Nejlepší rozvoz květin 2024 – recenze, zkušenosti, diskuze a jak vybrat

Shrnutí: Služeb, které nabízejí rozvoz květin, je spousta. Při výběru se zaměřte především na to, zda dováží květiny i do vámi zvolené lokality. Pozornost věnujte také možnosti uzpůsobit si termín a čas svým preferencím. V recenzích prozkoumejte, co zákazníci píší o kvalitě a výdrži květin. Zde jsou mé tipy:

 • Široká nabídka a rychlost zdobí Květinyexpres.cz, které se staly výběrem redakce. 
 • Nejen při potřebě zaslat květiny do zahraničí poslouží Fleurop.cz.
 • U Frutiko.cz můžete udělat radost květinami i nejrůznějšími pochoutkami.
 • Oblíbenou volbou je i Florea.cz.

A co se ještě z článku dozvíte? Podívám se blíže i na další rozvozy květin a přidám užitečné tipy, jak vybrat ten nejlepší. 


Výběr redakce

Kdy vybrat Květinyexpres.cz?

Toužíte po široké nabídce a nebo potřebujete poslat pugét opravdu rychle? Květinyexpres.cz nejspíš vaše očekávání naplní.


Oblíbená volba

Kdy vybrat Fleurop.cz?

Potřebujete zaslat květiny do zahraničí? Pak by Fleurop.cz mohl být tím pravým.


Nejen květiny

Kdy vybrat Frutiko.cz?

Pokud vedle květin uvažujete i o jedlém pugétu třeba z ovoce, prozkoumejte nabídku Frutiko.cz.


Další na zvážení

Florea.cz

Kdy vybrat Florea.cz?

Zajímá vás nejen podoba kytice, ale i její původ a rádi máte o své objednávce co nejdetailnější informace? Florea.cz vám je poskytne. 

Rozvoz Kvetin

Chcete překvapit své blízké v práci či doma zaslanou květinou k důležité životní události? Nechce se vám do květinářství a raději vše zařizujete online? Nebo jste třeba na důležité jubileum zapomněli a chcete vše rychle napravit? S tím vším může pomoci rozvoz květin, služba, která v posledních letech nabírá na obrátkách. Co všechno dokáží tyto společnosti zařídit a jakou vybrat? Podívejte se na mé srovnání.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší rozvoz květin

Abych vám trochu ulehčil rozhodování, sestavil jsem seznam nejoblíbenějších rozvozů květin. 

 1. Květinyexpres.cz
 2. Fleurop.cz
 3. Frutiko.cz
 4. Florea.cz
 5. České-květiny.cz
 6. Květinyonline.cz
 7. Flora-online.cz
 8. Kup-kytici.cz

1) Květinyexpres.cz recenze

Pestrý výběr čerstvých květin & rychlé dodání

Kdy zvažovat Květinyexpres.cz?

Toužíte po široké nabídce a nebo potřebujete poslat pugét opravdu rychle? Květinyexpres.cz nejspíš vaše očekávání naplní.

Jediné minus je, že může vaše lokalita mezi těmi, kam služba květiny doručuje, chybět. Větší pokrytí nabízí třeba Frutiko.cz.

Proč jsem vybral Květinyexpres.cz?

Protože ať už chcete zaslat květinu k narozeninám, jen tak pro radost nebo potřebujete uvázat kytici smuteční, nejspíš tu pravou objevíte v nabídce obchodu Kvetinyexpres.cz. Na výběr je spousta druhů květin, zvolit si můžete i kytice podle příležitostí a nechybí ani možnost přidat k nim pralinky či čokoládu.

Květiny společnost doručí už do 90 minut, a to nejen po Praze, ale i po mnoha dalších městech v ČR. Zdarma vám k objednávce přihodí i výživu pro květiny a také přání s volitelným textem. Květinu však lze zaslat také anonymně. Doručení si můžete načasovat a problémem není ani dodání po 18. hodině nebo expres, je však třeba počítat s tím, že za tyto služby si něco připlatíte.

Předem si však raději ověřte, zda doručení do vámi vybrané lokality nebude problém, společnost totiž nepokrývá celou ČR.

Uživatelské recenze Květinyexpres.cz

Pokud dáte na recenze, podívejte se stejně jako já na Heureku nebo Google, najdete jich na tento obchod stovky. A co v nich zákazníci píší? Nejčastěji se opakuje vstřícný přístup k zákazníkům, kdy vám floristky ochotně poradí s výběrem, a celkově bezproblémová komunikace. Mnozí si chválí i jednoduchost objednávky a přesné doručení. 

Pár zákazníků ale zmiňuje, že kytice se na jejich vkus až příliš lišila od té avizované na fotce prodejce, a výsledek je trochu zklamal. 

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Fleurop.cz recenze

Obchod s možností zaslání květin do zahraničí

Kdy zvažovat Fleurop.cz?

Potřebujete zaslat květiny do zahraničí? Pak by Fleurop.cz mohl být tím pravým.

Pokud si ale potřebujete doručení načasovat na určitou hodinu, nemusí to zde klapnout, v tom případě zkuste raději třeba Květinyexpres.cz.

Proč jsem vybral Fleurop.cz?

Protože nabízí dovoz květin po mnoha městech v ČR, pestrý a přehledný výběr podle druhu květin či příležitostí a také možnost zaslání kytic i do zahraničí. Na jejich webu najdete přehledně sepsáno, jak při objednání postupovat a co očekávat a podle poštovního směrovacího čísla si můžete ihned ověřit, zda květiny doručují i k vám. Pokud by to náhodou nevyšlo, nabízí obchod i možnost zaslání květin poštou. Nemusíte se bát, že by přišly uvadlé či polámané, zasílány jsou ve speciálním balení a zavlažovacím obalu.

Jedna z mála nevýhod tak spočívá v tom, že doručovací doba je mezi 8. a 18. hodinou a preferovaný přesný čas tak sice můžete zadat, ale není garantován.

Uživatelské recenze Fleurop.cz

Vydal jsem se na Facebook společnosti nebo Heureku pořádně prozkoumat recenze zákazníků. Mnozí využili právě možnost zaslání do zahraničí, což si velmi pochvalují. Řada klientů využívá služeb opakovaně, což také o ledasčem vypovídá. V hodnocení se také opakuje tvrzení, že kytice odpovídala obrázku, což není u služeb podobného typu vždy samozřejmostí. 

Pár hodnotícím se ale nelíbilo, že nedostali potvrzení o doručení kytice příjemci, a nevěděli tak, zda vše proběhlo v pořádku. 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Frutiko.cz recenze

Pugéty nejen z květin

Kdy zvažovat Frutiko.cz?

Pokud vedle květin uvažujete i o jedlém pugétu třeba z ovoce, prozkoumejte nabídku Frutiko.cz.

Doručení na určitý čas je tu ovšem za příplatek, například u Květinyexpres.cz tento problém odpadá. 

Proč jsem vybral Frutiko.cz?

Protože nabízí nejen klasické kytice z čerstvých květin, ale třeba i ze sladkostí, ovoce nebo uzenin. Doručují po celé ČR a na výběr máte mezi eko doručením, které probíhá v několikahodinovém časovém okně, nebo doručením ve vámi určeném čase, což je sice dražší, ale často praktičtější varianta.

Na webu vás čeká široká nabídka pugétů různých barev a stylů určených pro rozmanité události a doplnit je můžete i dalším zbožím – sektem či třeba čokoládou.

Obchod se může pyšnit i skvělým hodnocením od spousty zákazníků a pokud budete objednávat květiny častěji, nejspíš oceníte i věrnostní program nabízející slevy.

Uživatelské recenze Frutiko.cz

Na Frutiko jsem na Facebooku, firmy.cz nebo i Googlu dohledal spousty recenzí. Vesměs hovoří o společnosti pozitivně, zákazníci zde nakupují opakovaně a oceňují opravdu pestrý výběr. Stejně tak hojně pějí chválu i na přesnost doručení, což u rozvozů květin bývá často problém.

Ne všichni ale byli nadšení z kvality především jedlých pugétů a dobrot. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Florea.cz recenze

Obchod, kde máte přehled o všem 

Kdy zvažovat Florea.cz?

Zajímá vás nejen podoba kytice, ale i její původ a rádi máte o své objednávce co nejdetailnější informace? Florea.cz vám je poskytne. 

Pokud ale chcete ke květině přihodit i čokoládu nebo lahev sektu, zde nepochodíte, nakoukněte třeba k Frutiko.cz.

Proč jsem vybral Florea.cz?

Protože pokud před nákupem chcete mít o celém průběhu doručení i samotném obchodu co nejdetailnější informace, nejspíš vás společnost Florea.cz potěší. Podrobně své zákazníky informuje o skladování i původu květin, s výběrem vám ochotně poradí a při doručování můžete sledovat přes GPS kurýrovu cestu.

Květiny vám po ČR doveze kamkoliv a to za jednotnou cenu a potěší vás i pestrým výběrem co se druhů, barev i stylů týče.

Jako možné mínus této služby můžu zmínit fakt, že vám květiny nedoručí v den objednání a vybrat si nemůžete ani konkrétní čas dodání. Ten se však dozvíte večer před datem dovozu. Na rozdíl od některých dalších podobných obchodů si zde nemůžete k objednávce přidat doplňkový sortiment.

Uživatelské recenze Florea.cz

Na obchod Florea.cz jsem dohledal stovky velmi kladných recenzí klientů, a to na Heurece i Zboží.cz. Nejčastěji se v nich objevuje chvála na skvělou komunikaci, ochotu a přívětivost personálu. Lidem se také líbí, že vždy vědí, v jaké fázi zrovna doručování květin je. Oceňují také dostatečně velký výběr.

Pár zákazníků si ale postěžovalo na to, že květiny rychle uvadly. 

VÝHODY

NEVÝHODY

5) České-květiny.cz recenze

Dovoz květin kamkoliv a kdykoliv

Proč jsem vybral České-květiny.cz?

Jestliže potřebujete květiny doručit v neděli nebo třeba ve svátek, můžete se obrátit na obchod Ceske-kvetiny.cz. Dovezou vám kytici do všech koutů České i Slovenské republiky a to navíc v pracovní dny za jednotnou cenu. Potěší i možnost výběru dvouhodinového okna, v němž dodání proběhne. Ke každé objednávce máte zdarma přáníčko s vlastním textem a využít můžete třeba i slevy, pokud se na e-shopu zaregistrujete.

Obchod nabízí tradiční nabídku a řazení květin podle barev, druhu i příležitostí a navíc si zde můžete vybírat i podle ceny. Není zde problém sestavení kytice přesně podle vašeho přání a podle informací obchodu se můžete spolehnout na to, že kytice bude vypadat přesně tak, jak si určíte. Přihodit k pugétu můžete i něco z dárkového sortimentu.

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Květinyonline.cz recenze

Rychlý a léty prověřený obchod

Proč jsem vybral Květinyonline.cz?

Obchod Kvetinyonline.cz si zakládá především na dlouholetých zkušenostech (na trhu působí už 15 let) a rychlém doručení. Po Praze se svého pugétu dočkáte už do dvou hodin a expresní dodání je možné i po celé ČR. Mnozí jistě ocení i víkendové doručení, je však třeba počítat s příplatkem.

Vybírat si můžete ze spousty samostatných i vázaných květin a přihodit lze i pozornost v podobě bonboniéry či sektu. Samozřejmostí je osobní vzkaz zdarma.

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Flora-online.cz recenze

Velký výběr & expresní doručení kamkoliv

Proč jsem vybral Flora-online.cz?

Pokud vám důležitá životní událost některého z vašich blízkých vypadla z hlavy nebo na dodání květin spěcháte z jiného důvodu, potěší vás i služby obchodu Flora-online.cz. I zde se můžete těšit na expresní dodání po celé ČR (už do 2 hodin) a po Praze je možné nechat pugét dovézt už do hodiny. E-shop doručuje také na Slovensko. Cena za doručení se pak odvíjí podle zvoleného místa a také termínu.

Na výběr je spousta různých druhů jak samotných květin, tak i vázaných kytic a to třeba i v kombinaci s dalšími drobnými dárky. Vybrat si můžete také z několika velikostních variant. Obdarovaný spolu s květinou obdrží také vzkaz s vámi zvoleným textem.

Někteří zákazníci však zmiňují, že fotografie na webu společnosti jsou spíše ilustrativní a naživo kytice vypadají trochu odlišně.

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Kup-kytici.cz recenze

Květiny i s drobnými dárky během chvilky

Proč jsem vybral Kup-kytici.cz?

Z opravdu široké škály různých vázaných kytic můžete vybírat na Kup-kytici.cz. Rozhodnout se můžete podle druhu květiny, barvy, velikosti či příležitosti a přidat můžete i drobný dárek v podobě plyšáka či čokolády. Nevadí, pokud s doručením spěcháte, i na to je obchod připraven a kytice doručuje v den objednání, ale klidně i do 90 minut. Při nákupu nad 1000 Kč vás navíc potěší doprava zdarma. Vybrat si můžete i konkrétní hodinu doručení, což je často velmi praktické.

Jedinou nevýhodou jsou tak hůře dohledatelné údaje o ceně dopravy při menších objednávkách, které zjistíte až v objednávacím procesu.

VÝHODY

NEVÝHODY

10 rad, na co si dát u rozvozu květin pozor

Sepsal jsem pro vás 10 tipů, jak vybrat dobrý rozvoz květin, abyste se při nákupu nespálili. Na co si tedy dávat pozor? 

1) Prozkoumejte recenze

Jak je vidět, společností zabývajících se rozvozem květin je spousta. Jedním z nejlepších způsobů, jak si mezi nimi vybrat tu nejlépe vyhovující vašim požadavkům, je čtení recenzí. Právě zkušenosti ostatních nakupujících vám pomohou zvolit firmu, která například nabízí možnost uvázání kytice přesně podle vašeho přání, doplnění o čokoládu či lahev dobrého sektu a podobně.


2) Čerstvost květin

To, že budou květiny čerstvé a krásné sice očekáváme automaticky, ale některé společnosti jsou v tomto ohledu o něco transparentnější než jiné. Pokud vám právě na tomto aspektu záleží nejvíce, podívejte se, jaké informace o nákupu a dovozu květin prodejce poskytuje, jak často květiny dováží a jakou výdrž garantuje. 


3) Možnost vlastní vazby

Spousta lidí možná ocení nabízené varianty vazby, ale někteří z nás mohou mít specifické požadavky a chtějí si kytici uvázat podle svého. To některé společnosti umožňují a někde máte dokonce k dispozici i odborníky, kteří vám s tímto úkolem pomohou a upozorní vás, pokud by některá kombinace nebyla z různých důvodů vhodná.


4) Je možné doručení opravdu kamkoliv?

Většina dovozců květin na svých stránkách uvádí, že dováží do celé ČR (případně i na území Slovenska), ale někdy to nemusí být stoprocentně pravda a může se stát, že zrovna vámi zvolené místo, zvláště, pokud se jedná o malou vesnici, může být výjimkou. V těchto případech si raději možnosti dodání ověřte. 


5) Nezapomeňte na vzkaz

Vzkazy ke květinám většinou dovozci přidávají zdarma a to ve vámi zvoleném znění. Nezapomeňte tedy tuto položku při objednávání vyplnit a přidat své jméno. Možností je ale samozřejmě i anonymní doručení. 


6) Bezproblémové převzetí

Při zasílání květin nám jde často o moment překvapení, kdy obdarovaný vůbec nečeká, že mu dárek dorazí. Je však třeba zajistit, aby byl tento člověk ve správný čas na správném místě. Opakované doručení navíc často stojí další peníze a proto si raději vše dobře ověřte. Další variantou je případně předání kytice kolegům v práci nebo třeba sousedům, je však třeba se s dovozcem na všem domluvit. 


7) Správné datum

V případě narozenin a výročí si dejte dobrý pozor na to, abyste zvolili skutečně správné datum, změny na poslední chvíli už často nejsou možné. 


8) Objednávejte v předstihu

Zvlášť, pokud si vybíráte exponované dny, jako je třeba Valentýn, vytvořte svou objednávku s dostatečným předstihem. Při objednávání na poslední chvíli se může stát, že vámi zvolené květiny už nebudou k dispozici nebo bude chybět jakýkoliv volný termín pro doručení. 


9) Posviťte si na dopravce

Při výběru společnosti se dívejte i na hodnocení kurýra. Má k těmto účelům uzpůsobené auto? Nabízí pro doručení květin časové okno, které vám vyhovuje? Nebo je garantován pouze den doručení a může k němu dojít kdykoliv? To vše je třeba zohlednit, aby se překvapení skutečně povedlo.


10) Nebojte se reklamace

Neodpovídala květina vašemu očekávání nebo do druhého dne zvadla? Pak se nebojte vše zdokumentovat a podat u obchodníka reklamaci. Cena těchto služeb není malá a prodejci se většinou snaží vyjít zákazníkům vstříc. Je však lepší reagovat ihned, aby se situace dala napravit.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší rozvoz květin? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Nabízí služba dovoz do vámi vybrané lokality?ano
✅ Poskytuje dostatečné informace o procesu doručení i květinách samotných?ano
✅ Je přeprava zajištěna tak, aby byly květiny doopravdy čerstvé?ano
✅ Má služba dobré hodnocení zákazníků?ano

Často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky zákazníků:

Ano, právě moment překvapení, kdy obdarovanému dorazí zásilka, kterou nečekal, je jedním z hlavních důvodů, proč je tato služba čím dál oblíbenější. Potěšit svého blízkého tak můžete třeba i v práci nebo v restauraci. 

Většina lidí volí možnost zaslání květin přímo svému blízkému, kterého chce květinou potěšit. Díky přiloženému vzkazu pak snadno zjistí, od koho pugét pochází. Pokud se však bojíte, že obdarovaný nemusí být v čase doručení na daném místě, můžete si nechat květiny zaslat nejprve sobě.

Květiny předává obdarovanému kurýr, a to ve vámi zvolený den, někdy i čas (to však nemusí nabízet každá společnost) a samozřejmě na vámi uvedeném místě. Většinou danou osobu předem telefonicky kontaktuje s tím, že jí bude doručovat zásilku. O co se však jedná vzhledem k zachování tajemství nezmiňuje.

Existuje riziko, že i když vyberete termín doručení, kdy by měl být obdarovaný na určitém místě, může se něco změnit. V tom případě je dobré se s dopravcem předem domluvit na tom, že může kytici nechat u sousedů či u kolegů v práci, případně si sjednat opakované doručení. Za to si však v některých případech připlatíte.

Celková cena závisí na velikosti zvolené kytici a druhu a množství použitých květin. Obecně se však dá říct, že se suma pohybuje nejméně okolo 1000 Kč. Pokud chcete zapůsobit ještě více, vyžadujete expresní dodání nebo chcete přidat další doplňky, může se ale vyšplhat i výrazně výše.

Instruktážní video

Užitečné odkazy

 
4.7/5 - (13 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář