TOP 14: Nejlepší čínské eshopy 2024 - recenze, testy, zkušenosti

Cinske Eshopy

Aliexpress dnes zná téměř každý, ale byla by škoda kvůli němu opomenout i řadu dalších zajímavých čínských e-shopů. Které by neměly uniknout vaší pozornosti, co se zde vyplatí nakoupit a na co si dát pozor? Na to jsme se zaměřili v tomto průvodci.

Nejznámější čínský e-shop se skvělou nabídkou

Tento obchod není třeba dlouze představovat, Aliexpress patří k největším a také nejpopulárnějším čínským e-shopům a oblíbený je po celém světě.

Najdeme zde zboží od tisíců různých prodejců a k dostání je zde také (téměř) vše, co si zamanete – oblečení, bytové doplňky, elektronika, kosmetika a mnoho dalších věcí.

Naprostou většinu z toho zde můžete zakoupit velmi výhodně, třeba i za pár korun, poštovné je často zdarma a bát se nemusíte ani o bezpečnost nákupu. Ochranu kupujících zajišťuje samotný Aliexpress a to třeba tak, že při platbě jdou peníze nejdříve společnosti, a až poté, co potvrdíte přijetí zásilky, prodejci. Stejně tak nehrozí, že byste o své peníze přišli, pokud by vám balíček nedorazil, i zde garantuje Aliexpress kompenzaci.

Díky obrovskému množství zákazníků má drtivá většina zboží na Aliexpressu své hodnocení, a vy se tak snadno zorientujete v tom, který produkt stojí za koupi a který prodejce se osvědčil. I to zvyšuje obecnou spokojenost s nákupy na Aliexpressu a příznivé recenze zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Ráj pro všechny fanoušky elektroniky

Mobilní telefony, notebooky, sluchátka, ale také chytré hodinky či vysavače – obchod Gearbest.com potěší všechny, kdo žijí světem elektroniky. K dostání jsou zde značky jako Xiaomi, Lenovo či Huawei, a to za skvělé ceny. Kromě toho tu však seženete třeba i parfémy, pánské oblečení nebo hračky.

Pokud byste měli pochybnosti o kvalitě a originalitě produktů, můžete je hodit za hlavu. Gearbest má totiž vlastní kontrolu kvality složenou z pěti kroků – kontrolují dodavatele, výrobu, testují vzorky produktů a sledují produkty během skladování i po prodeji díky referencím od zákazníků.

Bát se nemusíte ani o bezpečnost nákupu. Platit se zde dá kartou a třeba i přes PayPal, do 30 dní můžete zboží bez udání důvodu vrátit, do 45 dní vám v případě potíží s kvalitou vrátí peníze a jeden rok máte nárok na opravy zdarma.

Jednou z největších výhod e-shopu Gearbest jsou sklady rozmístěné po celém světě včetně Evropy a také České republiky. Díky tomu můžete výrazně ušetřit za clo a DPH, kterým byste se například u dražších položek jinak nevyhnuli, a zároveň se na své zboží můžete těšit už během několika dní.

VÝHODY

NEVÝHODY

Koncový prodejce s širokým sortimentem

Pestrou nabídku produktů od oblečení přes elektroniku až po sportovní pomůcky za výhodné ceny najdete na e-shopu Banggood.com. Na rozdíl třeba od Aliexpressu obchod nefunguje jako “tržiště” s obrovským množstvím různých prodejců, ale vše si tu zakoupíte přímo od společnosti Banggood. Odpadá tak jinak doporučovaný krok týkající se čtení hodnocení jednotlivých obchodníků.

I tento e-shop si zakládá na kvalitě a originalitě nabízeného zboží a i zde můžete využívat skladů v Evropě, které vás ušetří od placení cla a DPH.

Pozor si však dejte na to, že ne u všeho zboží je doprava zdarma a někdy se navíc může protáhnout. Nákup může komplikovat i fakt, že stránky (stejně jako většina ostatních čínských e-shopů) nenabízejí českou verzi a musíme se spokojit se strojovým překladem.

VÝHODY

NEVÝHODY

Zajímavý e-shop v češtině 

Jestliže chcete nakupovat elektroniku, ale i třeba oblečení nebo kosmetiku v češtině, mohl by vás zajímat e-shop dx.com, neboli DealExtreme. Pravda, čeština zde není úplně dokonalá, ale pro nákup je zcela dostačující.

U spousty produktů svítí oblíbený nápis “doprava zdarma” a příjemným překvapením je, že se i u této varianty dočkáte poměrně rychlého doručení, kdy k vám zboží dorazí mezi 7 a 18 dny. Připlatit si samozřejmě můžete i za rychlejší dovoz, ale otázkou je, zda se to u levného zboží vyplatí.

Nízké ceny zde doplňuje také řada zajímavých akcí (je zde například sekce s produkty s cenou do 1 dolaru) a užít si můžeme opět i výhody evropských skladů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Levné oblečení pro různé příležitosti 

Rádi se oblékáte originálně a hledáte kousky, které u nás nemá každý? Pak by vás mohl bavit e-shop Dresslily.com. Potěší především širokou nabídkou plavek a šatů třeba ve vintage stylu, ale na své si tu přijdou i muži díky pestrému sortimentu košil a mikin. Ale nebojte se, tím nabídka nekončí, doplňky ani další kusy oblečení zde samozřejmě nechybí.

Kromě osobitého stylu e-shop zaujme i nízkými cenami, které jsou často ještě podpořeny různými akcemi a slevami. Pozor, často ale časově omezenými, takže se vyplatí příliš neotálet. Nákup zde je možný také přes mobilní aplikaci.

U každého oblečení najdete míry, takže je snazší zakoupit správnou velikost. Kdyby vám ani přesto daný kousek nesedl, dobrou zprávou je, že jej můžete do 30 dnů nenošený vrátit. To se však netýká spodního prádla nebo plavek.

Nevýhodou je nutnost platit poštovné, a to u objednávek do 45 $. Spousta zákazníků by také určitě ocenila více fotografií oblečení na reálných postavách.

VÝHODY

NEVÝHODY

Populární obchod s několika otazníky

Nízké ceny, spousta zboží různého druhu a všude možně vyskakující reklamy – to je další slavné místo levných nákupů Wish. U nás se stal oblíbený také díky možnosti nakupovat v češtině, mobilní aplikaci a samozřejmě široké nabídce. Ale ne vše je na Wish.com tak růžové.

Přestože je u mnoha českých zákazníků populární, najdeme i řadu negativních recenzí. A to především kvůli nutnosti platit zde poštovné, což ve finále cenu produktu výrazně zvýší. Stejné zboží je přitom často možné sehnat třeba na Aliexpressu mnohem levněji a s poštovným zdarma, jak uvádějí někteří kupující.

Co je na Wishi také nepříjemné, je nutnost registrace k tomu, abyste si vůbec mohli zboží prohlédnout. I poté je procházení jednotlivých položek poměrně nepřehledné a možnosti filtrování velmi omezené.

VÝHODY

NEVÝHODY

Obchod s češtinou a pojištěním cla

Další z e-shopů, který nabízí příjemné nakupování i v českém jazyce (byť překlad zdaleka není dokonalý), je Lightinthebox.com. Najdete zde široké spektrum kategorií od oblečení a doplňků přes potřeby na zahradu, elektroniku až po hračky. Samostatnou kategorii zde mají i svatby a akce, takže pokud vás taková událost čeká, určitě ji oceníte.

Ani zde nechybí různé výprodeje a slevy. Zajímavá je například nabídka hned pod hlavním menu, která zobrazuje “bleskový prodej” běžící jen 24 hodin.

Výhodou je, že stejně jako Banggood.com je i Lightinthebox koncový prodejce, a nemusíte tak kontrolovat hodnocení jednotlivých obchodníků. Zajímavou možností je zde pojištění cla a DPH, což znamená, že si připlatíte drobný poplatek, ale pokud vám v ČR vznikne povinnost platit clo, obchod vám jeho výši nahradí.

E-shop nabízí doručení zdarma i další možnosti přepravy. Menší nevýhodou je, že se k nim dostanete až po celkovém potvrzení objednávky a do té doby tak tedy máte zkreslené údaje o tom, kdy zboží obdržíte.

VÝHODY

NEVÝHODY

E-shop, kde se vyplatí nakoupit ve velkém

E-shopem, kde si levně nakoupíte vše od bižuterie přes elektroniku až po boty na sport, je Dhgate.com. Disponuje dopravou zdarma u většiny produktů a nechybí zde hodnocení zboží od dalších zákazníků.

Specialitou tohoto e-shopu je, že při rozkliknutí produktu uvidíte ceny při koupi jednoho, ale také více kusů, kdy bývá cena za kus nižší. Ale pozor, některé zboží je možné koupit právě jen po více kusech. U některých věcí také svítí text “cheaper in application”, což znamená, že při stažení aplikace můžete tento produkt koupit levněji.

Pro některé zákazníky může být velkou nevýhodou chybějící čeština, která se dá nastavit pouze přeložením z Googlu. Navíc zde není možné vidět ani ceny v českých korunách, což nákup také poněkud ztěžuje.

VÝHODY

NEVÝHODY

Menší sourozenec Lightinthebox

Pokud je vám název nebo snad design e-shopu povědomý, máte pravdu. Spadá totiž pod o něco známější obchod Lightinthebox.com. Stejně jako on je i MiniinTheBox přímo koncovým prodejcem, a případné reklamace tak řešíte přímo s ním, nikoli s konkrétními obchodníky.
Sortimentem obchod nijak nevyniká a zahrnuje klasickou nabídku zboží všeho druhu – oblečení, elektroniku, doplňky, vybavení bytu a podobně. Potěší i českým překladem, který je však třeba brát s rezervou.

Základní poštovné je zde zdarma, připlatit si pak můžete za možnost sledování balíčku nebo rychlejší dodání. I zde na vás čekají slevy trvající jen pár hodin a i tady můžete ušetřit pomocí mobilní aplikace.

Jedním z negativ je horší hodnocení e-shopu od nakupujících na mnoha fórech.

VÝHODY

NEVÝHODY

Obchod plný technologických vychytávek

Notebooky, chytré telefony, ale třeba i drony nebo různé pomůcky pro sport můžete pořídit na technologicky zaměřeném e-shopu Geekbuying.com. Nakupovat zde můžete v češtině a užijete si opravdu bohatou nabídku za příjemné ceny (i když ty v porovnání třeba s Aliexpressem nejsou vždy nejvýhodnější). U elektroniky na vás zde čeká roční záruka na zboží a obchod si zakládá na prověřených dodavatelích a kontrole kvality.

Potěší možnost platby přes PayPal a také sklady v Evropě, díky nimž se můžete těšit nejen na rychlejší doručení, ale také ušetříte za clo. E-shop se také pyšní velmi vysokým hodnocením od zákazníků. Pokud si však vyberete zboží, které v evropských skladech není, na zásilku si opravdu počkáte, a to u základní přepravy 30 až 40 dní.

VÝHODY

NEVÝHODY

Originální módní kousky

Rájem pro milovníky levné módy je obchod Shein.com. Možná jste ho zaregistrovali díky reklamám na sociálních sítích nebo třeba i spolupracím s různými influencery. Najdete zde moře dámského, ale i pánského a dětského oblečení a doplňků a to v mnoha různých stylech. Právě na tento druh zboží se obchod specializuje a zajímavostí je, že si vše produkuje za pomoci vlastních designérů sám. To mimo jiné znamená, že je jeho nabídka originální a kousky tak jinde rozhodně neseženete levněji.

Dodací doba se pohybuje mezi 10 až 20 dny (v závislosti na aktuálním období se však může i prodloužit), ale pozor. Doručení není zdarma, jak jsme u mnoha jiných čínských e-shopů zvyklí, ale zaplatíte za něj 4,49 €, což není zrovna málo. Většinou se tedy vyplatí nakoupit za více než 39 € a doručení zdarma si tak užít. Příjemná je možnost vrácení zboží do 30 dní.

Nákup může někomu ztížit fakt, že stránka je pouze v angličtině a stejně tak se i ceny zobrazují jen v eurech.

VÝHODY

NEVÝHODY

Obchod s nevšední nabídkou pro modeláře i hračičky

Fandíte RC modelům, sháníte laserový metr nebo si snad chcete výhodně pořídit robotický vysavač? Všechny tyto a mnoho dalších vychytávek najdete v nabídce obchodu Tomtop.com, který potěší všechny nadšence do elektroniky, ale i sportovních potřeb a mnoha podobných odvětví.

Vyniká nízkými cenami (podle některých zdrojů dokonce vůbec nejvýhodnějšími mezi čínskými e-shopy) a české zákazníky potěší i evropskými sklady, díky nimž se můžeme těšit na rychlejší dodání, a to do sedmi dnů.

Nevýhodou je chybějící čeština v nabídce jazyků, ale nastavit si můžete alespoň přepočet cen na koruny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Méně známý obchod s dámským oblečením

Pokud hledáte obchod zaměřený pouze na dámskou módu, je to Rotita.com. Nabídka je široká, ale omezená právě na tento druh zboží. Najdete zde šaty, plavky, topy i šperky a nechybí třeba ani sekce “plus size” nebo sezónní věci.

Ve srovnání s ostatními e-shopy Rotita.com nevyniká extrémně nízkými cenami, ale pár akčních nabídek, slev a kuponů tu na zákazníky přeci jen čeká.

Příliš výhod směrem k zákazníkům bychom tu však hledali marně. Stránky jsou pouze v angličtině a ceny v dolarech. Pokud zde nakoupíte méně než za 69 $, zaplatíte poštovné, a to téměř osmidolarové. Doba dodání je pak 9-14 dní.

Zmínit musíme i řadu nepříliš dobrých hodnocení od zahraničních zákazníků, kteří se svého zboží ani peněz často nedočkali několik měsíců. Na druhou stranu se objevuje i mnoho pozitivních recenzentů, kteří naopak negativnímu hodnocení nerozumí a hlásí jen dobré zkušenosti s nákupem. Je tedy na vás, zda e-shopu dáte šanci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Originální & stylové kousky pro všechny

Od řady českých influencerů i díky reklamám můžete znát i e-shop Zaful.com, další místo pro všechny módní nadšence. Najdete zde kousky dámské i pánské, nechybí plavky ani třeba sportovní oblečení.

Stejně jako e-shop Shein.com si i Zaful vytváří jednotlivé kousky sám a poskytuje tak originální nabídku.

Ceny zde nejsou tak příznivé jako třeba u jiného oblečení na Aliexpressu, ale i tak může být nákup velmi výhodný. Slevu dostanete například při koupi více kusů, stejně tak, pokud jste student a nalézt lze i pár promo kódů.

Co se však prodraží, a to především, pokud si chcete pořídit třeba jen jeden kus oblečení, je poštovné. Jeho výše je odstupňovaná na základě ceny objednávky a až od 59 € je zdarma. Naopak při nákupu do 18,99 € za něj zaplatíte celých 11 €, což je opravdu dost. Negativem jsou i stránky v angličtině, které lze přeložit jen pomocí překladače Google.

VÝHODY

NEVÝHODY


Jak nakupovat z Číny – kompletní průvodce

Nízké ceny a neuvěřitelně široký sortiment zboží – to jsou hlavní důvody, proč jsou nákupy z Číny u nás tak oblíbené. Prodejci se nám také často snaží vycházet vstříc dopravou zdarma a prodlouženou možností vrácení zboží. Většina obchodů dnes už nabízí alespoň strojový překlad do češtiny, a tak zde nakoupíte i v případě, že neovládáte cizí jazyky. Mezi jednotlivými e-shopy jsou však určité rozdíly, které ovlivňují výhodnost nakupování. Na co si dát pozor?

Praktické tipy pro nákupy z Číny

  1. Pokud s nákupy z Číny začínáte, zkuste si nejdříve pořídit pár drobností, abyste si udělali představu, co od zboží očekávat.
  2. Při výběru oblečení myslete na to, že asijské číslování nemusí odpovídat tomu evropskému a vždy se řiďte mírami, ne značením jako M a L.
  3. Za jednu z nejbezpečnějších variant placení je považována platba přes PayPal. Sice založení účtu budete muset pár minut obětovat, ale za bezpečí vašich peněz to určitě stojí.
  4. Pokud si stáhnete nákupní aplikaci čínského prodejce, dejte si pozor na to, jaká z vašich osobních dat obchodu povolíte využívat. Nepovolujte zbytečně nic, co není k nákupu nutné.
  5. Dejte si pozor na věci, které jsou až podezřele levné. Může se jednat o nekvalitní zboží nebo padělky, proti kterým sice čínské e-shopy bojují, ale stále rozhodně nejsou vymýcené.
  6. Raději se nepouštějte do nákupů na nových a zákazníky neprověřených e-shopech, které slibují nejnižší ceny. Čím více recenzí e-shop má, tím lépe.
  7. Při nákupu spodního prádla nebo plavek hrozí možnost, že pokud vám nebude zboží sedět, nemáte z hygienických důvodů nárok jej vrátit. Je dobré na to myslet.
  8. Buďte trpěliví – na svou zásilku můžete čekat třeba i několik týdnů. Tato doba se může před Vánoci ještě o něco prodloužit.
  9. Pozorně si přečtěte podmínky vrácení. 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu, na což jsme zvyklí u nás, v Číně neplatí, a navíc je proces reklamace a vrácení daleko zdlouhavější a náročnější.

Proč (ne)nakupovat z Číny?

Čínských e-shopů je celá řada a každý z nich má své specifické podmínky, přesto by se daly u těchto obchodů dát dohromady výhody a nevýhody platné pro drtivou většinu z nich.

Výhody:

  • Nízké ceny
  • Obrovská nabídka zboží
  • Odlišný sortiment ve srovnání s nabídkou u nás
  • Časté slevy a výprodeje
  • Poštovné (většinou) zdarma

Nevýhody: 

  • Dlouhá doba dodání (až několik týdnů)
  • Ne vždy obrázek produktu odpovídá realitě
  • Nutnost platit dph a clo u dražšího zboží

Co z Číny nakupovat?

Nejlepší radou, kterou vám můžeme před nákupem z čínských e-shopů dát, je čtení recenzí. Právě zkušenosti ostatních nakupujících vás nejlépe nasměrují k nákupu zboží, s nímž budete nejspíš spokojeni.

Obecně se však dá říct, že se z Číny vyplatí objednávat:

  • Dámské, pánské I dětské oblečení (jen pozor na číslování velikostí)
  • Módní doplňky
  • Bižuterii
  • Bytové doplňky
  • Drobnou elektroniku
  • Doplňky k elektronice (obaly na mobilní telefony, konektory, kabely apod.)
  • Led žárovky

Co z Číny nenakupovat?

Pokud jde o zboží, které bychom z Číny radili spíše nekupovat, musíme zmínit obecně dražší položky, u kterých je nutné platit clo a DPH. Vyvstává zde totiž otázka, zda se po sečtení všech nákladů nevyplatí pořídit si produkt u nás. To se týká například dražší elektroniky, u níž se navíc v Česku případně dočkáte i rychlejší reklamace či opravy.

Další věcí, kterou obecně není doporučované z Číny pořizovat, jsou hračky. Ty totiž nemusí splňovat evropské normy a nařízení a mohou tak ohrozit třeba i zdraví.

S otazníkem jsou i mobilní telefony. Ty z Číny se staly jednu dobu hitem, ale mějte na paměti, že pokud se jedná o napodobeniny známých modelů, nemusí mít stejné vlastnosti z hlediska výkonu či funkcí. Pokud se pro nákup mobilu z Číny přece jen rozhodnete, určitě se pozorně podívejte na hodnocení a délku záruky.

Doporučujeme tedy nekupovat:

  • Hračky
  • Větší elektroniku
  • Potraviny
  • Ke zvážení je obecně dražší zboží, u kterého je nutné platit clo a DPH

Jak je to s DPH a clem?

Do konce roku 2020 platí, že clo ani DPH se vás netýká při nákupu balíčků s hodnotou do 22 €. Nad tuto částku (počítá se včetně poštovného) jste povinni platit DPH, u zásilek s hodnotou nad 150 € pak platíte i clo.

Od roku 2021 se však nevyhnete platbě DPH u žádné ze zásilek a u těch nad 150 € si připlatíte i za clo.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

1.2/5 - (222 votes)