Škola smyku v Jihlavě: Vše, co potřebujete vědět 2024

Chcete se stát lepším řidičem? Možná zvažujete školu smyku. Máme pro vás recenzi školy smyku v Jihlavě.

Skola Smyku Jihlava

Kdyby se všichni řidiči zdokonalovali v ovládání svého vozidla, na silnicích by hned bylo bezpečněji. Krásná vize. Najdou se tací, kteří se ji snaží uskutečnit. Například autodrom v Jihlavě, v jehož areálu se nachází také autoškola, pořádá kurzy pro řidiče. Pokud zvažujete, zda jsou pro vás právě tyto kurzy to pravé, čtěte dál.

Jaké kurzy škola smyku v Jihlavě nabízí?

Škola smyku v Jihlavě nabízí 4 druhy kurzů.

  • Školení bezpečné jízdy

Jedná se o základní kurz bezpečné jízdy, kde se řidiči naučí vyhýbat překážkám a řešit krizové situace. Absolvují teoretický výklad a následnou praktickou část na polygonu, kde se nachází kluzná plocha, kluzná zatáčka se sklonem i bez sklonu, vodní plocha nebo další překážky s různými povrchy. 

  • Školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů

Toto školení se velmi podobá základnímu kurzu, obsahuje ale delší teoretickou část a řidiči získají po jeho splnění osvědčení, na jehož základě jim mohou být odečteny tři body z registru řidičů. Kurzu se mohou účastnit pouze ti, kteří ještě o řidičské oprávnění nepřišli. Nesmí mít v záznamu více než 10 trestných bodů a žádný přestupek nesmí být hodnocen více než 6 trestnými body. Tyto podmínky stanovuje stát, řidiči, kteří je nesplní, nemohou o odmazání bodů z registru touto formou žádat vůbec.

  • Jedu s dobou

Kurz zdokonalení řidičských dovedností určený pro seniory (osoby ve věku 65 a více let) pořádaný ve spolupráci s AČR. Skládá se z dvou hodin teorie a tří hodin praxe. V teoretické části se účastníci kurzu dozví o novinkách v dopravních předpisech, více uslyší o předcházení a řešení krizových situací a další teorii z oblasti ovládání automobilu. V neposlední řadě si osvojí znalosti o novinkách a trendech v oblasti výbavy vozů a využívání elektronických systémů. V praktické části pak jako v jiných kurzech účastníci nacvičují řešení simulovaných krizových situací, ovládání auta v zatáčkách, ve smyku nebo vyhýbání se překážkám.

  • Kurz TEEN

Kurz určený pro mladé řidiče (do 25 let) s čerstvým řidičským průkazem nebo nedostatečně zažitými řidičskými dovednostmi. Účelem kurzu je klientům pomoci upevnit dovednosti získané v příliš krátkém výcviku v autoškole, a především naučit je řešení a předcházení krizovým situacím.

Jak kurzy probíhají?

Všechny kurzy se skládají z teoretické a praktické části. Trvají od 3 do 6 hodin podle zvolené varianty kurzu. Teoretická část probíhá v moderně vybavené učebně, praktická ve výcvikovém areálu polygonu. Kurzy probíhají ve skupinkách, instruktor řídí účastníky kurzu vysílačkou.

Jaká je cena školy smyku v Jihlavě?

Cena kurzu se odvíjí od zvolené varianty, ale většinou se pohybuje kolem 3000 Kč.

Kde pořídit kurzy školy smyku v Jihlavě? 

Kurzy můžete pořídit přímo na stránkách autodromu v Jihlavě. Další možností je pořídit kurz přes zážitkové agentury jako adrop.cz. Velkou výhodou v tomto případě je, že kupujete poukaz, který můžete darovat. Až po zakoupení poukazu s platností 12 měsíců se rozhodujete pro konkrétní termín.

V jakých termínech kurzy školy smyku v Jihlavě probíhají?

Kurzy školy smyku v Jihlavě probíhají po celý rok, podle zvolené varianty 1–3× do měsíce. Termíny vždy najdete na stránkách a rezervujete si konkrétní datum.

Kde přesně se kurzy konají?

Škola smyku v Jihlavě se koná na polygonu o rozloze cca 5 hektarů. V areálu autodromu se nachází také závodní okruh a dětské dopravní hřiště. Areál využívá také provozovatel autoškoly. Jedná se o menší autodrom, ale pro výcvik dostačuje a je navíc vybaven moderními prvky.

Jaká je délka kurzů?

Délka kurzu záleží na zvolené variantě. Pohybuje se od 3 do 6 hodin.

Co je ke kurzu potřeba?

Na kurz potřebujete pouze platné řidičské oprávnění skupiny B. Vlastní vůz je vhodný, protože se učíte ovládat právě ten automobil, s jakým budete později jezdit. Nicméně pokud tu možnost nemáte, můžete si za cenu 1500 Kč automobil zapůjčit.

Co o škole smyku v Jihlavě říkají klienti?

Klienti hodnotí školu smyku v Jihlavě jako velmi přínosný a zábavný zážitek. Především si chválí hladký průběh a skvělou organizaci kurzu. Dále se účastníkům líbí srozumitelné udělování pokynů a vstřícný přístup instruktorů.

Škola smyku v Jihlavě recenze

Škola smyku v Jihlavě se hodí pro všechny, kdo si chtějí zdokonalit řidičské dovednosti. Stejně jako všechny jiné autodromy také ten jihlavský nabízí možnost absolvovat kurz také k odečtení trestných bodů. Jako bonus vidíme speciální kurz pro seniory, který nenajdete všude. Hlavní výhodou školy smyku přímo v Jihlavě je to, že se areál nachází u dálnice, a také příznivá cena. Jinak si jako u většiny konkurenčních kurzů klienti pochvalují skvělou organizaci, srozumitelnost a přínosnost kurzu.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma školy smyku v Jihlavě.

Ano. Při zakoupení například přes adrop.cz můžete darovat poukaz s platností 12 měsíců a váš obdarovaný si potom rezervuje termín dle vlastních možností.

Ne, areál v Jihlavě neumožňuje přítomnost druhé osoby ve vozidle a vstup do polygonu mají povolen pouze účastníci kurzu.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)