7 nejlepších koupelnových studií v Brně 2024 – recenze

Jaké koupelnové studio v Brně je nejlepší? Kde na vás čeká nejširší výběr a kam vyrazit, pokud je pro vás prioritou nízká cena? A které z nich má nejlepší hodnocení u zákazníků?


Výběr redakce

Firma s dlouhou historií a bohatým výběrem


Další na zvážení

Prohlédněte si svou budoucí koupelnu ve virtuální realitě


Další na zvážení

Inspirující web & pomoc při výběru


Další na zvážení

Společnost s jedinečným sortimentem

Koupelnova Studia Brno

Koupelna patří bezpochyby k nejdůležitějším částem každého bytu i domu. Chceme, aby byla maximálně funkční, bezpečná, kvalitní, ale zároveň toužíme i po stylovém a moderním vzhledu. Pokud si sami na přestavbu nebo realizaci netroufáte, patrně hledáte koupelnové studio, které vám se ztvárněním vaší představy pomůže. Jaká koupelnová studia v Brně stojí za pozornost a co od kterého očekávat?

Firma s dlouhou historií a bohatým výběrem


Česká firma, za kterou stojí Jaroslava Valová, na našem trhu působí už od roku 1991 a patří k těm vůbec nejznámějším. A není to jen dlouhá historie a zajímavý příběh, co zákazníky k firmě přivádí, ale především množství služeb a neobyčejná pestrost sortimentu.

Toužíte po industriální, dřevěné, kamenné, mramorové nebo třeba skandinávské koupelně? A nebo bojujete s prostorem, chcete si užívat také wellness či potřebujete koupelnu bezbariérovou? Nic z toho zde není problém.

Inspirovat se můžete v obsáhlé galerii, ale s výběrem vhodných materiálů vám samozřejmě pomohou také školení odborníci. A to jak na prodejně, tak třeba i na dálku online. Základní návrh koupelny si ale můžete vytvořit i sami, a to díky konfigurátoru dostupnému na webu. K dispozici vám může být také projektový konzultant, který se postará o kompletní proces od začátku do konce. Tato služba je zdarma. Bezplatný je i návrh koupelny, avšak v případě, že si zakoupíte zboží za více než 20 000 Kč.

Drobné mínus můžeme najít v recenzích uživatelů. Někteří z nich nebyli nadšeni z kvality montáže koupelen a materiálů, další si stěžovali na horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Prohlédněte si svou budoucí koupelnu ve virtuální realitě

Dalším z velkých hráčů na poli koupelen jsou už od roku 1992 Koupelny Ptáček. Společnost nabízí celou řadu často i exkluzivních značek v různých cenových relacích i stylech, takže se zde můžete těšit na obrovský výběr.

Právě ujasněním představy o celkovém designu zde začíná vaše cesta k nové koupelně. Přímo na prodejně vám pak mohou se vším poradit a lze si tu také nechat zpracovat návrh. Zatímco vizualizaci ve 3D zvládá už spousta firem, zde si pro vás připravili ještě větší zážitek – na brněnských pobočkách si můžete vaši budoucí koupelnu prohlédnout i ve virtuální realitě. Avšak pozor, jedná se o službu zpoplatněnou. Pokud si neobjednáte zboží za více než 20 000 Kč, je pak zpoplatněn i samotný grafický návrh. Firma zajišťuje také dopravu a prostřednictvím spolupracujících firem i montáž.

Při procházení recenzí narazíte samozřejmě na ty pozitivní i negativní. Nespokojení zákazníci pak zmiňují především horší komunikaci a prodlevy při reklamacích.

VÝHODY

NEVÝHODY

Inspirující web & pomoc při výběru

U spousty firem se dočtete, že byste již měli mít před první schůzkou o své budoucí koupelně konkrétní představu. Ne vždy ale zákazník ví, kde začít, podle čeho vybírat a jaká volba bude ta správná. V Keraservisu jsou na to připraveni a kompletně vás provedou celým procesem od úplného začátku. Po konzultaci, která může proběhnout osobně i online, vám připraví 3D návrh (ten je ovšem zpoplatněn), k dispozici jsou zde i služby architekta a doporučí vám i vhodnou firmu pro montáž.

Pokud hledáte inspiraci, budete zde nadšeni. K náhledu jsou zde spousty realizací, prohlédnout si můžete i již hotové 3D návrhy a také jednotlivé kusy koupelnového vybavení včetně cen.

Firma se může chlubit i příznivým hodnocením zákazníků, kteří oceňují velkou nabídku i přístup. Najdou se však i ti méně spokojení. Pár klientů si stěžovalo na nedostatečnou a zdlouhavou komunikaci i posouvání termínů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s jedinečným sortimentem

Je vaším snem koupelna, která bude originální a podobnou nebude mít jen tak někdo? Pak zaměřte svou pozornost ke společnosti K-Keramika, která spolupracuje s celou řadou dodavatelů obkladů i sanity, pro něž má exkluzivní zastoupení a v Česku tak tyto výrobky jinde nenajdete.

Společnost má zkušenosti s velkými developerskými projekty, ale stejně tak vám rádi pomohou s realizací vaší koupelny v bytě či domě. A postarají se o to od začátku do konce. Vypracují 3D grafický návrh, poradí s výběrem všech nezbytností a zároveň obstarají i veškerou montáž.

Na webu najdete ukázky již vyhotovených koupelen, stejně tak si lze prohlédnout i katalogy dodavatelů a dostupné zboží.

Se službami i sortimentem jsou soudě podle recenzí spokojení také zákazníci. Minusů zde mnoho nenajdeme, ocenili bychom však například informaci o ceně grafického návrhu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Koupelna na míru vašemu rozpočtu

Kvalitní koupelnu podle vašich představ lze vytvořit i za přijatelnou cenu, o tom se své zákazníky snaží přesvědčit společnost Koupelny pro Brno. Stačí si rozmyslet rozpočet, předat jej odborníkům a ti už připraví návrh na míru vašim možnostem.

Firma nabízí svým klientům i řadu dalších služeb a o realizaci koupelny se postará komplexně. Vytvoří vám 3D vizualizaci, kterou si můžete dokonce prohlédnout ve virtuální realitě. Obě tyto služby jsou však zpoplatněné a v případě grafického návrhu se jedná o nemalou částku 3 800 Kč, při následném odběru zboží vám však bude vrácena. V nabídce služeb dále nechybí ani zaměření, doprava a montáž.

Vybírat můžete z bohatého sortimentu, který zahrnuje i několik značek, které neseženete jinde. Na vše se můžete podívat ve studiu, a to třeba i prostřednictvím virtuální prohlídky. Minus u této společnosti nenajdeme ani v hodnocení zákazníků, kteří si pochvalují nápomocný personál, ceny i zpracování. Alespoň orientační ceny některých koupelen či sortimentu by však mohly ještě více usnadnit výběr.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s komplexními službami

Kompletně se o vaši novou koupelnu postará také Dům koupelen. Zpracování na klíč, pomoc specialistů i výběr v nejrůznějších cenových kategoriích, to vše najdeme v nabízených službách. Nechybí ani grafický návrh, který je zde zpoplatněn částkou 1 500 Kč, při realizaci vám však bude vrácena. Ukázky, jak takové návrhy vypadají, jsou k dispozici přímo na webu.

V koupelnovém studiu si můžete prohlédnout sortiment mnoha různých značek a podívat se na obklady, dlažby, sanitární keramiku, vany i sprchové kouty. Pokud byste se však chtěli podívat na ukázky realizací koupelen na webu, budete v tomto případě zklamaní, nic takového tu nenajdeme. Stejně tak chybí i recenze zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Realizace koupelny od A do Z

Další z ryze brněnských společností, která se o vaši koupelnu postará od prvotního návrhu až po řemeslné služby a instalaci, jsou MC koupelny. Působí zde už od roku 2011 a najdeme tu také službu “koupelna na klíč”, kdy můžete klidně vyrazit na dovolenou a vrátit se do kompletně nové koupelny.

Firma nabízí hned několik cenových variant 3D návrhů podle toho, jak konkrétní vaše představy o výsledném designu jsou. Nejlevnější začíná na 1 000 Kč.

Podívat se můžete na několik ukázek realizací, některé obsahují také fotografie “před a po” i původní 3D návrhy. Díky tomu si uděláte představu o tom, do jaké míry vizualizace odpovídají výsledkům. Ukázek je zde však jen pár a určitě bychom ocenili bohatší galerii.

Plusem společnosti jsou dále reference zákazníků, kteří si pochvalují ochotu personálu a schopnost opravdu dobře poradit.

VÝHODY

NEVÝHODY

Koupelnová studia Brno: Jaká je aktuální situace?

Ať už dáváte přednost lokálním a menším studiím s individuálním přístupem, nebo sázíte na prověřené, velké společnosti s širokým sortimentem, měli byste v Brně objevit to, co hledáte.

Spousta společností zde nabízí v podstatě totožné služby, které většinou zahrnují kompletní realizaci koupelen. Rozhodovat tak mohou takové parametry, jako jsou recenze zákazníků či ukázky již odvedených prací na webu. Stejně tak ale můžete vzít v potaz i drobné výhody a specifika některých firem, jako je třeba možnost prohlédnout si návrh ve virtuální realitě.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma koupelnových studií v Brně.

Připravte si půdorys místnosti se všemi rozměry včetně výšky stěn a umístění dveří a oken. Dále se budou hodit informace o rozvodech vody a topení. Nezapomeňte také upozornit na případné zvláštnosti, především u atypických prostor. Pomohou také fotografie současného stavu koupelny a ukázky koupelen například z internetu, jejichž styl a provedení se vám líbí. 

Návrhy koupelen nabízejí studia zdarma, avšak většinou pouze v případě, že dojde k následné realizaci danou firmou, nebo alespoň k odebrání zboží v určité hodnotě. Většinou má tak částka podobu vratné zálohy. V opačném případě bývají návrhy zpoplatněné částkou okolo 1500 Kč. 

Nejjednodušší možností je hledat na internetu. Ukázky koupelen najdete přímo na webových stránkách koupelnových studií, na Pinterestu, v diskuzích a nejrůznějších skupinách, např. na Facebooku. Další variantou jsou tištěné či online katalogy, vydat se můžete i do showroomů firem. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)