TOP 10: Nejlepší krabičkové diety 2024 – recenze [celá ČR]

Shrnutí: Krabičkové diety se mohou zdát podobné, ale není to tak docela pravda. Mnohé z nich nabízejí pár programů, jiné dokáží zohlednit i velmi specifické požadavky. Vybírejte tak podle svých nároků, omezení a podle toho, co od krabičky očekáváte. V neposlední řadě zohledněte, zda skutečně společnost dováží jídlo až k vám. A vyplatí se projít i další recenze zákazníků. Zde jsou mé tipy:

A co vás čeká v článku dál? Představím vám blíže i další krabičkové diety, přihodím tipy k jejich výběru a zodpovím časté dotazy (nejen) k dietám. 


Výběr redakce

Nutritionpro

Kdy vybrat Nutritionpro?

Oceníte rozmanitost a možnost upravit si množství jídel a nemáte speciální požadavky? Pak zkuste Nutritionpro.

Orientační cena za den: od 452 Kč


Po celé ČR

Zdravé stravování

Kdy vybrat Zdravé stravování?

Jste z mešího města a hledáte krabičkovou dietu, která zohlední vaše i specifické požadavky a jídlo dováží i k vám? Pak by to mohlo být Zdravé stravování.

Orientační cena za den: od 414 Kč


Výhodná cena

Dieta v krabičce

Kdy vybrat Dietu v krabičce?

Jste ze středu Čech, nepatříte k náročným strávníkům a prioritou je pro vás nízká cena? Pak zkuste Dietu v krabičce.

Orientační cena za den: od 423 Kč


Speciální požadavky

MyChef Kitchen

Kdy vybrat MyChef Kitchen?

Pokud se řadíte mezi požitkáře a nevadí vám si za jídlo něco málo připlatit, je MyChef Kitchen přesně pro vás. 

Orientační cena za den: od 541 Kč
Krabickove Diety

Mírná nadváha se u nás týká třetiny žen a téměř poloviny mužů, obezitou pak trpí téměř 20 % Čechů. Hodnoty jsou to alarmující především proto, že obezita není jen estetický, ale i zdravotní problém. Nejčastějšími příčinami jsou nedostatek pohybu a špatné stravování. Ne každý však ví, jak se zdravě stravovat, spousta z nás také nemá čas na přípravu jídel. Skvělým řešením jsou tak krabičkové diety. Které jsou nejlepší?

Krabičková dieta je způsob, jak mít každý den přísun zdravého a vyváženého jídla. Je řešením nejen pro ty, kteří chtějí zhubnout a nevědí jak na správné stravování, ale i pro všechny, kteří chtějí jíst zdravě a nemají čas na nákupy a přípravu jídel.

Krabičková dieta obvykle obsahuje 5 jídel na jeden den a rozváží se ráno, případně ve vámi vyhovující čas, který si určíte.

Diet existuje celá řada. Mezi nejznámější patří Atkinsonova, Paleo, Dukanova, nízkotučná, volumetrická, low carb, dietní může být i raw, veganská či vegetariánská strava – v závislosti na tom, jaké náhrady zvolíte místo živočišných produktů.

Nejlepší dieta je ale ta, která je dlouhodobě udržitelná a zdravá. V případě extrémní obezity tak není od věci hubnutí konzultovat s lékařem nebo výživovým specialistou, který navrhne vhodné řešení.

Nejlepší krabičkové diety

Abych vám trochu usnadnila výběr, vybrala jsem a zhodnotila ty nejoblíbenější krabičkové diety v ČR.

  1. Nutritionpro
  2. Zdravé stravování
  3. Dieta v krabičce
  4. MyChef Kitchen
  5. Nutric bistro
  6. Popapat
  7. Fit Kitchen
  8. Antónia Mačingová
  9. Vitalbox
  10. Dietfreshmenu

1) Nutritionpro recenze

Flexibilní nastavení dle individuálních potřeb pod dohledem odborníka 

Kdy zvažovat Nutritionpro?

Oceníte rozmanitost a možnost upravit si množství jídel a nemáte speciální požadavky? Pak zkuste Nutritionpro.

Pokud ale potřebujete upravit jídelníček na míru různým dietám, poohlédněte se spíše u Zdravé stravování nebo MyChef Kitchen

Proč jsem vybrala Nutritionpro?

Protože pokud nejste schopni sníst 5 jídel denně, potřebujete zhubnout či přibrat nebo jen dovézt zdravé jídlo do kanceláře, pak má pro vás Nutritionpro nabídku několika balíčků, u kterých si lze zvolit počet jídel denně či množství kalorií, které chcete přijmout. Navolit si můžete i jak dlouho chcete krabičky odebírat, případně, pokud si nejste jistí, je možné objednat menu na dva dny na vyzkoušení.

Na webu, který je přehledný a snadný na orientaci, najdete také příklady jídel, která vás čekají. Jídel je celkem kolem 300 a pravidelně se obměňují, takže se nemusíte bát, že by se vám omrzela.

V ceně každého plánu je konzultace s nutriční specialistkou s odborným vzděláním a dlouholetou praxí, takže pokud si nejste jistí, jak postupovat při vaší dietě, je možné se odborně poradit.

Uživatelské recenze Nutritionpro

Pečlivě jsem procházela hodnocení společnosti na Googlu i Facebooku. A co jsem zjistila? Z této krabičkové diety jsou mnozí nadšení. Strávníci oceňují hlavně rozmanitost a chutnost jídel a jedna ze zákaznic si pochvaluje, že jídla lze hodnotit a ta neúspěšná se už neopakují. Mnozí považují kvalitu a čerstvost za naprosto vyhovující. Stejně tak i zákaznickou podporu.

Pár klientů uvádí, že si museli nejdříve zvyknout na menší porce. Další pak zmiňují potíže s logistikou, na kterých by podle nich měla společnost zapracovat. 

Orientační cena za den: od 452 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Zdravé stravování recenze

Velký výběr stravovacích programů s rozvozem po celé ČR 

Kdy zvažovat Zdravé stravování?

Jste z mešího města a hledáte krabičkovou dietu, která zohlední vaše i specifické požadavky a jídlo dováží i k vám? Pak by to mohlo být Zdravé stravování.

Pokud jste ale z Prahy, možná vás více z hlediska dietních plánů osloví MyChef Kitchen.  

Proč jsem vybrala Zdravé stravování?

Protože hubnutí a zdravé stravování jsou individuální záležitost, u které je třeba zohlednit řadu faktorů, a Zdravé stravování proto nabízejí široký výběr jídelníčků, jež pokrývají různé životní situace a styly. Namátkově vyberu třeba jídelníček pro sportovce, kojící ženy, vegetariány, detox nebo keto. U jídelníčků si také můžete zvolit množství kalorií, které chcete denně přijmout, u některých lze navolit i počet jídel denně.

Zdravé stravování nasbíralo za dobu svého fungování na 20 000 receptů, jídla jsou vždy připravována čerstvá a z kvalitních surovin. Není tak třeba se obávat o pestrost jídelníčku.

Jídla jsou sestavována vlastním týmem nutričních poradců, s nimiž se můžete o své dietě poradit. Výživové konzultace jsou placené, částka se vám ale převede na kredit, za který lze následně objednat vámi vybranou krabičkovou dietu.

Uživatelské recenze Zdravé stravování

Desítky minut jsem pročítala recenze na firmy.cz nebo Facebooku. Vyplývá z nich, že spousta zákazníků je z krabiček nadšená. Jídlo hodnotí jako pestré, chutné, čerstvé a rozmanité, a to i ti, kteří od krabiček neměli zrovna valná očekávání nebo patří k těm vybíravějším. 

Hlavním kamenem úrazu je, soudě dle recenzí, doprava, s níž někteří klienti nebyli spokojeni. Stížnosti padají hlavně na neochotu kurýrů. Párkrát se také objevila kritika na to, že jídla jsou příliš kořeněná a slaná. 

Orientační cena za den: od 414 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Dieta v krabičce recenze

Zdravé stravování pro nenáročné v Praze a Středočeském kraji

Kdy zvažovat Dietu v krabičce?

Jste ze středu Čech, nepatříte k náročným strávníkům a prioritou je pro vás nízká cena? Pak zkuste Dietu v krabičce.

Pokud ale bydlíte jinde, možná uspějete se Zdravým stravováním, které působí po celé ČR. 

Proč jsem vybrala Dietu v krabičce?

Protože Dieta v krabičce je volbou pro ty, kteří hledají cenově výhodný program, u kterého nepotřebují dělat individuální úpravy. V nabídce je totiž pouze balíček na hubnutí nebo na udržení váhy, a to pro muže či ženy. Nastavit si vlastní množství kalorií nebo počet chodů není možné, což nemusí vyhovovat těm, kteří nesní tolik nebo potřebují nastavit individuální kalorický příjem.

Jídelníčky na týden jsou sestavené vždy na týden dopředu pod odborným dohledem nutriční specialistky, se kterou je možné se poradit o vaší dietě. Konzultace jsou placené a začínají od 350 Kč za 25 minut telefonické konzultace.

Rozvoz je možný v Praze a Středočeském kraji, v Praze je navíc možné osobní vyzvednutí. Osobní odběr a rozvoz jsou, až na jednu výjimku, zpoplatněné (99 Kč/den rozvoz, 22 Kč/den osobní odběr, ceny bez DPH).

Uživatelské recenze Diety v krabičce

Co se týče hodnocení diety na Googlu, patří Dieta v krabičce k těm nejchválenějším. Mnoho zákazníků zmiňuje, že i když vyzkoušeli různé společnosti, zůstali právě u této. Líbí se jim pestrost jídel a složení, které jim skutečně pomohlo zhubnout.  Chválí si, na rozdíl od mnoha konkurenčních společností, dopravu i komunikaci.

Výtky jsou většinou spíše individuálního charakteru. Našlo se pár jedinců, kterým jídlo nechutnalo nebo neodpovídalo jejich očekávání, ale jedná se opravdu o výjimky. 

Orientační cena za den: od 423 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

4) MyChef Kitchen recenze

Pět stravovacích low-carb programů bez lepku a cukru

Kdy zvažovat MyChef Kitchen?

Pokud se řadíte mezi požitkáře a nevadí vám si za jídlo něco málo připlatit, je MyChef Kitchen přesně pro vás. 

Ale jíst zdravě a chutně se dá i za menší peníz, jak dokazuje třeba Zdravé stravování nebo Nutritionpro.

Proč jsem vybrala MyChef Kitchen?

Protože MyChef sází na „fine dining“, tzn. maximální požitek z jídla ve všech ohledech, což znamená chuť, vůni i vzhled. K tomu přidává MyChef ještě aspekt zdravého stravování a zdravých dietních surovin, které zpracovává do 5 různých low-carb balíčků (Vege, Keto, Paleo, Pesce a Healthy Balance), u nichž si můžete zvolit z 5 různých kalorických hodnot v závislosti na tom, zda chcete redukovat váhu, máte nižší, střední a vysokou aktivitu nebo silovou zátěž.

Na webu najdete jídelníčky vždy na celý týden dopředu, nechybí ani údaje o makroživinách nebo kalorických hodnotách. Minimální délka programu je jeden týden, při první objednávce na vyzkoušení ale můžete získat slevu 15 %, případně si dojít do bistra firmy a jídla ochutnat zde.

Jídla prezentovaná na webu vypadají velice lákavě a zákazníci v recenzích nešetří pochvalami, takže jediné, co by se dalo vytknout, je absence informace o vzdělání toho, kdo jídelníčky sestavuje a absence nutričního poradenství.

Uživatelské recenze MyChef Kitchen

Firma se prezentuje opravdu skvělým způsobem a o to více mě zajímaly reálné zkušenosti zákazníků. A jsou naprosto skvělé. Pravda, hodnocení na Googlu nebo Facebooku je o něco méně než v případě ostatních společností, ale tuto krabičkovou dietu vyzdvihují až do nebes. Kreativita, nečekané chutě, pestrost, to všechno se v recenzích opakuje. Nadšení jsou i ti, kterým nechutná jen tak nějaké jídlo. Zákazníci si chválí i to, že firma vychází vstříc v případě nejrůznějších individuálních požadavků. 

Ačkoliv by tomu cenové nastavení mohlo nasvědčovat, ani cenu lidé v recenzích nekritizují a považují ji za zcela adekvátní. Negativa se tak v podstatě nevyskytují.

Orientační cena za den: od 541 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Nutric bistro recenze

Čtyři různé programy v bio nebo farmářské kvalitě 

Proč jsem vybrala Nutric bistro?

Nutric bistro je ideální pro ty, kteří chtějí mít jídelníček zvolený podle individuálních parametrů – můžete si sami vybrat některý ze 4 balíčků (Whole-30, LowCarb, Fit, Klasik) nebo si nechat poradit od odborníků. K tomu je nutné zadat cíl (zhubnout, přibrat, udržet váhu apod.), pohlaví, věk, váhu, obvod pasu a boků, odhadované množství tuku a vaši aktivitu. Na základě uvedených údajů vám pak výživoví poradci doporučí, který jídelníček je vhodný právě pro vás.

Všechna jídla jsou z bio nebo farmářských surovin a připravují se čerstvá. V menu jsou dva nebo maximálně 3 chody, čímž se Nutric bistro odlišuje od ostatních firem, které mají z většiny v nabídkách i pětichodová menu. To činí nabídku atraktivní pro ty, kteří nesnědí tolik, na druhou stranu ji to ale činí také dražší. Nutno ovšem podotknout, že ne u všech levnějších konkurenčních krabiček si můžete nechat poradit s výběrem optimální diety od nutričního specialisty.

Orientační cena za den: od 510 Kč (2 jídla denně)

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Popapat recenze

Celodenní nebo částečná strava dle počtu kalorií 

Proč jsem vybrala Popapat?

Popapat na to jde trochu jinak než ostatní – pro svá menu nemá jídla, ale pouze počet kalorií. Ženy mohou vybírat z krabičkové diety 5 000, 6 000, 7 000 a 8 000 Kj, muži ze 7 000, 8 000, 9 000 a 10 000 Kj. Tento systém je výborný pro všechny, kteří přesně vědí, co potřebují – a u Popapat to najdou jednoduše na první pohled. Pokud byste si nevěděli rady, je na webu k dispozici kalkulačka, která pomůže s výpočtem kalorických hodnot.

Na webu jsou také jídelníčky, ze kterých si uděláte představu, co budete jíst. Ti, kteří nemají zájem o celé 5 nebo 6 chodové menu, například pokud chcete jen zdravé snídaně a obědy do práce, si mohou objednat pouze menší menu.

Popapat má hustou síť rozvozů po celé České republice a doprava je zdarma. Kromě výše uvedeného je výhodou příznivá cena, chybí však možnost nutričního poradenství.

Orientační cena za den: od 339 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Fit Kitchen recenze

Pět různých balíčků pro zdravé stravování a tipy na cvičení 

Proč jsem vybrala Fit Kitchen?

Na Fit Kitchen se mi líbí jejich komplexní přístup ke zdravému životnímu stylu – najdete zde nejen 5 různých balíčků pokrývajících různé potřeby energetického příjmu, ale také blog s info články a především videa s tipy na kardio či silové cvičení, jenž je nezbytným předpokladem k hubnutí a zdravému životnímu stylu obecně. Všechny balíčky jsou v masové či vegetariánské variantě, nechybí ani týdenní jídelníčky s údaji o gramáži, energetické hodnotě, počtu sacharidů, bílkovin a tuků a alergenech.

Pokud byste nevěděli, jaký balíček zvolit, máte na webu k dispozici kalkulaci, případně je k dispozici možnost objednávky menu na 2 dny na zkoušku. Jídel dostanete v závislosti na zvoleném programu 3 až 5 denně, je ale možné objednat také menší balíčky s obědem a večeří.

Jednou z mála nevýhod, která by se dala u Fit Kitchen najít, je menší nabídka jídel, tzn. že pokud budete jejich krabičkovou dietu objednávat déle než tři týdny, mohou se jídla častěji opakovat.

Orientační cena za den: od 442 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Antónia Mačingová recenze

Krabičky pro harmonické stravování a změnu životního stylu

Proč jsem vybrala Antónii Mačingovou?

Krabičky Antónia Mačingová se hodí pro všechny, kteří mají zájem změnit svůj životní styl a najít dlouhodobou a udržitelnou cestu ke zdravému životnímu stylu a celkové fyzické a psychické harmonii – alespoň to slibuje nabídka, která také uvádí, že krabičky jsou sestavené tak, aby vyhovovaly každému.

Bohužel však na webu zcela chybí údaje o energetických hodnotách, gramáži jídel, tucích, sacharidech a bílkovinách, takže není zcela jisté, jak budou krabičky vyhovovat například těm, kteří mají zvýšenou fyzickou zátěž.

Orientační cena za den: od 398 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

9) Vitalbox recenze

Krabičky na celý den nebo pouze jednotlivé chody 

Proč jsem vybrala Vitalbox?

Za krabičkami Vitalbox stojí fitness trenéři Eva a Jakub Krausovi, kteří mají bohaté zkušenosti ve světě sportu a stravování. Díky tomu mohou nabídnout nejen připravené programy krabičkové diety (např. hubnoucí, udržovací, nabírací, sacharidové vlny, pro kojící maminky), ale také individuální úpravy na míru vašim potřebám a konzultace, případně i úpravy během diety (u VIP balíčku).

V nabídce jsou též verze krabiček pro vegetariány a vegany. Pokud byste nechtěli celé menu, ale jen svůj jídelníček obohatit o zdravá jídla, na jejichž přípravu nemáte čas, můžete si objednat buď jen snídaně a svačiny nebo obědy a večeře.

Rozvoz a objednání krabiček je možné v Praze, Středočeském kraji, Brně, Liberci a několika dalších větších městech.

Orientační cena za den: od 370 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

10) Dietfreshmenu recenze

Jídelníčky sestavené profesionálními výživovými poradci 

Proč jsem vybrala Dietfreshmenu?

Dietfreshmenu nabízí rozvoz, případně osobní odběr ve vybraných větších městech na Moravě. Nabízená menu jsou rozdělena na vhodná pro muže a ženy a dále pak dle energetické hodnoty. Vy si tak můžete vybrat celkový denní příjem přesně dle vašich potřeb – a pokud byste si nevěděli rady, jsou vám k dispozici nutriční poradci, kteří společně s týmem kuchařů pomáhají připravovat zdravé a vyvážené jídelníčky. To, na jaká jídla se můžete těšit, se dozvíte z týdenních menu zveřejněných na webu.

Orientační cena za den: od 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

ČTYŘI tipy, jak vybrat krabičkovou dietu

Vypadat a cítit dobře by chtěl určitě každý z nás a tak často přistupujeme k různým dietám, mezi které patří i ta krabičková. Aby byla opravdu účinná a dlouhodobě udržitelná, je třeba ji vybírat s rozmyslem.

1) Kdo jídelníčky sestavuje

To, kdo sestavuje menu, je jednou z hlavních věcí, na kterou byste si měli dát pozor. Na internetu dnes najdete řady „odborníků“, kteří prodávají diety či plány na hubnutí. Častým problémem je fakt, že často vycházejí pouze z vlastní zkušenosti a nemají dostatečné vzdělání. Takový jídelníček vám pak ve výsledku může i škodit. Pokud tedy chcete zdravě hubnout a výsledek si udržet, vsaďte na krabičkové diety sestavené výživovými poradci s odpovídajícími školami a znalostmi.


2) Zohledněte vaši fyzickou aktivitu a další aspekty

U většiny krabičkových diet najdete také hodnoty energetického příjmu. Sáhnout po té energeticky nejméně vydatné by však byla chyba, a to i když chcete výrazněji zhubnout. Při výběru je vždy nutné zohlednit vaši výšku, váhu, zaměstnání (sedavé versus fyzicky náročnější), sportovní aktivitu a vaše alergie, intolerance a případné zdravotní problémy. Zdravé hubnutí je o vyváženém příjmu a výdeji, nikoli o drastickém snížení příjmu.


3) Čtěte recenze a prozkoumejte sociální sítě

Většina firem dnes má Instagram a Facebook, recenze lze najít také přes Google. Určitě jim při hledání věnujte čas a nespoléhejte jen na informace, které má daná firma na webu.


4) Nečekejte zázraky na počkání

Ani sebelépe sestavená krabičková dieta není zázrak, díky kterému zhubnete za týden. Hubnutí je dlouhodobý proces a to, že jste za týden neshodili tolik, kolik jste si představovali, ještě neznamená, že je dieta špatná. Na druhou stranu ale, pokud máte velký pocit hladu, cítíte se malátní, unavení, bez energie apod., je to známka, že s dietou není něco v pořádku – a další důvod pro krabičkovou dietu od nutričních specialistů, kteří vám budou k dispozici a v případě potřeby pomohou najít příčinu problému a jídelníček upravit.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší krabičkovou dietu? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Dokáže se dieta přizpůsobit vašemu cíli a životnímu stylu?ano
✅ Zohledňuje vaše specifické požadavky?ano
✅ Nabízí rozvoz do místa vašeho bydliště?ano
✅ Jsou s dietou spokojeni ostatní zákazníci?ano

Často kladené otázky

Výsledek nelze jednoznačně určit, vždy záleží na výchozím stavu, na tom, jak budete stravu dodržovat a kolik pohybu ke své dietě přidáte. Krabičková dieta vám rozhodně může pomoci, záleží ale také na vašem přístupu.

Stejně jako v předchozím případě záleží na vás. Pokud se po skončení krabičkové diety začnete přejídat nezdravými potravinami a nebudete se hýbat, s jo-jo efektem se setkat můžete.

Ano, je. Řada krabičkových diet nabízí i verze na přibírání, ať už je to dieta zaměřená na velký přísun proteinu a posílení svalů při fyzické aktivitě nebo celkové přibrání pro ty, kteří trpí podváhou či podvýživou.

Zdravý úbytek váhy se pohybuje v rozmezí 0,5 až 1 kg za týden. Extrémní diety slibující jednorázové výrazné hubnutí nejsou obvykle dlouhodobě udržitelné a mohou i poškodit vaše zdraví.

Vhodně zvolená krabičková dieta ano. Z námi recenzovaných ji má v nabídce Zdravé stravování.

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář