Škola smyku ve Vysokém Mýtě: Vše, co potřebujete vědět 2024

Zvažujete pořízení školy smyku jako dárek nebo přímo pro sebe? Pokud pokukujete po kurzech bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtě, čtěte naši recenzi.

Skola Smyku Vysoke Myto

Škola smyku představuje moderní způsob, jak zlepšit své řidičské dovednosti. Některé motivuje odpočet trestných bodů z jejich registru řidičů, jiní jsou pouze zodpovědní. Někdo zase chce pro své blízké pořídit praktický a zábavný dárek. Ať už spadáte do kterékoliv kategorie, v naší recenzi se dočtete vše, co potřebujete vědět.

Jaké kurzy škola smyku ve Vysokém Mýtě nabízí?

Škola smyku ve Vysokém Mýtě nabízí 6 základních variant kurzu.

  • Kurz Basic

Nejkratší a cenově nejdostupnější kurz trvá pouhé 3 hodiny. Po jedné hodině teorie, kde se řidič dozví, jak předcházet krizovým situacím nebo jak posoudit fyzický stav svůj i svého vozidla, se řidiči vydají na polygon. Zde 2 hodiny trénují řešení simulovaných krizových situací především ve smyku.

  • Kurz bezpečné jízdy mladého řidiče – TEEN

Tento kurz je určen pro mladé řidiče (do 24 let včetně), kteří mají čerstvý řidičský průkaz nebo málo zažité řidičské dovednosti. V první řadě se zde v teoretické i praktické části zopakují zásady, které mladí lidé znají z autoškoly, ale nemají je dostatečně zažité. V autoškole se navíc často učí s ohledem na splnění zkoušky, nikoliv s ohledem na praxi a faktickou situaci na silnici. Největší pozornost je zde věnována řešení krizových situací a jejich předcházení. A to jak v teorii, tak v následujícím praktickém výcviku.

  • Kurz bezpečné jízdy OSOBNÍ VOZIDLA (škola smyku)

Nejoblíbenější celodenní kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku trvá celkem 7 hodin. Z toho dvě hodiny se věnují teoretickému výkladu a zbytek potom praktické části. V té se řidiči seznámí s krizovými situacemi na různých druzích povrchů a naučí se je řešit.

  • Kurz bezpečné jízdy za účelem ODPOČTU BODŮ

Tento kurz je téměř stejný jako kurz bezpečné jízdy, ale přihlásit se k němu mohou ti řidiči, kteří mají v registru řidičů nasbíráno méně než 10 bodů (přičemž ani jeden ze spáchaných přestupků nesměl být hodnocen hůř než 6 body). Na základě osvědčení o absolvování kurzu mohou potom požádat o výmaz tří trestných bodů.

  • Kurz bezpečné jízdy vozidla nad 3,5 t – nákladní vozidla, autobusy a speciální vozidla

Jedná se o obdobný kurz jako kurz bezpečné jízdy pro osobní vozidla, ale je zaměřen na řidiče těžkých vozidel.

Jak kurzy probíhají?

Všechny kurzy se skládají z teoretické a praktické části. Délka jednotlivých částí se liší podle zvolené varianty, ale teorie je vždy mnohem méně. Kurzy probíhají ve skupině maximálně 12 osob. V průběhu praktického výcviku na polygonu komunikuje instruktor s účastníky pomocí vysílačky.

Jaká je cena školy smyku ve Vysokém Mýtě?

Cena školy smyku ve Vysokém Mýtě se podle zvolené varianty pohybuje okolo cca 3000–6000 Kč.

Kde pořídit kurzy školy smyku ve Vysokém Mýtě? 

Kurzy školy smyku můžete pořídit buď přímo na stránkách společnosti Dekra, která je pořádá, nebo přes zážitkové agentury adrop.cz či zazitky.cz. Výhodou pořízení přes agentury je, že můžete zakoupit poukaz, který lze darovat, a obdarovaný si sám zarezervuje termín. Platnost takového poukazu je 12 měsíců.

V jakých termínech kurzy školy smyku ve Vysokém Mýtě probíhají?

Kurzy se konají po celý rok a na každý konkrétní kurz se vypisují samostatné termíny. Ty nejoblíbenější kurzy se konají třeba 34× za měsíc, některé třeba jen 1×. Je třeba sledovat termíny, které postupně pořadatel na svých stránkách vypisuje.

Kde přesně se kurzy konají?

Kurzy se konají v areálu Dekra ve Vysokém Mýtě, kde se nachází autodrom. Na výcvikovém polygonu najdete všechny moderní prvky: roviny, zatáčku i různé překážky pro simulaci krizových situací. Celý areál se rozkládá na 12 hektarech. Jeho součástí je také 1,5 km dlouhý závodní okruh s 12 zatáčkami, terénními úseky a terénní trať. Výcviková plocha pro školu smyku leží odděleně od závodního okruhu.

Jaká je délka kurzů?

Podle zvolené varianty trvají kurzy od 3 do 7 hodin.

Co je ke kurzu potřeba?

Na kurz se nemusíte nijak speciálně připravovat. Stačí mít řidičák skupiny B a přijít střízlivý. Vlastní automobil je vhodný, ale pokud ho nemáte, můžete si na absolvování kurzu jeden zapůjčit.

Co o škole smyku ve Vysokém Mýtě říkají klienti?

Klienti si pochvalují logickou strukturu kurzu a dobrou organizaci. Nikdy není potřeba dlouho čekat. Celý kurz hodnotí klienti jako skvělý zážitek, který jim rychle utekl. Pozitivně hodnotí přístup instruktorů a velmi srozumitelné podávání informací.

Škola smyku ve Vysokém Mýtě recenze

Školu smyku obecně doporučujeme každému, kdo se chce zdokonalit v řidičských dovednostech. Bez nadsázky lze říci, že se jedná o zážitek, který vám může zachránit život. Také proto ho doporučujeme jako dárek. Samotná škola smyku ve Vysokém Mýtě si drží vysoký standard a splňuje vše, co od ní očekáváte: skvělou organizaci, moderní vybavení, vstřícný přístup a příznivou cenu.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma školy smyku ve Vysokém Mýtě.

Ano. Při pořízení přes zážitkové agentury nebo přes web společnosti Dekra můžete zakoupit poukaz. Při nákupu přes adrop.cz nebo přes zazitky.cz dostanete také dárkový certifikát a poukaz platí až 12 měsíců.

Do areálu mají povolen vstup pouze účastníci kurzu nebo předem nahlášené doprovázející osoby. Můžete si pro svůj doprovod zaplatit vstup za 500 Kč na osobu.

Objednaný termín lze stornovat písemně e-mailem nejpozději 3 pracovní dny před datem konání kurzu.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)