Krabičková dieta Zdravestravovani.cz: recenze, hodnocení a zkušenosti 2024

Chcete zdravě a účinně zhubnout, ale nemáte čas vařit a vymýšlet jídla? Možná vám bude vyhovovat krabičková dieta. Přečtěte si naši recenzi krabičkové diety od firmy Zdravestravovani.cz.

Zdravestravovani Recenze

Na hubnutí existuje mnoho receptů. Od ketodiet, půstů až k počítání kalorií. Všechny režimy hubnutí a zdravé stravy mají jednu věc společnou. Musíte nad jídlem přemýšlet. Pečlivě číst etikety, počítat kalorie nebo jednotlivé živiny. Plánovat nákup. A pokud si chcete jídlo také vychutnat, tak se nevyhnete vaření nebo složitější přípravě jídla. Labužníci na dietě stráví v kuchyni hodně času. Pokud vám jídlo nebude chutnat, snižuje se šance, že dietu dodržíte delší dobu. Pokud chcete začít se zdravým stravováním, musíte často jídelníček úplně překopat. I v případě, že si ho necháte naplánovat výživovým poradcem, musíte potom přemýšlet nad tím, co jíte a vaříte. A pokud se hodně pohybujete mimo dům, kde na vás v lednici nečeká zásobárna vybraných zdravých surovin, problém se násobí. Pro vás by mohla být vhodná krabičková dieta.

Co je Zdravestravovani.cz a co nabízí?

Značka Zdravé stravování se zabývá nutričním poradenstvím. Nabízí také rozvoz jídel a krabičkovou dietu. Takže zajistí vaše hubnutí od A do Z. Právě krabičková dieta představuje těžiště činnosti značky. Od ostatních se liší tím, že za programem stojí sama nutriční specialistka, která kolem sebe tým shromáždila. Firma si tak nenajímá nutriční specialisty externě.

Typy programů Zdravestravovani.cz a jídelníček

Krabičková dieta Zdravestravovani.cz se neomezuje na jeden stravovací režim. Naopak, snaží se vyhovět širokou nabídkou jídelníčků osobám s různými požadavky a omezeními. Pokud si ani z nich nevyberete, můžete kontaktovat nutriční specialistku, která vám sestaví jídelníček na míru. Programů je opravdu velký výběr. Rozlišujeme obecné stravovací programy, dále programy pro sport nebo speciální. Všechny programy si můžete objednat v různých kalorických hodnotách – doporučený počet přijatých kalorií si vypočítáte při volbě programu. Od toho se odvíjí rychlost hubnutí a cena programu.

Z toho vyplývá, že samotné hubnutí se neděje nějakým magickým složením stravy, ale omezením kalorického příjmu. Váš jídelníček se tak nebude příliš lišit, když budete chtít zhubnout, jako když budete chtít pouze ozdravit organismus. Odlišovat se bude pouze množství.

Jaké programy Zdravestravovani.cz nabízí?

Výběr programů je velmi pestrý.

Pro zdraví

Základní a nejoblíbenější program se podobá běžné stravě, ale nabízí zdravé alternativy a vyvážený poměr všech živin.

Pro zdraví+

Tento program doplnil do původního běžného programu větší množství čerstvého ovoce a zeleniny.

Kombi Week

Testovací program, v jehož rámci ochutnáte stravu každý den z jiného programu. Až poté se rozhodnete, co zvolíte do budoucna.

Meníčko

Program Meníčko nabízí výběr z hlavních jídel, které si můžete nakombinovat podle sebe. Spíš než na hubnutí zde cílí program na ty, kdo se nechtějí odbýt, ale nemají čas a energii vyvářet.

Protein+

Program pro sportovce nabízí zvýšený podíl proteinů v jídelníčku.

Fit+

Fit+ je program, který zaručí optimální energii i při vyšší pohybové aktivitě. Pomůže vám zhubnout, pokud skutečně aerobní aktivitu ve vyšší míře odvádíte. Potom se budete cítit skvěle, podáte výkon a zhubnete.

Bez masa

Vhodný program pro vegetariány nebo pro ty, kdo chtějí omezit příjem masa v potravě.

Pro mámy

Ideální program pro maminky, které nemají s miminkem čas vařit, ale jako kojící ženy potřebují dostatek vhodných živin. Program je navržen tak, aby byla maminka najezená a bříško kojeného dítěte spokojené.

Detox Pro

Krátkodobá dieta, která vám pomůže odlehčit tělu větším příjmem smoothies, čerstvé zeleniny a ovoce.

Keto

Krabičková ketodieta, která zaručí rychlé výsledky hubnutí.

Protein Extra

Dvoutýdenní dieta, která pomůže hubnutí radikálně zvýšeným příjmem proteinů v této době.

Jaká je cena krabičkové diety Zdravestravovani.cz?

Cena krabičkové diety je poměrně příznivá. Vezmeme-li v potaz rozvoz a suroviny, ze kterých jídlo připravují, vyplatí se. Rozhodně se vám vyplatí, pokud byste chtěli podobně zdravý a nákladný jídelníček připravovat svépomocí a jen pro sebe (pokud zbytek rodiny třeba jí něco jiného). Dále se vám krabičková dieta vyplatí, pokud často jíte mimo dům, protože cena jídelníčku je nižší než cena stejně výživově náročných jídel v restauraci. Srovnání s doma připravovaným jídlem samozřejmě pokulhává. 

Cena se odvíjí od přijatého počtu kalorií. Celodenní jídelníček se v nejpopulárnějším programu Pro zdraví pohybuje mezi 429 a 538 Kč. Ostatní jídelníčky začínají buď kolem 420 nebo kolem 530 Kč na den. Speciální požadavky dietu prodražují. Můžete si ale zvolit také dovoz pouze hlavních jídel nebo pouze jednoho konkrétního jídla. Nastavení výsledné cenovky je velmi flexibilní.

Jak probíhá rozvoz jídel?

Jídla jsou rozvážena 5× týdně. Vždy na druhý den. Čas rozvozu si zvolit nemůžete, operátorka vám sdělí časové okno, kdy můžete své krabičky očekávat. Je také možné si jídlo vyzvednout. Po České republice se nachází poměrně dost odběrných míst.

Pro koho je tato služba vhodná?

Služba je vhodná především pro hodně zaměstnané lidi, kteří chtějí jíst zdravě, pochutnat si a zhubnout. Dále pro lidi, kteří tráví mnoho času mimo dům a chtějí jíst zdravé obědy a svačiny každý den. Také pro ty, kdo nechtějí nad hubnutím přemýšlet. Nehodí se pro lidi, kteří si chtějí jídelníček komplet sestavit sami nebo jsou závislí na konkrétní potravině. Také ne pro ty, kdo se rozhodují spontánně. Velmi vhodná je také pro kojící maminky, které nemají s miminkem na zdravé stravování čas, a přitom ho tak nutně potřebují. Stejně tak ji ocení sportovci, kteří potřebují vyváženou stravu, ale nemají vlastního výživového poradce.

Recenze Zdravestravovani.cz

Mezi krabičkovými dietami vyčnívá Zdravestravovani.cz především pestrostí programů. Uspokojí také individuální požadavky. Rozváží po celé ČR a má mnoho výdejních míst. Jídelníček je pestrý a téměř se neopakuje. Jídlo je připravováno z čerstvých a kvalitních surovin a rozváženo den předem, aby se zaručila čerstvost. Cenová hladina odráží dle očekávání cenu rozvozu, čas vložený do přípravy a kvalitní suroviny. Ve srovnání se stejně zdravým obědem v restauraci ale neutratíte o mnoho více. Krabičková dieta se velmi hodí pro zaměstnané lidi, kteří nemají čas řešit jídlo, ale chtějí zdravě jíst. Rozhodně není vhodná pouze při redukční dietě.

Výhody a nevýhody Zdravestravovani.cz

Hlavní výhodou krabičkové diety je, že o jídle nemusíte přemýšlet a nemusíte se o nic starat. Za určitých okolností se vám může tato investice vyplatit finančně. Rozhodně se vám vyplatí časově. Možnou nevýhodou může být, že si nemůžete každý den zvolit jídlo, které budete jíst. Pokud totiž chcete vidět výsledky, nesmíte jíst nic jiného než doručené krabičky. To může mnoho lidí vnímat jako jisté omezení.

Výhody:

 • Nemusíte nad jídlem přemýšlet
 • Čas ušetřený za vaření
 • Čas ušetřený za nákup
 • Velmi variabilní jídelníček
 • Jistota správně nastaveného jídelníčku
 • Jídlo zabalené v krabičce můžete vzít všude s sebou
 • Pestrá nabídka programů
 • Přehledný web
 • Flexibilní nastavení jídelníčku

Nevýhody:

 • Nesmíte jíst nic jiného než doručené krabičky
 • Za komfort zaplatíte
 • Nerozhodujete o čase doručení jídla
 • V menších městech málo odběrných míst nebo žádná
 • Máte jídelníček pevně daný na týden
 • Velké množství plastového odpadu každý den

Co o Zdravestravovani.cz říkají zákazníci?

Zákazníci si většinou pochvalují chuť, komunikaci a dopravu. Někdy dochází k chybám při vyřizování objednávek, ale není to příliš časté. Jako výrazný nedostatek vnímají zákazníci někdy horší domluvu s řidičem, který jídlo rozváží. Každému se také dieta netrefí do chuti, ale většinou si klienti pochvalují rozmanitost pokrmů. Ojedinělé stížnosti na kvalitu jídla převažuje množství pozitivních recenzí. Jako hlavní negativum zákazníci ale uvádějí samotný princip krabičkové diety. Jelikož se klient neučí sám zdravé jídlo připravovat, velmi snadno sklouzne do starých kolejí poté, když krabičky přestane odebírat. Přičemž jejich dlouhodobé odebírání je cenově velmi náročné.

Shrnutí

Krabičková dieta od Zdravestravovani.cz patří k nejlepším na českém trhu, co se týká nabídky a kvality jídel. Pokud správně zvolíte balíček a trefí se vám s jídelníčkem do noty, budete spokojeni. Záleží na účelu, za kterým chcete krabičky odebírat. Dieta se hodí na krátkodobé využití, pro speciální případy nebo tehdy, když odebíráním zdravé krabičky chcete nahradit jídlo třeba v restauraci. Nemusíte nad dietou přemýšlet, ale za komfort zaplatíte. Ve srovnání s jídlem z restaurace se vám krabičková dieta finančně vyplatí, pokud vaříte doma, tak spíše ne.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma krabičkové diety Zdravestravovani.cz.

Potraviny, které nejíte, můžete při objednání jídelníčku zaškrtnout a firma to zohlední.

Ne, platíte pouze jednou. Platba za jídlo rozvoz zahrnuje.

Ne, operátor vám pouze sdělí časové okno, během kterého se řidič dostaví.

Je možné nechat jídlo u někoho jiného v domě nebo na klice. V takovém případě ale firma za vzniklou škodu neručí.

Ano, pouze je umyjete a vrátíte řidiči.

Pokud chcete zhubnout, zaručí vám dieta výsledek jen tehdy, když se jí budete držet. V případě krabičkové diety tedy platí, že pokud odebíráte pět jídel denně, neměli byste už jíst nic jiného. Stejně tak nesmíte pít alkohol nebo nápoje, které obsahují kalorie.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (103 votes)