Nejlepší krabičková dieta Plzeň 2024 – recenze, zkušenosti

Shrnutí: Výběr krabičkové diety by se měl v první řadě odvíjet od vašich cílů, tedy toho, zda chcete zhubnout, nabrat svaly nebo si třeba udržet váhu stávající. Roli budou hrát i vaše chuťové preference, omezení nebo životní styl. Zvažte také, pro které dny jídla potřebujete a kolik porcí vám vyhovuje. Před finálním rozhodnutím si důkladně projděte hodnocení ostatních zákazníků, prozradí toho spoustu. Zde jsou mé tipy:

  • Jako výběr redakce jsem zvolila Zdravé stravování, které má pestrý výběr a skvělé recenze.
  • Příznivou cenou potěší Fit strava.
  • I specifickým potřebám se umí přizpůsobit Adifit.
  • Za zvážení určitě stojí i oblíbená společnost Z krabičky

A co dalšího se dočtete? Přidám i recenze dalších krabičkových diet působících v Plzni, prozradím další tipy k výběru a zodpovím nejčastější dotazy. 


Výběr redakce

Zdravé stravování

Kdy vybrat Zdravé stravování?

Rádi si vybíráte z velkého možství programů? Mohlo by vám vyhovovat Zdravé stravování.


Další na zvážení

Fit strava

Kdy vybrat Fit stravu?

Pokud je pro vás významným faktorem cena, mohla by vás oslovit právě Fit strava. 


Další na zvážení

Adifit

Kdy vybrat Adifit?

Patříte mezi ty s opravdu specifickými potřebami? Adifit vám patrně vyjde vstříc. 


Další na zvážení

Z krabičky

Kdy vybrat Z krabičky?

Oceníte krabičkovou dietu, která se přizpůsobí řadě výživových stylů i aktuální sezóně? Je to Z krabičky.

Krabickova Dieta Plzen

Touha zhubnout, nedostatek času na přípravu jídla, hektický životní styl, nechuť k vaření – to vše mohou být důvody k tomu rozhodnout se pro krabičkovou dietu. Pokud si i vy chcete trochu usnadnit život a začít se navíc stravovat zdravěji, bude vám tento článek kompletním průvodcem po nejlepších společnostech nabízejících tuto službu v Plzni.

Jedná o stravování, kdy vám jídla (většinou) na celý den přiveze vybraná společnost, nejčastěji den předem. Jídelníček je sestaven podle zásad zdravého a vyváženého stravování tak, aby vám pomohl zhubnout, nabrat svaly nebo třeba jen udržovat vaši postavu v kondici. Krabičkovou dietu proto nevyhledávají pouze lidé s kily navíc. 

Většinou se jedná o 5 porcí jídla denně a jíst byste měli pouze je, aby se dostavil kýžený efekt. Někdy je povoleno doplnění o čerstvou zeleninu či ovoce. Setkáte se ale i s variantami s menším počtem porcí. 

Většina společností nabízí několik programů, aby si zákazníci mohli vybrat podle očekávaného výsledku nebo svého stravovacího stylu. Vycházejí tak vstříc vegetariánům, ale třeba i sportovcům nebo lidem s nejrůznějšími alergiemi. 

1) Zdravé stravování recenze

Obrovské množství programů pro každého

Kdy zvažovat Zdravé stravování?

Rádi si vybíráte z velkého možství programů? Mohlo by vám vyhovovat Zdravé stravování.

O víkendech vám ale nenavaří, Fit strava nebo Adifit vám vytrhnou trn z paty alespoň v sobotu.

Proč jsem vybrala Zdravé stravování?

Protože pokud máte obavu, že jako vegan, sportovec, kojící maminka nebo třeba s intolerancí na laktózu vhodnou krabičkovou dietu nenajdete, vyvede vás z omylu společnost Zdravé stravování. Nabízí totiž hned 12 různých programů, které uspokojí lidi s nejrůznějším životním stylem i způsoby stravování, ke všem variantám si navíc můžete přidat i variantu jídelníčku bez cukru. Nevíte si rady s výběrem? Vyzkoušejte doporučovací kalkulačku.

Společnost má vlastní tým výživových poradců, který vede nutriční specialistka a zároveň zakladatelka společnosti Kateřina Šimková. Důraz je zde kladen i na kvalitu surovin, které jsou, pokud je to možné, čerstvé, v bio kvalitě a přímo od zemědělců. Jídla se také mění a nemusíte se tak bát opakování. Jak vypadají, vám ukáže fotogalerie.

Cena rozvozu je zde zdarma, respektive je započítaná už v ceně jídla. Ta navzdory kvalitám potravin není nijak vysoká a pohybuje se okolo 374 Kč za celodenní menu. Pravidelní a věrní zákazníci mají navíc slevu.

Jako negativum můžu zmínit fakt, že si na jídlech pochutnáte pouze ve všední dny.

Uživatelské recenze Zdravé stravování

Na Facebooku nebo firmy.cz můžete stejně jako já najít spoustu spokojených recenzí strávníků. Co vychvalují nejvíce? Oceňují pestrost jídel, jejich chuť i čerstvost. A nadšení jsou i ti, kdo neměli zrovna velká očekávání. 

Ale samozřejmě se nedovede Zdravé stravování trefit do chuti úplně každému a pár výjimek označuje jídla za přesolená a příliš kořeněná. Ne všichni byli spokojeni také s kurýrní službou. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Dieta pro každého se skvělým hodnocením

Kdy zvažovat Fit stravu?

Pokud je pro vás významným faktorem cena, mohla by vás oslovit právě Fit strava. 

Jestliže ale máte specifické požadavky na složení jídelníčku, možná spíše pochodíte u Adifit.  

Proč jsem vybrala Fit stravu?

Protože ať už chcete shodit přebytečná kila nebo si svou postavu udržet, pomůže vám k tomu Fit strava. Připraví pro vás pět porcí jídla denně, a to i na sobotu, a jídelníček sestavují specialisté tak, abyste shazovali tuky, nikoliv svaly. V nabídce jsou varianty programů pro pány a pro dámy a liší se v počtu kalorií. Díky tomu si program snadno přizpůsobíte svým cílům. V případě alergií si jídelníček můžete nechat upravit podle svých potřeb.

Zajímavostí této krabičkové diety je možnost vyzkoušení jídel i na jeden jediný den, s čímž se nesetkáte úplně běžně. Jinak si ale samozřejmě můžete jídla objednat na delší časové období, od kterého se odvíjí také cena.

Ta začíná na 309 Kč, připočítat je nutné ještě cenu rozvozu, která je běžně 30 Kč, možný je i osobní odběr zdarma. V ceně máte při odběru na více dní jako bonus i konzultaci s výživovým poradcem. Výhodou pro někoho může být i rozvoz jídel třikrát týdně, nemusíte tedy čekat na kurýra každý den. 

Uživatelské recenze Fit stravy

Věnovala jsem několika desítek minut procházení recenzí na Facebooku, Googlu nebo firmy.cz. A jaký je verdikt strávníků? Lidé si v recenzích hojně pochvalují přístup poradců, chuť i pestrost jídel a také přibývající nové recepty. Mnozí hlásí úspěchy se shozenými kily, další oceňují i bezproblémové doručení, což není tak běžné, jak by se mohlo zdát. Pár recenzujících uvedlo, že vyzkoušeli více variant krabičkových diet, ale tato vede.

Našlo se ale i pár klientů, kteří nebyli spokojeni s chutí jídel. Zde nejspíš platí staré známé pořekadlo „sto lidí, sto chutí“.

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Adifit recenze

Krabičky, které se vám přizpůsobí

Kdy zvažovat Adifit?

Patříte mezi ty s opravdu specifickými potřebami? Adifit vám patrně vyjde vstříc. 

Cena jídel tu ale patří k vyšším, příznivěji k domácímu rozpočtu vychází třeba Fit strava

Proč jsem vybrala Adifit?

Protože společnost Adifit nabízí krabičky, které si můžete do jisté míry upravit svým potřebám, chutím, cílům i potížím. Najdeme zde totiž varianty pro vegetariány, diabetiky, muže, ženy, vybírat můžete podle počtu porcí i velikosti jídel a kalorií. Stejně tak můžete odebírat pouze obědy, objednat je možné i jídla na sobotu.

Příjemným bonusem je zde vstupní konzultace s nutričním poradcem zdarma a mnohé může potěšit z praktických důvodů i to, že jídla dostanete vždy na dva dny dopředu. Pokud se podíváte na ceny, zjistíte, že za pět porcí denně zde zaplatíte nejméně 345 Kč, připočíst je pak třeba ještě 50 Kč za rozvoz za den, případně je možný i osobní odběr zdarma.

Uživatelské recenze Adifit

Poctivě jsem prošla recenze na Googlu, firmy.cz i Facebooku, abych zjistila, co o společnosti míní její zákazníci. Nadšení hlásí především z kvality jídel a chuti, kterou někteří dokonce srovnávají s jídlem z restaurací. Další oceňují možnost uzpůsobit si jídelníček takřka na míru. A spokojení jsou i s celkovou komunikací společnosti. 

Někteří si všímají lehce vyšší ceny, velkou nevýhodu v ní však nevidí. Negativa se vyskytují velmi sporadicky a jsou spíše individuálního charakteru. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Z krabičky recenze

Nabídka sezónních i speciálních programů

Kdy zvažovat Z krabičky?

Oceníte krabičkovou dietu, která se přizpůsobí řadě výživových stylů i aktuální sezóně? Je to Z krabičky.

Pokud se ale rádi na podobu jídel předem podíváte, zde nepochodíte. V tomto ohledu vede třeba Zdravé stravování.

Proč jsem vybrala Z krabičky?

Protože pokud patříte k vybíravým strávníkům a máte specifické požadavky a představy, mohla by vás potěšit nabídka společnosti Z krabičky. V ní totiž objevíte téměř nepřeberné množství programů, z nichž mnohé se přizpůsobují různými životním stylům, situacím, ale třeba i ročním obdobím.

Najdete tu program pro celou rodinu, seniory, vegany i vegetariány, kojící maminky, se sníženým obsahem laktózy, pro sportovce, detoxikační variantu i verzi Salát+ pro letní sezónu. Na výběr jsou i různé kombinace chodů a rozhodnout se můžete i podle požadovaného počtu kalorií. Nemusíte se bát, že byste si s vhodnou volbou neporadili, k dispozici jsou vám specialisté, kteří vám se vším pomohou.

Kvůli rozmanitému výběru nemůžu uvést přesnou cenu, kterou lze očekávat, ale obecně můžu říct, že za pět jídel denně zaplatíte 350 Kč a více. Potěší zde doprava zdarma. Nenašla jsem zde však ukázku aktuálního jídelníčku pro představu, jak jídla vypadají. Stejně tak chybí i informace, na jaké dny v týdnu jsou jídla připravovaná.

Uživatelské recenze Z krabičky

Ač jsem se snažila sebevíc, recenze na tuto společnost prakticky neexistují. Alespoň ne mimo samotný web společnosti, tam jich pár najdete. Je to ale škoda, protože u konkurenčních společností o recenze nouze nebývá. Z těch několika málo hodnocení však vyplývá, že se společností vedle nešlápnete. Lidé jsou spokojení s chutností jídel a hlásí i úspěchy s hubnutím.

Negativa se neobjevují, což ale může být způsobené i tím, že je hodnocení opravdu velmi málo. 

VÝHODY

NEVÝHODY

5) TIP: Dietní plán Ketomix recenze

Jedna z nejoblíbenějších diet se spoustou kladných recenzí

Proč jsem vybrala Ketomix?

Raději byste zkusili zhubnout pomocí keto diety? K nejznámějším firmám nabízejícím balíčky pro tuto dietu u nás patří KetoMix. Její oblíbenost dokazují stovky pozitivních recenzí zákazníků a svůj vliv na tom má jistě i fakt, že na webových stránkách je celý proces hubnutí detailně popsaný a i nováčci se v celém procesu rychle zorientují.

V první řadě si zde vybíráte z dietních plánů, které jsou rozděleny podle stupně obezity do čtyř kategorií – lehká, střední, vyšší a velmi vysoká nadváha. K dispozici vám je i BMI kalkulačka, která vám pomůže kategorii určit. Na základě toho vám jsou pak nabídnuta konkrétní jídla vhodná pro váš typ.

Vybrat si samozřejmě můžete i oblíbené balíčky. Ty jsou k dispozici ve čtyřech variantách na dobu 1-4 týdnů. Nejlevnější, týdenní balíček, vychází na 1 390 Kč a obsahuje 35 porcí jídel. Jedna porce tedy vychází v průměru na 39,70 Kč. Pro srovnání, čtyřtýdenní varianta vás vyjde na 5 390 Kč a jedna porce tak stojí 38,50 Kč.

V závislosti na tom, jaký balíček si vyberete, v něm najdete koktejly, polévky, omelety, tyčinky, kaše či třeba i pudink nebo speciální těstoviny. Čím dražší balíček si zvolíte, tím pestřejší je výběr. Podle svých preferencí si můžete navolit i příchutě koktejlů. Zdarma ke každému typu získáte i manuál, šejkr a odměrku. Zákazníci si ve velkém chválí rychlost přípravy jídel a jejich chuť.

Mezi nevýhodami pak můžu zmínit to, že spousta jídel jako kaše či polévky jsou k zakoupení jen v množství 10 kusů a více od jedné příchutě a není tak možné vyzkoušet například více druhů příchutí po jednom kusu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta Plzeň: jaká je situace?

Výběr krabičkových diet v Plzni není tak pestrý jako v PrazeBrně nebo některých dalších větších městech, ale můžu jej označit za dostačující. Najdete tu totiž varianty pro muže, ženy, hubnoucí i udržovací a řada z nich myslí i na alergiky či diabetiky.

Někomu zde může chybět společnost připravující jídla na celý víkend, najdete tu ale ty, které vás krabičkami budou zásobovat alespoň na sobotu. Díky konkurenci pak potěší i ceny, které ve většině případů patří k průměrným či nižším.

8 tipů, jak vybrat krabičkovou dietu

Na první pohled vypadá nabídka společností vlastně podobně, ale rozdíly mohou být velké. Přeci jen jde o to, co budete každý den a celý den jíst, a tak se vyplatí vybírat pečlivě. Jaké parametry zvážit?

1) Typ programu

Nejprve je třeba si ujasnit, co od krabičky očekáváte. Chcete výrazně zhubnout, doladit postavu do plavek, nebo jste s váhou spokojeni a hledáte jen plnohodnotné stravování bez práce? Pro všechny tyto varianty existují programy krabičkových diet. Stejně tak si můžete vybírat podle toho, jestli preferujete masová jídla nebo vegetariánská, řada programů zohledňuje také alergie, diabetes i aktuální životní situaci (například kojení). Jestliže si nevíte rady s tím, jaký program vybrat, obraťte se s žádostí o radu přímo na vybranou společnost, některé nabízí také kalkulačky, které vám s výběrem poradí.


2) Energetická hodnota

S prvním bodem souvisí i tento a opět se odvíjí od vašich cílů a očekávání, ale také váhy, výšky, pohlaví a životního stylu. Pokud byste si s energetickou hodnotou nevěděli vůbec rady, zvažte konzultaci s profesionálním poradcem.


3) Kvalita surovin

I když důraz na kvalitu zmiňuje hromada společností nabízejících krabičkové diety, některé jdou přeci jen trochu dál a zahrnují sezónní potraviny v bio kvalitě a od lokálních farmářů. Často se však tento faktor promítá do ceny a záleží zcela na vašem postoji a prioritách.


4) Počet porcí

Většina společností nabízí dietu zahrnující pět porcí jídla na den, v některých případech ale může být počet porcí menší, případně si množství můžete sami vybrat a upravit. Vyplatí se ale sledovat nejen počet, ale i gramáž.


5) Hodnocení zákazníků

O dané dietě toho hodně prozradí i recenze těch, kdo ji vyzkoušeli. Hodnocení chuti jídel je samozřejmě do velké míry individuální záležitostí, ale množství pochvalných nebo naopak nepříliš příznivých reakcí může také o lecčems vypovídat. Lidé také hodnotí kvalitu jídel, četnost opakování i celkový přístup společnosti.


6) Cena

Je jasné, že i cena bude pro spoustu z vás hrát důležitou roli. Lišit se může u jednotlivých firem až o desítky korun denně, což je ve finálních počtech výrazný rozdíl. Jenže od ceny se často odvíjí i kvalita a záleží na vás, jak nároční v tomto ohledu jste. Samozřejmě je ale možné najít i rozumný kompromis.

7) Dovoz

Společnosti se liší i systémem rozvozu. Některé jej nabízejí zdarma, jiné si účtují nemalé částky. Ve většině případů je také možné osobní vyzvednutí, záleží však na vašich časových možnostech. Rozdíl může být také v tom, zda firma dováží jídla denně, nebo obden. V prvním případě je zaručena maximální čerstvost, druhá varianta může být o něco praktičtější.

8) Počet dní

Jen málo firem chystá krabičky na všechny dny včetně víkendu, některé nabízejí alespoň sobotní porce. Záleží na vás, zda si o víkendu dopřejete jídla podle sebe, nebo se obáváte, že byste se mohli “utrhnout ze řetězu”.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší krabičkovou dietu? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Dokáže se dieta přizpůsobit vašemu cíli a životnímu stylu?ano
✅ Zohledňuje vaše specifické požadavky?ano
✅ Je společnost dostatečně transparentní vzhledem ke kvalitě a čerstvosti jídel?ano
✅ Jsou s dietou spokojeni ostatní zákazníci?ano

Často kladené otázky

Odpověď na tuto otázku samozřejmě není úplně jednoznačná a odvíjí se od vašeho očekávání a preferencí. Na základě mého srovnání vám ale s klidným srdcem můžu doporučit Zdravé stravování, Fit strava a Adifit, které obstály v hlavních parametrech

Individuální úpravy jídelníčku jsou ve většině případů možné, vždy je ale třeba domluvit se přímo s danou společností, která vám nevyhovující jídla nahradí jinými.

Spousta společností má na svém webu ukázku jídelníčků, často jsou doplněné i o fotografie pro představu. Fotky jídel můžete najít i v některých recenzích zákazníků.

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář