Let balonem Karlštejn 2024: Vše, co potřebujete vědět

Chcete se proletět balonem nad nejslavnějším z našich hradů? Hledáte informace k tomu, jak takový zážitek probíhá a kdo jej nabízí? Čtěte dál.

Let Balonem Karlstejn

Hrad Karlštejn a jeho okolí patří k nejnavštěvovanějším místům v Čechách. A nejspíš jste se už jeho krásami pokochali také. Možná je tak na čase podívat se na tuto kouzelnou lokalitu z jiného úhlu pohledu – z výšky. Ne nadarmo se balonem létá i nad tímto slavným hradem, výhledy jsou skutečně fascinující. V našem přehledu zjistíte vše, co o letu balonem nad Karlštejnem potřebujete vědět. 

Jak let balonem probíhá?

V termínu, který si vyberete z nabídky, se dostavíte na místo odletu. Nejprve je třeba balon připravit a nafouknout. U toho všeho můžete také asistovat, což vřele doporučujeme. Není to patrně zážitek, s nímž byste se setkávali každý den. Poté vám pilot sdělí podstatné informace a nastoupíte do koše. Čeká vás zhruba hodina letu (vše se ale odvíjí od aktuálního větru a dalších podmínek, případně od zvoleného zážitku) a kochání. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát nebo dalekohled, ať si výhledy užijete ještě více. Poté se už pomalu připravíte na přistání. Pozor, to může být trochu dobrodružnější a výjimkou není ani to, že se s vámi koš převrátí a chvíli povlajete za balonem na zemi. Hodí se tak sportovnější oblečení a pevná obuv. Pokud se jedná o váš první let, následuje obvykle křest prvoletců. Balon se složí a zástupci agentury vás dopraví na místo odletu.   

Jaká je cena letu balonem? 

Cena letu balonem se odvíjí především od toho, kolik osob a v jak velkém balonu letí. Cenově nejpříznivěji vychází varianta hodinového letu pro jednu osobu v koši až pro 24 osob, a to okolo 3 500 Kč. Okolo 5 500 Kč stojí hodinový let v koši pro 5 nebo 6 osob. Menší slevu můžete dostat v případě, že kupujete let pro více osob. Nejdražší jsou privátní lety, kdy letíte pouze vy a případně vaši blízcí či známí. Cena takového letu se pak pohybuje okolo 15 000 Kč. 

Kdy je možné let balonem absolvovat? 

Hlavní sezóna pro lety balonem probíhá od dubna do října/listopadu. Některé agentury však létají celoročně. V letních měsících se létá buď ráno po východu slunce, nebo naopak v podvečerních hodinách před jeho západem. V ostatních měsících jsou nejběžnější lety okolo poledne. V těch chvílích jsou totiž nejpříznivější klimatické podmínky.

Důležitou roli hraje i počasí. Létá se pouze za předpokladu, že neprší, nesněží a příliš nefouká. Nebe také nesmí hrozit bouřkou a podstatná je i dobrá viditelnost. Pokud nebudou podmínky vyhovující, let se musí posunout na jiný termín. Ačkoliv to znamená většinou zklamání pro účastníky, berte to tak, že jde především o vaši bezpečnost a o to, abyste si let skutečně užili. 

Jak dlouho let balonem trvá?

Obvykle se letí zhruba hodinu s tím, že délku ovlivňuje rychlost větru. Zaplatit si ale můžete i delší varianty. 

Kolik lidí se letu účastní? 

Největší balony jsou koncipovány na kapacitu až 24 osob. Běžné balony pak pojmou okolo 8 až 13 lidí. Zamluvit si ale v rámci privátních letů můžete balon jen pro sebe a svého partnera či partnerku, nebo třeba skupinu svých blízkých a přátel. 

Kde pořídit let balonem Karlštejn?

Chcete se proletět právě nad Karlštejnem? Podívejte se, které agentury tento zážitek nabízí. 

1) Adrop 

Společnost Adrop patří k největším agenturám na zážitky u nás. Vyniká obrovskou a přehlednou nabídkou a zároveň nabízí možnost dárky v podobě zážitků také originálně předat oslavenci, třeba jako hlavolam nebo bednu s páčidlem. Zakoupíte zde několik variant letu balonem nad Karlštejnem:

 • Vyhlídkový let
 • Privátní let 
 • Let balonem pro chlapy
 • Let sportovním balonem pro dva

2) Zážitky.cz

Spoustu různých zážitků, včetně exkluzivních, na které jinde nenarazíte, objevíte v nabídce společnosti zážitky.cz. Vybírat můžete z různých kategorií, lokalit, podle sezóny, ceny i věku. Co se týče letů balonem nad Karlštejnem, aktuální nabídka vypadá takto:

 • Let balonem
 • Let největším balonem
 • Privátní let balonem
 • Pilotem balonu na zkoušku
 • Rodinný let balonem
 • Svatba v balonu 

3) Esennce.cz 

Agentura Esennce má ve svém repertoáru i řadu netradičních a originálních zážitků. A nejinak je tomu i v případě letů balonem. V nabídce jsou tyto varianty:

 • Let balonem Karlštejn
 • Privátní let balonem
 • Luxusní let balonem pro dva s piknikem

4) firmanazazitky.cz 

Firmanazazitky.cz se může opírat o dlouholeté působení na trhu i přízeň více než 5 milionů zákazníků. Co se týče letů balonem nad Karlštejnem, je nabídka o něco okleštěnější než u konkurence, ale pokud nehledáte nic speciálního, vyberete si:

 • Let balonem standard
 • Soukromý let pro dvě osoby

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma letů balonem nad Karlštejnem.

Abyste mohli do koše nastoupit, je třeba splňovat pár podmínek. Musíte být vyšší než 140 cm (v některých případech 130 cm), což se samozřejmě týká také dětí. Právě to je totiž výška koše. Musíte také vydržet celou dobu letu stát. Přistání můžete v některých případech probíhat trochu divočeji a nezřídka se koš převrhne. Počítejte tak s tím, že se můžete trochu potlouct. Pro starší osoby je na zvážení, zda toto riziko mohou podstoupit. Létat nemohou těhotné ženy, a to v žádném stádiu těhotenství.

V souvislosti s lety balonem se nejčastěji udává výška 300 až 500 m nad zemí.

Určitě ano, vzít si můžete videokameru i fotoaparát a zaznamenávat vše dle libosti.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)