10 nejlepších kuchyňských studií v Olomouci 2024 –⁠ recenze

Jaké kuchyňské studio v Olomouci je nejlepší? Kde vás čeká nejširší nabídka a kde nejlepší ceny? A s jakým jsou nejspokojenější ostatní zákazníci?


Výběr redakce

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou


Další na zvážení

Luxusní kuchyně na míru vašemu stylu


Další na zvážení

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování


Další na zvážení

Česká firma pro ty, kdo chtějí originální kuchyň

Kuchynska Studia Olomouc

Čeká vás rekonstrukce nebo rovnou kompletní stavba kuchyně? Pak stojíte před důležitým rozhodnutím – jakému studiu tento úkol svěřit. Ať už dáváte přednost rozmanité nabídce, velkým a prověřeným společnostem, nebo naopak menším rodinným firmám, v následujícím přehledu najdete srovnání těch nejoblíbenějších kuchyňských studií v Olomouci, které vám napoví, jaká volba by pro vás mohla být ta správná.

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou

Provence, country, moderní, skandinávské, ale i nadčasové – všechny tyto kuchyně vám zvládne naplánovat a zrealizovat společnost Siko, jejíž název můžete na českém trhu slýchat už více než 30 let. Na webu najdete spoustu ukázek hotových kuchyní (k náhledu jsou i varianty s cenou) pro inspiraci.

Svou představu můžete zkusit virtuálně přenést do online 3D plánovače, v němž okamžitě uvidíte výsledek včetně ceny a také si navrženou kuchyň můžete ihned objednat. Druhou variantou je pak grafický návrh od odborníků online či na prodejně, který můžete mít i zdarma. Pokud ovšem dojde k následnému odběru kuchyně, v opačném případě je služba zpoplatněna. Zajímavou a užitečnou variantou je zde i pomoc projektového konzultanta, který zajistí vše od návrhu až po montáž. K dispozici vám bude zdarma.

Siko myslí i na staré kuchyně a zajišťuje jejich demontáž a ekologickou likvidaci včetně spotřebičů.

Drobnou nevýhodu zde můžeme najít v recenzích zákazníků. Někteří z nich si totiž stěžují na neochotu pracovníků prodejny a celkově horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Luxusní kuchyně na míru vašemu stylu

Designové, moderní a luxusní, takové kuchyně na vás čekají v centru Karel Kováč. Firma funguje od roku 1995 a má vlastní výrobu, která je v současnosti napojená na silnou značku Schüller. Nabízí kuchyně čtyř značek v rozmanitých stylech, na webových stránkách jsou k náhledu připraveny aktuální katalogy a také fotogalerie pro představu, jak vaše kuchyně může vypadat. Kuchyní na ukázku je zde opradu spousta, takže spíše budete řešit problém, jak si z toho ohromného množství vybrat, než že byste se museli obávat toho, že žádná nebude odpovídat vašim představám.

Studio Karel Kováč se postará o kompletní realizaci kuchyně. Společně vyberete tu, která bude nejvíce korespondovat s vaším životním stylem, následuje zaměření prostoru, vizualizace ve 3D a pak už zbývá jen montáž a servis. Pozor si dejte jen na to, že základní návrh je zde zpoplatněn částkou 2000 Kč, pokročilejší vizualizace pak začíná na 5 000 Kč.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování

Vaše plánování kuchyně u Möbelixu začne vyplněním krátkého přípravného dotazníku, díky kterému se snadněji doberete k návrhu vyhovujícímu vašim potřebám. Jakým způsobem vzniknou první návrhy vaší kuchyně, je pak už jen na vás. Na výběr je tu hned několik možností. Můžete si v některé z prodejen domluvit bezplatnou schůzku, naplánovat vše s odborníkem online, pozvat si jej domů (za tento krok si něco připlatíte, ale cena bude odečtena z případné realizace kuchyně) nebo si design vytvoříte sami s 3D plánovačem. V dalším kroku už se ale bez odborníků neobejdete a společně vše doladíte, vytvoří vám instalační plán a přijedou vše zaměřit.

Vybírat můžete z velkého množství barev, dekorů, stylů a najdete tu také spoustu praktických vychytávek. Inspirovat se můžete v ukázkách na webu, u nichž najdete také ceny. Möbelix nabízí kuchyně v různých cenových relacích, takže si vyberou náročnější klienti i ti, kteří hledají spíše jednodušší variantu. 

Ke kuchyním Möbelix bohužel nenajdeme mnoho recenzí, v některých si pak lidé stěžovali na vyšší ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká firma pro ty, kdo chtějí originální kuchyň

Dlouholetá tradice rodinné firmy a individuální přístup, to jsou hlavní domény společnosti Hanák. Potěší vás i v případě, že stejně jako oni zastáváte postoj “jeden domov – jedna značka”. Postarají se vám totiž klidně i o celý interiér včetně dveří. Ale zpět ke kuchyním.

Jak sami uvádí, přát si zde můžete cokoliv a máte tak jistotu, že výsledek bude jedinečný a váš. Dočkáte se spousty rad, tipů a doporučení a poté i grafického návrhu zdarma, a to včetně nezávazné cenové nabídky. Velký důraz je zde kladen na kvalitu a zpracování, na kuchyně dostanete 5letou záruku.

Co zde někomu může chybět, je například uvedení ceny u kuchyní ve fotogalerii. Bohužel si tu obrázek o tom, v jaké relaci se kuchyně Hanák pohybují, neuděláte. Stejně tak není k dispozici program na vytvoření vlastního návrhu ani varianta online schůzky.

Když se podíváme na recenze centra Hanák, najdeme i pár nespokojených, ale kladné převažují. Lidé oceňují přístup designérů, kteří vyřeší i náročnější prostory, a také celkovou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Firma s českou výrobou a skvělými recenzemi

Je-li vám sympatičtější spíše menší česká firma, která vše navíc v Česku také vyrábí, nepřehlédněte studio Válek & Kačena, které můžete znát i z pořadu Bydlení je hra. Za sebou mají už více než 4 tisíce realizací kuchyní a zvládají ty nadčasové, moderní, rustikální, ale také bezbariérové.

Cesta k vaší nové kuchyni může začít ve studiu, nebo rovnou u vás doma díky službě designér do domu, která je zdarma. Poté vznikne několik návrhů, z nichž si vyberete, a následně jej s odborníky doladíte do detailů. Následuje zaměření, výroba i montáž.

Pokud se vám zatím vše, co o firmě víte, líbí, nebudete zklamáni ani recenzemi zákazníků. Ti si pochvalují velmi osobní, ale zároveň profesionální přístup pracovníků, jejich ochotu a možnost vše doladit podle svých představ.

Jediné, co tu tak chybí, je alespoň orientační uvedení ceny některých kuchyní.

VÝHODY

NEVÝHODY

Garance ceny, česká výroba a další bezplatné bonusy

 

Spoustu bonusů pro své zákazníky nabízí studio Intea Nova. Není to jen široký sortiment či možnost i netypických úprav, ale například také česká výroba, bezplatný 3D návrh a také dotlumení na panty a pojezdy značky Blum zdarma. Kromě toho zde získáte také garanci nižší ceny v porovnání s konkurencí. Někoho možná přesvědčí i známé osobnosti, které se pro tuto společnost rozhodly. Nechybí mezi nimi například herečka Jana Stryková nebo bývalý fotbalista Roman Pivarník.

Abyste si mohli vytvořit představu o tom, jak by vaše kuchyň od Intea Nova mohla vypadat, najdete na webu ukázky realizací, rekonstrukcí i rozsáhlou sbírku 3D návrhů. Design vám ale bude samozřejmě přizpůsoben podle přání a následně se společnost postará i o kompletní servis.

Recenzí na toto studio mnoho nenajdeme, avšak těch pár je vesměs kladných a oceňují profesionalitu studia.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně ve všech cenových relacích

V nabídce Oresi najdete čtyři značky kuchyní, které pokrývají všechny cenové kategorie. Pořídit si tu tak můžete kuchyň včetně spotřebičů od 40 tisíc korun do milionu. Co je zde velkou výhodou, jsou ukázky kuchyní s cenou, takže si můžete rovnou udělat alespoň orientační obrázek o sumě, kterou za kuchyň zaplatíte. Za zmínku stojí také garance nejnižší ceny, kdy Oresi slibuje, že pokud najdete u konkurence srovnatelnou kuchyň za nižší cenu, dá vám cenu ještě o 5 % nižší. Dalším zajímavým bonusem je pak prodloužená záruka na 7 let s pojištěním zdarma.

I zde vám grafický návrh ve 3D připraví profesionálové zcela nezávazně a bezplatně, a to buď na prodejně, nebo online. Vybírat můžete z obrovského množství dekorů, stylů i barev.

Oresi přináší dobrý poměr cena/výkon, jak ostatně sami uvádějí na svých stránkách. Musíme však zmínit některé negativní recenze zákazníků, kteří si stěžují především na zdlouhavý proces, nedodržování termínů a nedostatečnou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Spousta ukázek pro inspiraci i s videogalerií

Další společností s českou výrobou jsou Kuchyně Lendr. Svému řemeslu se věnují už více než 20 let a nabízí tak řadu zkušeností. Pokud se podíváme na hlavní výhody, určitě mezi ně můžeme zařadit možnost prohlédnout si všechny vzorky přímo ve studiu, kompletní servis včetně montáže a zapojení a také pětiletou záruku. Potěší i obsáhlá galerie vyhotovených 3D návrhů i trendů pro inspiraci a specialitou webu Kuchyně Lendr je i videogalerie.

3D návrh vám tu vyhotoví zdarma při realizaci zakázky. Společnost funguje také online, takže pokud se vám nechce vydávat se přímo do studia, můžete pro konzultaci využít telefonu nebo e-mailu.

Zákazníci si v hodnocení pochvalují vstřícný a profesionální přístup, kvalitu výsledku i možnosti individuálních úprav.

VÝHODY

NEVÝHODY

Široká nabídka & pozitivní recenze

Více než 60 let zkušeností, okolo 500 kuchyňský linek navržených a namontovaných ročně a spolupráce se světovými designery, to jsou fakta, která už na první pohled u značky Gorenje mohou zaujmout. Ale nejsou to jen čísla, ale i celkový přístup a možnosti, které jsou zde zákazníkům k dispozici.

Pokud se rozhodnete zkusit najít kuchyň snů u Gorenje, máte hned tři možnosti. Můžete si připravit design ve 3D sami doma pomocí programu, nechat si jej vytvořit v jednom ze studií nebo si pozvat domů “mobilního návrháře”. Na základě toho vznikne nezávazný návrh na míru, součástí je vizualizace, podrobné plány rozvodů vody, elektřiny a odpadů a samozřejmě také cena. Pokud budete chtít, kompletně se postarají i o dovoz kuchyně a celou montáž.

Co se týče designu, vybírat můžete z nespočtu stylů, barev, pracovních desek, několika tvarů a 350 dekorů dvířek. Prohlédnout si můžete i vzorky, takže si výsledek představíte ještě lépe. A jestliže nemáte přesnou představu, jak by měla kuchyň vypadat, můžete se inspirovat v mnoha ukázkách na webu, kde je uvedená také jejich cena.

Ohlasy na služby i kuchyně Gorenje jsou velmi příznivé. Lidé často vyzdvihují především vysoce profesionální přístup designérů a funkčnost kuchyní. Jen pár recenzí bylo negativních, a to především z důvodu delší doby čekání na některé díly.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s ryze českou výrobou

Sykora je další z firem s dlouholetou tradicí, na českém trhu působí už od roku 1992. Ve výrobních procesech však rozhodně neustrnula a pyšní se využitím moderních technologií i programů a také kompletně českou výrobou. A moderně působí i celý web společnosti i ukázky realizovaných kuchyní.

Pokud vás uvedené fotografie a široké možnosti zhotovení nadchnou, nezbývá vám, než firmu přes formulář kontaktovat a sjednat si schůzku na prodejně. Varianta vytvoření vlastního návrhu nebo konzultace online zde možné nejsou. K dispozici je však alespoň konfigurátor, v němž můžete zkoušet různé kombinace barev a dekorů. Stejně tak chybí i alespoň orientační informace o cenách i popis kompletního průběhu realizace kuchyně.

K návštěvě studia vás však mohou přimět kladné recenze zákazníků, kteří zde často zmiňují vysokou profesionalitu a ochotu pracovníků, spokojení jsou také s rychlostí dodání a montáží.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňská studia Olomouc: Jaká je aktuální situace?

Velké společnosti, které znáte z reklam a nabízejí širokou škálu barev, materiálů a stylů a najdete k nim spoustu recenzí zákazníků, nebo menší a často i lokální firmy s individuálním přístupem, to jsou dvě hlavní možnosti, z nichž můžete při realizaci své nové kuchyně v Olomouci vybírat.

U velkých firem si vše můžete prohlédnout už předem z pohodlí domova, často si připravíte i svůj vlastní návrh pomocí online programu a většinou si uděláte i představu o ceně. Pokud ale chcete vše nechat na odbornících, určitě stojí za pozornost i menší firmy, které navíc nezřídka nabízejí zajímavé bonusy či prodlouženou záruku.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kuchyňských studií v Olomouci.

Vytvoření vizualizace nebo 3D návrhu kuchyně ve studiích bývá bezplatné, avšak většinou pod podmínkou, že dojde k její následné realizaci či alespoň objednání zboží v určité výši. V opačném případě je třeba si připravit částku okolo 1500 Kč. Pozor si dejte také na to, že někdy bývá součástí návrhu jen omezený počet úprav a změn, za jejich vyšší počet si pak leckdy připlatíte. 

Určitě ano. Spousta společností nabízí kuchyně i v nižších cenových relacích, vždy se navíc snaží přizpůsobit vše na míru vašim požadavkům. Úvodní schůzka většinou bývá zdarma a nezávazná, takže stojí za to alespoň prozkoumat možnosti, které daný prodejce nabízí. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (15 votes)