ukáže fotogalerie.

Cena rozvozu je zde zdarma, respektive je započítaná už v ceně jídla. Ta navzdory kvalitám potravin není nijak vysoká a pohybuje se okolo 374 Kč za celodenní menu. Pravidelní a věrní zákazníci mají navíc slevu.

Jako negativum můžeme zmínit fakt, že si na jídlech pochutnáte pouze ve všední dny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dieta pro každého se skvělým hodnocením

Ať už chcete shodit přebytečná kila nebo si svou postavu udržet, pomůže vám k tomu Fit strava. Připraví pro vás pět porcí jídla denně, a to i na sobotu, a jídelníček sestavují specialisté tak, abyste shazovali tuky, nikoliv svaly. V nabídce jsou varianty programů pro pány a pro dámy a liší se v počtu kalorií. Díky tomu si program snadno přizpůsobíte svým cílům. V případě alergií si jídelníček můžete nechat upravit podle svých potřeb.

Zajímavostí této krabičkové diety je možnost vyzkoušení jídel i na jeden jediný den, s čímž se nesetkáváme úplně běžně. Jinak si ale samozřejmě můžete jídla objednat na delší časové období, od kterého se odvíjí také cena. Ta začíná na 309 Kč, připočítat je nutné ještě cenu rozvozu, která je běžně 30 Kč, možný je i osobní odběr zdarma. V ceně máte při odběru na více dní jako bonus i konzultaci s výživovým poradcem. Výhodou pro někoho může být i rozvoz jídel třikrát týdně, nemusíte tedy čekat na kurýra každý den. 

Lidé si v recenzích hojně pochvalují přístup poradců, chuť i pestrost jídel a také přibývající nové recepty.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičky, které se vám přizpůsobí

Společnost Adifit nabízí krabičky, které si můžete do jisté míry upravit svým potřebám, chutím, cílům i potížím. Najdeme zde totiž varianty pro vegetariány, diabetiky, muže, ženy, vybírat můžete podle počtu porcí i velikosti jídel a kalorií. Stejně tak můžete odebírat pouze obědy, objednat je možné i jídla na sobotu.

Příjemným bonusem je zde vstupní konzultace s nutričním poradcem zdarma a mnohé může potěšit z praktických důvodů i to, že jídla dostanete vždy na dva dny dopředu. Pokud se podíváme na ceny, zjistíme, že za pět porcí denně zde zaplatíte nejméně 345 Kč, připočíst je pak třeba ještě 50 Kč za rozvoz za den, případně je možný i osobní odběr zdarma.

Lehce vyšší ceny si všímají i zákazníci, velkou nevýhodu v ní však nevidí a naopak oceňují chutnost jídel i skvělý přístup co se týče individuálních úprav jídelníčku.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nabídka sezónních i speciálních programů

Pokud patříte k vybíravým strávníkům a máte specifické požadavky a představy, mohla by vás potěšit nabídka společnosti Z krabičky. V ní totiž objevíte téměř nepřeberné množství programů, z nichž mnohé se přizpůsobují různými životním stylům, situacím, ale třeba i ročním obdobím. Najdete tu program pro celou rodinu, seniory, vegany i vegetariány, kojící maminky, se sníženým obsahem laktózy, pro sportovce, detoxikační variantu i verzi Salát+ pro letní sezónu. Na výběr jsou i různé kombinace chodů a rozhodnout se můžete i podle požadovaného počtu kalorií. Nemusíte se bát, že byste si s vhodnou volbou neporadili, k dispozici jsou vám specialisté, kteří vám se vším pomohou.

Kvůli rozmanitému výběru nemůžeme uvést přesnou cenu, kterou lze očekávat, ale obecně můžeme říct, že za pět jídel denně zaplatíte 350 Kč a více. Potěší zde doprava zdarma. Nenašli jsme zde však ukázku aktuálního jídelníčku pro představu, jak jídla vypadají. Stejně tak chybí i informace, na jaké dny v týdnu jsou jídla připravovaná.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednodušší nabídka a příjemnými cenami

Čistě plzeňským počinem v oblasti krabičkové diety jsou Fit krabičky. Nabízejí pět porcí jídla na den bez dochucovadel a náhražek s masem z českých chovů, individuální přístup ke klientům a také dopravu po Plzni zdarma a celkově příznivé ceny.

Ale pojďme postupně. Nabídka programů je v tomto případě spíše jednodušší a vybírat můžete ze dvou variant pro muže a dvou pro ženy, z nichž jeden je vždy zaměřen na hubnutí a druhý na zdravý životní styl. Rozvoz probíhá i zde třikrát do týdne. Co tu mnoho zákazníků potěší, jsou příznivé ceny, které začínají na 299 Kč za den.

Objednat si tu můžete jídla na celý pracovní týden, o víkendu se však bez nich budete muset obejít. A našli jsme tu i pár dalších menších mínusů. Chybí například informace o možnostech úprav jídelníčku a nenajdeme ani mnoho recenzí zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedna z nejoblíbenějších diet se spoustou kladných recenzí

Raději byste zkusili zhubnout pomocí keto diety? K nejznámějším firmám nabízejícím balíčky pro tuto dietu u nás patří KetoMix. Její oblíbenost dokazují stovky pozitivních recenzí zákazníků a svůj vliv na tom má jistě i fakt, že na webových stránkách je celý proces hubnutí detailně popsaný a i nováčci se v celém procesu rychle zorientují.

V první řadě si zde vybíráte z dietních plánů, které jsou rozděleny podle stupně obezity do čtyř kategorií – lehká, střední, vyšší a velmi vysoká nadváha. K dispozici vám je i BMI kalkulačka, která vám pomůže kategorii určit. Na základě toho vám jsou pak nabídnuta konkrétní jídla vhodná pro váš typ.

Vybrat si samozřejmě můžete i oblíbené balíčky. Ty jsou k dispozici ve čtyřech variantách na dobu 1-4 týdnů. Nejlevnější, týdenní balíček, vychází na 1 390 Kč a obsahuje 35 porcí jídel. Jedna porce tedy vychází v průměru na 39,70 Kč. Pro srovnání, čtyřtýdenní varianta vás vyjde na 5 390 Kč a jedna porce tak stojí 38,50 Kč.

V závislosti na tom, jaký balíček si vyberete, v něm najdete koktejly, polévky, omelety, tyčinky, kaše či třeba i pudink nebo speciální těstoviny. Čím dražší balíček si zvolíte, tím pestřejší je výběr. Podle svých preferencí si můžete navolit i příchutě koktejlů. Zdarma ke každému typu získáte i manuál, šejkr a odměrku. Zákazníci si ve velkém chválí rychlost přípravy jídel a jejich chuť.

Mezi nevýhodami pak můžeme zmínit to, že spousta jídel jako kaše či polévky jsou k zakoupení jen v množství 10 kusů a více od jedné příchutě a není tak možné vyzkoušet například více druhů příchutí po jednom kusu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta Plzeň: jaká je situace?

Výběr krabičkových diet v Plzni není tak pestrý jako ve větších městech, ale můžeme jej označit za dostačující. Najdeme tu totiž varianty pro muže, ženy, hubnoucí i udržovací a řada z nich myslí i na alergiky či diabetiky.

Někomu zde může chybět společnost připravující jídla na celý víkend, najdeme tu ale ty, které vás krabičkami budou zásobovat alespoň na sobotu. Díky konkurenci pak potěší i ceny, které ve většině případů patří k průměrným či nižším.

8 tipů, jak vybrat krabičkovou dietu

Na první pohled vypadá nabídka společností vlastně podobně, ale rozdíly mohou být velké. Přeci jen jde o to, co budete každý den a celý den jíst, a tak se vyplatí vybírat pečlivě. Jaké parametry zvážit?

1) Typ programu

Nejprve je třeba si ujasnit, co od krabičky očekáváte. Chcete výrazně zhubnout, doladit postavu do plavek, nebo jste s váhou spokojeni a hledáte jen plnohodnotné stravování bez práce? Pro všechny tyto varianty existují programy krabičkových diet. Stejně tak si můžete vybírat podle toho, jestli preferujete masová jídla nebo vegetariánská, řada programů zohledňuje také alergie, diabetes i aktuální životní situaci (například kojení). Jestliže si nevíte rady s tím, jaký program vybrat, obraťte se s žádostí o radu přímo na vybranou společnost, některé nabízí také kalkulačky, které vám s výběrem poradí.


2) Energetická hodnota

S prvním bodem souvisí i tento a opět se odvíjí od vašich cílů a očekávání, ale také váhy, výšky, pohlaví a životního stylu. Pokud byste si s energetickou hodnotou nevěděli vůbec rady, zvažte konzultaci s profesionálním poradcem.


3) Kvalita surovin

I když důraz na kvalitu zmiňuje hromada společností nabízejících krabičkové diety, některé jdou přeci jen trochu dál a zahrnují sezónní potraviny v bio kvalitě a od lokálních farmářů. Často se však tento faktor promítá do ceny a záleží zcela na vašem postoji a prioritách.


4) Počet porcí

Většina společností nabízí dietu zahrnující pět porcí jídla na den, v některých případech ale může být počet porcí menší, případně si množství můžete sami vybrat a upravit. Vyplatí se ale sledovat nejen počet, ale i gramáž.


5) Hodnocení zákazníků

O dané dietě toho hodně prozradí i recenze těch, kdo ji vyzkoušeli. Hodnocení chuti jídel je samozřejmě do velké míry individuální záležitostí, ale množství pochvalných nebo naopak nepříliš příznivých reakcí může také o lecčems vypovídat. Lidé také hodnotí kvalitu jídel, četnost opakování i celkový přístup společnosti.


6) Cena

Je jasné, že i cena bude pro spoustu z vás hrát důležitou roli. Lišit se může u jednotlivých firem až o desítky korun denně, což je ve finálních počtech výrazný rozdíl. Jenže od ceny se často odvíjí i kvalita a záleží na vás, jak nároční v tomto ohledu jste. Samozřejmě je ale možné najít i rozumný kompromis.

7) Dovoz

Společnosti se liší i systémem rozvozu. Některé jej nabízejí zdarma, jiné si účtují nemalé částky. Ve většině případů je také možné osobní vyzvednutí, záleží však na vašich časových možnostech. Rozdíl může být také v tom, zda firma dováží jídla denně, nebo obden. V prvním případě je zaručena maximální čerstvost, druhá varianta může být o něco praktičtější.

8) Počet dní

Jen málo firem chystá krabičky na všechny dny včetně víkendu, některé nabízejí alespoň sobotní porce. Záleží na vás, zda si o víkendu dopřejete jídla podle sebe, nebo se obáváte, že byste se mohli “utrhnout ze řetězu”.

Často kladené otázky

Odpověď na tuto otázku samozřejmě není úplně jednoznačná a odvíjí se od vašeho očekávání a preferencí. Na základě našeho srovnání vám ale s klidným srdcem můžeme doporučit Zdravé stravování, Fit strava a Adifit, které obstály v hlavních parametrech

Individuální úpravy jídelníčku jsou ve většině případů možné, vždy je ale třeba domluvit se přímo s danou společností, která vám nevyhovující jídla nahradí jinými.

Spousta společností má na svém webu ukázku jídelníčků, často jsou doplněné i o fotografie pro představu. Fotky jídel můžete najít i v některých recenzích zákazníků.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)