TEST 9+ nejlepších taštičkových matrací 2024 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Cena: 11 500 Kč

Antiroztočová ochrana, matrace vhodná i pro alergiky


Poměr cena/kvalita

Cena: 6 000 Kč

Prodyšná matrace, jež nabízí prvotřídní oporu pro páteř


Zlatá střední cesta

Cena: 9 000 Kč

Český výrobek, má 400 samostatně uložených pružinek


Pro náročné

Cena: 14 500 Kč

Prodyšná matrace, která se přizpůsobí tvaru těla uživatele

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Nejlepsi Tastickove Matrace

Spánek je základem pro úspěšný den. Když se skvěle vyspíme, hned máme více elánu. Po spánku na kvalitní matraci se cítíme regenerovaní, někdy se nám dokonce uleví od bolesti. Říká se, že bychom měli matrace z hygienických důvodů měnit zhruba každých sedm let. Jaké vlastnosti mají taštičkové matrace, a proč jsou mezi uživateli oblíbené?

Mnoho z nás si pamatuje klasické pružinové matrace. Nabízely jedinečnou oporu pro páteř, ale časem se opotřebením stávalo, že sem tam nějaká ta pružinka „vykoukla“. Taštičkové matrace jsou vlastně také pružinové, ale s jedním podstatným rozdílem: už se nestane, že by pružina z matrace vykoukla ven. Pružiny jsou totiž zažity ve svých individuálních textilních taštičkách, kde okamžitě reagují na polohu i tlak těla. Nikdy se už nestane, že by pružina z matrace vykoukla ven.

Taštičkové matrace se přizpůsobí tvaru těla svého uživatele, vynikají i svou výbornou ortopedickou podporou páteře. Posilující spánek na kvalitní matraci se tak stává příjemným odpočinkem po každodenním shonu. Některé matrace navíc nabízejí několik anatomických zón, které zajišťují další podporu pro tělo.

Taštičkové matrace vynikají ještě jedním podstatným rozdílem oproti klasickým pružinovým, kterým se také říká Bonellové. Taštičková matrace má totiž pružinek nesrovnatelně více, navíc jsou všechny od sebe vždy oddělené. Jádro matrace je tak tvořeno stovkami až tisíci menších pružinek, které jsou všechny uschované ve svém pouzdře a nabízí možnost matraci zónovat a opatřit tak každou její část zcela rozdílnou tuhostí. Čím více pružinek matrace nabízí, tím větší je její bodová elasticita. Taštičková matrace je proto ideální pro každodenní použití.

Důvodů, proč si vybrat taštičkovou matraci, je celá řada. Někteří lidé je mají celkově raději pro jejich ortopedické vlastnosti, jiní přirozeně nepřijímají matrace z pěny. Obecně lze říci, že taštičková matrace je velmi vhodná i pro osoby s vyšší hmotností. Na rozdíl od matrací ze studené pěny se totiž nestane, že by se proležela.

Výborné vlastnosti nabízejí taštičkové matrace co se proudění vzduchu týče – pokud máte v bytě vlhčí prostředí, nebo bojujete s plísněmi, taštičková matrace je vhodnou volbou. Dokáže totiž zajistit dostatečné proudění vzduchu a zamezit tvorbě bakterií a plísní.

Taštičkové matrace jsou vhodné pro každodenní zdravé spaní, díky anatomickému zónování nabízejí optimální oporu pro celé tělo.

Další výhodou tohoto typu matrací je také fakt, že je lze uložit na celou řadu podložek. Nejlepší volbou, která zajišťuje optimální cirkulaci vzduchu, je rošt s pevnými latěmi nebo s lamelami. Tento typ matrace naopak není vhodné použít pro polohovatelné rošty, mohlo by dojít k poškození taštiček.

Antiroztočová ochrana, matrace vhodná i pro alergiky

Tato matrace se přizpůsobí výšce, váze i poloze spánku svého uživatele. Taštičková matrace nabízí dvě úrovně pevnosti, a to na obou stranách. Jedná se o možnost zvolit tvrdou nebo střední tuhost. Jak to uděláte? Stačí jen otočit jádro na stranu, které dáváte přednost.

Speciálně vytvořené 3D pěnové pružiny v matraci jsou z dynamického hlediska to nejpřizpůsobivější, co je možno v této kategorii nalézt. 3 komfortní zóny zajišťují optimální podporu pro různé části těla, střed matrace poté nabídne oporu pro pánevní prostor. Dvě vnější části matrace jsou tvořeny tak, aby poskytly měkčí oporu pro ramena, bedra a oblast nohou.

Maximální hmotnost, pro kterou je matrace tvořena, je 140 kilogramů. Navíc je tato matrace vhodná také pro partnerské soužití. Její technologie zabraňuje přenosu pohybu z jedné strany postele na druhou. Pokud se tedy vaše drahá polovička v noci příliš převaluje, vy to nepoznáte.

Matrace nabízí optimální podporu pro celé tělo, je také vhodná pro alergiky. Tato taštičková matrace v sobě skrývá také antiroztočovou ochranu.

Matrace bývá dodávána stočená. Po jejím rozbalení stačí matraci nechat několik hodin na rovné podložce, poté už je připravena k použití.

Matrace je opatřena snímatelným potahem, který lze dobře vyprat. U recenzí zákazníci nejčastěji kladně hodnotí pohodlí při spánku, vysokou míru odpočinku během spánku, nebo také dobré vlastnosti při využití partnerské matrace.  

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Prodyšná matrace, jež nabízí prvotřídní oporu pro páteř

Tato taštičková matrace je tvořena kvalitními materiály, které se vyznačují vysokou prodyšností. Střed jádra je navržen tak, aby nabízel dobrou oporu pro tělo, páteř i klouby. Tato matrace je vhodná také pro boxspringové postele. 

Pružinky jsou z kvalitní oceli, matrace má navíc pěnové zóny pro měkký pocit při ulehání. Mezi klíčové vlastnosti této taštičkové matrace se řadí její 23 centimetrů vysoké jádro, 210 taštičkových ocelových pružin a komfortní vrstvy pěny. Matrace je tak složena z následujících vrstev: taštičkové pružiny, podpůrná vrstva z přírodních vláken, studená pěna.

U této matrace neexistuje nutnost ji otáčet. Oceníte také pružinový efekt, který zajišťuje efektivní oporu pro jednotlivé části těla. Matrace je vhodná pro osoby s hmotností do 120 kilogramů, není však opatřena snímatelným potahem. Celková výška matrace je 24 centimetrů, zajištěn je tedy komfort jak při spánku, tak i při vstávání a nasedání na matraci.

Tato taštičková matrace se doručuje v plném rozměru, nebude tedy vakuovaná. Jako nejlepší možné uložení se doporučuje statický rošt, kdy je nejvíce podpořena správná cirkulace vzduchu i opora matrace.

Pokud si s výběrem matrace nejste jisti, můžete obchodníka oslovit pomocí chatu na webové stránce, nebo třeba na infolince. Doprava je pro tuto matraci zdarma. Zaplatit můžete na splátky, dobírkou, hotově, převodem na účet, nebo pomocí online platební brány GoPay.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Český výrobek, má 400 samostatně uložených pružinek

Tato taštičková matrace je vhodná také pro pevnou desku. Matrace byla vyrobena v České republice, jedná se o výrobek z Krkonoš.

Matrace je oboustranná, z jedné strany nabízí tužší stranu, která je navíc opatřena vrstvou stoprocentně přírodních vláken z palmy kokosové. Tento materiál ještě podpoří celkovou tuhost a odolnost této taštičkové matrace. Nosnost výrobku se tak pohybuje dokonce u 140 kilogramů.

Druhá strana je označena jako „soft“, jedná se o stranu matrace se střední tuhostí. Díky větracím kanálkům je matrace prodyšná. Tato strana matrace se doporučuje používat pro uživatele s celkovou hmotností do 120 kilogramů.

Vnitřní jádro matrace nabízí celkem 7 anatomických zón, kde na 400 samostatně uložených pružinek reaguje na tvar těla uživatele.

Doprava je k této matraci zdarma. Zákazníci, kteří již produkt nakoupili, si nejvíce cení kvality spánku a pohodlí na této matraci.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Prodyšná matrace, která se přizpůsobí tvaru těla uživatele

Tato taštičková matrace je vyrobena v Evropě, na její vyzkoušení máte 100 dnů, a poté je u ní prodloužená patnáctiletá záruka.

Zákazníci, kteří si produkt zakoupili, hodnotí kladně její výšku, která činí 27 centimetrů. Jako další kladný bod označili nastavitelnost pevnosti jádra od tvrdého až po středně tvrdé.

Díky speciální technologii Octaspring® nabízí tato taštičková matrace až osmkrát větší prodyšnost než klasická pěnová matrace. Pružiny se maximálně přizpůsobí tvaru těla, pět komfortních zón se pak postará o jejich podporu.

Potah je snímatelný, je opatřen materiálem Tencel Modal, který se stará o odvádění vlhkosti z povrchu látky. Matrace je také vhodná pro alergiky, má antibakteriální a antialergickou úpravu.

Speciální ošetření Adaptive® u matrace umožňuje dynamickou termoregulaci. V zimě se postará o to, aby udržela teplo, v létě pak chladí.

Není vám příjemné, že během noci víte o každém pohybu svého partnera? Zřejmě bude pro vás tato matrace dobrou volbou, protože zabraňuje přenosu pohybu z jedné strany postele na druhou. Navíc si u matrace od šířky 160 centimetrů může každý z partnerů sám zvolit, jaká tvrdost matrace mu bude více vyhovovat. Jak na to? Stačí otočit příslušnou část jádra.

Matrace nabízí dostatek opory i pro osoby s váhou 140 kilogramů. Vrstva taštičkových pružin se stará o stabilitu, odolnost i prodyšnost.

Zákazníci, kteří produkt zakoupili, kladně hodnotí pohodlí spánku a fakt, že je po spaní na této matraci přestala bolet záda.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Vzdušná matrace s mřížkami po stranách

Vzdušná matrace nabízí dobré anatomické vlastnosti. V jejím nitru se ukrývá anatomicky zónované jádro, které se dokáže přizpůsobit tělu uživatele, a také jeho váze a poloze při spaní.

Na stranách matrace jsou mřížky, které se starají o větší prodyšnost i čistotu matrace. Váš spánek tak bude svěží a klidnější.

Matrace je středně tuhá a vyznačuje se vysokou nosností, až 120 kilogramů na osobu. Není sice opatřena snímatelným potahem, ale nabízí klasický potah tvořený sinteponem a polyesterem.

Tato taštičková matrace je vhodná i pro partnery. Nejlépe jejích vlastností využijete, pokud ji umístíte na statický rošt.

Pružinový efekt si vychutnáte i bez nutnosti matraci jakkoliv otáčet. Matrace je zónovaná, takže nabízí speciální vlastnosti pro podporu jednotlivých částí těla při spánku.

Matraci dostanete s dopravou zdarma, kdy vám ji společnost doručí v plném rozměru, nebude vakuovaná. Pokud vám nevyhovuje stávající nabízený rozměr matrace, můžete prodejce kontaktovat a nechat si vyrobit také atypickou matraci na míru.

Pokud si nevíte rady s výběrem matrace, prodejce nabízí možnost konzultace pomocí chatu na webové stránce, nebo například pomocí hovoru se specialisty na infolince. Vyčerpávající informace o produktu vám také sdělí na jedné z kamenných prodejen.

Kromě klasických platebních metod můžete produkt zaplatit také na splátky.

VÝHODY

NEVÝHODY

Anatomické zóny vhodné jako úleva od bolesti

K této matraci je nabízena doprava zdarma a pětiletá záruka. Ocení ji například uživatelé, kteří trpí alergiemi, mají revma, trápí je bolesti křížů, nebo se při spánku hodně potí.

Celková výška matrace 27 centimetrů nabízí skutečně vysoký komfort a dobré nasedání i sesedání z matrace. Materiál ložní plochy je latexový, jádra jsou pak z taštičkově uložených pružin.

Přejete si vzdušnou matraci? V tom případě by vám mohla vyhovovat tato taštičková matrace, jejíž jádro je tvořeno pružinami, které jsou individuálně ukryté v taštičkách a uložené v netkané textilii. Aby byl celek komfortní, vzdušnost matrace nabízí také perforovaná pěna hydrolatex. Právě ta se postará o pohodlný a zdravý odpočinek. )

Matrace je dělena do sedmi anatomických zón. Jednotlivé zóny vašeho těla tak budou mít možnost nalézt oporu, kterou potřebují.

Z měkčí strany se o chránič pružiny stará speciální Seacelové vlákno. Z tvrdší strany se pak jedná o přírodní kokosové vlákno.

Potah matrace je tvořen organickou bavlnou. Tato hypoalergenní tkanina se velmi dobře udržuje a je známá pro rychlé odvádění vlhkosti od těla. Bavlna je pro naši kůži přirozeně příjemná. Organická bavlna se navíc pěstuje přirozeným způsobem bez využití pesticidů, herbicidů, chemických hnojiv a insekticidů.

Potah matrace je možno sundat a vyprat dokonce na 60 stupňů Celsia.

U střední tuhosti matrace je nosnost až 120 kilogramů na osobu, u tvrdší strany pak až 150 kilogramů na osobu. Tuto matraci je možno využít i jako partnerskou.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

1000 pružinek různých tuhostí promění spánek v relax

Přejete si matraci, která nabízí až 1000 pružinek? Právě stovky pružinek různých tuhostí se budou starat o to, aby se co nejlépe přizpůsobily vašemu tělu. Spánek se stane skutečně relaxační záležitostí – například pod rameny jsou pružinky měkčí, proto se matrace dokáže přizpůsobit každé poloze spánku.

Pružinky jsou samostatně baleny v pouzdrech z netkané textilie, nejsou na sebe nijak napojeny. Taštičková matrace od této firmy je navíc oboustranná.

Přejete si spát raději na tužší vrstvě, která je opatřena vrstvou studené pěny, která je navíc tvarovaná do masážních nopů? Nebo se vám spíše zamlouvá měkčí strana matrace, kde je opět použita studená pěna, ale nižší tuhosti. Tato pěna je opět tvarovaná do masážních nopů. Klinicky testovaný výrobek se tak hodí pro celou řadu uživatelů.

Matrace nabízí celkem 7 ortopedických zón – ty umožňují přizpůsobení matrace každé individuální součásti matrace. Celková nosnost této taštičkové matrace je pak až 120 kilogramů.

Matrace má snímatelný povrch, který můžete vyprat i na teplotu 60 stupňů Celsia. Potah matrace je pak obohacen výtažkem z Aloe vera. Tato rostlina z rodu liliovitých má pozitivní vliv na pokožku lidského těla a působí antibakteriálně.

Recenze zákazníků kladně hodnotí zejména vysokou kvalitu výrobku, její výšku a oboustrannost. Někteří lidé se k této matraci vracejí opakovaně, protože produkt srovnali s konkurencí a tento jim nejvíce vyhovoval. Někteří lidé uvádějí, že je tato matrace oproti ortopedickým pěnovým matracím dokázala zbavit bolesti zad.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

1000 pružinek, bio pěna ze sójového oleje

Tato luxusní matrace se vyznačuje dvojí tuhostí, je tedy oboustranná. Vrchní fialová antidekubitní nosná vrstva je u této taštičkové matrace tvořena HR bio pěnou, která obsahuje geneticky neupravený sójový olej, tuhost číslo 2.

Z druhé strany je matrace opatřena světle zelenou nosnou vrstvou, ta je vyrobena z MediFoam pěny a nabízí tuhost číslo 3.

Samotné taštičkové jádro je tvořeno tisíci pružinkami, které jsou ještě rozděleny do zón. Nabízí se tak například extra podpora pro oblast ramen, kdy jsou voleny pružinky s větší elasticitou. Matrace se tak dokáže přizpůsobit tvarům každého těla.

Výška matrace je 24 centimetrů, nabízí dostatečnou oporu pro tělo a komfortní nasedání i vysedání z matrace. Celkově má matrace nosnost na osobu 130 kilogramů.

Tato taštičková matrace má snímatelný povrch, který lze prát až na 60 stupňů Celsia.

Potah obsahuje výtažek z Aloe Vera, který pozitivně působí na pokožku lidského těla, je přirozeně antibakteriální, a umožňuje uvolnění a rychlejší nástup spánku.

U matrace Diana zákazníci kladně hodnotí konstrukci matrace, její oboustrannost, pohodlí při ležení a zmírnění bolestí páteře při použití této taštičkové matrace.

VÝHODY

NEVÝHODY

Pružinky a bio pěna

Tato taštičková matrace je vhodná také pro alergiky a pro osoby, které trápí bolesti křížů. Kromě stovek malých pružinek, které se individuálně přizpůsobí jednotlivým zónám těla, se tato matrace vyznačuje také materiálem ze studené bio pěny, který nabízí větší komfort.

Matrace je oboustranná a nabízí povrch s aloe vera pěnou na ložních plochách. Právě výtažky z aloe vera se stará o aktivní ničení bakterií, o hygienickou čistotu matrace a o přirozené antialergenní vlastnosti.

Matrace obsahuje 7 anatomických zón, takže bude celému vašemu tělu umožněno se pohodlně uvolnit a odpočinout si během spánku. Každá ze zón nabízí jiné vlastnosti. Matrace tak zaručuje pohodlí pro všechny části těla ve všech spánkových pozicích.

Snímatelný povrch je možno vyprat až na 60 stupňů Celsia. Tento produkt je dostupný v klasických i atypických rozměrech, je k němu doprava zdarma a pětiletá záruka.

Matrace má z jedné strany tuhost střední, na druhé straně je pak ještě o stupeň tvrdší. Můžete tak její polohu měnit v závislosti na aktuálních potřebách. Maximální doporučená nosnost na osobu je 140 kilogramů. S výškou 25 centimetrů se řadí mezi vysoce komfortní matrace.

Nejlépe vyniknou přirozené kladné vlastnosti matrace v případě, že ji uložíte na pevnou podložku s lamelami.

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat taštičkovou matraci

Abyste si vybrali taštičkovou matraci správně, je dobré se řídit základními doporučeními pro její výběr. Jak si vybrat, abyste byli spokojeni?

1. Zvolte správně nosnost matrace

Zatímco některé matrace jsou vhodné pro osoby do 120 kilogramů, jiné se dají doporučit i pro osoby s hmotností do 150 kilogramů. Obecně platí, že taštičkové matrace mají dlouhodobě lepší vlastnosti také pro lidi s vyšší váhou. V recenzích zákazníci uvádějí, že se pěnové matrace oproti taštičkovým mnohem rychleji proleží.


2. Zvolte tuhost, která vám vyhovuje

Obecně se dá říci, že ženy preferují střední tuhost matrace. Muži naopak raději spí na tvrdší matraci. Preference se ale mohou měnit v závislosti na zdravotním stavu. Některé matrace proto nabízejí oboustrannou možnost použití, kdy je každá strana matrace jinak tuhá. Uživatel si tak může sám zvolit, jaká tuhost mu právě vyhovuje.


3. Snímatelný potah

Pokud již dopředu víte, že si budete přát povrch matrace prát v pračce, zvolte taštičkovou matraci, která je opatřena snímatelným povrchem. Jestliže dáváte přednost jinému typu čištění – například pomocí páry, nebo profesionálního čištění, pratelný potah zřejmě nevyužijete.


4. Zóny matrace

Dáváte přednost matracím, které jsou rozděleny do zón? Tyto zóny naznačují, že je po délce matrace použito různých typů pružinek s různou elasticitou. Například v oblasti ramen pak dostáváte příjemnější pocit, kdy se matrace přizpůsobí každému vašemu pohybu a poloze spánku.


5. Partnerská matrace

Taštičkové matrace jsou dobrým tipem také pro partnery. Jelikož se na nich nepřenáší pohyb, noční převalování vašeho partnera vás nebude nikterak budit. Některé matrace mají dokonce možnost nastavení různé tuhosti u jednotlivé části matrace. Každý z partnerů si tak zvolí, zda dává přednost tužší či měkčí variantě.


6. Výška matrace

Obecně lze říci, že taštičkové matrace se řadí mezi ty vyšší. Nabízejí tak větší komfort pro každodenní použití, ale také snadnější nastupování a vystupování. Výška se u tohoto typu matrací pohybuje dokonce i nad 25 centimetrů. Opora pro tělo je tak skutečně dostatečná.


7. Typ podložky

Vždy se ujistěte, zda je konkrétní typ matrace vhodný pro uložení na podložku, kterou vaše postel disponuje. Pro zachování ideální prodyšnosti matrace se doporučuje matrace vždy ukládat na prodyšnou vrstvu, například z lamel. Pevná podložka je vždy ideální, některé matrace s pružinkami se nehodí pro polohovatelnou postel. Naopak pro boxspringové postele jsou ideální.

Často kladené otázky

Klienti se často ptají prodejce, zda je jejich postel vhodná pro danou taštičkovou matraci. Vždy je dobré využít možnosti dotazu na chatu přímo na webové stránce prodejce, nebo pomocí e-mailu, osobní návštěvy prodejny, nebo na telefonní infolince. Někdy je vhodný typ roštu uveden přímo u daného produktu.

S prodejcem je také dobré konzultovat, zda je daná matrace dobrá pro vaše individuální potřeby. V případě, že se i přes veškerou snahu netrefíte do té správné matrace, si můžete ponechat lhůtu na vyzkoušení, a poté výrobek vyměnit za jiný.

Většina výrobců nabízí pro své matrace několikaletou záruku. Z recenzí uživatelů vyplývá, že se lidé rádi vracejí k oblíbeným značkám i produktům, se kterými byli spokojeni. U taštičkových matrací to platí velmi výrazně, spokojenost uživatelů s tímto typem produktu je rozšířená.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)