TOP 9 nejlepších kuchyňských studií v Praze 2024 – recenze

Jaké kuchyňské studio v Praze je nejlepší? Kde vás čeká nejširší nabídka a kde nejlepší ceny? A s jakým jsou nejspokojenější ostatní zákazníci?


Výběr redakce

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou


Další na zvážení

Široká nabídka & pozitivní recenze


Další na zvážení

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování


Další na zvážení

Kuchyně ve všech cenových relacích

Kuchynska Studia Praha

Čeká vás rekonstrukce nebo rovnou kompletní stavba kuchyně? Pak stojíte před důležitým rozhodnutím – jakému studiu tento úkol svěřit. Ať už dáváte přednost rozmanité nabídce, velkým a prověřeným společnostem, nebo naopak menším rodinným firmám, v následujícím přehledu najdete srovnání těch nejoblíbenějších kuchyňských studií v Praze, které vám napoví, jaká volba by pro vás mohla být ta správná.

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou

Provence, country, moderní, skandinávské, ale i nadčasové – všechny tyto kuchyně vám zvládne naplánovat a zrealizovat společnost Siko, jejíž název můžete na českém trhu slýchat už více než 30 let. Na webu najdete spoustu ukázek hotových kuchyní (k náhledu jsou i varianty s cenou) pro inspiraci.

Svou představu můžete zkusit virtuálně přenést do online 3D plánovače, v němž okamžitě uvidíte výsledek včetně ceny a také si navrženou kuchyň můžete ihned objednat. Druhou variantou je pak grafický návrh od odborníků online či na prodejně, který můžete mít i zdarma. Pokud ovšem dojde k následnému odběru kuchyně, v opačném případě je služba zpoplatněna. Zajímavou a užitečnou variantou je zde i pomoc projektového konzultanta, který zajistí vše od návrhu až po montáž. K dispozici vám bude zdarma.

Siko myslí i na staré kuchyně a zajišťuje jejich demontáž a ekologickou likvidaci včetně spotřebičů.

Drobnou nevýhodu zde můžeme najít v recenzích zákazníků. Někteří z nich si totiž stěžují na neochotu pracovníků prodejny a celkově horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Široká nabídka & pozitivní recenze

Více než 60 let zkušeností, okolo 500 kuchyňský linek navržených a namontovaných ročně a spolupráce se světovými designery, to jsou fakta, která už na první pohled u značky Gorenje mohou zaujmout. Ale nejsou to jen čísla, ale i celkový přístup a možnosti, které jsou zde zákazníkům k dispozici.

Pokud se rozhodnete zkusit najít kuchyň snů u Gorenje, máte hned tři možnosti. Můžete si připravit design ve 3D sami doma pomocí programu, nechat si jej vytvořit v jednom ze studií nebo si pozvat domů “mobilního návrháře”. Na základě toho vznikne nezávazný návrh na míru, součástí je vizualizace, podrobné plány rozvodů vody, elektřiny a odpadů a samozřejmě také cena. Pokud budete chtít, kompletně se postarají i o dovoz kuchyně a celou montáž.

Co se týče designu, vybírat můžete z nespočtu stylů, barev, pracovních desek, několika tvarů a 350 dekorů dvířek. Prohlédnout si můžete i vzorky, takže si výsledek představíte ještě lépe. A jestliže nemáte přesnou představu, jak by měla kuchyň vypadat, můžete se inspirovat v mnoha ukázkách na webu, kde je uvedená také jejich cena.

Ohlasy na služby i kuchyně Gorenje jsou velmi příznivé. Lidé často vyzdvihují především vysoce profesionální přístup designérů a funkčnost kuchyní. Jen pár recenzí bylo negativních, a to především z důvodu delší doby čekání na některé díly.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování

Vaše plánování kuchyně u Möbelixu začne vyplněním krátkého přípravného dotazníku, díky kterému se snadněji doberete k návrhu vyhovujícímu vašim potřebám. Jakým způsobem vzniknou první návrhy vaší kuchyně, je pak už jen na vás. Na výběr je tu hned několik možností. Můžete si v některé z prodejen domluvit bezplatnou schůzku, naplánovat vše s odborníkem online, pozvat si jej domů (za tento krok si něco připlatíte, ale cena bude odečtena z případné realizace kuchyně) nebo si design vytvoříte sami s 3D plánovačem. V dalším kroku už se ale bez odborníků neobejdete a společně vše doladíte, vytvoří vám instalační plán a přijedou vše zaměřit.

Vybírat můžete z velkého množství barev, dekorů, stylů a najdete tu také spoustu praktických vychytávek. Inspirovat se můžete v ukázkách na webu, u nichž najdete také ceny. Möbelix nabízí kuchyně v různých cenových relacích, takže si vyberou náročnější klienti i ti, kteří hledají spíše jednodušší variantu. 

Ke kuchyním Möbelix bohužel nenajdeme mnoho recenzí, v některých si pak lidé stěžovali na vyšší ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně ve všech cenových relacích

V nabídce Oresi najdete čtyři značky kuchyní, které pokrývají všechny cenové kategorie. Pořídit si tu tak můžete kuchyň včetně spotřebičů od 40 tisíc korun do milionu. Co je zde velkou výhodou, jsou ukázky kuchyní s cenou, takže si můžete rovnou udělat alespoň orientační obrázek o sumě, kterou za kuchyň zaplatíte. Za zmínku stojí také garance nejnižší ceny, kdy Oresi slibuje, že pokud najdete u konkurence srovnatelnou kuchyň za nižší cenu, dá vám cenu ještě o 5 % nižší. Dalším zajímavým bonusem je pak prodloužená záruka na 7 let s pojištěním zdarma.

I zde vám grafický návrh ve 3D připraví profesionálové zcela nezávazně a bezplatně, a to buď na prodejně, nebo online. Vybírat můžete z obrovského množství dekorů, stylů i barev.

Oresi přináší dobrý poměr cena/výkon, jak ostatně sami uvádějí na svých stránkách. Musíme však zmínit některé negativní recenze zákazníků, kteří si stěžují především na zdlouhavý proces, nedodržování termínů a nedostatečnou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s ryze českou výrobou

Sykora je další z firem s dlouholetou tradicí, na českém trhu působí už od roku 1992. Ve výrobních procesech však rozhodně neustrnula a pyšní se využitím moderních technologií i programů a také kompletně českou výrobou. A moderně působí i celý web společnosti i ukázky realizovaných kuchyní.

Pokud vás uvedené fotografie a široké možnosti zhotovení nadchnou, nezbývá vám, než firmu přes formulář kontaktovat a sjednat si schůzku na prodejně. Varianta vytvoření vlastního návrhu nebo konzultace online zde možné nejsou. K dispozici je však alespoň konfigurátor, v němž můžete zkoušet různé kombinace barev a dekorů. Stejně tak chybí i alespoň orientační informace o cenách i popis kompletního průběhu realizace kuchyně.

K návštěvě studia vás však mohou přimět kladné recenze zákazníků, kteří zde často zmiňují vysokou profesionalitu a ochotu pracovníků, spokojení jsou také s rychlostí dodání a montáží.

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká firma pro ty, kdo chtějí originální kuchyň

Dlouholetá tradice rodinné firmy a individuální přístup, to jsou hlavní domény společnosti Hanák. Potěší vás i v případě, že stejně jako oni zastáváte postoj “jeden domov – jedna značka”. Postarají se vám totiž klidně i o celý interiér včetně dveří. Ale zpět ke kuchyním.

Jak sami uvádí, přát si zde můžete cokoliv a máte tak jistotu, že výsledek bude jedinečný a váš. Dočkáte se spousty rad, tipů a doporučení a poté i grafického návrhu zdarma, a to včetně nezávazné cenové nabídky. Velký důraz je zde kladen na kvalitu a zpracování, na kuchyně dostanete 5letou záruku.

Co zde někomu může chybět, je například uvedení ceny u kuchyní ve fotogalerii. Bohužel si tu obrázek o tom, v jaké relaci se kuchyně Hanák pohybují, neuděláte. Stejně tak není k dispozici program na vytvoření vlastního návrhu ani varianta online schůzky.

Když se podíváme na recenze centra Hanák, najdeme i pár nespokojených, ale kladné převažují. Lidé oceňují přístup designérů, kteří vyřeší i náročnější prostory, a také celkovou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Rodinná firma s ekologickou výrobou


Ne každému velké společnosti vyhovují. Pokud pro návrh a realizaci své kuchyně hledáte menší, rodinnou firmu a oceníte skutečně individuální přístup, Kuchyně Katalpa by mohly být správnou volbou. Firma má vlastní výrobu a zároveň také vlastní partu zajišťující montáž.

Cesta ke Kuchyni Katalpa by měla začít návštěvou studia, kde si vše “osaháte”. Následně vám vytvoří návrh zdarma včetně přípojek na plyn, elektřinu, vodu a odpady, zdarma je také zaměření, do ceny kuchyně je pak často zahrnutá i montáž.

Co zde mnohé potěší, je snaha o co nejekologičtější výrobu. Snaží se maximálně snižovat odpady z výroby, odpad i obalový materiál třídí a recyklují a díky práci na moderních přístrojích je také provoz co nejekonomičtější.

Možná si říkáte, že vše zní velmi sympaticky, ale háček bude v ceně. To ale není úplně pravda. Sama firma o sobě říká, že se pohybuje ve střední a vyšší cenové hladině. Na webu se můžete pro představu podívat na ukázky kuchyní včetně cen a celkovou a rozepsanou cenu najdete i v případných návrzích.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňský specialista s inspirativním webem

Jestliže dáváte přednost studiím, která se nezaměřují na vícero oblastí, mohla by vás zaujmout společnost Senesi, která se soustředí především na kuchyně a koupelny. A to už od roku 1993 a řadí se tak ke společnostem, které u nás rozhodně nejsou nováčky.

Nejste si jistí, jak přesně by měla vaše kuchyně vypadat? Pak si pozorně projděte celý web Senesi, nabízí totiž opravdu velké množství inspirace. Tu můžete načerpat také v showroomech, pokud se rozhodnete nechat si vytvořit návrh profesionály. Vizualizaci vám vytvoří zdarma, pokud dojde k jejímu následnému objednání. V opačném případě je nutné si připravit 1450 Kč. Doma si můžete vyzkoušet alespoň konfigurátor barev a dekorů, který vám může alespoň částečně pomoci s představou kuchyně.

Pro Senesi hovoří také velmi kladné hodnocení zákazníků, kteří oceňují kvalitu i rychlost dodání.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně pro každého od české společnosti

 

Ryze česká společnost s širokým výběrem a zároveň příznivými cenami, to je Interier Studio. Nepatří sice k těm nejznámějším, ale i to může být pro spoustu zákazníků spíše výhodou. Kuchyň podle vašich přání a potřeb vám zde připraví od A do Z. Postup je obdobný jako u spousty jiných společností. Nejprve spolu se zkušenými pracovníky vytvoříte profesionální 3D vizualizaci, následně vám bude odborně zaměřen prostor. Studio se postará i o přípravu instalace pro spotřebiče, vodu i odpad, zajistí výrobu, dopravu i montáž a na kuchyň následně dostanete 5letou záruku. Vybrat si můžete z široké nabídky dekorů i spotřebičů většiny známých značek.

Na webu Interier Studia najdete spoustu fotek realizovaných kuchyní pro představu, co všechno zvládají. Nechybí ani ceník a zjistíte tak, že společnost nabízí kuchyně pro každého, od levných až po varianty pro náročné.

Nenajdeme tu však možnost, jak návrh vytvořit online svépomocí, chybí také více recenzí zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňská studia Praha: Jaká je aktuální situace?

Stejně jako v mnoha jiných ohledech je i v případě kuchyňských studií situace pro zákazníky v Praze velmi příznivá z hlediska šíře nabídky. Vybírat si můžete ze spousty společností a rozhodovat se podle nejrůznějších kritérií. Kuchyň snů tu najdou nároční klienti i ti, kteří hledají ideální poměr cena/výkon nebo jen jednoduchou kuchyň například do pronajímaného bytu. Stejně tak si zde na své přijdou ti, kdo se nechtějí o nic starat a chtějí nechat vše na odbornících, najdeme tu i firmy s důrazem na ekologii.

V některých případech je situace v Praze příznivější a jednodušší z hlediska dopravy a dovozu a některé firmy zde mají i vícero poboček, takže si můžete vybrat například tu nejlépe hodnocenou nebo zkrátka tu nejbližší.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kuchyňských studií v Praze.

Vytvoření vizualizace nebo 3D návrhu kuchyně ve studiích bývá bezplatné, avšak většinou pod podmínkou, že dojde k její následné realizaci či alespoň objednání zboží v určité výši. V opačném případě je třeba si připravit částku okolo 1500 Kč. Pozor si dejte také na to, že někdy bývá součástí návrhu jen omezený počet úprav a změn, za jejich vyšší počet si pak leckdy připlatíte. 

Určitě ano. Spousta společností nabízí kuchyně i v nižších cenových relacích, vždy se navíc snaží přizpůsobit vše na míru vašim požadavkům. Úvodní schůzka většinou bývá zdarma a nezávazná, takže stojí za to alespoň prozkoumat možnosti, které daný prodejce nabízí. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

1 komentář u „TOP 9 nejlepších kuchyňských studií v Praze 2024 – recenze“

  1. Praha má prostě tu výhodu, že se tu dá najít v podstatě vše a v různých cenových relacích. V bytě jsme měli nějakých možná 15 let starou kuchyň, která se nám již okoukala, takže jsme si ušetřili na novou. Na rozhazování jsme i tak neměli, takže jsme oběhli několik studií a udělali si takovou menší rešerši, kde co jak se nám líbilo a kde to třeba vyšlo líp. Skončili jsme u Oresi, kde jsme za příznivou cenu našli kuchyň, kterou jsme už nějakou dobu měli vyhlídnutou na internetu a oni se jí nejvíc přiblížili. Byla s nimi v podstatě i dobrá domluva, kdy jsme řešili i jednotlivé komponenty za různou cenu, takže jsme si to vybavili tak, abychom s tím byli v pohodě, líbilo se nám to jak na faktuře tak i vzhledově.

    Odpovědět

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)