Nejlepší matrace ze studené pěny 2024 - recenze, zkušenosti (HR pěna)


Výběr redakce

Cena: 9 300 Kč

Partnerská matrace, několik stupňů nastavitelné tuhosti matrace


Zlatá střední cesta

Cena: 6 000 Kč

Ortopedická matrace s kokosovým vláknemSkvělá cena

Cena: 3 300 Kč

Vzdušná matrace za dobrou cenu
Zajímavá alternativa

Cena: 8 000 Kč

Matrace zabraňuje vzniku bolesti zad


Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Nejlepsi Matrace Se Studenou Penou

Každý z nás se chce během spánku cítit komfortně a „jako na obláčku“. Někomu vyhovuje tuhá matrace, jiný dává přednost měkčí. Matrace se studenou pěnou mají řadu výhod, na které se podíváme v následujících recenzích. Jaké s nimi mají uživatelé zkušenosti?

Studená pěna, nebo také HR pěna, je materiál, který byl pomocí moderních technologií vynalezen nedávno. Nabízí vysokou elasticitu a vysokou objemovou hustotu. Tyto matrace jsou odolné vůči proležení, nabízejí také vysokou nosnost na osobu.

Díky ověřené buněčné struktuře materiálu jsou tyto matrace velmi vzdušné, mají také dobré termoregulační vlastnosti. Matrace ze studené pěny dokáže vyrovnávat teplotní rozdíly.

Pro zdravý spánek také pro alergiky jsou matrace vyrobeny z přirozeně antialergenních materiálů. Snímatelný pratelný povrch dále umožňuje udržovat čistotu výrobku.

U matrací se studenou pěnou uživatelé kladně hodnotí neměnné ortopedické vlastnosti během let užívání matrace, a také jejich největší výhodu – lze je totiž používat jak pro pevný statický lamelový rošt, tak i pro polohovatelné podložky.

Studená pěna nabízí mnohé možnosti. Některé výrobky do materiálu přidávají také bio součásti z rostlin, které zlepšují vlastnosti celkového výrobku. Varianty jsou tak skutečně široké.

Studená pěna se vyrábí v mnoha stupních tvrdosti, i zde tedy platí, že záleží na preferencích uživatele, zda dává přednost měkčí nebo pevnější podložce. Některé matrace jsou dokonce oboustranné, kdy si uživatel může strany podle svých aktuálních požadavků měnit.

Výrobky ze studené pěny se vyznačují vysokou odolností, přesto je dle recenzí možné vyvodit, že pro osoby s vysokou hmotností bude lepší zvolit taštičkové matrace, případně taštičkové zdravotní matrace. U těchto matrací nedochází k jejich rychlému proležení. Opět záleží na preferencích každého uživatele – ten, kdo dává přednost pěně, zase uvádí jako největší klad pohodlí a při dlouhodobém upoutání na lůžko zase vyzdvihují matrace ze studené pěny pro jejich dobré vlastnosti, kdy nevznikají proleženiny.

Paměťová pěna je vhodný materiál zhruba do maximální tělesné hmotnosti 150 kilogramů. Osoby s vyšší váhou pak spíše využívají taštičkové matrace, protože u nich nedochází k tak rychlému proležení materiálu matrace.

Partnerská matrace, několik stupňů nastavitelné tuhosti matrace

Jestliže hledáte ideální řešení pro partnery, tato matrace by mohla být dobrou volbou. Většinou se totiž stává, že každý z partnerů dává přednost jiné tuhosti matrace. Tento výrobek zajišťuje až čtyři pocity tuhosti v jedné jediné matraci. Máte tak na výběr od střední až po velmi tvrdou tuhost. Tuhost matrace si navíc můžete kdykoliv měnit a přizpůsobit tak spaní aktuálním potřebám nebo zdravotnímu stavu.

Potah matrace v sobě ukrývá paměťovou pěnu, ta zajištuje příjemné dolehnutí na matraci a přizpůsobení se celému tělu. Hledáte pevnou oporu pro celé tělo a jeho jednotlivé části? Tento výrobek možná bude vyhovovat vašim požadavkům. Materiál vyhovuje potřebě prokrvení svalů, nebudete tak mít nohy a ruce v chladu a lépe se zrelaxujete.

Povrch je vhodný také pro alergiky, odpuzuje roztoče i prach. Potah můžete sejmout a kdykoliv vyprat, abyste stále spali na hygienické podložce.

Nosnost na osobu je u této matrace 130 kilogramů. Výška matrace je komfortních 20 centimetrů, což značí příjemný průměr a podmínky, které vyhovují většině uživatelů.

Matraci je možno uložit také na polohovatelný rošt. Výrobek je doručen vakuovaný, stačí jej nechat chvíli volně ložený a můžete jej používat. Na matraci je doprava zdarma.

Pokud si s výběrem matrace nejste jisti, můžete obchodníka oslovit pomocí chatu na webové stránce, nebo třeba na infolince. Doprava je pro tuto matraci zdarma. Zaplatit můžete na splátky, dobírkou, hotově, převodem na účet, nebo pomocí online platební brány GoPay.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Ortopedická matrace s kokosovým vláknem

Tento výrobek se vyznačuje pětiletou zárukou a celkovou nosností až 150 kilogramů, což je horní hranice u tohoto typu matrací.

Matrace je střední až tvrdší, je tedy vhodná pro ty, kdo rádi spí na pevné podložce. Výrobek je oboustranný, vyhovuje tedy také těm, kdo mají rádi i střední tuhost matrace. V recenzích se uživatelé vyjadřují kladně zejména k poměru cena a kvalita, kdy hodnotí dobře pohodlí na matraci a možnost nastavitelné tuhosti.

Tento výrobek je vyztužen kokosovo-latexovou deskou ve snímatelném potahu z kašmíru, která je na tužší straně matrace.

Profilace výrobku je uspořádána do sedmi anatomických zón, které snižují tlak na tělo. Každá kostka z materiálu tak reaguje zcela individuálně na zatížení.

V oblasti pánve je tuhost opět upravena, rozkládá tak tlak v oblasti kyčlí. Díky těmto anatomickým zónám se matrace přizpůsobuje jednotlivým částem těla, a to v jakékoliv poloze při spánku.

Matrace je opatřena pratelným snímatelným potahem. Kladné recenze uživatelů ji hodnotí pozitivně i po několika letech používání. Matrace je také vhodná pro alergiky.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Vzdušná matrace za dobrou cenu

Tato matrace nabízí střední tuhost. Komfort zde naleznou ti, kdo váží zhruba do 135 kilogramů. Snímatelný potah je u této matrace navíc dělitelný, takže se pohodlně vejde do pračky. Potah pak můžete vyprat dokonce na teplotu až 95 stupňů Celsia.

Celková výška matrace je 18 centimetrů, patří tedy mezi spíše nižší výrobky.

Přejete si oboustrannou matraci, která je cenově dostupná? Mohl by vám vyhovovat tento výrobek. matrace je z jedné strany měkčí a nabízí anatomickou masážní profilaci, která má sedm zón. Hodí se spíše pro uživatele, kteří preferují měkčí matrace, nebo rádi spí na boku.

Druhá strana matrace je tužší, nenabízí profilaci. Hodí se spíše pro osoby, které dávají přednost tužší matraci, nebo rádi spí na břiše nebo na zádech. Tento typ se také hodí pro menší děti.

Klasická záruka na výrobek je dvouletá. Materiál ložní plochy je ze studené pěny, Flexifoam, která se vyznačuje svou tuhostí i pružností.

Uživatelé hodnotí kladně zejména nízkou cenu a vysoké pohodlí spánku na matraci, kladně hodnotí také možnost atypického rozměru matrace, který jim byl obchodníkem doručen.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace zabraňuje vzniku bolesti zad

Tato zdravotní matrace nabízí pětivrstvou konstrukci, která byla navržena pro maximální oporu, dynamickou možnost přizpůsobení a nadstandartní pohodlí. Pro páteř představuje optimální podporu, která ji bude bránit před nepohodlí i bolestí.

Tento výrobek byl testován například Německým Institutem Ergonomie, kde se zařadil mezi nejlépe hodnocené ergonomické matrace v Evropě. Vrstva ERGO dokáže kopírovat tvar páteře a přizpůsobit se požadavkům každého člověka. Páteř se nachází v ideální poloze, což zabraňuje vzniku bolesti zad.

Pro tuto matraci můžete získat prodlouženou záruku, a to až 120 dnů. Výrobek si tak skutečně můžete vyzkoušet a zjistit, zda vám vyhovuje. Tuto matraci si můžete koupit také na splátky.

DORMEO Ergo Comfort se hodí pro lidi, kteří hledají matraci, která bude optimalizovaná pro spánkové pohodlí, a která nabídne pro každou část těla správnou oporu v jakékoliv spánkové pozici.

U této matrace se tvrdost přizpůsobí potřebám člověka, nikoliv naopak. Matrace je vhodná také pro alergiky.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Partnerská matrace vhodná i pro alergiky

Pokud hledáte partnerskou matraci, která nabízí několik úrovní tuhosti, může se jednat o dobrý tip.

Sendvičová matrace je vyrobena z komfortních pěn, které nabízejí pohodlnější usazení pro lepší spánek. Matrace je oboustranná, můžete tedy volit různé úrovně tuhosti. Z měkčí strany je tvořena viskoelastickou pěnou, která se dokáže dobře přizpůsobit individuálnímu tvaru lidského těla. Tato strana se vyznačuje střední tuhostí.

Na tužší straně je výrobek opatřen pěnou Nightfly. Ta se vyznačuje vysokou elasticitou a vysokým komfortem. Vzdušnost a ortopedické vlastnosti matrace zaručuje profilace pěny. Zde je tuhost na úrovni 3 z 5.

Hledáte výrobek, který by byl dobrou volbou pro alergiky? Tato matrace je možná vhodná právě pro vás. Její střed je vyztužen antibakteriální pěnou, která má úpravu sanitized chránící materiál před plísněmi, houbami i zápachem. Celek je k sobě lepen ekologickým lepidlem na vodní bázi.

Doporučená nosnost je 140 kilogramů. Kromě uživatelů, kteří trpí alergiemi, tento výrobek kladně hodnotí také ti, které trápila bolest v kříži. Výška matrace je 22 centimetrů, řadí se tedy spíše k vyšším matracím. V profilaci je 7 speciálních ortopedických zón. Výrobek můžete uložit na pevný nebo polohovatelný rošt. Na tento výrobek je záruka 5 let. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Partnerská matrace s potahem z hypoalergenních látek

Hledáte matraci, která nabízí dva různé pocity tuhosti? Možná právě tento výrobek vás osloví. Zatímco z jedné strany je paměťová pěna, která se vám dobře přizpůsobí, na straně druhé naleznete tužší stranu, která bude vyhovovat zejména těm, kdo rádi spí na pevné matraci.

Separační povlak jádra matrace, ale také celý vnější potah se starají o to, aby chránili matraci proti prachu a roztočům. Antialergenní potahy jsou tak jistotou, že se alergeny nebudou v matraci udržovat. Výrobek je vhodný pro alergiky i astmatiky.

Tato partnerská matrace nabízí jiný pocit tuhosti z každé strany. Celkově si můžete vybírat až ze tří druhů tuhosti. Tento výrobek tedy ocení ti, kdo si přejí středně tuhou, tuhou nebo velmi tvrdou matraci. Výška matrace je 19 centimetrů, matrace se řadí k těm nižším.

Matrace vám bude doručena vakuovaná, se zárukou šesti let. Výrobek můžete uložit také na polohovatelný rošt. Nosnost na osobu je u této matrace 130 kilogramů.

Pokud si s výběrem matrace nejste jisti, můžete obchodníka oslovit pomocí chatu na webové stránce, nebo třeba na infolince.  

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace vhodná pro ty, kdo na lůžku často také sedí

Tato tvrdší matrace má celkovou nosnost 130 kilogramů. S výškou 18 centimetrů se řadí k těm nižším. Její největší výhodou je vyztužená bederní oblast. Matrace je speciálně uzpůsobena tak, abyste na ní mohli často také sedět. Nebudete se propadat, nebudete se rychle opotřebovávat.

Pokud tedy často sledujete svůj oblíbený program v televizi, nebo si v ložnici v sedě čtete, tento výrobek bude pro vás zřejmě vhodný.

Profilace je pětizónová, matrace tak nabízí dostatek opory pro celé tělo. Výrobek je složený z paměťové a studené pěny, je také opatřen snímatelným potahem, který lze pohodlně vyprat a udržovat tak matraci stále v čistotě.

Výrobek je vhodný také pro alergiky a astmatiky, jelikož se vnitřek matrace výborně udržuje. Hledáte tvrdší matraci? Tento produkt pro vás zřejmě bude vhodnou volbou.

Matraci je dobré umístit na pevný, ručně i motorově polohovací rošt. Nosnost výrobku je 130 kilogramů, na jádro se nabízí záruka 3 roky.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Oboustranná matrace – z jedné strany měkká, z druhé tvrdá

Hledáte partnerskou matraci, která by byla vyrobena z pružných pěn? Možná se vám bude zamlouvat tento výrobek, který nabízí vyšší objemovou hmotnost pro stabilitu, nosnost i dlouhou životnost.

Výrobek je zhotoven z vakuové pěny Flexifoam, která je tvářená za studena.

V rámci sendvičové konstrukce se nabízejí různé stupně tvrdosti a objemy. Strana s názvem Relax Soft má vyšší střední tuhost a nabízí také masážní a stres uvolňující efekt.

Strana Relax Hard je tuhá a pružná, tato strana se vyznačuje vysokou objemovou hmotností. Tato strana má také sedmizónovou profilaci, je vhodná pro všechny, kdo dávají přednost tužšímu poležení. Výrobek je možné položit na statický i polohovatelný rošt.

Pokud si s výběrem matrace nejste jisti, můžete obchodníka oslovit pomocí chatu na webové stránce, nebo třeba na infolince. 

Výška matrace je 18 centimetrů, matrace se tak řadí spíše mezi ty nižší. Tuhostí je zařazena mezi výrobky oboustranné, kdy na jedné straně je tuhost označena jako „měkká“, na druhé zase „tvrdá“. Matrace je doručena v plném rozsahu, nebude vakuovaná. Nosnost na osobu je u tohoto výrobku 135 kilogramů.

Snímatelný potah je možno rozdělit na dvě části, vyperete jej tak pohodlně i v menší pračce.

VÝHODY

NEVÝHODY

Zdravotní matrace s Aloe Vera

Tato matrace má jádro, které je tvořeno kombinací desek dvou elastických pěn, které mají odlišnou tuhost. Střed jádra má příčné průduchy zajišťující provzdušnění matrace. Nosné vrstvy jsou oboustranné a jsou tvořeny studenou bio pěnou, ve které naleznete příměs oleje ze skočce obecného.

Vrstvy matrace jsou tvarovány do masážních nopů, které mají sedm zón. Matraci můžete umístit nejen na pevný, ale také na polohovací lamelový rošt. Celkově matrace měří 19 centimetrů, řadí se tedy spíše mezi nižší výrobky.

Oboustranná matrace má na jedné ze stran střední tuhost, na druhé zase tuhost vyšší, tvrdou. Nosnost na osobu se zde pohybuje okolo 125 kilogramů.

Snímatelný potah se hodí pro sejmutí a vyprání v pračce, je prošitý dutým vláknem s vyšší gramáží. Potah v sobě obsahuje výtažek z Aloe Vera, který je známý pro své antibakteriální i uvolňující účinky.

VÝHODY

NEVÝHODY

Partnerská matrace s měkkou i masážní tvrdou stranou

Hledáte partnerskou matraci, kde si sami zvolíte tuhost? Zřejmě se vám bude hodit tento výrobek, který je vyroben z kombinace pěny Flexifoam a RE pěny. Z jedné strany se nabízí měkká a rovná strana, která vyhovuje spíše lidem, kteří rádi spí na boku nebo na měkčí podložce. Z druhé strany je masážní strana s profilací, která je tužší.

Potah je možno sejmout a vyprat na 60 stupňů Celsia. Navíc je potah dělitelný, proto jej pohodlně vyperete i v menší pračce. V potahu je kašmír, proto má skvělé vlastnosti co se týče odvádění vlhkosti od těla. Kašmír je také velmi příjemný na dotyk.

Sendvičová konstrukce matrace je typická pro svou pružnost, vysokou odolnost, ohebnost a poddajnost. Komfort na této matraci označují kladně také lidé, kteří si již výrobek zakoupili.

Co se týče nosnosti, výrobek se vyznačuje nosností 135 kilogramů. Matrace je vhodná také pro alergiky. Celková výška 20 centimetrů řadí matraci mezi nižší produkty,            výška však nabízí více možností – tuto matraci uložíte nejen na pevné lamelové rošty, ale také na polohovatelné.

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat matraci se studenou pěnou

Připravili jsme pro vás několik tipů, podle čeho vybírat matraci se studenou pěnou.

1. Ujistěte se ohledně nosnosti

Ujistěte se, jakou má matrace celkovou nosnost. Pokud je vaše váha vyšší, zvolte raději taštičkové matrace, které nabízejí vyšší komfort pro osoby s větší váhou.


2. Zvolte si tuhost

Zvolte úroveň tuhosti matrace podle svých preferencí, nebo si pořiďte oboustrannou matraci, kde můžete úroveň tvrdosti měnit.


3. Budete matraci polohovat?

Pokud máte polohovatelný rošt, tyto matrace jsou skvělou volbou, protože mají nižší výšku a jsou vhodné i pro polohování. Přesto se ujistěte, zda vámi vybraná matrace tuto možnost nabízí.


4. Budete si přát potah, který lze vyprat?

Budete potřebovat snímatelný potah, který budete prát? Pokud máte menší pračku, je lepší zvolit potah, který je dělitelný a vejde vám pohodlně i do menší pračky. Matrace tak bude stále v čistotě.


5. Potřebuji matraci pro alergika?

Jestliže trpíte alergiemi, zvolte matrace s antibakteriální a antiroztočovou úpravou. Některé materiály přirozeně odpuzují výskyt alergenů v matraci.

Často kladené otázky

Někteří prodejci nabízí bezplatnou možnost konzultace vhodného řešení matrace. Je možno je kontaktovat pomocí chatu na webové stránce, pomocí e-mailu, nebo na telefonní infolince. Někteří prodejci nabízejí také možnost osobní konzultace na některé ze svých poboček. Než přistoupíte k samotnému nákupu, nechejte si zodpovědět všechny své otázky.

I kdybyste se nakonec rozhodli pro matraci, která vám v konečném důsledku nebude vyhovovat, stále máte možnost ji vrátit. Někteří prodejci nabízejí klasickou zkušební dobu, jiní pak prodlouženou.
Nejčastěji se lidé ptají na tyto otázky:

U většiny výrobků ze studené pěny je možné matraci použít nejen pro statický, ale také pro polohovatelný rošt.

Tyto matrace se vyznačují dobrými vlastnostmi i po několika letech používání, proto jsou vhodné i pro tyto uživatele. Hledejte matrace, které mají pratelný potah.

Pokud má matrace pratelný potah, lze jej velmi dobře vyprat. Některé potahy jsou dokonce dělitelné, takže je možné je vyprat i v menší pračce.

Matrace nabízejí komfort a jsou testovány pro osoby s maximální hmotností, která je uvedena u prodejce. Pokud potřebujete matraci pro osobu s vyšší hmotností, je vhodnější se podívat po taštičkových nebo zdravotních matracích.

Většina výrobků ze studené pěny je vhodná také pro alergiky. Povrch potahů bývá opatřen antialergenními prvky, některé dokonce odpuzují roztoče a alergeny.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)