TOP 11: Nejlepší DNA testy 2024 – recenze, zkušenosti a cena

Shrnutí: Testy DNA se zaměřují na několik oblastí. Některé sledují váš původ, jiné zdravotní stránku, další prokazují otcovství. Podle toho vybírejte především. Společnosti se pak liší i tím, jak moc jdou do hloubky, a samozřejmě i cenou. Hodit se vám může i informace o tom, jak rychle výsledky vyhodnocují, někdy si počkáte i měsíce. Zde jsou mé tipy na oblíbené DNA testy:

 • Za výběr redakce jsem s ohledem na vysokou oblíbenost a web v češtině zvolil Myheritage.cz
 • Populární volbou je i Livingdna.com.
 • Pokud vás zajímají informace o vašem zdraví, zkuste GenePlanet.com.
 • Hodně detailních informací může přinést test 23andMe

A co vám ještě prozradím? Podíval jsem se blíže i na další DNA testy, přidám užitečné tipy k jejich výběru a zodpovím nejčastější dotazy. 


Výběr redakce

Kdy vybrat Myheritage.cz?

Rádi sázíte na spoustou zákazníků ověřené společnosti a hledáte stránky v češtině? Myheritage.cz by pro vás mělo být to pravé.


Skvělá cena

Kdy vybrat Livingdna.com?

Nevadí vám web v angličtině a rádi byste viděli, jak se vaši předkové pohybovali po světě? Zkuste Livingdna.


Oblíbená volba

Kdy vybrat GenePlanet.com?

Spíše než původ vás zajímá, co vaše DNA říká o vašem zdraví, kondici a hrozících rizicích? Pak zkuste GenePlanet.com.


Další na zvážení

Kdy vybrat 23andMe?

Toužíte po co nejdetailnějších výsledcích a nevadí vám angličtina? Pak by mohlo být 23andMe tím pravým. 

Dna Testy

Co kdyby vám někdo odhalil cestu, jakou vaši dávní předkové putovali z Afriky, nebo pomohl kontaktovat vzdálenou sestřenici, o níž jste neměli tušení? A co kdybyste zjistili, jaké nemoci vám hrozí a mohli tomu přizpůsobit svůj životní styl? Pokud vám to zní lákavě, můžete lépe poznat sebe i svůj původ pomocí DNA testů, které zažívají neuvěřitelný boom. Co všechno jejich prostřednictvím můžete zjistit, jak fungují a jaký si vybrat? To vám prozradí následující řádky.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší DNA testy

DNA testů existují desítky. Abych vám výběr trochu usnadnil, dal jsem dohromady srovnání těch nejlepších. 

 1. Myheritage.cz
 2. Livingdna.com
 3. GenePlanet.com
 4. 23andMe
 5. Family Tree DNA
 6. Ancestry.com
 7. Dnatest.cz
 8. Genomia.cz
 9. Genexone.cz
 10. Určení-otcovství.org
 11. Lifetest.eu

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

1) Myheritage.cz recenze

Společnost s největší mezinárodní databází uživatelů

Kdy zvažovat Myheritage.cz?

Rádi sázíte na spoustou zákazníků ověřené společnosti a hledáte stránky v češtině? Myheritage.cz by pro vás mělo být to pravé.

Pokud ale vládnete angličtině, můžete se z testů GenePlanet.com nebo Livingdna.com dovědět zajímavé informace třeba i o svém zdraví. 

Proč jsem vybral Myheritage.cz?

Protože Myheritage patří mezi nejznámější DNA testy k odhalení svých předků u nás. Hlavní důvod, vedle poměrně viditelné reklamy, odhalíte ihned po vstupu na web – je totiž v češtině, což je v mnoha ohledech praktické.

Najdete tu ale i řadu dalších výhod. Původ a etnické pozadí upřesňuje napříč více než 2100 geografickými regiony a díky 62 milionům uživatelů po celém světě je zde daleko snazší najít příbuzné. K upřesnění vašeho rodokmenu využívá i historické záznamy, do kterých můžete nahlédnout. V rámci 14denní zkušební verze k nim máte přístup dokonce zdarma.

Po jednoduchém lícním stěru své výsledky obdržíte v průběhu 3-4 týdnů, což se může zdát jako dlouhá doba, ale v porovnání s konkurencí je to jedno z nejrychlejších vyhodnocení. K dispozici je zde jen jeden produkt, a to jednoduchý DNA test za 79 €.

Uživatelské recenze Myheritage.cz

Poctivě jsem procházel recenze na tento DNA test na trustpilot.com nebo Amazonu. Co si na něm lidé chválí nejvíce, to je jednoduché použití i zaslání. Mnozí zmiňují, že jim výsledky přišly včas, ale našlo se i pár těch, kteří si museli počkat trochu déle, než bylo avizováno. Co se týče výsledků, některým zákazníkům se potvrdila jejich očekávání, jiní se díky testu seznámili s příbuznými, o kterých dosud nevěděli. 

Nejvíce kritiky padá především na doručení testů nebo výsledků, které se poměrně často ztrácí. Většina recenzentů ale uvádí, že situaci společnost ihned řeší k jejich spokojenosti. 

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Livingdna.com recenze

Test, který odhalí váš původ i zdraví

Kdy zvažovat Livingdna.com?

Nevadí vám web v angličtině a rádi byste viděli, jak se vaši předkové pohybovali po světě? Zkuste Livingdna.

Na výsledky si ale trochu počkáte, třeba Myheritage.cz nebo 23andMe pracují o něco rychleji. 

Proč jsem vybral Livingdna.com?

Protože s Living DNA můžete odhalit informace o vašem původu sahající až 80 000 let zpátky z více než 150 regionů po celém světě můžete a zároveň se můžete díky funkci Family Networks propojit s žijícími vzdálenými příbuznými, o kterých jste nejspíš doposud nevěděli, že existují, nebo sledovat, jak vaši dávní předkové migrovali po světě. A nebo jen zjistit zajímavé informace o svém zdraví.

A to velmi jednoduše. Zvolíte si jeden ze tří nabízených balíčků – Your ancestry (79 €) vám dodá informace o vašem původu, Wellbeing kit (99 €) se zaměřuje na vaše zdraví a třetí balíček (149 €) nabízí kombinaci obojího. Pomocí vatové tyčinky získáte z úst DNA, pošlete jej zpět (zdarma) a za 6 až 8 týdnů se dozvíte výsledky online.

Na společnosti LivingDNA je nejvíce vyzdvihována cena a také stále se rozrůstající regiony, které pokrývá. Velkým kladem je i fakt, že citlivé údaje neprodává třetím společnostem.

Co se týče nevýhod, je mezi nimi delší doba dodání výsledků a vzhledem k tomu, že se jedná o britskou společnost, je třeba počítat s webem v angličtině. Funkce Family Networks je také poměrně nová a protože šance, že zde najdete příbuzného, roste až s rozšiřujícím se počtem uživatelů, nemusíte natrefit na žádného. Někteří recenzující také zmiňují, že pokrytí regionů není tak rozsáhlé a nejdetailnější výsledky získávají lidé s předky v Británii.

Uživatelské recenze Livingdna.com

Když jsem studoval recenze kupujících na trustpilot.com nebo Facebooku společnosti, narážel jsem vesměs na pozivitní slova. Lidé vyzdvihují snadné použití, jasné instrukce a dobře fungující zákaznický servis. Co se týče výsledků, někteří hlásí spokojenost a data korespondují s výsledky jiných DNA testů nebo jejich očekáváním, pár lidí ale uvádí, že některé informace příliš nesedí. I tady se párkrát stalo, že se testy po cestě zatoulaly, ale ve většině případů se vše vyřešilo ke spokojenosti zákazníků. 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) GenePlanet.com recenze

DNA test, se kterým můžete změnit svůj životní styl

Kdy zvažovat GenePlanet.com?

Spíše než původ vás zajímá, co vaše DNA říká o vašem zdraví, kondici a hrozících rizicích? Pak zkuste GenePlanet.com.

Pokud ale pro vás bude problém angličtina, možná vám více sedne Lifetest.eu.

Proč jsem vybral GenePlanet.com?

Protože jde o test, který vám z vaší DNA prozradí více o vašem zdraví a rizicích, jež vám hrozí. Jedná se v tomto ohledu o jednu z největších společností, která expandovala už do 35 zemí světa a na internetu najdeme k jejich produktu řadu pozitivních recenzí.

Na výběr zde máte z pestré škály možností. Rozhodnout se můžete pro jednu ze šesti variant “lifestylových” testů, které se zaměřují například na metabolismus, vitamíny a minerály nebo třeba stav kůže. Jeden stojí 99 €, případně můžete zvolit “Premium Pack” za 299 €, který zahrnuje hned 7 testů najednou. Pomocí trochy slin tak objevíte genetické predispozice k určitým nemocem, odhalíte reakce organismu na laktózu či kofein, zjistíte, jak můžete zhubnout nebo se dozvíte více o svém spánku.

Bonusem je u GenePlanet 30 minutová konzultace výsledků s odborníkem. K tomu se však váže i hlavní nevýhoda, a tou je angličtina. Bez ní se při konzultaci ani při procházení webu neobejdete.

Uživatelské recenze GenePlanet.com

Ve srovnání s některými konkurenty má GenePlanet skutečně skvělé recenze kupujících, jak jsem se dozvěděl třeba z hodnocení na trustpilot.com. Lidé si chválí především výsledky, které jsou podle nich snadno srozumitelné, podobně jako celý proces odběru vzorku. Chvála zaznívá i na adresu zákaznické podpory. Několik zákazníků však zmínilo, že si na výsledky museli trochu počkat. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) 23andMe recenze

Jeden z nejstarších testů s velmi detailními informacemi

Kdy zvažovat 23andMe?

Toužíte po co nejdetailnějších výsledcích a nevadí vám angličtina? Pak by mohlo být 23andMe tím pravým. 

Pokud ale tomuto jazyku nevládnete, možná pro vás bude lepší Myheritage.cz

Proč jsem vybral 23andMe?

Protože 23andMe je jedním z prvních DNA testů, který se objevil na trhu. V současné době patří k těm nejpopulárnějším a také nejlépe hodnoceným na mnoha serverech. Čím dokázal zaujmout?

Především je to nabídka hned tří variant testů, kdy můžete vedle svého původu objevit i informace o svém zdraví, případně obojí. Tyto možnosti však mají jen obyvatelé USA, k nám je možné zaslat pouze balíček Ancestry + Traits. I ten však přináší řadu zajímavých odhalení, ať už jde o historii vaší rodiny, nalezení příbuzných či to, jak DNA ovlivňuje vaše chutě, vzhled nebo chování. Mezi výhodami musím zmínit i více než 2000 regionů světa, které tento testo dokáže při vyhodnocování rozlišit. I díky tomu jsou získané informace detailnější než u řady dalších testů, což si chválí i spousta uživatelů.

Cenou 99 $ se tento test řadí k průměru a vyhodnocení zabere 3-4 týdny, což je ve srovnání s konkurencí poměrně krátký čas. Hlavní nevýhodou tu jsou stránky v angličtině.

Uživatelské recenze 23andMe

Jak jsem zjistil z hodnocení na Amazonu nebo trustpilot.com, recenze zákazníků jsou trochu rozpolcené. Na jedné straně jsou tu nadšení kupující popisující svůj příběh o nalezení příbuzných, o kterých neměli tušení. A těchto příběhu se můžete dočíst stejně jako já opravdu hodně. Pak jsou tu ale lidé, kterým informace připadaly příliš vágní a někteří na výsledky čekali i měsíce. V tomto ohledu ale nejspíš záleží i na vaší adrese, a navíc jsou „zatoulané testy“ problém takřka všech podobných společností. Jak uvádí jedna z recenzentek, některá hodnocení společnosti jsou podle ní příliš přísná.

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Family Tree DNA recenze

Sledujte předky po otcovské či mateřské linii 

Proč jsem vybral Family Tree DNA?

Family Tree DNA nabízí jak klasický test DNA vašeho původu, který zjistí vaše spojení například se starověkými evropskými obyvateli nebo pomůže dohledat žijící předky, tak i další dva testy zaměřující se výhradně na otcovskou či mateřskou linii. Ty odhalí daleko detailnější informace sahající do ještě hlubší historie a jsou vhodné především pro ty, kteří už mají základní testy za sebou a chtějí zjistit ještě více. Pozor si dejte jen na to, že test Paternal Ancestry pro otcovskou linii je použitelný jen pro muže.

Zatímco základní test vyjde na 79 $, což je velmi příznivá cena, za speciální testy si připlatíte, a to 119 $ až 159 $. Vyhodnocování trvá 4-8 týdnů, takže se čekání může trochu protáhnout. Stránky také nenabízí český překlad a bez základní znalosti angličtiny se tak neobejdete.

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Ancestry.com recenze

DNA test původu s přehlednými výsledky

Proč jsem vybral Ancestry.com?

Další společností odhalující původ je americká Ancestry. Získala si po celém světě více než 18 milionů příznivců, což vedlo také k vytvoření široké databáze možných příbuzných pro každého z nás. Těší se i velmi vysokému hodnocení spousty zákazníků v internetových diskuzích a srovnávačích. Body získává mimo jiné i za velkou přehlednost poskytnutých údajů.

Základní DNA test tu získáte za 99 $, připlatit si pak můžete za členství či podrobnější výklad svých kořenů. Cena je tak v přepočtu na koruny jen nepatrně vyšší než u konkurence. I zde si vystačíte se vzorkem slin a odběr je tak rychlý a bezbolestný.

Ve srovnání například s Myheritage si zde však na výsledky počkáte o něco déle, 6-8 týdnů. Některé recenze také upozorňují, že zde není možné sledovat zvlášť mateřskou a otcovskou linii ani cestu předků z Afriky. Problémem také pro někoho mohou být stránky v anglickém jazyce.

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Dnatest.cz recenze

Česká společnost s několika méně obvyklými možnostmi

Proč jsem vybral Dnatest.cz?

Velmi širokou škálu testů nabízí česká společnost DNA test, která se na svém webu pyšní titulem lídra na trhu s genetickými testy v České republice. Testy odhalující váš původ desetitisíce let zpátky zde nečekejte, nabídka je tu zaměřena spíše praktičtěji. K dispozici jsou například testy otcovství, testy odhalující příbuznost dvou osob, ale třeba i určení shody vzorků DNA, čehož využívají nejen detektivní kanceláře. V nabídce je také oblíbený test dědičných dispozic, který může pomoci v prevenci i identifikaci některých chorob, a nechybí ani některé genealogické testy či test na gen nevěry.

Vedle zajímavé nabídky může potěšit i rychlost dodání výsledků, která se pohybuje od 5 do 10 pracovních dní.

Mezi negativy pak můžu zmínit především vyšší ceny testů, které se pohybují v řádu tisíců (např. test otcovství vyjde na téměř 5 tisíc Kč, genealogický test pro určení původu po mužské linii 3 330 Kč).

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Genomia.cz recenze

Česká laboratoř s testy pro lidi i zvířata

Proč jsem vybral Genomia.cz?

Česká společnost Genomia nabízí testy otcovství, genealogické testy DNA, ale otestuje třeba i vaše domácí mazlíčky, u nichž může objevit alergie, dědičné choroby, ale i zjistit čistokrevnost či určit pohlaví. Výsledky jsou vyhodnocovány v české akreditované laboratoři.

Co se týče testů pro osoby, setkáte se zde s příznivější cenou než například u obdobných testů u společnosti DNAtest. Test otcovství je možné zakoupit už od 3 200 Kč a sledování linie matky či otce pak na 2 800 Kč. Ve srovnání s touto společností si však v případě Genomie na výsledky počkáte o něco déle, uváděná doba je 14 dní. Připlatit si však můžete za rychlejší vyhodnocení.

VÝHODY

NEVÝHODY

9) Genexone.cz recenze

Testy (nejen) otcovství s výhodnými cenami

Proč jsem vybral Genexone.cz?

Českou společností s vlastní laboratoří je i Genexone. Mezi jejími službami je jak testování lidí, tak i ptáků, u nichž určuje pohlaví či diagnostikuje virové infekce.

Co se týče nabídky testování osob, nabízí Genexone test otcovství, příbuzenství či sportovních dispozic. Webové stránky uvádějí i řadu dalších vyšetření (například odhalení vývojových vad nenarozených dětí), které však už není možné provést z pohodlí domova.

V porovnání s obdobnými českými společnostmi vyniká Genexone především nízkými cenami, kdy test otcovství lze provést už za 2 700 Kč. Výsledky přitom získáte do 5-7 pracovních dnů, čímž se řadí mezi testy s nejrychlejším vyhodnocením. Ceny jsou příjemné i u testování genetického původu, čekací doba na výsledky je zde však delší, a to 3-4 týdny.

VÝHODY

NEVÝHODY

10) Urceni-otcovstvi.org recenze

Široký výběr testů otcovství s velmi rychlými výsledky

Proč jsem vybral Urceni-otcovstvi.org?

Na různé typy testů ověřujících otcovství se zaměřuje společnost Genart a její e-shop Uceni-otcovstvi.org. Hned na začátek zmíním skutečnost, že společnost má vlastní laboratoř, ale další informace o ní se na e-shopu už nedozvíte.

Nejlevnější variantou testu k určení otcovství je zde “zlevněný test” za 3 200 Kč, který se od základního testu s cenou 3 750 Kč liší delší dobou pro vyhodnocení. I ta ale v tomto případě činí pouze 6 dní (u základního testu 4 dny a u expresního dokonce 24 hodin), což je ve srovnání s konkurencí stále jedno z nejlepších čísel. K odebrání vzorků navíc nepotřebujete žádné speciální sady, ale vystačíte si s běžnou vatovou tyčinkou, kterou máte doma. Celý průběh odebrání vzorku je na webu přehledně popsaný.

VÝHODY

NEVÝHODY

11) Lifetest.eu recenze

Zjistěte své genetické předpoklady pro zdravý životní styl

Proč jsem vybral Lifetest.eu?

Jaká zdravotní rizika vám hrozí, jaká strava je pro vás vhodná či jak by měl vypadat váš tréninkový plán? Na to všechno odpoví genetické testy Lifetest.eu, které se zaměřují právě na tyto aspekty. Pomoci tak mohou nejen k lepším sportovním výkonům, ale třeba také při hubnutí a především podpoře zdraví.

U Lifetest.eu máte na výběr ze čtyř typů balíčků. První se zaměřuje na genetickou analýzu spalování tuků a pomůže vám především vhodně upravit stravování. Druhý má za cíl zlepšit váš výkon a upravit tréninkový plán podle vašich předpokladů. Třetí odhaluje hrozící zdravotní rizika a radí, jak jim předcházet. Čtvrtou možností je pak genetická analýza Flexi, v níž si můžete sami zvolit analýzu deseti předpokladů, které vás zajímají nejvíce. U všech balíčků je jednotná cena 7 940 Kč.

Po zvolení a zaplacení balíčku vám přijde domů odběrová sada, pomocí níž si odeberete kapku krve z prstu a zašlete ji zpět. Následně jsou výsledky vyhodnocovány v laboratoři (jedná se mimochodem o špičkové a uznávané laboratoře v Praze a ve Švédsku) a do 10 dnů se vám pak zobrazí v aplikaci, kde je máte k dispozici už navždy. Přikoupit si zde můžete i zpřístupnění dalších výsledků.

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, podle čeho vybrat DNA test

Následující sekce poradí, jak vybrat test DNA, který pro vás bude mít smysl.

1) Co chcete zjistit?

V první řadě je třeba se rozhodnout, na jaké otázky by vám měl DNA test odpovědět. V obecné rovině totiž existují tři hlavní oblasti, které DNA testy zkoumají.

První z nich je zdraví. Na základě svého DNA tak můžete odhalit vhodný způsob stravování, předpoklady pro sportovní výkony i případné nemoci, které vás mohou ohrozit.

Druhou oblastí je původ, kdy testy trasují pohyb a etnickou příslušnost vašich předků a mohou vám pomoci najít vzdálené příbuzenstvo po celém světě.

Třetím typem testů jsou pak ty otcovské, které potvrdí, či naopak vyloučí, zda jste otcem daného dítěte.


2) Různá šíře informací

Ať už si vybíráte DNA test pro zkoumání svého zdraví či původu, vždy si budete moci vybírat z několika typů, a to i u jednotlivých společností. Každý z nich přitom může přinášet rozdílné informace. Testy se mohou zaměřovat jen na určitou oblast při zkoumání fungování vašeho těla, u testů původu pak mohou sledovat například jen mateřskou či otcovskou linii. Některé společnosti jdou také více do hloubky než jiné. Je tedy dobré vědět, co přesně hledáte.


3) Podle způsobu odběru

Většinou si odběr nezbytný pro test můžete provést doma za pomoci zaslané sady, a to prostřednictvím lícního stěru, případně jiné formy odebrání slin. Některé typy však mohou zahrnovat lehce bolestivější metodu odebrání krve z prstu. Právě jednoduchost získání vzorku tak může váš výběr také ovlivnit.


4) Pozor na cenu

Není pochyb o tom, že DNA testy, především ty spojené s rozluštěním původu, jsou aktuálně velkým hitem. I proto je třeba při výběru dobře zvážit cenu produktu, kde může právě marketing hrát významnou roli. Vámi zvolený populární produkt totiž může nabízet téměř totožné informace jako méně známý levnější produkt, u nějž však neplatíte za značku a reklamu.

Na druhou stranu je však třeba zmínit, že právě u DNA testů původu snadněji narazíte na své příbuzné v případě, že je společnost dostatečně populární a jejích služeb využilo více zájemců.


5) Jak vám záleží na soukromí?

Vaše DNA je citlivý údaj a je přirozené, že jste v tomto ohledu obezřetní. Některé společnosti přímo vylučují přeprodávání vašich informací třetím stranám, jiné mohou, s vaším souhlasem, se vzorky dále operovat a využívat je k dalším účelům. Určitě tedy v tomto ohledu přihlédněte k transparentnosti dané společnosti.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší DNA test? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Víte, co od testu očekáváte?ano
✅ Vyhovuje vám metoda odběru vzorku?ano
✅ Chrání společnost dostatečně vaše údaje?ano
✅ Má společnost dobré hodnocení zákazníků?ano

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesním několik nejčastějších otázek, které padají na téma testů DNA.

DNA je zkratka pro deoxyribonukleovou kyselinu, která je nositelkou genetické informace u živých organismů. Pro život je velmi důležitá, neboť buňkám určuje program a má tak vliv na vývoj celého organismu.

Lidé využívají DNA testy z mnoha důvodů. Testy odhalující informace o vašem zdraví mohou být prospěšné ve chvílích, kdy se snažíte zhubnout, trpíte různými zdravotními obtížemi, kterým nemůžete přijít na kloub, či pokud chcete zlepšit své výkony při sportu.

Druhou skupinu lidí pak zajímá jejich původ. Důvodem může být ztracený kontakt na vzdálenou rodinu, která se odstěhovala před mnoha lety, nebo i pouhá nevysvětlitelná fascinace určitou zemí či regionem, jíž je možné touto cestou ozřejmit. Většinou za tím stojí i obyčejná lidská zvědavost.

DNA testy jsou však využitelné i při pochybnostech týkajících se otcovství.

Průběh je u všech společností velmi podobný. Zvolíte si daný test a zaplatíte příslušnou sumu. Poté vám většinou dorazí testovací sada, pomocí níž si získáte vzorek odběrem slin nebo lícním stěrem (případně odeberete vzorek krve). Vzorek zašlete zpátky a po několika týdnech vám budou online zpřístupněny výsledky.

Co se týče testů otcovství, dosahují více než 99% spolehlivosti, většinou se toto číslo blíží až ke 100 %.

Podobně je na tom například i společnost Ancestry s testy původu. Nedá se ale přesně říci, že by některé testy z této oblasti byly spolehlivější než jiné. O tom svědčí například recenze, v nichž si jeden člověk vyzkoušel testy různých společností a výsledky byly velmi obdobné jen s mírnými odlišnostmi. Důležitou roli zde totiž mohou hrát informace z různých regionů světa, které mají společnosti zmapovány rozdílnou měrou.

Délka vyhodnocování se liší v závislosti na zvoleném typu testu i dané společnosti. Obecně jsou nejrychleji vyhodnocovány testy otcovství, kdy výsledky obdržíte v řádu dnů, maximálně pak dvou týdnů. Na výsledky svého původu i zdravotních predispozic si pak často počkáte i déle než měsíc.

Cena se pohybuje v rozmezí od 2000 Kč do 8000 Kč podle rozsahu genetické analýzy.

4.9/5 - (15 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář