Let vrtulníkem cena 2024: Kolik stojí let vrtulníkem?

Chystáte se na let vrtulníkem a hledáte bližší informace? Zajímá vás, kolik let vrtulníkem stojí a jak probíhá? A jaké typy tohoto zážitku jsou k dispozici?

Let Vrtulnikem Cena

Adrenalinové zážitky jsou na vzestupu. Už dávno si nevybíráte jen mezi skokem padákem a bungee-jumpingem. Let vrtulníkem rozhodně také stojí za to, ať už jej chcete pořídit jako dárek, nebo pro sebe samotné. Podíváme se, jak je to s cenou tohoto zážitku, kde se vrtulníkem můžete proletět a podíváme se i na to, kde zážitek pořídit.

Jak let vrtulníkem probíhá? 

Průběh letu se může mírně lišit v závislosti na konkrétním zážitku, v zásadě je ale vše poměrně jednoduché. Nasednete do vrtulníku, vyletíte do výšky zhruba 300 m, zakusíte rychlost okolo 200 km/h a kocháte se krajinou. Délka letu může být třeba jen 5 minut, nebo také celá hodina. Od toho se pak odvíjí i cena. Proletět se můžete třeba nad svými oblíbenými místy, létá se totiž ze spousty lokalit po celé republice. Většinou je let koncipován pro maximálně 2–⁠4 osoby. Nemusíte se tak bát, že s vámi bude ve vrtulníku spousta cizích lidí. 

Jaká je cena letu vrtulníkem? 

Cena letu vrtulníkem se odvíjí od druhu zážitku, lokality i jeho délky. Pokud chcete ušetřit, pořídit lze let už od 1000 Kč. Ve vzduchu však v takovém případě pobudete jenom 5 minut. Jestliže se chcete proletět déle, počítejte s odpovídající cenou. 10 minut letu tedy stojí zhruba dvakrát tolik, 15 minut třikrát. Lety trvající hodinu pak mohou být cenově zvýhodněné, stejně tak i případy, kdy let kupujete pro větší počet pasažérů.  

Připlatíte si za lety, jejichž součástí je třeba i pilotování, nebo probíhají netradičně. Například, pokud jsou pojaty jako adrenalinové nebo koncipovány jako privátní let pro dva. 

Jaké typy letu vrtulníkem lze absolvovat?

Lety vrtulníkem mohou být pojaty různě, takže si na své přijdou fanoušci romantiky i vzrušení, ti, co letí poprvé i tací, kdo už za sebou nějaký let mají. 

  • Vyhlídkový let vrtulníkem

Pokud vám stačí zdravá dávka adrenalinu a spíše než po obracejícím se žaludku toužíte po výhledech na krajinu, zkuste tuto klasiku. I tak si užijete nějaké ty akrobatické triky, zároveň si ale vychutnáte pohled na krásy Česka z ptačí perspektivy.

  • Pilotem vrtulníku na zkoušku

Nechcete být jen pasažérem? Vyzkoušet si můžete i roli pilota se vším, co k tomu patří. Detailně let naplánujete, přesvědčíte se, že je se strojem vše v pořádku, a pak si vyzkoušíte, jaké je pilotování ve vzduchu.  

  • Adrenalinový let

Obraty, bojové zatáčky, let pozadu, otočka o 360 stupňů… Tyto zážitky pro otrlé čekají při adrenalinovém letu. Hodí se pro ty, komu kochání se krajinou nestačí.  

  • Romantický let

Ve vrtulníku může proběhnout taky žádost o ruku nebo originální oslava výročí vztahu. K tomu se hodí romantický let, ve kterém bude přítomen jen pár a pilot. 

  • Lety speciálním vrtulníkem

Létá se také různými typy vrtulníků. Letět můžete strojem R22, R44 nebo Bell206B. K dispozici jsou ale i méně běžné varianty, jako je americká helikoptéra Enstrom 480B nebo bojový vrtulník AH-1 Cobra. 

Kde lety vrtulníkem probíhají? 

Lety probíhají na několika místech po celé republice, ať už jste tedy z jakéhokoliv kraje, jistě najdete vhodné letiště poblíž. Na některých lokalitách lze však absolvovat pouze klasické vyhlídkové lety. Za letem speciálními typy vrtulníků se aktuálně musíte vydat do Hradce Králové, za adrenalinovým letem pak do Sazené.  

Kdy je možné let vrtulníkem absolvovat? 

Lety vrtulníkem probíhají celoročně, u některých společností se můžete setkat s tím, že sezóna probíhá od dubna do října. Omezení se mohou týkat věku. Některé firmy vozí jen dospělé, jiné umožňují i lety dětem od 10 let, avšak pouze se souhlasem, případně s doprovodem dospělé osoby. 

Co je k letu vrtulníkem potřeba?

K letům vrtulníkem není potřeba nic speciálního. Vystačíte si se sportovním oblečením, v případě pilotování pak využijete i zápisník a tužku. Netýkají se jich ani žádná zdravotní omezení, přihlédnout je ale potřeba k váze. Ta je podle počtu účastníků omezena, většinou by se váha jednoho neměla pohybovat výše než 100 kg. 

Kde pořídit let vrtulníkem? 

Pokud si chcete vybírat mezi nejrůznějšími zážitky zahrnujícími let vrtulníkem a mít vše pěkně pohromadě, vyplatí se nahlédnout do nabídky zážitkových agentur. 

Společnost Adrop působí na trhu už více než 17 let a patří k předním prodejcům zážitků u nás. Najdete zde spousty zážitků z různých oblastí, od gurmánských přes vodní až po adrenalinové. Nechybí zde ani bohatý výběr letů vrtulníkem.

Dlouhým působením na trhu, už od roku 2008, se může chlubit i společnost Zážitky.cz. Nabízí přehledné webové stránky a velmi bohatý výběr. Co se týče letů vrtulníkem, i v tomto ohledu je z čeho vybírat a rozhodovat se můžete mezi různými lokalitami i typy vrtulníků. 

Na spoustu i méně běžných zážitků narazíte u společnosti firmanazazitky.cz. A to platí i pro lety vrtulníkem. Na výběr je nejen ze spousty lokalit, ale také typů vrtulníků, vyzkoušet si můžete i práci mechanika nebo vše spojit s obědem. 

Skvělým hodnocením zákazníků, dlouholetou tradicí, množstvím zážitků i několika oceněními se může pyšnit společnost esennce.cz. Letů vrtulníkem zde sice najdete méně, ale řada zákazníků si určitě vybere.

ČTYŘI tipy, jak vybrat let vrtulníkem

Přemýšlíte, jaký ze zážitků bude trefa do černého? Podívejte se na pár tipů, jak let vrtulníkem vybírat.

1) Přiměřené množství adrenalinu

Některé zážitky jsou pojaty jako vyhlídkové lety, jiné velmi adrenalinově. Pokud se nechcete ocitnout hlavou vzhůru a bojíte se už samotného letu, není třeba sahat po divočejší variantě.


2) Přemýšlejte nad spoluletícími

Nejspíš se do oblak nebudete vydávat sami, a tak přihlédněte i k preferencím těch, kteří poletí s vámi. Zvláště to platí v případě, že vybíráte dárek. Zvolte variantu, kterou dotyčný určitě zvládne. Příště můžete třeba zvolit odvážnější dobrodružství 


3) Peníze hrají roli

Let vrtulníkem není levnou záležitostí. Pokud si vyberete soukromý let pro dva nebo dlouhý let, připravte si částku sahající i nad 10 000 Kč. Jestliže si ale nic takového nemůžete dovolit a přesto se chcete vydat do vzduchu, nabízí se krátké lety, které seženete výrazně levněji. 


4) Něco navíc

Pakliže vybíráte dárek, možná chcete něco extra. Některé zážitky nabízejí unikátnější zážitek například v tom smyslu, že si vyzkoušíte i pilotování nebo práci mechanika. To lze zvážit i v případě, že už máte vy nebo obdarovávaný klasický let za sebou.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma letů vrtulníkem.

Délku letu si můžete vybrat sami, od ní se pak odvíjí i cena. Let může trvat 5, ale i 60 minut.

Některé společnosti umožňují let dětem od 10 let. Je ale zapotřebí souhlas rodičů a přítomnost dospělé osoby.

Maximální možný počet osob ve vrtulníku bývá obecně 4, někdy pouze 3. Záleží také na hmotnosti, i ta je omezená.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)