Jetsurf cena 2024: Kolik stojí jetsurf?

Co je jetsurf a jak funguje? Kam za tímto zážitkem vyrazit a kde jej pořídit? A jaká je jeho cena?

Co je jetsurf a jak zážitek probíhá? 

Jetsurf je v podstatě surfařské prkno poháněné tryskovým motorem. Díky motoru nejsou potřeba vlny a jetsurf se tak může prohánět i po rybnících. A to rychlostí až 60 km/h. Surfař prkno sám ovládá prostřednictvím ovladače. Možná vás překvapí, že se jedná o český vynález. Stojí za ním konstruktér Martin Šula z Brna, který s výrobou jetsurfu začal v roce 2013. Aktuálně nabízí 4 různé modely, které se hodí pro odpočinkovou a volnočasovou jízdu i pro adrenalinovější zážitky. 

Pokud vás princip zaujal, můžete si jej vyzkoušet také, a to i z pozice začátečníka. Celý zážitek odstartuje na souši. Tam proběhne krátké školení instruktora, který vám k jetsurfu sdělí základní informace. Ukáže, jak se stroj ovládá, jaký postoj zvolit a co dělat, pokud spadnete do vody. Pak už se zapůjčeným vybavením (neobejdete se bez neoprenu a helmy) naskočíte na prkno a budete se učit a zdokonalovat svou jízdu. Pokud vše půjde, třeba si vyzkoušíte i některé základní triky. Výhodu tu budou mít například snowboardisté, některé pohyby jsou podobné. 

Jaká je cena jetsurfingu? 

Cena jízdy na jetsurfu začíná na 3000 Kč za osobu a hodinu. Pokud půjdete ve dvou, můžete získat příznivější cenu. Stejně tak, pokud si zážitek prodloužíte. Pro jednu osobu vyjde 3hodinová jízda na 5500 Kč, dvojice zaplatí 10 799 Kč. 

Kde jízda na jetsurfu probíhá? 

Aktuálně je možné zážitek absolvovat jen na jediném místě v republice, a to ve Valticích na jihu Moravy.

Kdy je možné jízdu na jetsurfu absolvovat?

Jetsurfová sezóna probíhá v teplých měsících, od května do září. Stačí si zvolit některý z nabízených termínů, v nabídce jsou víkendy i všední dny. 

Zážitek je určen pro osoby od 10 let, do 15 let je však zapotřebí doprovod dospělého. Existuje zde váhový limit 120 kg. 

Co je k jízdě na jetsurfu potřeba?

Neobejdete se bez neoprenu a helmy, které vám provozovatel zapůjčí. Jestliže ale máte neopren vlastní, vezměte si jej s sebou. Stejně tak se mohou hodit i legíny, šortky, vesta a určitě nezapomeňte ani na ručník a opalovací krém. 

Kde pořídit jízdu na jetsurfu? 

Zaujal vás nevšední zážitek v podobě jetsurfu? Podívejte se, kde si jej můžete pořídit.

Aktuálně zážitek exkluzivně nabízí agentura zážitky.cz. Funguje už od roku 2008, takže patří k ověřeným společnostem. Vyniká velmi širokou nabídkou, která zahrnuje více než 300 zážitků z různých oblastí, realizovala jich už téměř 70 000. Co se týče jetsurfu, vybírat můžete ze 4 variant zážitku. Zvolit můžete surfování po dobu 1 nebo 3 hodin a získat výhodnější cenu tím, že s sebou vezmete parťáka. Rovnou si můžete zvolit i vhodný termín, kalendář je přístupný přímo u zážitku. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma jetsurfu.

Zážitek je určen pro osoby starší 15 let, děti od 10 let se mohou projet také, ale potřebují doprovod dospělé osoby. Dalším omezením je maximální váha, která je 120 kg. Na jetsurf také nepustí osoby pod vlivem alkoholu a těhotné ženy.

Aktuálně existuje v ČR jediné místo, a tím jsou Valtice u Břeclavi.

Určitě ano. Lekci si můžete zakoupit pro dvě osoby, případně se může doprovod účastnit z pozice diváka a natáčet a fotit vás při vašem snažení.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)