Škola smyku v Mostě: Vše, co potřebujete vědět v roce 2024

Uvažujete o škole smyku pro sebe nebo jako o dárku pro své blízké? V naší recenzi najdete všechno, co potřebujete vědět.

Skola Smyku Most

Škola smyku nebo taky kurz bezpečné jízdy posune vaše řidičské schopnosti na vyšší úroveň. Když dojde na krizovou situaci na silnici, chcete už mít vše zažité. Žádná teorie vás nepřipraví na ten pocit, když šlapete na brzdu a auto nebrzdí nebo dokonce driftuje kamsi do svodidel. Noční můra? Ano, pro každého. Ale mnoho krizových situací na silnici lze vyřešit, pokud se do nich dostane řidič, který dokonale ovládá své vozidlo a ví, co má dělat. Jízda autem by byla o tolik bezpečnější, kdyby takoví byli všichni. Právě školy smyku a podobné kurzy mohou této změně pomoct.

Jaké kurzy škola smyku v Mostě nabízí?

Autodrom v Mostě kromě pořádání akcí a závodů nabízí pro řidiče osobních aut tyto varianty kurzů.

  • Kurz bezpečné jízdy

Základní kurz se skládá ze 2 hodin teorie a 4 hodin nácviku praktické jízdy na polygonu. Měl by řidiče připravit na řešení krizových situací, ať už smyku nebo vyhýbání se v kopci a zatáčkách. Mimo jiné si v praktické části vyzkoušíte ovládání vozidla na různých plochách.

  • Kurz bezpečné jízdy FUN

Tento kurz nabízí totéž jako základní kurz bezpečné jízdy, ale přidává jako bonus hodinovou soutěž o nejlepšího řidiče mezi účastníky kurzu.

  • Kurz bezpečné jízdy pro pokročilé

Kurz bezpečné jízdy pro pokročilé je určen absolventům první úrovně. Naučíte se v něm základům tzv. defenzivní jízdy a využívání elektronických systémů vozu. Kurz je veden hodně individuálně a je přizpůsoben také vozidlům, ve kterých účastníci přijedou. Je totiž zaměřen velmi prakticky. V praktické části posunou řidiči ovládání vozu na další úroveň. Opět si vyzkouší jízdu na různých površích nebo třeba za snížené viditelnosti.

  • Kurz pro mladé řidiče

Krátký kurz pro mladé řidiče s čerstvým řidičákem je určen pro řidiče ve věku od 18 do 24 let. Účastníci kurzu absolvují 1 hodinu teorie, kdy si zopakují základy z autoškoly, které si v průběhu krátkého výcviku neměli šanci osvojit. Následují 3 hodiny výcviku na polygonu zaměřené na bezpečnou jízdu a na záležitosti, které jinak získávají jen praxí, např. vnímání rizika mrtvých úhlů nebo rozpoznání bezpečné vzdálenosti. Věnovat se zde budete také poskytování první pomoci.

  • Škola smyku s odpočtem bodů

Jedná se o celodenní kurz bezpečné jízdy, kterého se mohou zúčastnit řidiči, kteří v okamžiku podání žádosti nemají v registru řidičů více než deset bodů za porušení právních předpisů. Žádný z přestupků navíc nesmí být hodnocen šesti a více body.

  • Škola smyku pro ženy

Škola smyku pro ženy se skládá z 1 hodiny teorie a 5 hodin praktického výcviku jízdy na kluzkých plochách polygonu. Zatímco ve všech ostatních kurzech můžete ve skupince narazit na účastníky obou pohlaví, v tomto kurzu se setkáte pouze se ženami. Jediným mužem na polygonu bude instruktor. Ženy se tak nemusí před nikým stydět.

  • Škola sportovní jízdy

Škola sportovní jízdy se už nezaměřuje na bezpečnost v silničním provozu, ale spíš na dovednosti využitelné na závodním okruhu. Na druhé straně to, co se zde naučíte, využijete také na silnici. Poznáte, jak se váš vlastní vůz chová při dynamické jízdě, naučíte se ho správně vést do zatáček a nabyté dovednosti si vyzkoušíte na závodním okruhu.

Jak kurzy probíhají?

V jednotlivých variantách se liší podíl teorie a praxe. Kurzy vždy začínají teoretickou částí, která trvá od jedné do dvou hodin. Následuje praktický výcvik v délce od dvou do čtyř hodin. Kurz obsahuje také zhruba hodinovou pauzu na oběd. U kurzu FUN účastníci zakončí kurz soutěží o ceny. Kurzy probíhají ve skupině zhruba deseti účastníků.

Jaká je cena školy smyku v Mostě?

Cena školy smyku v Mostě se pohybuje dle zvolené varianty od 2890 do 5985 Kč.

Kde pořídit kurzy školy smyku v Mostě?

Školu smyku můžete pořídit přímo u provozovatele polygonu v Mostě nebo přes některý ze zážitkových portálů, jako je adrop.cz nebo zazitky.cz. Výhodou pořízení přes agenturu na zážitky je to, že můžete snadno a originálně kurz věnovat jako dárek.

V jakých termínech kurzy školy smyku v Mostě probíhají?

Kurzy školy smyku v Mostě probíhají dle zvolené varianty 1–2× do měsíce. Konkrétní termíny najdete vždy vypsány na jejich stránkách.

Kde přesně se kurzy konají?

Škola smyku se koná na Autodromu Most. Jedná se o oblíbený závodní okruh, který mimo kurzy bezpečné jízdy pro řidiče pořádá také automobilové závody. Skládá se z malého a velkého závodního okruhu a také z výcvikové plochy, která simuluje různé nástrahy. Najdete zde kluznou plochu, která představuje různé nepříjemné povrchy. Slalomovou dráhu, na suchu i na mokru. Dále se zde dá trénovat průjezd vodou nebo dokonce simulace čelního nárazu. Na polygonu se nachází také kopec se zatáčkou a sedmiprocentním sklonem pro nácvik krizových situací.

Jaká je délka kurzů?

Délka kurzu se liší podle varianty – většinou od 4 do 6 hodin s pauzou na oběd. Dohromady s pauzou na oběd si vyhraďte téměř celý den. Kurzy jsou také jako celodenní uváděny.

Co je ke kurzu potřeba?

Kurz můžete absolvovat pouze s platným řidičákem. Auto vlastní mít bezpodmínečně nemusíte, u většiny kurzů si můžete za poplatek pronajmout vůz v bezvadném stavu.

Co o škole smyku v Mostě říkají klienti?

Klienti si chválí hlavně krásný okruh. Autodrom v Mostě patří mezi nejvyhledávanější v České republice a navštěvují ho milovníci motosportu z celého světa. Celý areál je čistý a je vybaven skvělým a kvalitním povrchem. Účastníci kurzu si chválí, že se zde opravdu hodně naučí. Je to zážitek, který si užijí. Někteří podotýkají, že to vlastně není škola smyku, protože bezpečná jízda zdaleka není jen o smyku.

Škola smyku v Mostě recenze

Školu smyku obecně doporučujeme každému, kdo chce své řidičské dovednosti posunout na novou úroveň. Škola smyku v Mostě si udržuje vysoký standard a splňuje vše, co od moderního výcvikového střediska očekáváte. Za velkou výhodu právě této školy smyku považujeme velký výběr z variant. Zdokonalit se v řízení mohou i ti, kteří už jeden kurz absolvovali, a mohou tak na své dovednosti navázat. Navíc si na své přijdou i příznivci sportovního řízení. Pro dámy, které se bojí předvádět se před muži a poslouchat předsudky o ženách za volantem, je zase určen kurz pro ženy, což také považujeme za nespornou výhodu. Nevýhodou může být vyšší cena oproti konkurenci právě u těch speciálních kurzů.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma školy smyku v Mostě.

Ano, můžete zakoupit poukaz třeba přes společnost adrop.cz či zazitky.cz. Ten lze darovat ve formě dárkového certifikátu. Váš obdarovaný si poté sám zarezervuje termín. Platnost poukazu je 12 měsíců.

Záleží na vás. Pokud se chcete naučit ovládat vozidlo, logika velí, že byste měli přijet tím vozidlem, které budete řídit. Pokud vám jde o zdokonalení řidičských dovedností obecně, možná vzhledem k vyššímu opotřebení pneumatik zvážíte možnost zapůjčit si místní automobil.

Nemusíte se nijak připravovat. Stačí přijet střízlivý. Samozřejmě si doma nezapomeňte řidičský průkaz.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)