Top 5: Nejlepší škola smyku Ostrava 2024 – recenze, zkušenosti, diskuze

Jaké kurzy školy smyku v Ostravě patří k nejlepším? Jaký se hodí pro začátečníky a jaký pro pokročilé? A jak je to s cenou a podmínkami?


Výběr redakce

Základ pro každého řidiče

Orientační cena: 5 162 Kč


Pro pokročilé

Kurz s prodlouženou jízdou

Orientační cena: 6 999 Kč


S odečtem 3 bodů

Šance na odečet tří trestných bodů

Orientační cena: 6 890 Kč


Škola smyku na motorce

Rychlokurz pro řidiče na dvou kolech

Orientační cena: 2 649 Kč

Skola Smyku Ostrava

Trénink dělá mistra. A platí to v řízení auta nebo motorky stejně jako v případě jiných činností. Proto jsou kurzy školy smyku tolik oblíbené. Díky nim si “nanečisto” vyzkoušíte nejrůznější krizové situace a zjistíte, jak při nich správně reagovat. Až vás pak potkají na silnici, budete vědět, co máte dělat. Podívejte se, jaké kurzy nabízí polygon v Ostravě, jak probíhají a co vás naučí.

Kurzy školy smyku se mírně liší svým zaměřením, princip je ale vždy velmi podobný. Skládají se ze dvou částí, teoretické a praktické. Nejprve tedy usednete “do lavic” a zjistíte více o fyzikálních principech, fungování vozidla a připravíte se na to, co vás čeká na polygonu. V praktické části už nasednete do svého auta a vyzkoušíte si jízdu ve smyku, brzdění na různých površích, vyhýbací manévry a další akční kousky. Vše v bezpečném prostředí a pod dohledem instruktora. 

Škola smyku se v Ostravě koná na polygonu společnosti Libros v části Ostrava-Přívoz. Centrum bezpečné jízdy zde bylo otevřeno v roce 2010 a je vybavené nejmodernějšími technologiemi. Díky tomu je možné vyzkoušet si jízdu za různých adhezních i fyzikálních podmínek, nechybí zde kruhová smyková plocha, vana pro aquaplaning nebo smyková deska dimenzovaná i pro nákladní vozidla a motorky. 

Základ pro každého řidiče

Ať už je jízda autem váš denní chleba, nebo usedáte za volant spíše příležitostně, existují situace, s nimiž jste se na silnici ještě nesetkali. Smyk, aquaplaning, náledí, překážky na silnici ve vysoké rychlosti… A je jasné, že tyto situace zvládnete lépe, pokud budete vědět, co dělat. Ve škole bezpečné jízdy si nejrůznější rizika, která se na cestách mohou objevit, představíte a v teoretické šedesátiminutovce si řeknete, jak v takových případech reagovat. Poté se vydáte na polygon a všechno si vyzkoušíte i v praxi. Bez stresu a strachu, pod dohledem instruktorů a ve vlastním autě. Ve třech hodinách si vyzkoušíte brzdění na různých površích, nacvičíte si smyk i to, jak projet zatáčkou při snížené přilnavosti. 

Orientační cena: 5 162 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kurz s prodlouženou jízdou

Kurz Profi se od základní varianty školy smyku liší ve své délce. Místo 4 hodin vás čeká zhruba 300 minut nabitých akcí a užitečnými informacemi. Teorii budete stále věnovat hodinu, pak už vás čeká jízda na polygonu. Neobejdete se bez vlastního auta. Těšit se můžete na individuálnější přístup, naučíte se ve vozidle správně sedět, vyzkoušíte si brzdění v různých nezvyklých a ztížených podmínkách, nebude chybět trénink aquaplaningu či jízdy na náledí. 

Orientační cena: 6 999 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Šance na odečet tří trestných bodů

U tohoto kurzu nečekejte tolik akce a zábavy, je určen především pro hříšníky, kterým se na kontě nepříjemně nakupily trestné body a rádi by si nějaké smazali. Po absolvování tohoto kurzu získají účastníci certifikát o absolvování, na základě kterého je možné zažádat si o smazání 3 bodů. Důraz je zde kladen i na teoretickou stránku, které jsou věnovány více než 3 hodiny času. Podíváte se blíže na fungování bodového systému, novinky v zákonech a o všem budete moci s lektory i dalšími účastníky diskutovat. Poté vás čekají hruba 3 hodiny praktické části, kde potrénujete reakční dobu, krizové brzdění i vyhýbací manévry. Dejte si jen pozor na to, že ne všichni “piráti silnic” si mohou body odepsat. Podmínkou je nemít na kontě více než 10 bodů a neobdržet 6 a víc bodů za jeden přestupek. 

Orientační cena: 6 890 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Rychlokurz pro řidiče na dvou kolech

Pokud si chcete lépe poradit s krizovými situacemi spojenými především s náhlými změnami adhezních podmínek při jízdě na motorce, i na vás kurzy školy smyku myslí. Polygon v Ostravě nabízí krátký, šedesátiminutový kurz, v němž se nejprve podíváte na teoretickou stránku věci a poté se přesunete na smykovou moto desku. Ta dokáže velmi věrně simulovat smyk, vše ale bude samozřejmě probíhat v bezpečném prostředí a pod dohledem instruktora. 

Orientační cena: 2 649 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro mladé s čerstvým řidičákem

Autoškola není všechno. Naučí základy, ale nedokáže připravit na tu velkou spoustu rizik, která na silnicích čekají. Pokud je vám do 24 let a chcete dát svému tréninku řidičských dovedností něco navíc, je tento čtyřhodinový kurz pro vás. Stejně tak se hodí třeba jako dárek od rodičů pro čerstvé absolventy autoškoly. Nejprve se v teoretické části účastníci dozví, jak řešit krizové situace, proniknou do fyzikálních zákonitostí a naučí se o vůz správně starat. Na polygonu si pak v praxi vyzkouší brzdění na různých površích, vyhýbací manévr, zvládání smyku, aquaplaning a další situace, které na silnici číhají a nejsou příjemné. 

Orientační cena: 3 329 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat školu smyku

Váháte, jaký z kurzů pro vás bude tím pravým? Pak se nejprve zamyslete nad našimi tipy. 

1) Ujasněte si očekávání

V klidu se nejprve zamyslete nad tím, co by vám škola smyku měla přinést. Chcete jen získat větší jistotu a připomenout si i základy, nebo vás zajímá chování vozu za extrémních podmínek? Zaměření kurzů se liší a pro každého se najde vhodná varianta.


2) Vezměte v potaz své zkušenosti

Pokud máte v kapse ještě teplý řidičák, bude pro vás lepší stavět na právě získaných základech postupně. Ale jestli jsou už za vámi statisíce naježděných kilometrů, pak už byste se mohli na kurzech pro začátečníky nudit.


3) Jak jste na tom s body?

Situaci ohledně výběru kurzu vám může vyřešit pár nasbíraných bodů na vašem kontě. Jestliže se jich chcete zbavit a zabránit tak možnému odebrání řidičského oprávnění, pak si zvolte kurz s odečtem 3 bodů.


4) Roli hraje i náročnost

Některé kurzy trvají 3 až 4 hodiny, jiné třeba i 6. Pro někoho to však může být až vyčerpávající. I délku a náročnost kurzu tak vezměte v potaz.


5) Teorie, nebo praxe?

Kurzy mají různý poměr teoretické a praktické části. V některých teorií spíše proletíte, jinde je jí věnována větší pozornost. I to může být při výběru kurzu důležité.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma školy smyku v Ostravě.

Ano, na polygonu v Ostravě se bez vlastního vozu neobejdete.

Ano, škola smyku patří k velmi oblíbeným dárkům. Jednoduše pořídíte dárkový poukaz a výběr termínu už necháte na obdarovaném. 

Počasí ani roční období nemají na absolvování školy smyku žádný vliv, kurzy probíhají celoročně.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)