TOP 8: Nejlepší rybářská lehátka 2024 - recenze, diskuze


Výběr redakce

Hodně muziky za málo peněz – praktické lehátko za rozumnou cenu. 

Orientační cena: 4000 Kč


Maximální pohodlí

Číslo jedna v kategorii komfortu.Orientační cena: 7900 Kč


Poměr cena/výkon

Lehátko, které splní účel a nevyprázdní vaši peněženku.

 
 Orientační cena: 3800 Kč


Oblíbená volba

Lehátko s vysokou nosností jako zlatá střední cesta 


Orientační cena: 5000 Kč

Rybarska Lehatka

Rybaření je často neuvěřitelně napínavé. Je vzrušující, náročné, je to zážitek. Na druhou stranu ale buďme upřímní – umí být i poměrně zdlouhavé, občas se vleče a vyžaduje hodně času – musíte zůstat v klidu a být tiší. A takové několikahodinové posedávání nemusí být úplně komfortní. Naštěstí již existuje skvělé řešení – rybářská lehátka. V tomto článku se podíváme na to, k čemu rybářská lehátka jsou, podle čeho si jedno takové vybrat a nabídneme recenzi několika konkrétních produktů. 

Pokud to s rybařením myslíte vážně, tak vás dřív nebo později potkají pořádné a dlouhé rybářské výpravy. U vody mnoho rybářů zůstává třeba i přes noc. Takové “kempování” s rybářským prutem se samozřejmě dá zvládnout i v obyčejném spacáku a na karimatce.

Věřte ale, že až vám bude zima zalézat za krk a celé tělo vás bude různě tlačit, tak začnete vyčítat svému minulému já, že do příjemného, nastavitelného a zatepleného lehátka neinvestovalo.

Shrňme si to – pokud plánujete rybařit po delší časový úsek (hlavně přes noc) a chcete to absolvovat v teple a pohodlí, pak byste se měli nad lehátkem určitě zamyslet.

Rybářská lehátka jsou uzpůsobená do prostředí, kde budou používána. V první řadě výrobci počítají s častým přenášením a manipulací, takže jsou skladná. Zároveň budou ale používána v terénu, a proto bývají odolná, nepromokavá a u zimních variant i různě zateplená. Ani na pohodlí není zapomenuto – lehátka mají matrace, která vám zaručí komfortní spánek (nebo alespoň odpočinek) i u vody.

Možná, že znáte rybářská křesílka a chtěli byste vědět rozdíl mezi těmito dvěma. Rozdíl je poměrně jednoduchý, křesílko zůstane vždy jen křeslem a tím pádem nikdy neposkytne tak velké pohodlí. Jednu noc byste na něm samozřejmě také přečkali, ale pokud taková dobrodružství plánujete častěji, tak už byste tento rozdíl výrazně pocítili.

Hodně muziky za málo peněz – praktické lehátko za rozumnou cenu. 

Toto lehátko je ideálním kompromisem mezi kvalitou a cenou. Je stabilní (unese až 170 kg a má osm pevných nohou, které jej udrží i v náročnějším terénu), má kvalitní matraci potaženou hřejivým fleecem a přitom jej pořídíte už zhruba za čtyři tisíce. I přes slušnou nosnost a bytelnou konstrukci není nijak náročné na přesuny – váží 8,9 kg a je skladný, po složení má rozměry 75x74x30 cm.

Recenzenti si nejvíce pochvalují pevnou konstrukci a vyzdvihují výhodný poměr kvality a ceny. Na druhou stranu se ale několikrát opakovala poznámka, že středový díl je moc tvrdý a tudíž nepohodlný.

Orientační cena: 4000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Číslo jedna v kategorii komfortu.

Mivardi New Dynasty AIR8 na první pohled působí jako všechna ostatní lehátka – má osm nohou, unese až 160 kg, matrace má fleecový potah a váží 12,2 kg. Po složení jsou jeho přepravní rozměry 78x92x30 cm. Čím ale toto lehátko vyniká, to je maximální komfort – výrobce dokonce neskromně uvádí, že bude srovnatelný s postelí, kterou máte doma.

Toto pohodlí zaručuje samonafukovací matrace a velký přibalený polštář. Matrace dobře izoluje veškerý chlad, napínací systém umožňuje nastavení tvrdosti. Že nejde jen o prázdná slova, potvrzují spokojené recenze, které si lehátko a jeho pohodlí opakovaně chválí. Je však nutné počítat s odpovídající vyšší cenou.

Orientační cena: 7900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Lehátko, které splní účel a nevyprázdní vaši peněženku.

Pokud potřebujete koupit lehátko a vaším nejdůležitějším parametrem je cena, pak by vás mohl zaujmout právě tento produkt. Lehátko Zfish Deluxe RCL Bedchair unese až 150 kg, má odolnou konstrukci, silné polstrování potažené fleecem, pohodlný polštář a při tom všem zůstává poměrně skladné (váží 10 kg).

Má pouze šest nohou, což může mít vliv na trochu menší stabilitu, kompenzují to však široké patky. A s ohledem na poměr ceny a kvality mu to očividně většina rybářů odpustila, protože recenze jsou z naprosté většiny pozitivní a spokojené.

Orientační cena: 3800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Lehátko s vysokou nosností jako zlatá střední cesta 

Tohle lehátko patří mezi rybáři k oblíbencům. Je opravdu bytelné a velké, unese až 190 kg. A přitom váží jen 9,4 kg a po složení má přepravní rozměry 80x85x35 cm. Osm nohou zaručuje dostatečnou stabilitu, pohodlná matrace s přidanou výztužnou látkou a fleecovou vrstvou zase komfort.

Zajímavým a sympatickým “bonusem” této matrace je UNIQ Bag, který slouží jako příruční taška na drobnosti jako mobil či peněženka. Toto lehátko si zákazníky získalo nejvíce kvůli své pohodlnosti a kvalitnímu zpracování za rozumnou cenu, možná tedy udělá radost i vám.

Orientační cena: 5000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro rybáře hledající luxus a co nejvyšší komfort.

Toto osminohé lehátko uspokojí i náročnější. Je sice těžší, protože váží 13,2 kg. Na oplátku ale nabídne dvojitou matraci (přičemž jedna z nich je samonafukovací), fleecový potah, dobrou tepelnou izolaci, možnost upravení tvrdosti a pohodlný polštář. Unese až 160 kg a díky samovýsuvným nohám s Mivardi patkami zaručuje maximální stabilitu.

Recenzenti si pochvalují luxus a pohodlí, který jim tato matrace zprostředkovává i při rybaření v přírodě. Je však nutné počítat s vyšší částkou, protože cenově toto lehátko spadá do té nejnákladnější kategorie.

Orientační cena: 8000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní lehátko s odnímatelnou pohodlnou matrací.

S tímto lehátkem budete spokojeni, pokud hledáte vysokou kvalitu a co největší komfort za rozumnou cenu. Pravda, je trochu těžší, váží 12,5 kg, na druhou stranu ale nabízí osm stabilních nohou, zesílenou konstrukci a hlavně odnímatelnou matraci s paměťovou pěnou, která je silně polstrovaná a výborně izoluje, takže určitě nenastydnete. V lehátku je také integrovaný polštář, celková nosnost je 150 kg.

Spokojené recenze potvrzují, že s tímto lehátkem budete spokojeni jak z hlediska stability, tak pohodlí. Značka Zfish navíc není na trhu žádným nováčkem a i to může být jistým garantem kvality.

Orientační cena: 5300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Komfortní lehátko s přikrývkou na zip.

Toto lehátko se odlišuje již na první pohled. Většina lehátek má totiž “jen” matraci, na niž si můžete lehnout, ale spacák nebo přikrývku si musíte pořídit zvlášť. V tomto případě je ale pokrývka již součástí balení. Matrace je pokryta fleecem, zmíněná pokrývka je vyplněna dutými vlákny. Ideální tedy bude, pokud se chcete pořádně zachumlat.

Celá konstrukce váží 12,2 kg a má šest nohou, což může znamenat menší stabilitu – kompenzováno je to systémem aretace jedním dotykem. Je také nutno počítat s vyšší cenou. Nosnost výrobce neuvádí.

Orientační cena: 7800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduché a přitom kvalitní lehátko Zfish Shadow Camo Bedchair

I toto lehátko spadá do kategorie zlaté střední cesty. Váží jen 9,5 kg, unese váhu až do 150 kg a má šest nohou. Ocení ho vyšší postavy, jelikož je dlouhé 220 cm. Při složení se přitom smrskne na praktických 100x80x28.

Pro vyšší komfort je lehátko silně polstrováno a potaženo fleecem, dobře tak izoluje zimu a vlhkost. Součástí je i polštář ve stejném materiálu. V dané cenové třídě se jedná o dobrou volbu, s čímž souhlasí i recenzenti, kteří vyzdvihují rozměry a pohodlí.

Orientační cena: 4000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat rybářské lehátko

1) Podle kvality konstrukce

Pokud se chcete dobře vyspat, tak byste rozhodně měli hledět na konstrukci. Měla by být z pevných a kvalitních materiálů. Pokud chcete opravdu maximální odolnost, pak volte ocel, pokud hledáte kompromis mezi výdrží a lehkostí pro snadný transport, berte hliník. Velký vliv mají také nohy – šířka jejich pat, celkový aretační systém a samozřejmě počet.


2) Pro komfort je nejdůležitější matrace

Hned po základní kostře lehátka přichází na řadu matrace, která zvyšuje váš komfort a měla by vám zajistit nebolavý spánek. Levnější variantou je zkrátka klasická polstrovaná matrace. Pokud vám jde ale o maximální pohodlí, pak volte paměťovou pěnu.


3) Zaměřte se na materiál

Lehátka mívají různé potahy. Nejčastěji se setkáte s fleecem, který příjemně hřeje a izoluje. Narazit ale můžete i na různé voděodolné a snadno omyvatelné varianty.


4) Stanovte si rozpočet

Lehátko vás vyjde na pár tisíc, je ale na vás, zda půjde o dva nebo o osm tisíc. Stanovení alespoň přibližného rozpočtu vám pomůže vyfiltrovat konkrétní produkty a rozhodovat se tak mezi méně modely, což bude snazší.


5) Důležité jsou rozměry a nosnost

Většina lehátek má nosnost mezi 150 a 190 kg, jak nároční v tomto ohledu budete, to je již na vás. Důležité jsou ale také rozměry, a to zvláště, pokud jste vyšší – dbejte na to, abyste se na lehátku mohli pohodlně natáhnout.


6) Hledejte lehátko praktické pro transport

Prvním faktorem, který ovlivní náročnost používání lehátka na různých místech, je jeho váha – o té jsme se zmiňovali již v prvním bodě. Důležité jsou ale také transportní rozměry, tedy ty, do kterých se lehátko složí. A dotřetice se podívejte na systém rozkládání – zda je usnadněné páčkou, jak se dají zaaretovat nohy, co se kde upevňuje a jestli je k lehátku cestovní vak.

Často kladené otázky

Vše záleží na modelu, který vyberete. Pokud plánujete rybařit v zimě, tak bez problémů najdete kvalitní lehátka, která izolují od zimy i vlhka. Samozřejmě je dobré lehátko doplnit teplým spacákem. Pak už vás nezastaví žádné roční období.

Při dobré péči a výběru kvalitního produktu není důvod, proč by vám lehátko nesloužilo i dlouhá léta. Vše ale samozřejmě závisí na tom, jak o něj budete pečovat, jestli ho čas od času vyčistíte a z jakých materiálů je vyrobeno.

Nižší počet nohou většinou znamená nižší nosnost a stabilitu. Na druhou stranu ale nemusíte tato lehátka úplně zatracovat. Pokud nejste extra nároční, tak vám postačí i šest nohou. Stejně tak oceníte méně nohou v případě, že se často hýbete a přesunujete. Naopak, pokud jste náročnější na komfort a víte, že budete opravdu dlouho na jednom místě, pak oceníte nohou osm.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)