TOP 10: Nejlepší krabičkové diety 2023 - recenze [celá ČR]


Výběr redakce

Flexibilní nastavení dle individuálních potřeb pod dohledem odborníka 

Orientační cena za den: od 452 Kč


Po celé ČR

Velký výběr stravovacích programů s rozvozem po celé ČR 


Orientační cena za den: od 414 Kč


Výhodná cena

Zdravé stravování pro nenáročné v Praze a Středočeském kraji


Orientační cena za den: od 423 Kč


Speciální požadavky

Pět stravovacích low-carb programů bez lepku a cukru


Orientační cena za den: od 541 Kč
Krabickove Diety

Mírná nadváha se u nás týká třetiny žen a téměř polovina mužů, obezitou pak trpí téměř 20 % Čechů. Hodnoty jsou to alarmující především proto, že obezita není jen estetický, ale i zdravotní problém. Nejčastějšími příčinami jsou nedostatek pohybu a špatné stravování. Ne každý však ví, jak se zdravě stravovat, spousta z nás také nemá čas na přípravu jídel. Skvělým řešením jsou tak krabičkové diety. Které jsou nejlepší?

Krabičková dieta je způsob, jak mít každý den přísun zdravého a vyváženého jídla. Je řešením nejen pro ty, kteří chtějí zhubnout a nevědí jak na správné stravování, ale i pro všechny, kteří chtějí jíst zdravě a nemají čas na nákupy a přípravu jídel.

Krabičková dieta obvykle obsahuje 5 jídel na jeden den a rozváží se ráno, případně ve vámi vyhovující čas, který si určíte.

Diet existuje celá řada. Mezi nejznámější patří Atkinsonova, Paleo, Dukanova, nízkotučná, volumetrická, low carb, dietní může být i raw, veganská či vegetariánská strava – v závislosti na tom, jaké náhrady zvolíte místo živočišných produktů.

Nejlepší dieta je ale ta, která je dlouhodobě udržitelná a zdravá. V případě extrémní obezity tak není od věci hubnutí konzultovat s lékařem nebo výživovým specialistou, který navrhne vhodné řešení.

Flexibilní nastavení dle individuálních potřeb pod dohledem odborníka 

Nejste schopni sníst 5 jídel denně, potřebujete zhubnou či přibrat nebo jen dovézt zdravé jídlo do kanceláře? Pak má pro vás Nutrition nabídku několika balíčků, u kterých si lze zvolit počet jídel denně či množství kalorií, které chcete přijmout. Navolit si můžete i jak dlouho chcete krabičky odebírat, případně, pokud si nejste jistí, je možné objednat menu na dva dny na vyzkoušení. Na webu, který je přehledný a snadný na orientaci, najdete také příklady jídel, která vás čekají. Jídel je celkem kolem 300 a pravidelně se obměňují, takže se nemusíte bát, že by se vám omrzela.

V ceně každého plánu je konzultace s nutriční specialistkou s odborným vzděláním a dlouholetou praxí, takže pokud si nejste jistí, jak postupovat při vaší dietě, je možné se odborně poradit.

Orientační cena za den: od 452 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Velký výběr stravovacích programů s rozvozem po celé ČR 

Hubnutí a zdravé stravování jsou individuální záležitost, u které je třeba zohlednit řadu faktorů. Zdravé stravování proto nabízejí široký výběr jídelníčků, jenž pokrývají různé životní situace a styly. Namátkově vyberme třeba jídelníček pro sportovce, kojící ženy, vegetariány, detox nebo keto. U jídelníčků si také můžete zvolit množství kalorií, které chcete denně přijmout, u některých lze navolit i počet jídel denně. Zdravé stravování nasbíralo za dobu svého fungování na 20 000 receptů, jídla jsou vždy připravována čerstvá a z kvalitních surovin. Není tak třeba se obávat o pestrost jídelníčku.

Jídla jsou sestavována vlastním týmem nutričních poradců, s nimiž se můžete o své dietě poradit. Výživové konzultace jsou placené, částka se vám ale převede na kredit, za který lze následně objednat vámi vybranou krabičkovou dietu.

Orientační cena za den: od 414 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Zdravé stravování pro nenáročné v Praze a Středočeském kraji

Dieta v krabičce je volbou pro ty, kteří hledají cenově výhodný program, u kterého nepotřebují dělat individuální úpravy. V nabídce je totiž pouze balíček na hubnutí nebo na udržení váhy, a to pro muže či ženy. Nastavit si vlastní množství kalorií nebo počet chodů není možné, což nemusí vyhovovat těm, kteří nesní tolik nebo potřebují nastavit individuální kalorický příjem. Jídelníčky na týden jsou sestavené vždy na týden dopředu pod odborným dohledem nutriční specialistky, se kterou je možné se poradit o vaší dietě. Konzultace jsou placené a začínají od 350 Kč za 25 minut telefonické konzultace.

Rozvoz je možný v Praze a Středočeském kraji, v Praze je navíc možné osobní vyzvednutí. Osobní odběr a rozvoz jsou, až na jednu výjimku, zpoplatněné (99 Kč/den rozvoz, 22 Kč/den osobní odběr, ceny bez DPH)..

Orientační cena za den: od 423 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pět stravovacích low-carb programů bez lepku a cukru

MyChef sází na „fine dining“, tzn. maximální požitek z jídla ve všech ohledech, což znamená chuť, vůni i vzhled. K tomu přidává MyChef ještě aspekt zdravého stravování a zdravých dietních surovin, které zpracovává do 5 různých low-carb balíčků (Vege, Keto, Paleo, Pesce a Healthy Balance), u nichž si můžete zvolit z 5 různých kalorických hodnot v závislosti na tom, zda chcete redukovat váhu, máte nižší, střední a vysokou aktivitu nebo silovou zátěž. Na webu najdete jídelníčky vždy na celý týden dopředu, nechybí ani údaje o makroživinách nebo kalorických hodnotách. Minimální délka programu je jeden týden, při první objednávce na vyzkoušení ale můžete získat slevu 15 %, případně si dojít do bistra firmy a jídla ochutnat zde.

Jídla prezentovaná na webu vypadají velice lákavě a zákazníci v recenzích nešetří pochvalami, takže jediné, co by se dalo vytknout, je absence informace o vzdělání toho, kdo jídelníčky sestavuje a absence nutričního poradenství.

Orientační cena za den: od 541 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Čtyři různé programy v bio nebo farmářské kvalitě 

Nutric bistro je ideální pro ty, kteří chtějí mít jídelníček zvolený podle individuálních parametrů – můžete si sami vybrat některý ze 4 balíčků (Whole-30, LowCarb, Fit, Klasik) nebo si nechat poradit od odborníků. K tomu je nutné zadat cíl (zhubnout, přibrat, udržet váhu apod.), pohlaví, věk, váhu, obvod pasu a boků, odhadované množství tuku a vaši aktivitu. Na základě uvedených údajů vám pak výživoví poradci doporučí, který jídelníček je vhodný právě pro vás.

Všechna jídla jsou z bio nebo farmářských surovin a připravují se čerstvá. V menu jsou dva nebo maximálně 3 chody, čímž se Nutric bistro odlišuje od ostatních firem, které mají z většiny v nabídkách i pětichodová menu. To činí nabídku atraktivní pro ty, kteří nesnědí tolik, na druhou stranu ji to ale činí také dražší. Nutno ovšem podotknout, že ne u všech levnějších konkurenčních krabiček si můžete nechat poradit s výběrem optimální diety od nutričního specialisty.

Orientační cena za den: od 510 Kč (2 jídla denně)

VÝHODY

NEVÝHODY

Celodenní nebo částečná strava dle počtu kalorií 

Popapat na to jde trochu jinak než ostatní – pro svá menu nemá jídla, ale pouze počet kalorií. Ženy mohou vybírat z krabičkové diety 5 000, 6 000, 7 000 a 8 000 Kj, muži ze 7 000, 8 000, 9 000 a 10 000 Kj. Tento systém je výborný pro všechny, kteří přesně vědí, co potřebují – a u Popapat to najdou jednoduše na první pohled. Pokud byste si nevěděli rady, je na webu k dispozici kalkulačka, která pomůže s výpočtem kalorických hodnot. Na webu jsou také jídelníčky, ze kterých si uděláte představu, co budete jíst. Ti, kteří nemají zájem o celé 5 nebo 6 chodové menu, například pokud chcete jen zdravé snídaně a obědy do práce, si mohou objednat pouze menší menu.

Popapat má hustou síť rozvozů po celé České republice a doprava je zdarma. Kromě výše uvedeného je výhodou příznivá cena, chybí však možnost nutričního poradenství.

Orientační cena za den: od 339 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pět různých balíčků pro zdravé stravování a tipy na cvičení 

Na Fit Kitchen se nám líbí jejich komplexní přístup ke zdravému životnímu stylu – najdete zde nejen 5 různých balíčků pokrývajících různé potřeby energetického příjmu, ale také blog s info články a především videa s tipy na kardio či silové cvičení, jenž je nezbytným předpokladem k hubnutí a zdravému životnímu stylu obecně. Všechny balíčky jsou v masové či vegetariánské variantě, nechybí ani týdenní jídelníčky s údaji o gramáži, energetické hodnotě, počtu sacharidů, bílkovin a tuků a alergenech. Pokud byste nevěděli, jaký balíček zvolit, máte na webu k dispozici kalkulaci, případně je k dispozici možnost objednávky menu na 2 dny na zkoušku. Jídel dostanete v závislosti na zvoleném programu 3 až 5 denně, je ale možné objednat také menší balíčky s obědem a večeří.

Jednou z mála nevýhod, která by se dala u Fit Kitchen najít, je menší nabídka jídel, tzn. že pokud budete jejich krabičkovou dietu objednávat déle než tři týdny, mohou se jídla častěji opakovat.

Orientační cena za den: od 442 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičky pro harmonické stravování a změnu životního stylu

Krabičky Antónia Mačingová se hodí pro všechny, kteří mají zájem změnit svůj životní styl a najít dlouhodobou a udržitelnou cestu ke zdravému životnímu stylu a celkové fyzické a psychické harmonii – alespoň to slibuje nabídka, která také uvádí, že krabičky jsou sestavené tak, aby vyhovovaly každému. Bohužel však na webu zcela chybí údaje o energetických hodnotách, gramáži jídel, tucích, sacharidech a bílkovinách, takže není zcela jisté, jak budou krabičky vyhovovat například těm, kteří mají zvýšenou fyzickou zátěž.

Orientační cena za den: od 398 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičky na celý den nebo pouze jednotlivé chody 

Za krabičkami Vitalbox stojí fitness trenéři Eva a Jakub Krausovi, kteří mají bohaté zkušenosti ve světě sportu a stravování. Díky tomu mohou nabídnout nejen připravené programy krabičkové diety (např. hubnoucí, udržovací, nabírací, sacharidové vlny, pro kojící maminky), ale také individuální úpravy na míru vašim potřebám a konzultace, případně i úpravy během diety (u VIP balíčku). V nabídce jsou též verze krabiček pro vegetariány a vegany. Pokud byste nechtěli celé menu, ale jen svůj jídelníček obohatit o zdravá jídla, na jejichž přípravu nemáte čas, můžete si objednat buď jen snídaně a svačiny nebo obědy a večeře.

Rozvoz a objednání krabiček je možné v Praze, Středočeském kraji, Brně, Liberci a několika dalších větších městech.

Orientační cena za den: od 370 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jídelníčky sestavené profesionálními výživovými poradci 

Dietfreshmenu nabízí rozvoz, případně osobní odběr ve vybraných větších městech na Moravě. Nabízená menu jsou rozdělena na vhodná pro muže a ženy a dále pak dle energetické hodnoty. Vy si tak můžete vybrat celkový denní příjem přesně dle vašich potřeb – a pokud byste si nevěděli rady, jsou vám k dispozici nutriční poradci, kteří společně s týmem kuchařů pomáhají připravovat zdravé a vyvážené jídelníčky. To, na jaká jídla se můžete těšit, se dozvíte z týdenních menu zveřejněných na webu.

Orientační cena za den: od 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

ČTYŘI tipy, jak vybrat krabičkovou dietu

Vypadat a cítit dobře by chtěl určitě každý z nás a tak často přistupujeme k různým dietám, mezi které patří i ta krabičková. Aby byla opravdu účinná a dlouhodobě udržitelná, je třeba ji vybírat s rozmyslem.

1) Kdo jídelníčky sestavuje

To, kdo sestavuje menu, jednou z hlavních věcí, na kterou byste si měli dát pozor. Na internetu dnes najdete řady „odborníků“, kteří prodávají diety či plány na hubnutí. Častým problémem je fakt, že často vycházejí pouze z vlastní zkušenosti a nemají dostatečné vzdělání. Takový jídelníček vám pak ve výsledku může i škodit. Pokud tedy chcete zdravě hubnout a výsledek si udržet, vsaďte na krabičkové diety sestavené výživovými poradci s odpovídajícími školami a znalostmi.


2) Zohledněte vaši fyzickou aktivitu a další aspekty

U většiny krabičkových diet najdete také hodnoty energetického příjmu. Sáhnout po té energeticky nejméně vydatné by však byla chyba, a to i když chcete výrazněji zhubnout. Při výběru je vždy nutné zohlednit vaši výšku, váhu, zaměstnání (sedavé versus fyzicky náročnější), sportovní aktivitu a vaše alergie, intolerance a případné zdravotní problémy. Zdravé hubnutí je o vyváženém příjmu a výdeji, nikoli o drastickém snížení příjmu.


3) Čtěte recenze a prozkoumejte sociální sítě

Většina firem dnes má Instagram a Facebook, recenze lze najít také přes Google. Určitě jim při hledání věnujte čas a nespoléhejte jen na informace, které má daná firma na webu.


4) Nečekejte zázraky na počkání

Ani sebelépe sestavená krabičková dieta není zázrak, díky kterému zhubnete za týden. Hubnutí je dlouhodobý proces a to, že jste za týden neshodili tolik, kolik jste si představovali, ještě neznamená, že je dieta špatná. Na druhou stranu ale, pokud máte velký pocit hladu, cítíte se malátní, unavení, bez energie apod., je to známka, že s dietou není něco v pořádku – a další důvod pro krabičkovou dietu od nutričních specialistů, kteří vám budou k dispozici a v případě potřeby pomohou najít příčinu problému a jídelníček upravit.

Často kladené otázky

Výsledek nelze jednoznačně určit, vždy záleží na výchozím stavu, na tom, jak budete stravu dodržovat a kolik pohybu ke své dietě přidáte. Krabičková dieta vám rozhodně může pomoci, záleží ale také na vašem přístupu.

Stejně jako v předchozím případě záleží na vás. Pokud se po skončení krabičkové diety začnete přejídat nezdravými potravinami a nebudete se hýbat, s jo-jo efektem se setkat můžete.

Ano, je. Řada krabičkových diet nabízí i verze na přibírání, ať už je to dieta zaměřená na velký přísun proteinu a posílení svalů při fyzické aktivitě nebo celkové přibrání pro ty, kteří trpí podváhou či podvýživou.

Zdravý úbytek váhy se pohybuje v rozmezí 0,5 až 1 kg za týden. Extrémní diety slibující jednorázové výrazné hubnutí nejsou obvykle dlouhodobě udržitelné a mohou i poškodit vaše zdraví.

Vhodně zvolená krabičková dieta ano. Z námi recenzovaných ji má v nabídce Zdravé stravování.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)