SROVNÁNÍ: 7 možností, jak poslat balík do zahraničí 2024 – levně

Jaké jsou nejlepší možnosti, jak poslat balík do zahraničí? Jak zasílání funguje a na co si dát pozor? A jaká společnost nabízí nejlepší řešení právě pro vaši situaci?


Výběr
redakce

DPD

Přední evropský dopravce.


Expresní přeprava po
celém světě

UPS

Globální hráč pro expresní doručení.


Rychlá a levná
balíková přeprava

GLS

Pro rychlou přepravu za rozumnou cenu. 


Přeprava
nadrozměrných zásilek

Když potřebujete poslat nadrozměrnou zásilku.

Zaslani Baliku Do Zahranici

Odeslání balíků do zahraničí řeší nejen provozovatelé e-shopů, kteří posílají zásilky svým zákazníkům, ale i nepodnikající osoby zasílající například dárky svým příbuzným a přátelům žijícím v zahraničí. Dnes si můžete vybrat z velkého množství přepravních společností, které nabízí odeslání jak po Evropské unii, tak i do celého světa. Některé z nich nabízí rychlé doručení, s jinými ušetříte, nebo si balík vyzvednou přímo u vás doma. Otestovali jsme je za vás.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Každý přepravce si může nastavit vlastní podmínky, kterých se musíte držet, aby byl váš balík bez problému převzatý a bezpečně dopravený na místo určení. Většinou stačí věc dobře zabalit, zvolit odkud a kam budete balík posílat a uhradit přepravné.

Balík můžete poslat jak na Slovensko, tak do celé Evropy, a dokonce do celého světa. Přepravu balíků do celého světa však neposkytují všichni přepravci – u každého vždy najdete seznam zemí, do kterých balíky doručí.

Některé společnosti se specializují i na přepravu nadrozměrných zásilek, tudíž můžete poslat i paletu s hmotností například až 1000 kg nebo balík s délkou třeba dva metry.

Přední evropský dopravce.

DPD je jedním z předních evropských dopravců, společnost na trhu působí už bezmála 50 let. Je součástí mezinárodní skupiny DPDgroup, díky čemuž vaše balíky přepravuje napříč celým světem. Příjemce zásilky o doručení informují předem formou e-mailu a samozřejmostí je online sledování zásilky po celou dobu přepravy. Cena doručení navíc zahrnuje i pojištění zásilky až do hodnoty 50 000 Kč. PO ČR má DPD mnoho dep a výdejních míst.

V rámci mezinárodní balíkové přepravy nabízí doručení balíků pro firmy o hmotnosti až 31,5 kg na Slovensko již za 1 až 2 dny a do ostatních evropských zemí za 2 až 4 dny.

Žádné přepravní štítky tisknout nemusíte, kurýr je bude mít připravené při převzetí. Balíky navíc můžete nechat nejen odeslat z ČR, ale dokonce si je nechat i přivézt ze zahraničí. Nevýhodou může být trochu nižší dobírkový limit než u konkurentů – maximální dobírková částka je u hotovosti 50 000 Kč, u platby kartou 200 000 Kč.

VÝHODY

NEVÝHODY

Globální hráč pro expresní doručení.

Tato americká společnost je globálně využívána pro expresní dopravu balíků všech druhů i velikostí. Funguje již více než sto let a doručuje opravdu po celém světě. UPS má několik různých variant nabídek, vybere si jednotlivec i firma či podnikatel a poslat můžete jeden jediný balíček nebo využít pravidelné služby. Samozřejmostí je sledování zásilky na cestě. Maximální délka jedné strany je 274 cm. Obvod spolu s délkou nesmí přesahovat 400 cm. Maximální povolená hmotnost pro zásilku je 70 kg.

Pro přepravu balíku do zahraničí je připraven přehledný formulář na webových stránkách společnosti. Po jeho vyplnění a dodání všech potřebných informací lze vybrat expresní nebo standardní doručení, zásilku lze pojistit až do výše 5 000 000 Kč. Některé recenze však zmiňují horší zákaznickou podporu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro rychlou přepravu za rozumnou cenu. 

GLS má hustou logistickou síť po celé Evropě. Odeslat balík můžete přes jednotlivé ParcelShopy, které jsou dnes již v podstatě všude, nebo využít online objednání kurýra. Pokud potřebujete poslat balík po Evropě, je to velmi zajímavá varianta, v USA či Kanadě má zatím slabší pokrytí a směrem na východ budete muset hledat jinou společnost. Balík nesmí přesáhnout následující rozměry: délka: 200 cm, šířka: 80 cm, výška: 60 cm, celkový obvod: 300 cm. Maximální hmotnost balíku je 15 kg při podání v GLS ParcelShopu a 40 kg na depu nebo při vyzvednutí kurýrem

Proč zvolit tuto společnost? Je to hlavně kombinace rozumné ceny a rychlosti doručení – společnost se snaží tuzemské zásilky doručit hned druhý den, do sousedních zemí to stihnou mezi 24 a 48 hodinami a do ostatních vzdálenějších zemí vše trvá 72 až 120 hodin. Nevhodná volba je to však pro ty, kdo potřebují posílat balíky i na jiný kontinent. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Když potřebujete poslat nadrozměrnou zásilku.

TopTrans je nejsilnější v tuzemsku a na Slovensku, ale nabízí i dopravu do zahraničí. Je to dobrá volba pro větší zásilky – TopTrans totiž doručuje různé typy zásilek bez váhového a rozměrového omezení. Jejich služby jsou proto nejrelevantnější pro podnikatele, případně pokud se ocitnete v situaci, že potřebujete jednorázově poslat něco opravdu velkého. Nebo třeba mraženého, křehkého, elektroniku… TopTrans dokáže podnikatelům pomoci s celkovou distribucí v komplexním měřítku.

TopTrans by určitě měl být v hledáčku podnikatelů, zároveň jistě oceníte rychlost doručení a neomezené limity na velikost či druh zásilky. Dle zkušeností zákazníků by ale bylo dobré zapracovat na ochotě řidičů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Doručení po celém světě. 

FedEX má široké mezinárodní pokrytí a funguje již od 70. let minulého století. V rámci svých služeb nabízí i expresní doručení do 1 až 3 pracovních dní do vybraných destinací v Asii, Kanadě, Evropě a USA. Pokud tedy hledáte dopravce s co nejhustší logistickou sítí, zkuste se podívat právě sem. Samozřejmostí je možnost sledování zásilky, do 68 kg se jedná o běžné zásilky, větší hmotnost je pak vedena jako nadrozměrná a vztahuje se na ni speciální služba s leteckou dopravou. 

FedEX má spoustu silných stránek – globální pokrytí, široké množství služeb, možnost doručení i nadrozměrných zásilek. Nevýhodou jsou poslední dobou množící se stížnosti na zákaznický servis a nespolehlivost. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Známá společnost s širokou nabídkou služeb nejen pro mezinárodní dopravu.

DHL je německá dopravní společnost, která se díky širokému portfoliu služeb hodí pro jednotlivce i podnikatele a firmy. Přepravce vám zajistí nákladní silniční přepravu, nákladní železniční přepravu, vnitrostátní paletovou přepravu i obyčejné zasílání balíčků či psaní. Pro cennější balíčky je k dispozici i pojištění a každou zásilku je samozřejmě možné sledovat online. DHL pokrývá lokality v Evropě, Americe, Asii, Africe i Austrálii. 

Na DHL oceníte přehledný systém, širokou logistickou síť i velký výběr služeb a rychlost doručení. Dle recenzí se ale samozřejmě stává, že tento termín není dodržen. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká společnost, která se rychle rozrostla do celé Evropy.

Zásilkovna má za sebou velmi zajímavý příběh, co se jejího založení týče. Na to, že je poměrně mladou společností, tak se stala jednou z nejpoužívanějších v rámci přepravy zásilek – alespoň v České republice. Poslat balík můžete ale už i do dalších 34 zemí světa, přičemž většinu z nich naleznete v Evropě. Takto široké pokrytí je zatím k dispozici pro podnikatele – jednotlivci mohou posílat na Slovensko, do Rumunska a Maďarska. Další země však budou brzy přibývat. 

Zásilkovnu si oblíbíte díky jednoduché správě, velkému množství výdejních a podacích míst, transparentnímu ceníku a dobré zákaznické podpoře. Chtělo by to však rozšířit pokrytí i pro jednotlivce.

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat dopravce pro odeslání balíku do zahraničí

Stále se v nabídce tak úplně nevyznáte a potřebovali byste poradit, jak se rozhodnout? Zkuste se zamyslet nad následujícími body.

1) Vyberte podle země, kam budete posílat.

Každý dopravce má trochu jiné pokrytí, a tak by určitě prvním kritériem mělo být, zda společnost vůbec dokáže balík doručit do země, kam jej potřebujete dostat. Tuto informaci byste vždy měli najít na webových stránkách daného přepravce.


2) Jak velký je váš balíček?

Někteří přepravci mají stanovené limity na rozměry a váhu balíku. Pokud tedy máte podezření, že vaše zásilka už bude patřit mezi nadrozměrné, zjistěte si u jednotlivých společností konkrétní parametry.


3) Porovnejte ceny.

I pro zasílání balíků dnes na internetu naleznete srovnávače, což vám může situaci usnadnit. Je jasné, že cena by měla být jedním z nejdůležitějších faktorů.


4) Posíláte jednorázově, nebo potřebujete komplexní zastřešení distribuce?

Pro jednu jedinou zásilku nebude rozhodování ve finále až tak důležité, pokud ale budete posílat pravidelně a ve větším objemu, pak se zaměřte na to, jaké účty nebo spolupráce přepravní společnost nabízí.


5) Nabízí přepravce pojištění?

Spousta balíků obsahuje vzácné nebo drahé předměty. Nehody se stávají, a tak je možné, že se balík poškodí, ztratí… V takové chvíli je dobré mít balíček pojištěný.


6) Jaké jsou zkušenosti zákazníků?

Co přepravce slibuje na webových stránkách je jedna věc, zkušenost zákazníků je však velmi často zcela odlišná. Určitě proto neuškodí projít si recenze a zjistit, jak se chová zákaznická linka, nebo jak ochotní jsou řidiči.


7) Přehlednost stránek a účtu může hrát roli. 

Pokud budete posílat častěji, určitě se nebudete chtít stresovat s nepřehlednými podmínkami. Má společnost snadno dostupnou zákaznickou podporu? Sledování balíku? Transparentní ceník?

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma zasílání balíků do zahraničí.

Je velmi důležité zásilku důkladně zabalit, aby se cestou nepoškodil její obsah. Ne vždy totiž balík přemisťují lidé, ale často stroje. Pokud se tedy obáváte, že by se obsah mohl zničit, raději jej v krabici ještě zabalte do bublinkové fólie, nasypejte kolem něj polystyrenové kuličky nebo ho obklopte pomačkanými novinami nebo textilem. Krabici nakonec pevně zalepte, případně i převažte provázkem.

Ano, i do zahraničí můžete poslat balík na dobírku, musíte si však zjistit konkrétní podmínky u jednotlivých dopravců – kvůli limitům. Záleží také na zemi, kam balík posíláte – jejich seznam bude dopravce opět jistě uvádět na webu. 

Posílat samozřejmě nesmíte nic ilegálního, nebezpečného nebo zkrátka nemorálního – zbraně, drogy, padělané peníze, pornografii, zvířata živá i mrtvá… Dále jsou pak předměty, které potřebují speciální zacházení, jako jsou barvy, chemikálie, parfémy a podobně, takové přepravit lze, ale musíte na to dopravce upozornit. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)