Bungee jumping cena 2024: Kolik stojí bungee jumping?

Kolik stojí bungee jumping a kam za tímto zážitkem vyrazit? Co očekávat a jak skok probíhá? A kde najít variantu přesně podle vašeho gusta?

Bungee Jumping Cena

Pokud je řeč o adrenalinových zážitcích, bungee jumping patří k těm nejoblíbenějším. Skok do prázdna a následné houpání se na laně láká mnoho lidí bažících po adrenalinu v žilách. Zážitek je i v českých končinách dostupný dlouho, a tak přibývají i různé nové a obměněné varianty. Zjistěte, jak celý zážitek probíhá, jaká je cena a jaké možnosti jsou k mání.

Jak bungee jumping probíhá? 

Bungee jumping probíhá přesně tak, jak si ho patrně představujete. Dostavíte se na dané místo ve vámi zvoleném termínu. Nejprve obdržíte instrukce a podepíšete, že všemu rozumíte a budete se držet pokynů. Poté si vyberete (většinou), zda chcete být uvázáni za nohy, nebo mít lano uchycené v oblasti hrudníku. A pak už čekáte na pokyn vybízející vás ke skoku. Můžete skákat popředu, po nohou i pozadu pro ještě větší zážitek. Skákat lze i v tandemu. Čeká vás stav beztíže a následné houpání na laně. Skáče se nejčastěji z mostu, ale možností je více – třeba jeřáb nebo televizní věž. Různým variantám se věnujeme blíže v dalších sekcích. Od zvoleného místa se pak odvíjí i výška skoku, která se pohybuje od 50 do 100 metrů. 

Jaká je cena bungee jumpingu? 

Klasický seskok pro jednu osobu stojí okolo 1500 Kč. Narazit můžete na výhodnější akce, cena se liší i podle toho, odkud se skáče. A nemáme na mysli jen lokalitu, ale především to, zda skáčete z mostu nebo z televizní věže. Výhodnější cenu v přepočtu na osobu lze získat pro skok ve dvou. Připlatíte si, pokud budete skákat z jeřábu nebo do houpačky. Celý zážitek si můžete také natočit, většinou tak počítejte s příplatkem i za to.

Typy bungee jumpingu 

Skok z mostu stále patří k nejoblíbenějším zážitkům, nabídka se však neustále rozrůstá a zážitkové agentury nabízejí bungee jumping i v originálnějším pojetí. 

  • Bungee jumping z mostu

Klasika, která neomrzí, to je bungee jumping z mostu. Skáčete z maximálně 62 m (to je výška mostu v Chomutově, nejvyššího mostu, z něhož se u nás skáče), což je zhruba 20 pater.  

  • Bungee jumping z televizní věže

V Harrachově je možnost skočit si z televizní věže vysoké 36 metrů. Zážitek je doporučován “prvoskokanům” i zkušenějším. 

  • Bungee jumping z jeřábu

Bungee jumping z jeřábu se řadí do kategorie extrémních zážitků. Skáčete totiž z 50 nebo také ze 110 m. Na výběr je několik lokalit po celé ČR. 

  • Kienova houpačka

Při klasickém bungee jumpingu skočíte a houpete se na laně nahoru a dolů. Při skoku do houpačky se po seskoku houpete ze strany na stranu jako na oblíbené atrakci, a to rychlostí až 110 km/h. Tento zážitek probíhá v Chomutově. 

  • Bungee jumping ve dvou

Většinu zážitků v podobě bungee jumpingu lze zažít i ve dvou. Připoutáte se k sobě a spolu skočíte do neznáma. 

Kde bungee jumping probíhá? 

K bungee jumpingu jsou zapotřebí poměrně specifické podmínky a míst, kde si tento adrenalin můžete užít, tak není tolik. Skoky z mostu u nás probíhají v Chomutově, kde je nejvyšší most, z něhož se skáče, a na Zvíkově. V Chomutově se skáče také do houpačky. Pokud si chcete skočit z televizní věže, vydejte se do Harrachova. Skoky z jeřábu jsou o něco dostupnější a najdete je v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Plzni. 

Kdy je možné bungee jumping absolvovat? 

Některé společnosti nabízejí možnost skákat celoročně, hlavní sezónou však většinou bývá duben až říjen. U skoků z jeřábu, které jsou na organizaci náročnější, počítejte s omezenějším výběrem termínů. Skákat mohou osoby s váhou nad 40 kg (v některých případech 45 nebo i 50 kg). Neplnoleté osoby potřebují souhlas nebo doprovod zákonného zástupce. 

Co je k bungee jumpingu potřeba?

K bungee jumpingu kromě odvahy nic speciálního nepotřebujete. Doporučuje se spíše sportovní a pohodlné oblečení, skákejte raději bez větších šperků. Co se týče zdravotní stránky, zde už nějaká omezení existují. Skákání totiž namáhá klouby, páteř a srdce, proto se nedoporučuje osobám, které trpí potížemi spojenými s těmito oblastmi. Taktéž jej nemohou absolvovat těhotné ženy nebo osoby s epilepsií či cukrovkou.

Kde pořídit bungee jumping? 

Bungee jumping mají ve svém repertoáru především zážitkové agentury. V jejich nabídce si můžete vybírat z různých lokalit i pojetí zážitku. 

Adrop patří k největším a zákaznicky nejoblíbenějším zážitkovým agenturám u nás. Na trhu působí už více než 17 let a řadí se tak k těm prověřeným. Vybírat můžete ze stovek zážitků z různých oblastí a pestrý výběr je i mezi bungee jumping skoky. 

K populárním zážitkovým agenturám s pestrou nabídkou patří i Zážitky.cz. Fungují už od roku 2008 a najdete tu i řadu exkluzivních zážitků, které neobjevíte nikde jinde. Co se týče bungee jumping skoků, vybírat lze z několika variant i lokalit. 

Firmanazazitky.cz je portál, který funguje už od roku 2004, za tu dobu nabízel přes 13 tisíc zážitků a potěšil už více než 5 milionů zákazníků. Soustředí se také na méně běžné zážitky. Zajímavý výběr vás čeká i v kategorii bungee skoků. 

Esennce se taktéž řadí mezi časem i zákazníky prověřené firmy. Za svou práci získala také řadu ocenění a certifikátů. Nabídka skoků je zde možná o něco menší, ale i tak můžete vybírat mezi různými lokalitami i variantami. 

TŘI tipy, jak vybrat bungee jumping 

Ve všech případech si užijete především obrovskou dávku adrenalinu. I tak se ale vyplatí zamyslet se nad několika body. 

1) Pozor na zdraví

Než vydáte nemalé peníze za dárek pro svého blízkého nebo i zážitek přímo pro vás, ujistěte se, že vám bungee jumping dovoluje zdravotní stav. Operace, cukrovka, potíže s páteří a klouby, epilepsie, to všechno vám může udělat čáru přes rozpočet.


2) Sám, nebo ve dvou?

Chystáte se darovat bungee jumping své drahé polovičce? Nabízí se možnost ji překvapit a přivázat se na lano společně.


3) Varianta skoku

Vybírat můžete i podle toho, z jaké výšky chcete skákat a jakým způsobem. Vedle klasiky můžete zkusit extrémnější variantu skoku z jeřábu, nebo se rozhodnout, že nechcete ve vzduchu kmitat nahoru a dolů, ale houpat se jako na houpačce.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma bungee jumpingu.

Ano, většinou je horní limit stanoven na 120 kg, spodní pak na 40 nebo 50 kg.

Výška se odvíjí od zvolené varianty. Skok z největší výšky umožňuje jeřáb, kde lze skákat i z více než 100 m. U skoků z mostu je obecně standardem 50 nebo 60 m.

Osoby mladší 18 let při splnění váhového limitu skákat mohou, avšak s doprovodem nebo souhlasem zákonného zástupce.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)