10 nejlepších kuchyňských studií v Českých Budějovicích 2024 – recenze

Jaké kuchyňské studio v Českých Budějovicích je nejlepší? Kde vás čeká nejširší nabídka a kde nejlepší ceny? A s jakým jsou nejspokojenější ostatní zákazníci?


Výběr redakce

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou


Další na zvážení

Společnost s garancí krátkých dodacích lhůt


Další na zvážení

Kuchyňský specialista s inspirativním webem


Další na zvážení

Kuchyně v rozmanitých stylech i s cenami

Kuchynska Studia Ceske Budejovice

Čeká vás rekonstrukce nebo rovnou kompletní stavba kuchyně? Pak stojíte před důležitým rozhodnutím – jakému studiu tento úkol svěřit. Ať už dáváte přednost rozmanité nabídce, velkým a prověřeným společnostem, nebo naopak menším rodinným firmám, v následujícím přehledu najdete srovnání těch nejoblíbenějších kuchyňských studií v Českých Budějovicích, které vám napoví, jaká volba by pro vás mohla být ta správná. 

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou

Provence, country, moderní, skandinávské, ale i nadčasové – všechny tyto kuchyně vám zvládne naplánovat a zrealizovat společnost Siko, jejíž název můžete na českém trhu slýchat už více než 30 let. Na webu najdete spoustu ukázek hotových kuchyní (k náhledu jsou i varianty s cenou) pro inspiraci.

Svou představu můžete zkusit virtuálně přenést do online 3D plánovače, v němž okamžitě uvidíte výsledek včetně ceny a také si navrženou kuchyň můžete ihned objednat. Druhou variantou je pak grafický návrh od odborníků online či na prodejně, který můžete mít i zdarma. Pokud ovšem dojde k následnému odběru kuchyně, v opačném případě je služba zpoplatněna. Zajímavou a užitečnou variantou je zde i pomoc projektového konzultanta, který zajistí vše od návrhu až po montáž. K dispozici vám bude zdarma.

Siko myslí i na staré kuchyně a zajišťuje jejich demontáž a ekologickou likvidaci včetně spotřebičů.

Drobnou nevýhodu zde můžeme najít v recenzích zákazníků. Někteří z nich si totiž stěžují na neochotu pracovníků prodejny a celkově horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s garancí krátkých dodacích lhůt

Na výrobu kuchyňských linek se firma APB interiéry soustředí už od svých začátků v roce 2002, ale zvládá i výrobu dalšího nábytku na míru. Zakládá si nejen na kvalitních materiálech, ale také kompletní realizaci od návrhu po montáž a garantuje také krátké dodací lhůty, což není zrovna běžná věc. Informace, které by tento bonus rozváděly, však zatím na webu chybí.

Další výhodou APB interiérů jsou katalogy materiálů, modulů skříněk, pracovních desek i baterií a dřezů dostupné přímo na webu. Už doma si tak můžete rozmyslet, jakým směrem se chcete při vytváření návrhu vydat. U některých částí tu navíc najdete i ceny, což vás také může nasměrovat. Další inspiraci pak můžete nabrat ve fotogalerii.

Vstřícný přístup, milé a ochotné jednání a dokonalé vyhotovení jsou aspekty, které na společnosti oceňují spokojení zákazníci. Ocenili bychom jen více informací k samotnému průběhu zakázek a přípravě návrhů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňský specialista s inspirativním webem

Jestliže dáváte přednost studiím, která se nezaměřují na vícero oblastí, mohla by vás zaujmout společnost Senesi, která se soustředí především na kuchyně a koupelny. A to už od roku 1993 a řadí se tak ke společnostem, které u nás rozhodně nejsou nováčky.

Nejste si jistí, jak přesně by měla vaše kuchyně vypadat? Pak si pozorně projděte celý web Senesi, nabízí totiž opravdu velké množství inspirace. Tu můžete načerpat také v showroomech, pokud se rozhodnete nechat si vytvořit návrh profesionály. Vizualizaci vám vytvoří zdarma, pokud dojde k jejímu následnému objednání. V opačném případě je nutné si připravit 1450 Kč. Doma si můžete vyzkoušet alespoň konfigurátor barev a dekorů, který vám může alespoň částečně pomoci s představou kuchyně.

Pro Senesi hovoří také velmi kladné hodnocení zákazníků, kteří oceňují kvalitu i rychlost dodání.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně v rozmanitých stylech i s cenami

Velmi sympatickým a přehledným webem vás uvítají Kuchyně Rondo. Za sebou mají výrobu více než 1 500 kuchyní, a jak je ze stránek patrné, zvládají nejrůznější styly. Od tradičních a nadčasových kuchyní až po ty luxusní a designové. Vždy je ale prioritou to, aby byly na míru představám a rozpočtu zákazníkům.

Stejně jako u mnoha dalších společností vede i zde k vaší nové kuchyni několik kroků. Tím prvním je vaše představa a nápady. Inspirovat se můžete z mnoha realizací přímo na webu společnosti. Pak už stačí domluvit si schůzku s designerem, který vaši představu promítne do 3D vizualizace, lze si zde dokonce vybrat, jaký návrhář je vám nejsympatičtější. A za 6 až 8 týdnů se už může vaše kuchyň montovat, i to firma zajišťuje.

Velkou výhodou je zde ukázka několika typů kuchyní včetně cen pro představu, vlastní výroba a také vynikající hodnocení zákazníků. Ti jsou vesměs nadšeni ze servisu, který firma nabízí, chytrých realizací, schopnosti poradit a celkové profesionality.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování

Vaše plánování kuchyně u Möbelixu začne vyplněním krátkého přípravného dotazníku, díky kterému se snadněji doberete k návrhu vyhovujícímu vašim potřebám. Jakým způsobem vzniknou první návrhy vaší kuchyně, je pak už jen na vás. Na výběr je tu hned několik možností. Můžete si v některé z prodejen domluvit bezplatnou schůzku, naplánovat vše s odborníkem online, pozvat si jej domů (za tento krok si něco připlatíte, ale cena bude odečtena z případné realizace kuchyně) nebo si design vytvoříte sami s 3D plánovačem. V dalším kroku už se ale bez odborníků neobejdete a společně vše doladíte, vytvoří vám instalační plán a přijedou vše zaměřit.

Vybírat můžete z velkého množství barev, dekorů, stylů a najdete tu také spoustu praktických vychytávek. Inspirovat se můžete v ukázkách na webu, u nichž najdete také ceny. Möbelix nabízí kuchyně v různých cenových relacích, takže si vyberou náročnější klienti i ti, kteří hledají spíše jednodušší variantu. 

Ke kuchyním Möbelix bohužel nenajdeme mnoho recenzí, v některých si pak lidé stěžovali na vyšší ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nespočet stylů kuchyní na ukázku

Pokud spolu s novou kuchyní hledáte i inspiraci, jak by mohla vypadat, nevynechejte web společnosti Beneš nábytek. Najdete zde nejen celou řadu povedených realizací (a to včetně cen, což nebývá u konkurence úplně běžné a může to velmi pomoci při plánování), ale také spoustu katalogových kuchyní rozdělených podle stylu, barev i materiálů.

Postup pro získání kuchyně svých snů je tu standardní – domluvíte si schůzku na prodejně a připravíte si podklady, s designérem proberete své představy, na základě kterých připraví návrh i s cenovou nabídkou, následuje zaměření, a pak už zbývá jen kuchyň vyrobit (zabere to asi 3-8 týdnů), dovézt, smontovat a předat.

Firma se těší velké oblíbenosti u zákazníků, kteří v recenzích nešetří chválou a oceňují profesionální přístup od schůzky až po montáž. Spoustu hodnocení uvádí společnost i přímo na svých stránkách a zahrnuje tam i ty negativní, což je sympatické. V nich lidé párkrát zmínili zdlouhavější komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s ryze českou výrobou

Sykora je další z firem s dlouholetou tradicí, na českém trhu působí už od roku 1992. Ve výrobních procesech však rozhodně neustrnula a pyšní se využitím moderních technologií i programů a také kompletně českou výrobou. A moderně působí i celý web společnosti i ukázky realizovaných kuchyní.

Pokud vás uvedené fotografie a široké možnosti zhotovení nadchnou, nezbývá vám, než firmu přes formulář kontaktovat a sjednat si schůzku na prodejně. Varianta vytvoření vlastního návrhu nebo konzultace online zde možné nejsou. K dispozici je však alespoň konfigurátor, v němž můžete zkoušet různé kombinace barev a dekorů. Stejně tak chybí i alespoň orientační informace o cenách i popis kompletního průběhu realizace kuchyně.

K návštěvě studia vás však mohou přimět kladné recenze zákazníků, kteří zde často zmiňují vysokou profesionalitu a ochotu pracovníků, spokojení jsou také s rychlostí dodání a montáží.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně ve všech cenových relacích

V nabídce Oresi najdete čtyři značky kuchyní, které pokrývají všechny cenové kategorie. Pořídit si tu tak můžete kuchyň včetně spotřebičů od 40 tisíc korun do milionu. Co je zde velkou výhodou, jsou ukázky kuchyní s cenou, takže si můžete rovnou udělat alespoň orientační obrázek o sumě, kterou za kuchyň zaplatíte. Za zmínku stojí také garance nejnižší ceny, kdy Oresi slibuje, že pokud najdete u konkurence srovnatelnou kuchyň za nižší cenu, dá vám cenu ještě o 5 % nižší. Dalším zajímavým bonusem je pak prodloužená záruka na 7 let s pojištěním zdarma.

I zde vám grafický návrh ve 3D připraví profesionálové zcela nezávazně a bezplatně, a to buď na prodejně, nebo online. Vybírat můžete z obrovského množství dekorů, stylů i barev.

Oresi přináší dobrý poměr cena/výkon, jak ostatně sami uvádějí na svých stránkách. Musíme však zmínit některé negativní recenze zákazníků, kteří si stěžují především na zdlouhavý proces, nedodržování termínů a nedostatečnou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká firma pro ty, kdo chtějí originální kuchyň

Dlouholetá tradice rodinné firmy a individuální přístup, to jsou hlavní domény společnosti Hanák. Potěší vás i v případě, že stejně jako oni zastáváte postoj “jeden domov – jedna značka”. Postarají se vám totiž klidně i o celý interiér včetně dveří. Ale zpět ke kuchyním.

Jak sami uvádí, přát si zde můžete cokoliv a máte tak jistotu, že výsledek bude jedinečný a váš. Dočkáte se spousty rad, tipů a doporučení a poté i grafického návrhu zdarma, a to včetně nezávazné cenové nabídky. Velký důraz je zde kladen na kvalitu a zpracování, na kuchyně dostanete 5letou záruku.

Co zde někomu může chybět, je například uvedení ceny u kuchyní ve fotogalerii. Bohužel si tu obrázek o tom, v jaké relaci se kuchyně Hanák pohybují, neuděláte. Stejně tak není k dispozici program na vytvoření vlastního návrhu ani varianta online schůzky.

Když se podíváme na recenze centra Hanák, najdeme i pár nespokojených, ale kladné převažují. Lidé oceňují přístup designérů, kteří vyřeší i náročnější prostory, a také celkovou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně na míru i sektorové

S vaší novou kuchyní vám poradí také v prodejně XXXLutz. Najdete zde kuchyňské bloky, pořídit si tu ale můžete také kuchyně na míru. Vše je k dostání v celé řadě stylů, barev, materiálů, značek a také v různých cenových relacích, z nichž si vybere každý. K většině z nich jsou na webových stránkách dostupné také detailní informace o kompletním příslušenství, technické detaily, energetické třídy spotřebičů i potřebné dovednosti pro montáž a podobně.

Pro plánování své kuchyně můžete využít online plánovač, v němž si sami vytvoříte základní návrh, nebo se vydáte přímo za odborníky na prodejnu. Ti zajistí přípravu návrhu, zaměření prostoru a v případě vašeho zájmu i dopravu a montáž, tu ale můžete provést i svépomocí.

Ne úplně přesvědčivé jsou však recenze zákazníků. Mnozí z nich upozorňují na dlouhé doby dodání i zdlouhavou komunikaci při řešení problémů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňská studia České Budějovice: Jaká je aktuální situace?

Na nedostatečný výběr kuchyňských studií si v Českých Budějovicích nelze stěžovat. Ať už je pro vás prioritou jakýkoliv aspekt, měli byste tu objevit společnost, která bude vašim představám plně vyhovovat.

Nechybí zde studia s českou výrobou, některá si zakládají na vysoké kvalitě či prodloužené záruce, jiná na rychlém dodání, další na tom, aby zahrnovala nabídku pro zákazníky s nejrůznějším rozpočtem. Některé společnosti nabízejí i kuchyňské bloky a jejich montáž zvládnete i svépomocí, většina však nabízí kompletní servis od návrhu po montáž. Samozřejmostí je i to, že si můžete vybrat z nespočtu stylů, barev a dekorů a zařídit si kuchyň vysoce moderní a designovou, nadčasovou či tradiční.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kuchyňských studií v Českých Budějovicích.

Vytvoření vizualizace nebo 3D návrhu kuchyně ve studiích bývá bezplatné, avšak většinou pod podmínkou, že dojde k její následné realizaci či alespoň objednání zboží v určité výši. V opačném případě je třeba si připravit částku okolo 1500 Kč. Pozor si dejte také na to, že někdy bývá součástí návrhu jen omezený počet úprav a změn, za jejich vyšší počet si pak leckdy připlatíte. 

Určitě ano. Spousta společností nabízí kuchyně i v nižších cenových relacích, vždy se navíc snaží přizpůsobit vše na míru vašim požadavkům. Úvodní schůzka většinou bývá zdarma a nezávazná, takže stojí za to alespoň prozkoumat možnosti, které daný prodejce nabízí. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)