TOP 8: Nejlepší vyhlídkové lety balonem v Ostravě 2024

Jaké lety balonem v Ostravě jsou k dostání? Čím se od sebe jednotlivé zážitky liší a jak lety probíhají? A jaký bude tou správnou volbou zrovna pro vás?


Výběr redakce

Klasika (nejen) pro začátečníky

Orientační cena: od 3 590 Kč


TOP pro pár

Pro ty, co chtějí mít balon jen pro sebe

Orientační cena: od 15 980 Kč


Jedinečný zážitek

Vezměte let do svých rukou

Orientační cena: od 7 980 Kč


Pro milovníky adrenalinu

Dynamičtější a akčnější jízda

Orientační cena: od 27 500 Kč

Lety Balonem Ostrava

Láká vás pohled na zem z pořádné výšky, ale skok padákem je pro vás až příliš velký adrenalin? Vyzkoušejte let balonem. Zažijete dobrodružství a zábavu a na prohlédnutí si vašich oblíbených ostravských míst z ptačí perspektivy budete mít dostatek času. Navíc se do nebes budete moci vydat se svými blízkými a všechno spolu sdílet. A třeba si i vyzkoušíte, jak se takový balon ovládá. To všechno zážitkové lety balonem umožňují. Podívejte se, z jakých variant můžete vybírat a jak najít zážitek přesně podle vašeho gusta.

Ať už si vyberete jakýkoliv ze zážitků níže, hlavní rysy bývají podobné u všech variant i společností. Po rezervaci termínu se dostavíte na místo odletu balonu. To si můžete v některých případech dokonce sami vybrat. Poté je třeba balon nafouknout a připravit k letu, u čehož můžete být často také nápomocni. Pak už se vydáte vstříc výškám a čeká vás zhruba hodinová (záleží však na daném zážitku) plavba vzduchem. Jakým směrem přesně poletíte, to určí také vítr. Každopádně ale budete mít dostatek času na kochání se krásami české krajiny. Následovat bude přistání, složení balonu a většinou také slavnostní přípitek jako křest prvoletců. 

K tomu, aby se vaše dobrodružství ve vzduchu mohlo uskutečnit, je zapotřebí přízeň počasí. Nesmí pršet ani sněžit, hrozit bouřka, nesmí příliš foukat a důležitá je dobrá viditelnost. Pokud jsou tyto podmínky splněny, je možné létat celoročně. Hlavní létací sezóna ale probíhá od dubna do října. V letních měsících se létá po východu slunce nebo před jeho západem, kdy bývají optimální termické podmínky. V ostatních částech roku nejčastěji balony vzlétávají okolo poledne.

Pokud počasí letu nepřeje, dojde k přeložení termínu. Není třeba se děsit, jedná se o vcelku běžnou věc. Společnosti se tak snaží zajistit vaše bezpečí i to, abyste si let skutečně užili.

Klasika (nejen) pro začátečníky

Pokud se jedná o váš první let balonem a nehledáte nic speciálního, pak vsaďte na klasiku. S vyhlídkovým letem si zakoupíte místo v koši spolu s dalšími lidmi a vydáte se na obhlídku ostravských památek a dalších zajímavých míst moravskoslezské metropole pěkně z výšky. Let bude trvat zhruba hodinku, po návratu vás bude čekat slavnostní křest a obdržíte také certifikát o absolvování letu. Výhodou tohoto typu letu je příznivá cena.

Orientační cena: od 3 590 Kč

Pro ty, co chtějí mít balon jen pro sebe

Plánujete pojmout let balonem jako překvapení pro svou drahou polovičku k výročí? Jedná se o dárek pro vašeho blízkého k narozeninám? Nebo prostě jen nechcete být v koši s dalšími cizími lidmi? Pak si zajistěte soukromý let pro dva. V koši budete jen vy dva a zkušený pilot, který se bude moci věnovat jen vám. Poletíte odkud chcete, můžete si let klidně i prodloužit a na závěr vás čeká křest prvoletců s přípitkem. Za tuto variantu zážitku si sice něco připlatíte, ale nebudete litovat. 

Orientační cena: od 15 980 Kč

Vezměte let do svých rukou

Zapnout hořák, vyletět a pak vhodně přistát. Možná se zdá práce pilota balonu jednoduchá, s tímto zážitkem ale zjistíte, že to taková sranda není. Musíte vyhodnocovat počasí, vítr a další podmínky, obsluhovat hořák, sledovat měřicí přístroje, balon správně rozbalit a zase sbalit… A vy budete u všech těchto činností pilotovi pomáhat. Váš let tak bude i ve vašich rukou. Pokud už za sebou klasický let máte nebo hledáte zážitek třeba pro akční muže, tohle bude trefa do černého. 

Orientační cena: od 7 980 Kč

Dynamičtější a akčnější jízda

Prohánět se vzduchem nad městem a známými památkami může být romantika, ale také trochu živější jízda. Alespoň pokud zvolíte let sportovním balonem. Okusíte takřka atmosféru závodů horkovzdušných balonů a užijete si špetku adrenalinu. Od běžného balonu se ty sportovní liší svižnějším stoupáním i klesáním o rychlosti až 8 m/s. Ale to není vše. Jejich typickým znakem je i důraz na preciznost a přistání probíhá na centimetry přesně. To může představovat výhodu pro ty, kteří se bojí mnohdy divočejšího přistání u klasických balonů. Jakmile dorazíte zpátky na zem, nebude chybět občerstvení a přípitek. 

Orientační cena: od 27 500 Kč

Party v oblacích

Balon se může stát i místem pro velkolepou oslavu nebo třeba firemní akci. Stačí k tomu zvolit balon správných rozměrů. Tento obr, jeden z největších balonů ve střední Evropě, se pyšní 37 metry na výšku a 30 metry na šířku a pojme až 24 osob. Úžasným zážitkem tak bude už samotná příprava a nafukování balonu. To hlavní vás ale samozřejmě čeká, jakmile začnete stoupat k oblakům. Spolu s celou rodinou, všemi přáteli nebo třeba kolegy si užijete hodinovou plavbu vzduchem a na závěr si na celý zážitek připijete a obdržíte na památku křestní list. 

Orientační cena: 87 980 Kč

Říct si ano v oblacích

Možná už tak dlouho hledáte ideální místo, kde si s partnerem slíbíte věrnost a lásku do konce života, až byste od všeho nejraději utekli. Tak utečte – do oblak. Své “ano” si můžete říct i v balonu a rozhodně se nejedná o svatbu “naoko”. V koši spolu s vámi bude i oddávající, zapisovatelka, svědkové a samozřejmě fotograf. Vzpomínku na to, jak jste vzlétli jako snoubenci a přistáli jako manželé, tak budete mít navždy uchovanou nejen v mysli. Let bude trvat zhruba hodinku, takže se stihnete i pokochat krajinou, načež přistanete na zemi, abyste mohli vše oslavit s ostatními. 

Orientační cena: od 28 980 Kč

Vyrazte na netradiční rodinný výlet

Máte už Ostravu a celé její okolí s rodinou procestované křížem krážem? Je na čase se na krásná místa podívat trochu jinak, z ptačí perspektivy. Takovému výletu neřeknou ne ani děti v pubertálním věku a vy tak získáte jako rodiče cenné body. Let je určen pro dva dospělé a dvě děti do 15 let. Vašim ratolestem však musí být víc než 7. Kromě letu samotného se budete moci zapojit i do přípravy a jako rodina si tak užijete zhruba tři hodiny nevšední zábavy. 

Orientační cena: 19 980 Kč

Prodloužený let za východu slunce

Většina letů balonem je koncipována tak, že ve vzduchu strávíte zhruba hodinu. Pokud už teď víte, že chcete letět dál a především déle, můžete si pořídit rovnou prodlouženou jízdu. S tímto zážitkem vás čeká dvouhodinová plavba vzduchem za východu slunce a chybět tak nebude ani snídaně formou pikniku. Přítomni budete jen vy, doprovod dle vašeho výběru a pilot. Zkrátka romantika, luxus a nevšední zážitek v jednom.  

Orientační cena: 24 990 Kč

PĚT tipů, jak vybrat let balonem

Stále jste se nerozhodli, které variantě letu balonem dát přednost? Zamyslete se nad těmito body. 

1) Letíte poprvé?

Jestli se chystáte na výlet do oblak v proutěném koši poprvé, nic nezkazíte sázkou na klasiku. Patrně chcete okusit atmosféru letu a zjistit, jaký je to vlastně pocit. Jestliže už máte vyhlídkový let za sebou, můžete si ten další trochu okořenit a vyzkoušet si pilotování nebo třeba akčnější let sportovním balonem. 


2) Berte ohled na spolucestující

Patrně se na let chystáte ve společnosti vašeho partnera, kamaráda nebo člena rodiny. V tom případě přihlédněte i k jejich potřebám. Ne každý bude nadšený z rychlého klesání a stoupání ve sportovním balonu, někomu zase může vadit velké množství lidí v malém prostoru koše. Vezměte to v potaz. 


3) Privátní, nebo klasický let?

Při běžném letu jsou v koši spolu s vámi cizí lidé. To vadit nemusí a výhodou této varianty je daleko příznivější cena. Ale pokud toužíte po romantice a chcete například během letu požádat partnerku o ruku, privátní let bude lepší. 


4) Neopomeňte pravidla

Každá společnost má vlastní pravidla pro to, kdo může letět a za jakých podmínek, příliš se však nerozchází. Než pořídíte let pro celou rodinu, myslete na to, že nemohou létat těhotné ženy a děti do výšky 140 cm. Je také potřeba stát celou dobu na nohách, což může činit starším osobám problémy. Počítejte také s tím, že při přistání se koš mnohdy překlopí a vše nejde úplně hladce. 


5) Příliš neplánujte

Let balonem patří k zážitkům, při kterých má hlavní slovo počasí. Pokud vám nebude nakloněno, nepoletíte. Proto si raději příliš nemalujte, jak vzlétnete přesně v den svých narozenin nebo výročí, a nechte vše osudu. Užijete si tak let víc. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma letu balonem.

Děti balonem letět můžou, avšak ne všechny. Většina společností do balonu pustí pouze děti starší 7 let a vyšší než 140 cm. Právě taková je výška koše a let má smysl, pokud pasažéři něco vidí.

Těhotné ženy do balonu společnosti nepustí. Důvodem jsou především rizika spojená s přistáním, při němž se koš může třeba i převrátit na bok, což je nebezpečné samo o sobě, natož pak pro těhotné.

U určitých variant zážitku ano. Vámi vybrané místo ale musí splňovat různé náležitosti. V ideálním případě by se mělo jednat o travnatou plochu o dostatečné velikosti bez překážek v podobě sloupů či stromů. A nejjednodušší také je, aby byl pozemek váš, jinak se neobejdete bez povolení majitele. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)