20 tipů na romantický dárek pro přítelkyni k výročí v roce 2024

Jak má vypadat dokonalý romantický dárek k výročí? Čím své přítelkyni vyrazíte dech? A bude lepší společný zážitek, nebo věcný dar?


Výběr redakce

Aneb jak zkombinovat luxus s přírodou. 

Orientační cena: od 6 800 Kč


Originální dárek

Věnujte kosmetiku jinak.

Orientační cena: 1 999 Kč


Exkluzivní zážitek

Gurmánský zážitek v podobě alkoholických bublinek.

Orientační cena: od 1 100 Kč


Sázka na jistotu

Protože květinou uděláte radost vždy a každé ženě.

Orientační cena: od 500 Kč

Darky Pro Pritelkyni K Vyroci

Opět se vám blíží ten významný den a vy opět nevíte, čím své přítelkyni k výročí udělat radost? Neklesejte na mysli, nejste sami, kdo se trápí s vymýšlením smysluplného a originálního dárku. A právě proto jsme připravili tento článek, s jehož pomocí si vybere opravdu každý ať už je vaše přítelkyně spíše povahy dobrodružné, romantické, nebo pokud si třeba ráda pochutná na něčem vynikajícím. I tak však není jednoduché se v nabídce zorientovat, a tak navíc přihazujeme několik přehledných tipů, které vám pomohou vybrat ten nejlepší dárek právě pro vaši přítelkyni. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na romantický dárek pro přítelkyni k výročí

 1. Glamping v Beskydech
 2. DIY set na výrobu tělového oleje
 3. Degustace šampaňských vín
 4. Dokonalá kytice
 5. Venkovní úniková hra Tour de wine
 6. Luxusní balíček čokolády
 7. Kino jen pro vás dva
 8. Noční košilka
 9. Pojmenujte si hvězdu
 10. Dárkový set s horkými kameny
 11. Domácí degustace čokolády
 12. Romantický let balónem pro dva
 13. Masáž medem
 14. Kolagen pro krásu
 15. Romantika a relaxace na Šumavě
 16. Kniha Co na tobě miluji
 17. Luxusní šperk
 18. Romantické fondue
 19. Polštář s fotkou
 20. Parfém

Aneb jak zkombinovat luxus s přírodou.

S tímto dárkem v podstatě nemůžete udělat chybu. A navíc si jej vychutnáte společně jedná se totiž o zážitek v podobě pobytu pro dva. Kde? V Beskydech, konkrétně se jedná o glamping Bahenec. Glamping je trendem poslední doby, spojuje jednoduché ubytování téměř na úrovni kempingu, ale pozvedá ho mnohem výše díky luxusnímu a čistému provedení. Balíček kromě jedné noci obsahuje také láhev sektu na přivítanou, snídani v piknikovém koši, večeři a neomezený vstup do termálního bazénu a sauny v nedalekém Wellness hotelu Bahenec. Hodí se v podstatě pro kohokoliv a je to vkusný a romantický dárek, pravda však je, že je trochu dražší.

Orientační cena: od 6 800 Kč

Věnujte kosmetiku jinak.

Kupovat ženě kosmetiku je tak trochu risk. Určitě už má své oblíbené značky a pro muže je někdy nabídka plná krémů, peelingů, pleťových vod, čisticích produktů a masek spíše labyrintem. Pokud ale víte, že je kosmetickou nadšenkyní, jděte na to jinak. Věnujte jí set, díky němuž si vytvoří svůj vlastní (nejen) tělový olej! K dispozici bude mít všechny potřebné pomůcky i návod a sama si vybere, které vůně zvolí a jak je nakombinuje. Ingredience navíc najde v krásném dárkovém balení.

Orientační cena: 1 999 Kč

Gurmánský zážitek v podobě alkoholických bublinek.

Mnoho žen má slabost pro vína, a to hlavně ta šampaňská. Pokud hledáte dárek, který by působil luxusně, na úrovni a zároveň byl originální, pak byste možná mohli zvážit právě tento zážitek. V rámci něj vaše přítelkyně (nebo v případě dražší varianty pro dvě osoby vy oba) dostane šanci ochutnat celkem šest kvalitních šampaňských vín. Vedle toho se samozřejmě dozví spoustu informací o historii, přípravě i konzumaci tohoto slavnostního alkoholu. Zážitek je darován formou poukazu ten platí 12 měsíců a termín si bude rezervovat sama přítelkyně. Akce se koná v Praze.

Orientační cena: od 1 100 Kč

Protože květinou uděláte radost vždy a každé ženě.

Jestli by měla mezi dárky pro ženy existovat nějaká opravdová sázka na jistotu, pak to bude určitě kytice. Vaše přítelkyně po nějaké takové jistě touží, principem kytic je však to, že si o ně nechce říct ten nápad musí přijít z vaší strany! Splňte jí tedy její tajné přání a vyberte takovou, která jí sdělí, jak ji milujete. Každá květina má totiž svůj význam důležitý je druh i barva. Pokud se v květomluvě nevyznáte, na webových stránkách prodejce se můžete řídit přehlednými názvy a vybrat zkrátka tu, která s vámi souzní a která se vám nejvíce líbí. 

Orientační cena: od 500 Kč

Pro akční a trochu dobrodružnější přítelkyni. 

Venkovní úniková hra Tour de wine bude dobrou volbou pro přítelkyni, která má ráda akci a nechce se nudit doma. Do této únikové hry se lze zapojit až v šesti lidech a v průběhu řešení hádanek a úkolů projdete zároveň několik atraktivních vináren samozřejmě i s ochutnávkou toho, co nabízejí. Zážitek má tu výhodu, že jej lze zažít hned v několika lokalitách, konkrétně v Praze, Brně nebo Pardubicích. Takže se nemusíte bát ani příliš dlouhé dojezdové vzdálenosti. 

Orientační cena: od 1 299 Kč

Ideální potěšení pro chuťové pohárky.

Kdo by neměl rád čokoládu? Chcete-li své přítelkyni udělat radost touto oblíbenou laskominou, ale zároveň vám to přijde na výročí moc obyčejné, nebojte. Můžete prostě jen sáhnout po trochu luxusnější a zajímavější variantě. Fantazii se pak meze příliš nekladou buď můžete vybrat čokoládu s originálním motivem, tvarem či tématem, nebo se zaměřit na kvalitu čokolády a vybrat set opravdu luxusních pralinek. Tento dárek má díky tomu i tu výhodu, že se jeho cena snadno přizpůsobí vašim možnostem čokoládu najdete do stovky a stejně tak vás může vyjít i na víc než tisíc korun. 

Orientační cena: od 150 Kč

Klasické rande v kině, kde vás ale nebude nikdo rušit.

Asi každý pár si někdy na začátku vztahu dopřál rande v kině, s popcornem a příjemným přítmím, které napomohlo k prvním nesmělým dotekům. Co takhle si na výročí takovou schůzku zopakovat a posunout ji ještě o úroveň výše? Malý sál kina Lucerna v Praze lze totiž pronajmout jen pro vás dva a shlédnout jakýkoliv film vašeho výběru. V ceně je také sklenička sektu a popcorn. Dárek je věnován formou poukazu a má platnost až 18 měsíců, takže si můžete společně v klidu vybrat ten ideální termín. 

Orientační cena: od 6 999 Kč

Dárek praktický i romantický zároveň.

Noční košilka je něco, co ocení každá žena. Navíc se jedná o kousek oblečení poměrně intimního charakteru, takže pro výročí bude ideální. Je jen na vás, jak konkrétní výběr pojmete. Můžete mít doma přítelkyni se smyslem pro humor, roztomilou, a tak jí vybrat košilku pohodlnou, s obrázkem… A nebo, a to bude u výročí ta pravděpodobnější varianta, sáhnout po krajce, saténu a podobných odvážnějších kouscích. Radost bude mít přítelkyně jistě v obou případech stačí jen trefit správnou velikost. 

Orientační cena: od 500 Kč

Romantické gesto, na které si vzpomene každou noc.

Další romantická varianta může být také gesto v podobě pojmenování hvězdy. Jak tento dárek funguje? Existuje totiž nepřeberné množství hvězd, které ještě nemají jména, pouze katalogová čísla. Vy své přítelkyni darujete plechovou krabičku, v níž nalezne všechny potřebné instrukce a informace včetně souřadnic konkrétní hvězdy. Společně pak zvolíte jméno vaší hvězdy a po internetu ho zaregistrujete v mezinárodním registru. Do 20 dnů vám bude oficiálně oznámeno certifikátem z The British Library, že vaše registrace byla úspěšná. Tento dárek si tak budete připomínat pokaždé, když se podíváte na noční oblohu. Jen je potřeba umět anglicky, protože v tomto jazyce všechny materiály jsou.

Orientační cena: 699 Kč

Pro zpříjemnění domácích masáží.

Na oficiální a klasické wellness není během každodenního shonu moc času. Možná si ho ale můžete přinést až domů, a to třeba v podobě dárkového setu s horkými kameny. Balíček obsahuje lávové kameny (3 velké, 6 malých), 8 vonných tyčinek, stojánek na vonné tyčinky a vonnou svíčku. S pomocí této sady pak můžete přítelkyni pravidelně pomoci zrelaxovat a zpříjemnit jí večer termo-terapeutickou masáží. A třeba vám ji navíc přítelkyně následně oplatí! Masáže horkými kameny jsou nejen příjemné, ale navíc i opravdu ulevují od bolesti a napětí. 

Orientační cena: 779 Kč

Pochutnání si na čokoládě se promění v zážitek.

Zaujala vás možnost koupit vaší přítelkyni nějakou výbornou čokoládu, ale chtěli byste tento dárek ještě trochu ozvláštnit? Pak byste mohli zvážit zážitek v podobě domácí degustace čokolády. Tento balíček obsahuje celkem deset druhů čokolád z různých koutů světa a s různými příchutěmi. Celou degustací vás navíc provede video, ve kterém se dozvíte něco o historii čokolády, o její výrobě, chuti a několik dalších zajímavostí. Výhodou tohoto dárku je, že pro degustaci nemusíte nikam cestovat a můžete si ji vychutnat kdykoliv. 

Orientační cena: 999 Kč

Kombinace trošky adrenalinu, romantiky a přírody.

Let balónem je krásným a originálním zážitkem pro všechny, kdo nemají strach z výšek. Určitě je to něco, co většina žen považuje za opravdovou romantiku, a to zvláště, když budete mít koš jen pro sebe (samozřejmě kromě zkušeného pilota, který vás na tomto výletě doprovodí). Velkým zážitkem je už vzlet samotný, ta největší krása ale přichází hlavně s výhledem do přírody. Zážitek celý zabere asi tři hodiny, samotný let trvá hodinu. Výhodou je, že jej lze po domluvě s organizátorem realizovat v podstatě kdekoliv.

Orientační cena: 15 980 Kč

Dárek v podobě zasloužené relaxace.

Pokud byste rádi své přítelkyni dopřáli trochu odpočinku a úlevy od běžného stresu, určitě se můžete zaměřit na zážitek v podobě masáže medem. Ten má mnoho blahodárných účinků, ale hlavně vše je zkrátka velmi příjemné, odpočinkové a úlevné. Masáž je nabízena hned v několika městech konkrétně se jedná o Prahu, Brno, Mladou Boleslav, Karlovy Vary a Špindlerův Mlýn. Daruje se v podobě poukazu, který je platný až 18 měsíců, a tak si sama přítelkyně může vybrat ideální termín. 

Orientační cena: od 1 860 Kč

Pro ženy, které hodně dbají o svůj vzhled.

Kolagen je jedna ze základních stavebních jednotek v lidském těle. Z hlediska krásy mnoho zdrojů jej uvádí jakožto látku, která ovlivňuje například pokožku, vlasy či nehty. Své přítelkyni tak můžete darovat právě tento doplněk stravy, pokud víte, že je pro ni vzhled hodně důležitý. Existují kolageny s různými příchutěmi a skvělou zprávou je i to, že existují také veganské varianty. Můžete vybrat buď čistý kolagen, nebo doplněk, který má ještě navíc různou kombinaci vitamínů. 

Orientační cena: od 599 Kč

Luxusní dárek pro vás oba.

Chcete si pořádně odpočinout, věnovat jeden druhému kvalitní čas a být u toho všeho obklopeni krásnou šumavskou přírodou? Právě pro takové je určen zážitek v podobě romantiky a relaxace na Šumavě. Pobyt je určen pro dvě osoby na čtyři dny (tři noci), konkrétně v Hotelu Kristián. V ceně jsou také snídaně, večeře a vstup do wellness. Okolí je ideální na turistické či cyklo výlety. Na uvítanou na vás navíc bude čekat láhev vína na pokoji. Tento dárek ocení nejedna romantická duše jedná se o ideální spojení komfortu s dobrodružstvím a aktivním trávením volného času. 

Orientační cena: 7 690 Kč

Dárek od muže, který se nebojí projevit své city.

Jestliže je vaše přítelkyně opravdu romantickou duší, pak ji jistě potěšíte knihou Co na tobě miluji. Tato kniha má krásné zpracování a má předpřipravenou strukturu, kterou doplníte o vlastní fotografie, kresby, vzpomínky, texty, vzkazy a podobně a tím tak vytvoříte originální a velmi osobní dárek, nad kterým pak můžete společně vzpomínat. Je to navíc dárek velmi levný, takže je to skvělá varianta při napjatějším rozpočtu. Jen to z vaší strany bude chtít trochu více energie a kreativity při vyplňování, nejde knížku jen koupit a darovat.

Orientační cena: 250 Kč

Elegantní a nadčasový dárek.

Šperk můžete darovat ženě v každém věku a vždy to bude dobrá volba. Důležité je vědět, jaký má vaše přítelkyně vkus jakému kovu dává přednost, jaký má styl. To však není těžké odpozorovat, stačí se podívat, jaké kousky nosí nyní a vybrat něco v obdobném stylu. Výběr je určitě veliký radost uděláte náramkem, řetízkem, náušnicemi, to vše v mnoha stylech a provedeních. Stejně tak cena se pak může výrazně lišit. 

Orientační cena: od 800 Kč

Dárek pro společné romantické večery.

Ideální dárek pro budoucí společné chvíle. S pomocí romantické fondue sady si můžete dopřát originální gurmánský zážitek a zpestřit si tak nejeden večer ve dvou. V sadě najdete mističku ve tvaru srdce na rozpouštění čokolády, keramickou mističku na svíčku, čajovou svíčku a čtyři nerezová napichovátka. Pak už vám stačí jen ingredience v podobě čokolády a oblíbených druhů ovoce a můžete se pustit do ochutnávání jen romanticky ve dvou, nebo společně s přáteli. 

Orientační cena: 399 Kč

Pro romantické vyznání i originální vtip.

Chcete, aby vaše přítelkyně mohla usínat spolu s vámi i ve chvílích, kdy nemůžete být spolu? Nebo jí jen chcete vzkázat něco romantického originálním způsobem? Vtipným, originálním a přitom roztomilým řešením může být polštář s vlastní fotkou, vlastním motivem. Vybrat můžete opravdu cokoliv, případně je ale samozřejmě možné využít i jeden z předem navrhnutých motivů, pokud nejste zrovna kreativní typ. Z té praktické stránky tyto polštářky je možné prát v pračce, povlak je totiž snímatelný na zip. 

Orientační cena: od 400 Kč

Elegantní a vkusný dárek pro opravdové dámy.

Dalším z klasických dárků je parfém. Třebaže není tak originální, je důvod, proč je to dárek tak častý protože zkrátka funguje, ženám dělá radost a vypovídá o vás, že máte vkus a že oceňujete krásu vaší přítelkyně. Je dobré se nad výběrem parfému trochu zamyslet, ideálně zjistit, jaké parfémy vaše přítelkyně používá, jaký typ vůní má ráda. Většina žen se drží jedné vůně, která je definuje a na kterou jsou zvyklé nebojte se proto koupit flakon, který již má doma. Případně se držte alespoň typu vůně sladké, kořeněné, ovocné, květinové,…

Orientační cena: od 500 Kč

PĚT tipů, jak vybrat dárek pro přítelkyni k výročí

I po pročtení našich tipů si nejste tak úplně jistí, který z nich by byl ten nejlepší? Zkuste se například zamyslet nad následujícími jednoduchými otázkami! 

1) Stanovte si předem rozpočet.

Každý máme jiné finanční možnosti a určitě to neznamená, že s nižším rozpočtem nepořídíte nic hezkého. Naopak, většina osobních a romantických dárků nestojí mnoho. Nejpodstatnější je totiž to gesto, že jste si vzpomněli! Stanovení rozpočtu vám pomůže vyfiltrovat konkrétní kategorie dárků a rychle a efektivně vám tak zúží výběr.


2) Vnímejte, jaký má vaše přítelkyně vkus.

U dárků typu oblečení, šperků, kosmetiky či dekorací je dobré vnímat, jaký vkus má vaše přítelkyně. Dívejte se, co nosí, čím se voní, co používá a čím se obklopuje. Vyhnete se pak špatnému výběru.


3) Inspirujte se jejími koníčky.

Při výběru dárku je vhodné nezapomenout na to, jaká je vaše přítelkyně povahově. Dobrodružná povaha ocení třeba i adrenalinový zážitek nebo pobyt v horách, naopak jiná žena dá přednost luxusu, šperkům nebo květinám. A romantická duše zase nebude potřebovat drahé dárky, ale mnohem důležitější pro ni bude osobní význam dárku.


4) Zeptejte se přímo, co by si přála.

Někdy, když už opravdu nemáte nápad, tak je nejlepší se přítelkyně na rovinu zeptat. Možná tím přijde o překvapení, vy však budete mít dobrý pocit, že jste koupili něco, co si opravdu přála a všichni tak budou ve finále spokojení. Nechcete se překvapení přeci jen vzdávat úplně? Ať si tedy řekne o víc věcí a vy vyberte jen jednu z nich.


5) Máte na koupi dárku dostatek času?

Zvolený dárek může ovlivnit také to, za jak dlouho výročí slavíte. Pokud jste datum výročí úplně prošvihli a potřebujete sehnat dárek cestou z práce, vsaďte na květinu s čokoládou, nebo honem online vyberte zážitek. Pokud máte času více, tak už můžete vybrat něco náročnějšího nebo osobnějšího – z našeho seznamu třeba knihu nebo polštář.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma romantických dárků pro přítelkyni k výročí.

Pokud jste se rozhodli přítelkyni potěšit dárkovým poukazem, pak je to opravdu jednoduché. Poukaz vám přijde na e-mail, vy jej můžete vytisknout a máte hotovo. Konkrétní realizaci, tedy domluvení termínu a místa zážitku, už si pak může zařídit přítelkyně. Stačí kontaktovat organizátora.

Hodně záleží třeba i na tom, kolikáté výročí slavíte. Rozhodně však vsaďte na romantiku, na něco osobního. Velký úspěch pak mají i dárky, které můžete využít společně – zážitky, masáže, rande, něco dobrého k jídlu… 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)