Krabičková dieta NutritionPro: recenze, hodnocení a zkušenosti 2024

Chcete zhubnout nebo aktivně sportujete a na zdravé vaření nenacházíte čas? Možná zvažujete krabičkovou dietu. Přečtěte si naši recenzi krabičkové diety NutritionPro.

Nutritionpro Recenze

Krabičkové diety už nějakou dobu na trhu jsou. Dává to smysl. Pokud chcete úplně změnit svůj jídelníček, musíte se naučit zcela nové dovednosti. Nakupovat nové suroviny, vařit nové pokrmy. Musíte o jídle přemýšlet úplně jinak než doposavad. A pokud si rádi vychutnáte dobré jídlo a nechcete se odbývat pořád dokola stejným salátem, tak se problémy násobí. Kdo má vymýšlet každý den pořád dokola jiná jídla? A ty zdravé suroviny něco stojí. Jak to udělat, abych je vždy plně zužitkoval a použil na víc jídel? Každý nemá na takové přemýšlení čas. Zvlášť pokud většinu dne stráví v práci, kde je možnost vaření omezená. Poznáváte se? Právě pro vás je vhodná krabičková dieta. Přečtěte si naši recenzi diety od společnosti NutritionPro.

Co je NutritionPro, jak funguje a co nabízí?

Společnost NutritionPro si získává zákazníky nabídkou jídelníčku na míru a velkým výběrem opravdu pestrých jídel. Hlavním bonusem oproti jiným výživovým programům je vysoká kvalita připravovaných jídel, kterou vystavuje na odiv na každém kroku zákazníkovy cesty webovkami. Nešetří drahými a zdravými surovinami, jako jsou losos, halloumi nebo vzácné druhy ořechů a zeleniny. Nabízí výživové programy pro všechny, kdo chtějí buď zhubnout, nabrat svaly nebo se jen cítit dobře. Cílí především na zákazníky, kteří chtějí kvalitu. A nechtějí nebo nemohou pro tento cíl vynaložit příliš mnoho námahy. Dalším bonusem diety od NutritionPro je jednoduchost výběru. Nabízí omezené množství programů, ale tím zákazníkovi usnadňuje výběr. Kalorickou hodnotu připravovaných pokrmů ovšem vypočítává na míru podle vyslovených cílů a zadaných hodnot jako váha, věk, výška nebo pohybová aktivita.

Typy programů NutritionPro a jídelníček

Krabičková dieta NutritionPro nabízí v základu pouze 4 programy. Buď chcete zhubnout, nebo nabrat svaly, nebo se udržovat na stejné váze. Program oběd+večeře je spíš pro zaměstnané lidi, kteří chtějí denně dvě teplá jídla, ale nemají čas je připravit. Jelikož v tomto případě dieta nehlídá celkový příjem kalorií během dne, nemluvíme zde o dietním programu.

Jídelníček vyhovuje především těm, kdo mají rádi pestrou a moderní stravu. Českou klasiku nečekejte. Příznivci obyčejného jídla, které děsí cizí názvy a neznámé koření, by měli sáhnout po jiné dietě. Najdete zde jídla z celého světa – italskou, francouzskou nebo dokonce vietnamskou kuchyni. Vždy očekávejte velké množství ovoce a zeleniny. Jídla se příliš neopakují, svačiny a snídaně se střídají sladké a slané. Občas kuchaři zabrousí také do raw nebo veganských receptů, ale jen někdy. Veganské menu jako takové zde nenajdete. Především výběr svačin je velmi nápaditý. Lze říci, že jídelníček je vhodný pro gurmány, kteří milují překvapení, rádi zkouší nové věci a potrpí si na zdravou výživu. Protože zdravou výživu umí v NutritionPro opravdu chutně.

NutritionPro nenabízí programy pro speciální požadavky strávníků: ketodiety, low-carb, low-sugar, veganské, vegetariánské ani třeba dietu pro diabetiky. To, co je pro někoho výhodou, tedy malý výběr z programů, někdo jiný může vnímat jako omezení. Nemůžete si zde zadat, jaká jídla vynechat, nemůžete zohlednit konkrétní požadavky. Kalorický příjem vám ale bude sestaven přesně na míru nutričním specialistou.

Jaká je cena krabičkové diety NutritionPro?

Ve srovnání s konkurencí je krabičková dieta od NutritionPro poměrně levná. Cena na den se odvíjí od počtu jídel denně a kalorického příjmu. Průměrně se cena na jeden stravovací den pohybuje kolem 550 Kč. Ale pozor. Můžete skutečně hodně ušetřit. Když si objednáte krabičkovou dietu například na celý měsíc, denní dávka zlevní v řádu desítek korun. Když objednáte pro více lidí, dostanete se snadno i pod 400 Kč na den. Vyplatí se tedy objednávat rovnou ve skupině kamarádů nebo pro rodinu. Nabírací program samozřejmě vyjde dráž než hubnoucí, ale to se odvíjí od množství připraveného jídla. 

Jak probíhá rozvoz jídel?

Rozvoz probíhá pouze po Praze. To je hlavní nevýhoda krabičkové diety NutritionPro. Jídla zaváží kurýr zdarma obden mezi 17:00 a 22:00. Zákazník má možnost upřesnit čas rozvozu v rámci dvouhodinových oken. Tato doba rozvozu vyhovuje většině zákazníků, protože jsou většinou v danou dobu doma a nemají problém si jídlo převzít. Tímto jednoduchým opatřením vyeliminuje NutritionPro většinu problémů s rozvozem.

Pro koho je tato služba vhodná?

NutritionPro stejně jako všechny krabičkové diety vyhovuje těm, kdo chtějí jíst zdravě nebo splnit své výživové cíle, a přitom nemají čas, energii nebo chuť nad jídlem příliš přemýšlet. Může se to hodit zaměstnaným osobám nebo třeba maminkám na mateřské s malými dětmi, které chtějí po porodu zhubnout. Na rozdíl od konkurence ale třeba pro kojící nebo těhotné nenabízí možnost přípravy pouze vhodných pokrmů. 

Recenze NutritionPro

Dieta se hodí pouze pro obyvatele hlavního města, protože kurýři jinam krabičky nezaváží. NutritionPro je ve srovnání s konkurencí poměrně levnou variantou krabičkové diety. Cílí na ty, kteří nechtějí dlouho vybírat a porovnávat různé programy. Chtějí pouze kliknout a objednat. Jeden jídelníček, dostatečně pestrý, ale žádné vybírání, prosím. Prostě mi to dovezte a basta. Toto je ideální zákazník NutritionPro. Tímto způsobem je řešen i rozvoz. Nemusíte přemýšlet, na kdy a kde se máte dohodnout s kurýrem. Prostě každý druhý večer, kdy jste obvykle doma, očekávejte krabičky.

Každému nemusí vyhovovat volba jídel, proto si pečlivě prostudujte jídelníček předem. Pokud jste fanoušky jednoduchých pokrmů, tady si nevyberete. Jídelníček je spíš pro gurmány a milovníky nových a zajímavých chutí. Uvědomělí lidé, kteří chtějí šetřit životní prostředí, mohou být znepokojeni množstvím plastového odpadu. Což je ale problém všech krabičkových diet. Nejen ekologický. Krabičky musíte vymýt a odnést do tříděného odpadu, jinak vám budou neustále plnit koš. Krabičky pokryté fólií se myjí špatně, musíte fólii odtrhnout, zkrátka, je to trochu námaha. Ale ušetříte námahu s nákupem a samotným vařením.

NutritionPro se obecně hodí pro všechny, kdo chtějí zhubnout nebo nabrat svaly, a přitom nepřemýšlet nad dietou. Ale ne pro ty, kdo sledují nějaký konkrétní stravovací styl nebo mají zdravotní (či chuťová) omezení. Výběr z programů pokrývá v podstatě to základní, co zákazníci očekávají. Zhubnout, nabrat a udržovat. Základní cíle lidí na dietě. A přitom si pochutnat. To je cíl navíc, který NutritionPro i dle recenzí zákazníků splňuje.

Výhody a nevýhody NutritionPro

Jako každá služba také krabičková dieta od NutritionPro má své výhody a nevýhody.

Výhody:

 • Nemusíte nad jídlem přemýšlet
 • Ušetříte čas na plánování, nákupu a vaření
 • Snadná volba programu
 • Počet kalorií přizpůsoben dietnímu cíli
 • Ve srovnání s konkurencí příznivá cena
 • Rozvoz ve večerních hodinách
 • Pestrá a zajímavá paleta jídel
 • Kvalitní a zdravé suroviny
 • Možnost přizpůsobit časové okno rozvozu
 • Cenově výhodné pří objednání na delší dobu dopředu
 • Cenově výhodné při objednání pro více osob

Nevýhody:

 • Absence programů pro osoby se zdravotním omezením
 • Chybí speciální diety (jako low-carb, veganská atd.)
 • Nevhodné pro vegetariány a vegany
 • Velké množství plastového odpadu
 • Nemůžete si jídla vybírat
 • Pro někoho příliš exotické a netradiční chutě
 • Rozvoz pouze po Praze

Co o NutritionPro říkají zákazníci?

Negativní recenze se téměř neobjevují. Zákazníci si ohromně chválí kvalitu stravy a poměr cena/výkon. Dále se jim líbí variabilita jídelníčku a komunikace s obchodem. Na problémy jsme nenarazili. Na několika místech dokonce zákazníci uvádí, že z vyzkoušených krabičkových diet jim tato nejvíce chutná a nejvíce vyhovuje.

Shrnutí

NutritionPro sází na kvalitu za rozumnou cenu. Nesnaží se přilákat zákazníky na ohromné množství programů. Místo toho se soustředí na to odvést jednu základní službu co nejlépe, což se odráží i na velkém množství pozitivních recenzí. Pokud vám nevadí exotičtější chutě, rádi se necháte překvapovat něčím novým a bydlíte v Praze, budete spokojeni. Samozřejmě s přijetím negativ krabičkových diet obecně, jako je cenová náročnost, velké množství plastového odpadu a nemožnost vybrat si každý den podle chuti.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma krabičkové diety NutritionPro.

Jídelníček sestavuje nutriční specialistka Jitka Dokoupilová podle přesně daného algoritmu, který zaručí splnění vašich nutričních cílů.

NutritionPro tvrdí, že potraviny jsou vždy zakoupeny v den přípravy jídla. Následně se jídla šokově zchladí, takže jsou vždy stoprocentně čerstvá, když připutují k vám. Připravují se navíc až v den rozvozu.

Cena se vypočítává podle doporučeného kalorického příjmu.

Po přijetí objednávky lze zaplatit převodem na účet nebo online platební kartou.

Jídla je možné ohřívat přímo v krabičkách. V takovém případě doporučujeme propíchnout fólii. Některá jídla jsou určena ke konzumaci za studena. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)