8 nejlepších rybářských křesel 2024 - recenze, diskuze


Výběr redakce

Praktické křeslo oblíbené mnoha rybáři. 

Orientační cena: 2400 Kč


Poměr cena/výkon

Ideální varianta, pokud hledáte dobré křeslo za nízkou cenu.

Orientační cena: 1600 Kč


Oblíbená volba

Oblíbená volba – pohodlí, stabilita a vysoká nosnost. 

Orientační cena: 2100 Kč


Maximální pohodlí

Vylepšená původní verze v camo designu. 

Orientační cena: 2900 Kč

Rybarska Kresla

Šumění stromů, jemný vánek, třpytivá hladina a… ten klid! Rybaření je samozřejmě i o rybolovu jako takovém. Všichni rybáři ale jistě uznají, že je to taky relax, útěk od každodenního shonu a skvělý odpočinek. No a k tomu, aby tento prožitek byl co nejpříjemnější, slouží právě rybářská křesla. Díky křesílku získáte svou malou základnu, budete mít místo pro odpočinek, čekání a hlídání prutu. Ale jak vybrat to nejlepší a na jaké parametry se zaměřit? O tom je tento článek. 

Díky rybářskému křeslu v přírodě rozhodně vydržíte déle. Nebudete tak rozbolavělí, budete mít k dispozici mnohem větší pohodlí. Hlavním důvodem je tedy vyšší komfort a příjemnější zážitek z rybaření. Druhým důvodem pak může být i praktická stránka křesel – často jsou vybaveny držáky, kapsičkami, budete si mít kam odložit drobnosti, tašku a podobně. No a třetí důvod je pak to, že takovouto praktickou skládací židličku můžete využít i jindy – co třeba na letních grilovačkách, když se sjede větší návštěva?

K rybaření si samozřejmě můžete pořídit i jakékoliv sedátko, které není primárně určené pro tento účel. Rybářská křesla jsou ale lepší volbou, protože výrobce již myslel na výzvy, kterým budou muset čelit. jsou z odolných materiálů, mají stabilní a často různě nastavitelné nohy, jsou skladná a pohodlná.

Oproti stoličkám se liší hlavně komfortem, protože jsou bytelnější a mají opěradlo na záda, což oceníte hlavně po pár hodinách. A pak se ještě můžete setkat s lehátky, kde je hlavní rozdíl v primárním účelu – s křeslem aktivně rybaříte a sedíte, na lehátku spíte.

Praktické křeslo oblíbené mnoha rybáři. 

Toto praktické křeslo splní všechna vaše očekávání. Pro stabilitu má čtyři teleskopické a aretovatelné nohy s širokými patkami, takže si poradí i s náročným a třeba i bahnitým terénem. Přestože konstrukce má nosnost 160 kg, tak celé křeslo váží jen 5,1 kg a snadno se převáží.

Komfort pak zaručuje anatomicky tvarované opěradlo a polstrovaný polštářek z neoprenu. Tento materiál je nejen pohodlný, ale i velice praktický do jakéhokoliv počasí. Kvalitu tohoto křesla potvrzují i spokojené recenze. Nejvíce je vyzdvihována pohodlnost a kvalita provedení. Menší výtka se objevuje jen v případě, že hledáte křeslo pro přenášení v ruce nebo na kole. Přestože se dá prakticky složit, tak je spíš dobré ho naložit do auta než tahat se s ním osobně.

Orientační cena: 2400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Ideální varianta, pokud hledáte dobré křeslo za nízkou cenu.

Toto křeslo od anglického výrobce udělá radost všem, kteří nechtějí při pořízení křesla finančně vykrvácet, a přesto hledají kvalitní produkt. Křeslo plní svůj základní účel a ty nejdůležitější parametry u něj nebyly nijak zanedbány – pevná ocelová konstrukce, stavitelné nohy s širokými patkami do různorodého terénu pro dobrou stabilitu, příjemné područky a kvalitní polstrování pro komfort.

NGT XPR Chair má jednoduchý design, unese až 130 kg a váží 5,2 kg. Pokud hledáte luxusní křeslo nejvyšší kvality, pak samozřejmě na trhu najdete propracovanější modely. Jestli ale nejvíce oceňujete poměr kvality a ceny, pak by vám právě tenhle kousek mohl vyhovovat.

Orientační cena: 1600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Oblíbená volba – pohodlí, stabilita a vysoká nosnost. 

I toto křeslo patří k velice oblíbené volbě řady rybářů. Proč můžete u vody čast ovidět právě tento model? Mivardi Premium Quattro nabízí velice dobrý kompromis mezi kvalitou a rozumnou cenou. Má velice pevnou a stabilní konstrukci, a to díky ocelové kostře a aretovatelnými nohami s výkyvnými packami proti zaboření v bahně a rozmáčeném terénu. Díky této kombinace křesílko unese až 175 kg.

Ani na pohodlí se nezapomnělo. Opěradlo má nastavitelný sklon, je polstrované matrací potaženou odolným a lehce omyvatelným materiálem. Tomuto křeslu tak téměř není co vytknout. Snad jen o trochu vyšší hmotnost oproti konkurenci – 6,3 kg.

Orientační cena: 2100 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Vylepšená původní verze v camo designu. 

Už původní Zfish Deluxe Chair patřilo k vysoce komfortním a promyšleným křeslům. Model Camo tento původní koncept posouvá ještě dál, a to nejen přidáním potahu v camo potisku. Stabilní konstrukce z ocelových profilů unese až 150 kg, široké patky vás podrží i v náročném terénu, vysoká opěrka zad s osmi nastavitelnými polohami poskytuje maximální pohodlí a jistě oceníte i polohovatelné područky.

Sedák i opěrák jsou potaženy microfleecem, který příjemně izoluje od chladu. Lemování v camo designu je pak z praktického voděodolného materiálu. Pokud si chcete užít rybaření v co největším pohodlí, pak jste možná narazili na to pravé křeslo. Snad jen počítejte s tím, že je trochu těžší, váží 6,1 kg.

Orientační cena: 2900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Druhá varianta vylepšené Zfish Deluxe řady – maximální pohodlí za dobrou cenu. 

Zfish Deluxe GRN Chair má ty samé kvality jako model Camo, jediný patrný rozdíl je ve zvoleném designu – potisku lemování. Na co se tedy můžete i u tohoto modelu spolehnout? Počítejte s pohodlnou polstrovanou opěrkou i sedákem z microfleecu a voděodolným lemováním, které se hodí i do horšího počasí. Když už mluvíme o opěrce – tu lze nastavit do osmi různých poloh, stejně jako si můžete nastavit područky.

Křeslo je z kvalitní ocelové konstrukce, která unese až 150 kg. Široké patky na nohách zajišťují stabilitu i v horším terénu. I dle recenzí je zřejmé, že se jedná o velice praktický a povedený výrobek. Opět však počítejte s vyšší váhou 6,1 kg. Cenově jsou modely GRN a Camo srovnatelné.

Orientační cena: 2400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Velice zajímavě řešené multifunkční křeslo.

Toto křeslo patří k těm dražším modelům a jedno se mu nemůže upřít – zaujme hned na první pohled. Neslouží totiž jen k posezení. Vpředu má volitelné adaptéry, na něž lze umístit různé stolky, držáky a podobně – toto příslušenství je možné dle potřeb dokoupit, v balení naleznete jeden tento boční adaptér. V případě potřeby pak můžete z křesla snadno vytvořit také přepravní vozík, který pojede na velkém nafukovacím kole (kolo a řídítka v balení dostanete). V balení je i návlek na matraci, aby se při tomto využití neušpinila.

Křeslo unese 150 kg, nohy mají široké patky a celá konstrukce je opravdu stabilní a robustní. Multifunkční využití s sebou ale nese několik drobných mínusů – křeslo je těžší než konkurence (7,2 kg) a opěradlo není polohovatelné. Toto křeslo byste měli zvážit hlavně pokud vás zaujalo originální zpracování a možnost více různých využití.

Orientační cena: 4300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Vysoká nosnost a dlouhá opěrka, které uspokojí i náročné rybáře. 

S tímto křeslem se nemusí bát ani rybáři mohutnějších rozměrů. Nosnost pevné a odolné konstrukce je až 180 kg a pohodlná nastavitelná opěrka je vysoká 78 cm. Při sezení vás bude hřát jemný fleece, po okrajích vás pak ochrání praktická a odolná látka 600D s kamuflážovým designem. Jistě oceníte i přibalenou taštičku, do níž můžete vkládat drobnosti jako mobil či doklady a která se umisťuje na konstrukci křesla.

Zpět ke konstrukci – křeslo se spoléhá na nohy s robustní plochou, která ustojí i nerovnosti a rozmáčenost terénu. To vše dohromady váží 6,25 kg. Kvalitu zpracování a stabilitu zmíněné konstrukce si recenzenti pochvalují nejčastěji. Pokud vás tedy toto křeslo zaujalo, jistě budete spokojeni.

Orientační cena: 3000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Křeslo vyrobené pro maximální komfort.

I křeslo Nash Indulgence Moon Chair se od své konkurence liší již na první pohled, a to hlavně svým tvarem. Je naprosto zřejmé, že tady byl na prvním místě komfort, protože křeslo vyloženě láká k zaboření do něj. Měkká matrace má vyztužený lem a na křesle naleznete dvě praktické kapsy na drobné příslušenství či mobil. Praktická je také možnost úpravy tvrdosti sezení.

Toto křeslo zvolte, pokud hledáte opravdové pohodlí a zaujal vás netradiční tvar. Počítejte ale s nejvyšší hmotností ze všech recenzovaných modelů – 7,1 kg. Křeslo není příliš praktické pro transport. A také bychom ocenili, pokud by výrobce uvedl nosnost.

Orientační cena: 3600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat rybářské křeslo

1) Vybírejte podle kvality konstrukce

U křesel je velmi důležité, aby měla pevnou a kvalitní konstrukci. Musí odolat vnějším podmínkám, nepřízni počasí i častému transportu. Nejčastěji se setkáte s ocelí nebo hliníkem. Stabilitu pak ovlivňují hlavně nohy, možnost jejich aretace a šíře patek.


2) Zajímejte se o hmotnost křesla

Pravým uměním výrobce je, pokud vytvoří odolnou konstrukci, ale povede se mu zachovat její lehkost. Křeslo budete velmi často skládat a rozkládat, převážet, přesouvat, nosit… Pokud chcete chodit rybařit jen s batůžkem, maximálně jet na kole, pak musíte ustoupit komfortu a vzít co nejlehčí variantu. Pokud ale používáte auto, nebojte se zvolit větší komfort v podobě těžšího křesla.


3) Hledejte odolný materiál

O konstrukci už jsme mluvili. Stejně tak podstatné je ale polstrování a jeho potah. Fleece je skvělý k izolaci. Ochrání vás před zimou a studeným větrem. Dobrou volbou jsou ale také různé voděodolné či snadno omyvatelné materiály, protože lépe obstojí v náročných podmínkách. Řada výrobců tyto materiály kombinuje – střed vás bude hřát a okraj odolá dešti.


4) Zvolte dostatečnou nosnost

Naprostá většina křesel má dostatečnou rezervu na to, aby unesla i mohutnější rybáře. Přesto je však dobré si nosnost zkontrolovat. Nezapomeňte, že v praxi budete ještě často nabaleni v teplém oblečení, že si na křeslo odložíte spoustu věcí a podobně. Jistě byste neradi zažili okamžik, kdy pod vámi křehké nohy zničehonic vypoví službu.


5) Stanovte si rozpočet

Pokud si uděláte přibližnou cenovou představu, pomůže vám to v rozhodování. Ne každý může sáhnout po tom nejdražším modelu a často to ani není třeba. V tomto článku zmiňujeme kvalitní křesla ve všech cenových kategoriích.


6) Myslete na pohodlí

V křeslu jistě prosedíte mnoho hodin, komort je proto stejně důležitým parametrem jako kvalita konstrukce. Vyšší pohodlí zajistí polstrování, polohovatelnost opěrky a područek a širší rozměry sedáku.

Tip: Srovnejte si ceny rybářských křesel v produktovém srovnávači Rybaření.cz

Často kladené otázky

Výrobci počítají s tím, že rybářská křesla budou často transportována. Proto jsou prakticky skládací a u většiny modelů se dokonce dočtete rozměry křesla po složení. Při pořizování křesla musíte myslet na to, zda budete křeslo přesouvat autem, na kole nebo pěšky – podle toho budete muset dbát na hmotnost celé konstrukce.

Hodně záleží na zvolených materiálech. Řada výrobců používá snadno omyvatelné materiály, takže se špíny snadno zbavíte. Také je dobré kontrolovat, zda konstrukce nezačíná rezavět. Životnost může prodloužit i opatrná manipulace při převážení.

Ano, výhodou rybářských křesel je, že si je můžete brát i na jiné akce – využít je při oslavě a grilování na zahradě, při kempování a podobně.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)