17+ Nejlepší online kurzy angličtiny 2024 – recenze, zkušenosti

Shrnutí: Při výběru online kurzu angličtiny se dívejte na jeho obsah, metody, pokročilost a také délku trvání. Ne všechny kurzy jsou určené pro začátečníky i pokročilé, ne ve všech budete procvičovat jak poslech, tak i výslovnost, psaní a gramatiku, tak pozor na to. Zde jsou mé tipy:

 • Snad nejpromakanější kurzy po všech stránkách nabízí platforma Onlinejazyky.cz.
 • Pro děti nebo naprosté začátečníky je určena Angličtina hrou.
 • Komplexní výuku za dobrou cenu nabízí Englishme.cz.
 • Pro výuku zdarma je skvělá aplikace Duolingo.

A na co se dál v článku zaměřuju? Podíval jsem se blíže i na řadu dalších kurzů a přidám užitečné rady k výběru toho nejlepšího.   


Nejlepší kurz

Onlinejazyky.cz

Sleva 20% s tímto slevovým kódem: ENTUZIO20

Kdy vybrat Onlinejazyky.cz?

Pokud to s učením angličtiny myslíte vážně a oceníte pestrý, interaktivní a propracovaný způsob výuky, nebo hledáte kurz se zaměřením na vaši profesi, těžko najdete lepší variantu než Onlinejazyky.cz.


Oblíbená volba

Angličtina hrou

Kdy vybrat Angličtinu hrou?

Chcete se učit anglicky spolu s dětmi nebo patříte k úplným začátečníkům? Zkuste Angličtinu hrou. 


Skvělá cena

Englishme.cz

Kdy vybrat Englishme.cz?

Ne každému sedí hravý způsob výuky, a pokud jste spíše zastáncem „klasiky“, Englishme.cz by vám mohlo sedět.


Nejlepší zdarma

Duolingo

Kdy vybrat Duolingo?

Hledáte způsob, jak se učit anglicky zábavně a zdarma? Je to Duolingo.

Kurzy Anglictiny Online

Chcete se konečně naučit anglicky nebo se v tomto jazyce zdokonalit, ale nechce se vám docházet každý týden na běžný kurz? Zkuste výuku online! Zmapovali jsme pro vás nejlepší online kurzy angličtiny, v nichž si na své přijdou zastánci klasické výuky i zcela revolučních metod, ale i ti, kteří se rádi učí třeba prostřednictvím filmů či písniček.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Obsah článku

Nejlepší online kurzy angličtiny

Udělal jsem kus práce za vás a abych vám trochu usnadnil výběr, sestavil jsem seznam nejoblíbenějších a nejpropracovanějších kurzů angličtiny. 

 1. Onlinejazyky.cz
 2. Angličtina hrou pro děti i dospělé
 3. Anglictina-bez-biflovani.cz
 4. Englishme.cz
 5. Duolingo.com
 6. Easylingo.cz
 7. Prectime.cz
 8. Angličtina pro samouky
 9. Learn English Grammar
 10. Mooveez.com
 11. Quizlet
 12. BBC learning english
 13. Kompletní angličtina s Broňou Sobotkou
 14. Espressoenglish.cz
 15. Lyrics training
 16. English hacker
 17. Breakingnewsenglish.com

1) Onlinejazyky.cz recenze

Sleva 20% s tímto slevovým kódem: ENTUZIO20

Vysoce kvalitní a zábavné kurzy se zaměřením i na různé profese

Kdy zvažovat Onlinejazyky.cz?

Pokud to s učením angličtiny myslíte vážně a oceníte pestrý, interaktivní a propracovaný způsob výuky, nebo hledáte kurz se zaměřením na vaši profesi, těžko najdete lepší variantu než Onlinejazyky.cz.

Jestliže si ale nejste jistí, zda u výuky vydržíte, a hledáte variantu učení zdarma, zkuste Duolingo

Proč jsem vybral Onlinejazyky.cz?

Protože Onlinejazyky.cz nabízí do detailu propracované a promyšlené kurzy angličtiny na skutečně vysoké úrovni. Hned na začátek musím zmínit, že se jedná o kurzy placené (s cenou okolo 2 490 Kč za kurz), je však možné si systém výuky předem vyzkoušet na lekcích zdarma. Vynaložených peněz ale určitě nebudete litovat, tento kurz má totiž hodně co nabídnout a posune vaši angličtinu tak daleko, jak budete vy sami chtít. 

Kurzy jsou určené pro studenty různých úrovní, pro jednotlivce, školy a také firmy. Právě těm nabízí opravdu zajímavé možnosti, neboť jsou zde k dostání lekce zaměřené na rozmanité profese a oblasti a to také na různých levelech. Naučit se tak můžete angličtinu pro právníky, zdravotníky, designéry či strojaře. 

Pro výuku je používáno neuvěřitelné množství různých interaktivních metod, takže rozhodně nehrozí, že by vás začalo učení nudit. Těšit se můžete na:

 • Procvičování nových slovíček
 • Trénink výslovnosti 
 • Přiřazování slov k obrázkům či k překladům
 • Křížovky, doplňovačky a mnoho dalších her
 • Nahrávání vlastní řeči 
 • Diktáty a přepisy poslechu
 • Vysvětlující a motivační videa
 • Spoustu tipů ke studiu

A po úspěšném (i neúspěšném) splnění úkolu jste odměněni vtipným videem, třeba s Pavlem Liškou. Tato platforma zkrátka myslí na všechno.

Pokud se pro tento kurz rozhodnete, stačí si vybrat požadovanou lekci (pomoci může i vstupní jazykový test zdarma), zaplatit a následně můžete vylepšovat své znalosti buď v počítačovém prohlížeči, nebo i na mobilu. 

Uživatelské recenze Onlinejazyky.cz

Recenze na Onlinejazyky.cz mluví za všechno. Po studování vyšších desítek hodnocení platformy na firmy.cz nebo webu samotné společnosti jsem prakticky nenašel negativní zkušenost. Hlavní přínos vidí lidé v komplexnosti a rozmanitosti výuky, krátkých lekcích a v tom, že je učení díky tomu baví a motivuje je k pokračování. Oceňují, že mohou sledovat své pokroky, i vtipné a hravé pojetí. Spokojení jsou i s mobilní aplikací, díky které se k učení snáze dostanou ve volných chvílích.

Kritiky mezi hodnotícími opravdu takřka nenajdete, jedné klientce jen nevyhovoval krátký časový limit u testu.

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Angličtina hrou pro děti i dospělé recenze

Jak zábavně budovat slovní zásobu

Kdy zvažovat Angličtinu hrou?

Chcete se učit anglicky spolu s dětmi nebo patříte k úplným začátečníkům? Zkuste Angličtinu hrou. 

Kurz je ale spíše kratší, a pokud se toho chcete naučit víc, raději zvolte Onlinejazyky.cz nebo Englishme.cz.

Proč jsem vybral Angličtinu hrou?

Protože tento kurz nemá za cíl vás naučit spoustu gramatiky ani neslibuje zázračné získání slovní zásoby přes noc, ale ukáže vám, jak se nová slovíčka můžete učit zábavnou a hravou formou tak, aby vás to bavilo. A stejně tak i vaše děti.

Lektorkou kurzu je pedagogická psycholožka Pavlína Dostálová, která dlouhodobě žila v USA, kde pracovala s dětmi. Její přístup k výuce angličtiny se zakládá na přirozených metodách, které zahrnují zpívání, říkanky, obrázky i pohyb, a také pozitivní podpoře a motivaci. V tomto kurzu se tímto hravým způsobem naučíte čísla, barvy, roční období i řadu zvířat či oblečení. Obsahuje 9 lekcí za 990 Kč.

Bavit kurz bude především předškolní děti či malé školáky, a to díky zajímavé kombinaci klidných a dynamických pasáží, které jsou skvělé pro udržení pozornosti. Stejně tak se s ním mohou učit i rodiče a inspirací je i pro učitele, kterým může přinést nové nápady na výuku dětí.

Uživatelské recenze Angličtiny hrou

Kurz má na platformě Kurzy pro radost výborné hodnocení účastníků. Líbí se nejen rodičům s dětmi, ale oceňují jej i ti, kdo si potřebují osvěžit základy, nebo učitelé, kteří tu nabírají inspiraci. Velmi oceňují především mluvený projev lektorky a její celkově sympatické vystupování.

Podle některých je ale přístup až moc hravý a dětský a pro dospělé se příliš nehodí.

3) Englishme.cz recenze

Kvalitní kurz s jednou z nejnižších cen

Kdy zvažovat Englishme.cz?

Ne každému sedí hravý způsob výuky, a pokud jste spíše zastáncem „klasiky“, Englishme.cz by vám mohlo sedět.

Příliš tu ale neprocvičíte mluvené slovo, propracovanější jsou v tomto ohledu kurzy Onlinejazyky.cz.

Proč jsem vybral Englishme.cz?

Protože tento kurz pochází od autorů populární platformy Help for English a nabízí především velmi rozsáhlé množství výukových materiálů, testů i slovíček, které jsou uživatelům dostupné na počítačích, mobilech i tabletech. Učíte se zde formou procvičování slovní zásoby, doplňování slov do vět a nechybí vysvětlení gramatiky. Přepínat můžete i mezi britskou a americkou výslovností. Co zde však možná budete postrádat, je možnost mluvení a jeho kontroly.

Na rozdíl od mnoha jiných kurzů si zde počáteční úroveň určujete sami, což může být v mnoha ohledech praktické. Sami si také můžete vybírat, jaké okruhy chcete zlepšovat a procvičovat.

Dalším pozitivem tohoto kurzu je příznivá cena, kdy roční předplatné vychází na 1490 Kč a ještě výhodnější cenu pak můžete získat u skupinového předplatného. Zda vám tato forma bude vyhovovat, si můžete vyzkoušet v rámci bezplatné sedmidenní zkušební verze.

Uživatelské recenze Englishme.cz

Mnoho recenzí mimo samotný web společnosti se mi bohužel najít nepodařilo, pár jsem jich ale i tak objevil, třeba v diskuzích na emimino.cz. Co říkají? Nejvíce chvály padá na propracovanost celého systému výuky, který je pro „žáky“ zábavný a hlavně srozumitelný. Někteří uvádějí, že je platforma skvělá především na výuku slovíček a gramatiky. Jiní oceňují praktické zaměření, kdy získané znalosti využijete snadno v běžném životě. Negativa? Ta prakticky neexistují.

VÝHODY

NEVÝHODY

Populární aplikace se spoustou funkcí zdarma

Kdy zvažovat Duolingo?

Hledáte způsob, jak se učit anglicky zábavně a zdarma? Je to Duolingo.

Musíte zde však v neplacené verzi počítat s reklamami a některými dalšími omezeními. Alternativou je tak premium verze, nebo investice do některého z klasických kurzů jako Onlinejazyky.cz.

Proč jsem vybral Duolingo?

Protože Duolingo je aplikace oblíbená po celém světě a je až s podivem, kolik toho uživatelům nabízí zcela zdarma. Procvičovat zde můžete gramatiku, slovíčka, výslovnost i poslech či trénovat za pomoci krátkých příběhů.

Celý kurz je zaměřen velmi motivačně, kdy si sami nastavujete denní cíle, sbíráte body za správné odpovědi a soutěžíte v rámci “lig” s ostatními uživateli či vlastními přáteli. K dispozici je však i placená verze Plus, v níž vás neobtěžují reklamy, můžete lépe sledovat své pokroky či máte k aplikaci přístup i offline. Prvních 14 dní je tato verze zdarma, poté stojí 6,99 $ měsíčně.

Aplikace je vhodná pro úplné začátečníky i pokročilé studenty. Mezi lekcemi však nemůžete libovolně přeskakovat a začít tak můžete buď od úplných základů, nebo dále na základě výsledků rozřazovacího testu.

Uživatelské recenze Duolingo

Vzhledem k obrovské popularitě platformy jsem na Google Play nebo App store našel tisíce recenzí Duolinga. Začetl jsem se do nich a můžu říct, že pokud vás jazyky nikdy nebavily, s touto aplikací se to dost možná změní. Taková je alespoň zkušenost mnoha uživatelů, které Duolingo chytlo a nepustilo. Oceňují motivační pojetí výuky, spoustu nových slovíček i různé úrovně pokročilosti. Co se některým ale nelíbí, je omezený počet „životů“ pro každý den v rámci free verze, kdy po jejich vyčerpání chvíli nelze pokračovat. 

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Easylingo.cz recenze

Anglicky rychle a hravě s moderními metodami

Proč jsem vybral Easylingo.cz?

Easylingo se vymezuje vůči zastaralým principům výuky a stereotypům a přináší spoustu moderních metod, které dělají učení snadnější a zábavnější. Pro výuku využívá videa s rodilým mluvčím, rozmanité metody výuky nových slovíček, vyprávění příběhů a mnoho dalších technik. V nabídce jsou také individuální Skype lekce s lektorem a zajímavou možností je i online konverzační klub, s nímž lépe prolomíte bariéru mluvení před ostatními.

Samotná platforma pro výuku pak vypadá stejně jako u Onlinejazyky.cz, zde si však nekupujete jednotlivé lekce, ale časově omezený přístup (měsíční, půlroční či roční) ke všem z nich. Cena se v závislosti na typu a délce předplatného pohybuje od 229 Kč do 499 Kč měsíčně. Lekce budete mít poté dostupné na všech zařízeních s připojením k internetu. I v tomto případě jsou placené všechny dostupné lekce s výjimkou těch zkušebních.

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Anglictina-bez-biflovani.cz recenze

Žádné biflování slovíček, pouze poslouchání konverzace = metoda Imitum

Proč jsem vybral Anglictina-bez-biflovani.cz?

Zapomeňte na všechny učební metody, které jste vyzkoušeli, a učte se anglicky tak, jak jste se naučili česky. To je vzkaz, který vysílá server Anglictina-bez-biflovani.cz, jenž využívá metodu Imitum založenou na poslechu a napodobování.

Žádné biflování slovíček, žádné výklady gramatiky, zde pouze posloucháte konverzace, sledujete volný překlad a získáváte tak jazykové dovednosti. Díky tomu byste se měli naučit anglicky rozumět, mluvit i myslet. A pokud se to ani do roka nepovede, nabízí tento kurz dokonce vrácení peněz.

Tato metoda je přístupná formou placených kurzů (s možností vyzkoušení zdarma) pro děti i dospělé, zvolit můžete i variantu zaměřenou na obchod či nepravidelná slovesa. Pro představu, základní verze “Angličtina pro každý den” vyjde na 4 990 Kč. Její výhoda spočívá i v tom, že se zde přiučí začátečníci i pokročilí, kteří mohou pilovat například výslovnost a poslech bez překladu.

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Prectime.cz recenze

Sleva 5% s tímto slevovým kódem: PMX-dLQ54e

Kurz s důrazem na technologie a praxi

Proč jsem vybral Prectime.cz?

Animované lekce, 23 různých přízvuků, mezi nimiž lze libovolně přepínat, a kreslená gramatika, to vás (mimo jiné) čeká u online kurzu Prectime.cz. I ten se zaměřuje na formu “škola hrou” a využívá k tomu nejnovější technologie. Zároveň klade velký důraz na praktické procvičování a už od prvních lekcí vás tak čekají rozhovory s rodilými mluvčími. Kurz je rozdělen na 85 lekcí, každá z nich je připravená na jeden den. Díky tomu se angličtinu, podle tvůrců platformy, můžete naučit za 3 měsíce a stačí vám k tomu jen 15 minut denně. Využívat k výuce můžete mobilní aplikaci i počítač.

Lekce na této platformě jsou placené. Na výběr zde máte neomezený přístup ke všem lekcím za 6 930 Kč nebo přístup na 12 měsíců za 3 220 Kč.

Součástí webu je i blog s užitečnými tipy, jak výuku cizího jazyka co nejvíce zefektivnit. Kromě toho zde naleznete také knihovnu s velkým množstvím knih v angličtině, což je další skvělý způsob, jak vylepšovat své jazykové umění.

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Angličtina pro samouky recenze

Anglicky bez biflování s revoluční metodou

Proč jsem vybral Angličtinu pro samouky?

Speciální metodu výuky používá kurz Angličtina pro samouky. Revoluční angličtina 3. generace je založena na aktivní výuce a pasivním poslechu, bez biflování slovíček a gramatiky.

V aktivní části se učíte formou doslovných překladů a jednotlivá slova si můžete zvýrazňovat jako u karaoke. Díky tomu byste se měli naučit anglicky i myslet. K dispozici vám jsou různá témata, z nichž si můžete libovolně vybírat, nejsou totiž rozdělena podle obtížnosti. Pasivní část pak spočívá v poslechu anglických konverzací, což můžete provádět kdykoliv, třeba při cestě autem.

Kurz je možné zakoupit za cenu 4 990 Kč. Jeho výhodou je i to, že jej můžete používat po neomezenou dobu a funguje na počítačích, tabletech, telefonech i smart TV. Bohužel si však na verzi zdarma nemůžete vyzkoušet, zda vám tato revoluční metoda výuky bude vyhovovat.

VÝHODY

NEVÝHODY

9) Learn English Grammar recenze

Aplikace zdarma pro všechny úrovně pokročilosti

Proč jsem vybral Learn English Grammar?

Learn English Grammar nabízí mobilní aplikaci, s níž se můžete vzdělávat kdykoliv a kdekoliv, funguje totiž i offline. K výuce využívá hned 10 různých interaktivních metod – obrázky, doplňování a spojování slov, jejich správné řazení, avšak tak zábavné pojetí, jaké můžete znát z jiných kurzů, zde nečekejte.

Velkým bonusem je obsáhlá a zajímavá free verze, s níž se však pojí i jedna z nevýhod, a tou je velké množství reklam, které mohou být při výuce příliš rušivé, jak upozorňuje i řada uživatelů.

Naopak oceňovaná je možnost volby pokročilosti a také to, že je aplikace je vhodná pro všechny úrovně od začátečníků po pokročilé.

VÝHODY

NEVÝHODY

10) Mooveez.com recenze

Učte se angličtinu z filmů

Proč jsem vybral Mooveez.com?

Aplikace Mooveez využívá k učení takzvaného severského fenoménu. V čem spočívá? Ve Skandinávii se totiž na filmy v originálním znění dívají všichni včetně dětí a s angličtinou tak nemají problém. Snadno tak lze získat cit pro jazyk i slovní zásobu. Do jisté míry možná tuto metodu praktikujete také, ale aplikace je v ní přeci jen ještě o něco dál. Při sledování filmů zde máte možnost zpomalení, opakovaného přehrávání, přepínání překladů a z každé věty si navíc můžete udělat “kartičku” a kdykoliv si ji zopakovat.

Nabídka více než 150 filmů, 1 000 lekcí a 7 000 cvičení je vám přístupná na 14 dní zdarma, poté si musíte připlatit, a to buď za měsíční (249 Kč) předplatné, nebo roční (1 790 Kč).

Nevýhodou pak může být to, že v současné době nelze aplikaci využívat na počítačích a noteboocích, což může být právě při sledování filmů trochu nepraktické.

VÝHODY

NEVÝHODY

11) Quizlet recenze

Hraní se slovy a obrázky

Proč jsem vybral Quizlet?

Možná to byla vaše oblíbená hra v dětství – kartičky s obrázky, pomocí nichž se učíte nová slova. Přesně tak se dá zlepšovat i vaše slovní zásoba v angličtině a tento zábavný způsob učení nabízí platforma Quizlet. Jednoduše si vyberte oblast, která vás zajímá (zvířata, oblečení, počasí a stovky dalších) a formou obrázků, definic a slov se učíte názvy, ale i výslovnost a to, jak se správně píší. A procvičovat si vše můžete i dalšími hrami, třeba spojováním obrázků s pojmy.

Tvořit si můžete i vlastní sady kartiček a nabídnout je i ostatním uživatelům. V tom spočívá jedna z hlavních nevýhod Quizletu, a tou je malá kontrola nad obsahem. Snadno totiž můžete natrefit na chybně napsaná slova či vyložené nesmysly.

K dispozici je zde verze zdarma, kterou si můžete vylepšit na variantu Go (65,42 Kč za měsíc) s offline výukou a bez reklam nebo Plus (87,50 Kč za měsíc) s ještě bohatší nabídkou výhod.

VÝHODY

NEVÝHODY

12) BBC Learning English recenze

Kvalitní platforma zdarma se spoustou možností

Proč jsem vybral BBC Learning English?

Gramatiku, slovíčka, výslovnost, ale i podcasty, kvízy či články nabízí ke zlepšení angličtiny web BBC Learning English. Vybrat si můžete formu, jaká vám vyhovuje nejvíce, a trénovat jak na počítači, tak i v mobilní aplikaci. Vše je velmi kvalitně propracované, na své si přijdou děti i dospělí, méně či více pokročilí studenti i ti, kteří hledají kurzy zaměřené na byznys. Přístupná je zde také “místnost” pro učitele, kde jsou k mání tipy pro efektivnější výuku.

Tato platforma je určená především pro ty, kdo to s učením myslí vážně a nemusí se do něj příliš nutit. Způsoby výuky jsou zde sice pestré, ale ne zrovna zábavné natolik, aby se pro vás staly návykovými, jako je tomu často u jiných online kurzů. Problémy by zde také mohli mít úplní začátečníci, neboť jsou stránky zcela v angličtině a úplné základy se zde nenaučíte.

VÝHODY

NEVÝHODY

13) Kompletní angličtina s Broňou Sobotkou recenze

Kurz, který vysvětluje a vyvrací mýty

Proč jsem vybral Kompletní angličtinu s Broňou Sobotkou?

Broňa Sobotka je nadšený brněnský učitel angličtiny, který vytváří vlastní online kurzy. Svým přístupem dokáže opravdu nadchnout a tím, že ve videích vše osobně ukazuje a vysvětluje, se tak kurz nejvíce podobá prezenčnímu učení. Právě vysvětlení jevů, používání slov nebo třeba častých chyb je velkou výhodou tohoto kurzu oproti ostatním.

Kurz Kompletní angličtiny s Broňou zahrnuje 290 lekcí zaměřených na nejrůznější oblasti – frázová slovesa, časy, fráze, členy, předložky, ale třeba i “czenglish”. Na závěr každé lekce vás čeká test.

Celý balíček si můžete pořídit za 3 490 Kč a získáte k němu neomezený přístup. Některé lekce jsou k vyzkoušení zdarma a můžete se tak nejprve přesvědčit, zda vám způsob výuky bude vyhovovat.

Pokud by vám to všechno bylo málo, můžete na webu objevit i spoustu testů zdarma nebo si poslechnout Broňův podcast.

VÝHODY

NEVÝHODY

14) Espressoenglish.cz recenze

Kurz angličtiny “pro přežití”

Proč jsem vybral Espressoenglish.cz?

Zajímavé pojetí výuky angličtiny nabízí EspressoEnglish, kurz zaměřený pouze na základní slovíčka, abyste se v případě potřeby zvládli domluvit. Je tak skvělý pro věčné začátečníky a mírně pokročilé. Princip vychází z poznatku, že pouhých nejpoužívanějších 1000 slov pokryje 90 % běžných konverzací. Tento kurz vás je naučí znát, a to zajímavou formou a v kontextu.

Kurz je tříměsíční a skládá se z 30 lekcí. Neučíte se každý den, ale jen dva dny, po kterých následuje třídenní odpočinek. Lekce sestává z videa namluveného rodilým mluvčím, překladem, minislovníčku a také minikurzu gramatiky.

Kurz dostává svému názvu i co se týče ceny, která se rovná jedenácti šálkům espressa (690 Kč). Svou cenou se tak řadí k nejlevnějším kurzům v našem výběru, je ovšem třeba počítat s tím, že není vhodný pro každého (úplným začátečníkům ani pokročilým není podle tvůrců určen) a metody učení jsou zde omezené, netrénuje se například výslovnost.

VÝHODY

NEVÝHODY

15) Lyrics training recenze

Učte se u svých oblíbených písniček

Proč jsem vybral Lyrics training?

Stejně jako se některým dobře učí angličtina při sledování filmů, další z nás to mohou mít obdobně s anglickými texty písniček. Pokud do této skupiny patříte, pak by vaší pozornosti neměla uniknout platforma Lyrics training. V ní si do známých písniček doplňujete slova a zlepšujete tak své jazykové dovednosti. Na výběr máte ze čtyř úrovní pokročilosti a z obrovského množství populárních songů. Trénovat takto můžete na počítači i v mobilní aplikaci.

Platforma je k dispozici zdarma a dokonce není nutné se ani registrovat. Pokud se však přihlásíte (i to je zdarma), můžete soupeřit s ostatními uživateli, ukládat si oblíbené skladby či přidávat vlastní.

Snad jedinou nevýhodou jsou zde omezené možnosti výuky a je otázkou, jak dlouho vás tento způsob bude bavit.

VÝHODY

NEVÝHODY

16) English hacker recenze

Český videokurz pro nadšené studenty 

Proč jsem vybral English hacker?

Dalším kurzem od českého lektora je English Hacker Markéty Růžičkové. Je rozdělen na verzi pro začátečníky a pokročilé studenty. Sestává ze spousty videí, v nichž je vysvětlována gramatika, používání výrazů, rozdíly mezi slovy, nechybí ukázky rozhovorů a mnoho dalších věcí, které vám při výuce angličtiny pomohou. Videa jsou k dispozici zdarma a bezplatně k nim získáte i další studijní materiály jako mp3 nahrávky, PDF přepis lekcí či další poznámky.

Přikoupit si můžete i Premium kurz, kde najdete spoustu dalších nahrávek, propracovanější videa a celou řadu bonusů. Vychází na 2 790 Kč.

Videokurz je velmi promyšlený a kvalitně zpracovaný. Postrádá ale trochu interaktivnější obsah, který by zaujal i trochu “línější” studenty. Hodí se tak spíše pro ty, kteří se do učení nemusí nutit.

VÝHODY

NEVÝHODY

17) Breakingnewsenglish.com recenze

Učte se ze světových zpráv a novinek

Proč jsem vybral Breakingnewsenglish.com?

Výuku angličtiny a novinky a zprávy ze světa kombinuje portál Breakingnewsenglish.com. Pomocí článků o různých tématech jako byznys, technologie či lifestyle se učíte nová slova, výslovnost a trénujete i poslech. V nabídce je celá řada úkolů, kdy můžete do článku doplňovat správné tvary sloves, psát diktáty nebo se zlepšovat v rychlém čtení textu.

K dispozici je sedm různých stupňů obtížnosti a sami si můžete vybrat, jaký odpovídá vaší pokročilosti. Stejně tak si vybíráte i oblasti článků, které vás zajímají. Najdete tu více než 3 tisíce lekcí, které jsou přístupné zcela zdarma.

Celý web je v angličtině a přestože tu najdete úroveň “0” pro začátečníky, pokud neovládáte základy, nejspíš se tu nechytnete a bude pro vás vhodnější jiný kurz.

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak si vybrat online kurz angličtiny

Správný výběr kurzu může rozhodnout, jak ve svém učení budete úspěšní. Není proto dobrý nápad brát takový výběr na lehkou váhu. Připravil jsme šest praktických tipů, jak vybrat online kurz angličtiny, které vám celý proces usnadní:

1) Podle pokročilosti

I v mém srovnání se najdou kurzy, které jsou vhodné jen pro určitou úroveň znalostí. Některé nejsou stvořené pro začátečníky, jiné už nemají co přinést pokročilým. Před výběrem si tedy, například pomocí online rozřazovacích testů, stanovte svou úroveň znalostí. Často jsou tyto testy dostupné i u jednotlivých kurzů.


2) Způsob výuky

Vyhovuje vám sledování videí s lektorem, nebo potřebujete vše vidět černé na bílém? A nebo se nejrychleji učíte třeba u animací? Způsobů, jak se lze naučit anglicky, je spousta, ale ne vždy kurzy využívají všechny. Některé se zaměřují například jen na jednu metodu, která nemusí vyhovovat zrovna vám.


3) Zdarma, nebo placené?

Placené online kurzy nabízejí řadu výhod. Kromě garantované kvality je to často i pomoc lektora v případě, že vám něco stále není jasné. Tomu pak odpovídá i cena, která se většinou pohybuje v řádu tisíců. Vyplatí se tedy v případě, že to myslíte skutečně vážně. Stejně tak jsou placené kurzy skvělé i pro ty, kteří hledají určité zaměření, například na obchodní angličtinu, na což u kurzů zdarma narazíte jen výjimečně.

Pokud si však nejste jisti, zda u angličtiny vydržíte, možná pro vás bude lepší si nejdříve vyzkoušet neplacené verze a zjistit, zda vás výuka baví.


4) Účel a zaměření

Jednou ze zásadních otázek při výběru kurzů může být i to, co je vaším cílem. Chcete se konečně dostat dál od statusu věčného začátečníka? A nebo angličtinu potřebujete pro pracovní účely a zajímá vás konkrétní zaměření? I to vám výběr značně usnadní.


5) Podle kompatibility

Některé kurzy fungují jen na počítači, jiné na mobilních telefonech, další na všech typech zařízení a dokonce offline. Záleží tedy na tom, kde se primárně chcete učit, a jaká varianta vám vyhovuje nejvíce.


6) Délka trvání

Některé kurzy nabízejí další a další navazující lekce i pro vyšší úrovně pokročilosti, jiné ale třeba po 3 měsících skončí a nic dalšího už vás nenaučí. Je dobré přihlédnout i k tomuto.

Shrnutí: Podle čeho se orientovat při výběru online kurzu angličtiny? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Je kurz určen pro vaši úroveň pokročilosti?ano
✅ Využívá takové metody výuky, které vás baví a motivují?ano
✅ Procvičíte v kurzu gramatiku, slovíčka, mluvení, psaní i poslech?ano
✅ Má kurz dobré recenze?ano

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesním několik nejčastějších otázek, které padají na téma učení angličtiny online.

Vybrat si správně svou počáteční úroveň je velmi důležité pro to, aby vás kurz skutečně bavil. Většinou k tomu slouží rozřazovací test právě u konkrétního kurzu. Podobné testy ale můžete najít i jinde na internetu. Pomohou vám zařadit se do některé z 6 hlavních kategorií od A1 (začátečník) po C2 (odborník).

To záleží zcela na vás a také na daném kurzu. Některé jsou stvořené přímo tak, aby vám zabraly třeba jen 10 minut denně.

Zatímco prezenčním kurzům se svými časovými možnostmi musíte podřídit většinou vy, online kury se zcela přizpůsobí vám. A to i v mnoha dalších ohledech, jako je tempo či způsob výuky, nebo zaměření na témata, která baví vás. Největší výhodou je tak jejich flexibilita. Každému však vyhovuje něco jiného a je zcela v pořádku, pokud je pro vás fyzická přítomnost lektora zásadní.

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář