Seskok padákem cena 2024: Kolik stojí tandem a samostatný seskok?

Chcete si zkusit skočit padákem, ale nevyznáte se v nabídkách? Bojíte se, že to bude drahé? Nebo chcete někoho obdarovat? Poradíme vám.

Seskok Padakem Cena

Seskok padákem patří k těm zážitkům, které nestárnou. Adrenalinu při seskoku padákem se nic nevyrovná. Ten moment volného pádu, vítr ve vlasech, hučení v uších a ten pocit úlevy, když rozvinete padák a plachtíte oblohou. Vychutnáváte si svět z výšky volným sestupem a když potom na pevné zemi přistanete, už nikdy se na ni nebudete dívat stejně jako předtím. Taková zkušenost ve vás zůstane. Možná vás to láká, ale nevíte, kde začít hledat. Bojíte se příliš vysokých cen nebo zvláštních požadavků. Přečtěte si náš článek, ve kterém najdete všechny podstatné informace.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Jaký je rozdíl mezi tandemovým a samostatným seskokem padákem?

Při samostatném seskoku máte vlastní padák a nikdo k vám není připoután. Před samostatným seskokem vždy absolvujete základní výcvik. Při tandemovém seskoku skáčete ve dvou. Jste víc pasažérem než samostatným skokanem.

Jak seskok padákem probíhá?

Samotný seskok probíhá vždy podobně. Nasednete do letadla oblečeni do kombinézy a s řádně připraveným postrojem. Sami nebo s instruktorem vyskočíte z letadla. Následuje minuta volného pádu, po které vy sami nebo instruktor otevřete padák. Poté 5–10 minut pomalu klesáte k zemi a nakonec přistanete.

Jaká je cena seskoku padákem?

Cena seskoku padákem se odvíjí především od toho, jaký typ si vyberete. Nejvíc se na ceně podepíše výška, ze které chcete skákat. Zatímco seskok ze 4 km se pohybuje kolem 3 500 Kč, seskok z 6 km už přesahuje 7 000 Kč. Tandemový seskok a samostatný seskok bývají cenově podobné. Záleží ovšem na tom, kde chcete skákat. Připlatíte si, pokud chcete skákat například v Rakousku s výhledem na Alpy. Obecně se cena může lišit lokalita od lokality a společnost od společnosti, a to v řádech několika tisíc korun. Pokud si chcete zážitek natočit, počítejte s příplatkem 1000 Kč a víc.

Samozřejmě mnohem dražší než jednotlivé seskoky jsou celé kurzy. Vždy ale počítejte s cenou minimálně 3000 Kč, pokud nenarazíte na speciální akce.

Typy seskoků padákem

Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, základ zůstává stejný. Vždy skáčete do volného prostoru, chvíli si užíváte volný pád a poté s padákem klesáte k zemi. Seskoky se liší ve výšce, dopravních prostředcích, ale také v tom, kdo zatáhne za šňůrku a rozhodne o vašem přežití. 

1) Samostatný seskok

Samostatnému seskoku padákem musí předcházet podrobný výcvik. Můžete absolvovat přibližně 2 druhy výcviku.

  • Základní parašutistický výcvik

Jedná se o pouhou přípravu na první seskok. Kurz proběhne v řádu 10–14 hodin a bude obsahovat teorii, praktické ukázky a většinou i přezkoušení. Následuje seskok z výšky zhruba 1–1,5 km s automaticky otevírajícím se padákem.

  • Zrychlený výcvik volného pádu IAFF

Takový zážitek probíhá 2 dny. První den se naučíte teorii, rozeberete videoprojekce, použijete trenažér a naučíte se řešit mimořádné události. Druhý den se koná seskok. Vystoupáte se dvěma instruktory do výšky 4 km. Vyskočíte v jejich doprovodu. Po dobu 1 minuty volně padáte, pak rozevřete padák a následuje 5–6 minut dlouhý sestup. Instruktora máte po celou dobu k dispozici na vysílačce. Drobnosti se u jednotlivých společností mohou lišit, ale tento základ většinou zůstává.

  • Další možnosti

Můžete se také pustit do dvou až čtyřdenního parašutistického výcviku nebo do plnohodnotného výcviku volného pádu.

2) Tandemový seskok

V tomto případě skáčete připoutáni k jednomu padáku. Vše za vás udělá instruktor, vy se vezete a zážitek si užíváte.

3) Další typy seskoků:

Vedle základního typu seskoku, kdy vás do oblak vynese letadlo, můžete skákat i z jiných, méně tradičních dopravních prostředků, a to třeba z vrtulníku, balonu nebo vzducholodi. 

Dopravní prostředek sám o sobě není tak podstatný. Vždy totiž seskok padákem probíhá téměř stejně. Klíčové je, zda skáčete samostatně, nebo v tandemu.

Kde seskok padákem probíhá?

Můžete si vybrat z různých míst po České republice. Seskok většinou probíhá na letišti, odkud také startuje letadlo. Samostatný seskok můžete absolvovat pouze tam, kde budete absolvovat celý výcvik. Takových míst je méně, vždy jsou vázána na letiště. Při tandemovém seskoku se organizátorům otevírá více možností, protože proškolený instruktor s vámi může skočit kdekoliv, kde podmínky umožňují bezpečně odstartovat a přistát s letadlem. V případě tandemového seskoku z vrtulníku se pole ještě více rozšiřuje. Každý prodejce zážitku místo seskoku jasně uvádí a většinou si můžete vybrat z několika variant.

Kdy je možné seskok absolvovat?

Minimální věk je u většiny organizátorů uváděn 15, někdy až 18 let. Některé firmy umožňují se souhlasem zákonných zástupců skákat v tandemu i dětem od 10 let. Každopádně musí mít osoby mladší 18 let souhlas zákonného zástupce. Seskok nelze absolvovat v nepříznivém počasí, proto je vhodnější vybrat si letní období. V případě příznivého počasí ale můžete skákat i v zimě. Záleží na organizátorech.

Co je k seskoku potřeba?

Veškeré vybavení a kombinézu dostanete na místě. Včetně brýlí, které můžete nasadit přes dioptrické brýle nebo kontaktní čočky. Většinou není možné samostatně natáčet nebo fotit, ale vytvoření záznamu si musíte zajistit u provozovatele. Podmínkou jsou dobré boty, ze kterých nic nevlaje či nečouhá, aby se snížilo riziko zachycení. Boty musí samozřejmě dobře držet na noze, aby vám nespadly. V chladnějším počasí se hodí dobré rukavice. Pro výcvik volte pohodlné sportovní oblečení, které přizpůsobíte počasí.

Kde pořídit seskok padákem?

Seskok padákem patří k nejoblíbenějším zážitkům. Nabízí ho tedy většina zážitkových firem. 

Adrop.cz patří k předním prodejcům zážitků v České republice. Na trhu působí už 17 let. Prodává vše od dobrého jídla až po adrenalinové pecky. Seskok padákem nabízí na různých místech republiky nebo dokonce v Alpách.

Firma Zážitky.cz působí na českém trhu od roku 2008 a chlubí se širokým portfoliem zážitků různých druhů. Ty realizuje na 660 místech po celé České republice a snaží se nabídnout všechno od toho nejlevnějšího po nejluxusnější. U seskoků padákem zde najdete snad nejširší nabídku míst i dopravních prostředků.

Společnost firmanazazitky.cz sází na originalitu. Tady najdete opravdu to, co byste jinde nečekali. Třeba závody psích spřežení nebo prohlídku pekárny. Sem určitě zavítejte, když nevíte, co přesně byste chtěli. V případě seskoku padákem jste zde ovšem limitováni menším výběrem lokalit.

Esennce.cz je společnost, která cílí na originální zážitky. Na trhu je už 16 let a pyšní se mnoha oceněními. Seskok padákem zde také pořídíte, ale nenajdete ho ve všech lokalitách v České republice.

ČTYŘI tipy, jak vybrat seskok padákem

Vybrat seskok padákem je poměrně snadné, když znáte odpověď na ty základní otázky. Poradíme vám.

1) Odvážíte se skočit sami?

Zodpovězte si s rozmyslem, zda se vy nebo ten, komu chcete zážitek darovat, odváží skočit samostatně, nebo zda raději zvolíte tandemový seskok.

2) Dokážete jednat v krizových situacích?

Pokud si odpovíte ano, můžete se pustit do samostatného seskoku. Jinak raději volte seskok tandemový.

3) Kolik času chcete zážitku věnovat?

Samostatnému seskoku předchází někdy i několikadenní výcvik. Tandemový seskok absolvujete po krátké instruktáži.

4) Vyberte si podle lokality.

Provozovatelé zážitků dávají na výběr z mnoha lokalit. Vyberte tu správnou.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma seskoků padákem.

V případě samostatného seskoku absolvujete výcvik jako součást zážitku. Tandemovému seskoku předchází pouhá instruktáž. Víc nepotřebujete.

Seskok padákem není vhodný pro osoby s epilepsií, srdečními chorobami, cukrovkou nebo jinými závažnými onemocněními.

Některé společnosti vyžadují před seskokem pouze podpis čestného prohlášení, kde uvádíte, že netrpíte žádnými neduhy, které by seskoku bránily. V některých případech, hlavně u samostatného seskoku s výcvikem, předchází výcviku lékařská prohlídka.

Vždy hledejte v podmínkách. Rozpětí povolené maximální hmotnosti pasažéra se pohybuje od 89 do 110 kg. Pro těžší osoby často konkrétní společnosti zveřejňují ceníky váhových příplatků.

Nejprve absolvujete 1 minutu volného pádu a poté se snášíte s padákem po dobu 5–10 min.

Dle povahy zážitku se skáče od 1 km do 6 km. Nejčastější variantu představuje seskok z 4km výšky.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)