Nejlepší koupelny na míru 2021 - recenze, cena a jak vybrat

Koupelny Na Miru

Nastal čas na rekonstrukci vaší stávající koupelny nebo se stěhujete do nového a čeká vás budování od začátku? Ať tak či tak, můžete využít řadu možností vytvoření koupelen na míru. Dnes se podíváme na společnosti, které právě tyto služby nabízejí. Co od které očekávat a jaké (ne)výhody vás u nich čekají?

Společnost s mnoha moderními službami

Pokud se vám při navrhování koupelny nechce hned za specialistou a rádi byste si pár návrhů nejprve sestavili sami, potěší vás Siko koupelny, které v tomto ohledu nabízejí bohaté možnosti.

Sestavit si zde můžete základní 2D návrh, v němž naplánujete rozestavění jednotlivých prvků, a můžete jej upravovat tak dlouho, než budete stoprocentně spokojeni. Zajímavou možností jsou také jednoduché konfigurátory hydromasážních van a sprchových koutů, kde si jednoduše navolíte požadované vlastnosti a vzhled, a rovnou uvidíte i celkovou cenu a datum dodání.

Siko ale samozřejmě nabízí i možnost nechat vše na profesionálech a objednat si službu “koupelna na klíč”, kdy se postará o kompletní renovaci. Na vás bude jen spolu se specialisty vytvoření výsledného návrhu. Při něm se můžete inspirovat stovkami koupelen, které najdete na webu společnosti, nebo se projít prodejnou a prohlédnout si materiály naživo. Výstupem je 3D nebo panoramatický návrh podle vašich představ. Pozor si dejte jen na to, že v základní ceně je jeden návrh a jen omezené množství úprav, za další změny je nutné si něco málo připlatit. Možností je také vytvořené vizualizace přímo s grafikem, což je možné jen na vybraných prodejnách a za vyšší cenu.

Schůzka s odborníky ohledně návrhu je možná i online. Pokud se pro ni rozhodnete, ale materiály byste si rádi “osahali”, může vám firma zaslat vzorek dlaždic či obkladů (za 100 Kč za kus).

Siko nabízí kromě návrhu také dopravu materiálu a kompletní montáž, takže můžete mít skutečně vše bez starostí.

VÝHODY

NEVÝHODY

Specialista na koupelny s přehledným webem

Velmi přehledně zpracovaný postup při plánování vaší nové koupelny vás čeká na webu společnosti Koupelny Ptáček.Není to tak běžný fakt, jak by se mohlo zdát, a velmi pomůže pro představu, co vše vás čeká a nemine.

Prvním krokem je sjednání schůzky se specialisty, kterým byste měli dodat půdorys své koupelny včetně umístění oken a dveří, výšky stěn a rozvodů. V dnešní době možná oceníte, že schůzka může proběhnout také online.

Následně se odborníci postarají o technické řešení návrhu a případně pomohou se zaměřením, pokud se na to sami úplně necítíte.

Pak už přichází ta pro většinu z vás nejzajímavější část. Specialista dle vašich představ a vkusu nabídne dispoziční řešení, obklady, dlažbu i podobu sprchového koutu či vany, a to v různých cenových relacích. Na základě toho pak vznikne i 3D návrh, případně i panoramatický pohled na celou koupelnu. Na některých pobočkách si vše můžete dokonce prohlédnout v 3D brýlích.

Po vytvoření návrhu, který odpovídá vašemu očekávání (jen pozor, za vícero úprav si pár stovek připlatíte), je na řadě závazná objednávka, finální dokumentace a následně také dodání zboží (ve většině případů zdarma) a montáž prostřednictvím prověřených firem. Ty mnohdy nabízejí záruku až 30 let, je však dobré si toto s objednávkou upřesnit.

VÝHODY

NEVÝHODY

Ucelené koncepty & atypická řešení

Společnost Ravak je svým přístupem poněkud specifická. Spíše než na kvantitu své nabídky se soustředí na ucelené koncepty koupelen. Její filozofie spočívá v tom, že koupelna se rychle neokouká, pokud má jednotící myšlenku a pečlivě sladěné jednotlivé prvky. Při zařizování koupelny si zde tedy nevybíráte z nespočtu možností, ale z devíti konceptů, které následně přizpůsobíte dispozicím své koupelny. Pro někoho to sice může znamenat jisté omezení, ale vybírat ze stovek návrhů je leckdy mnohem složitější a koncepty Ravaku jsou skutečně propracované, o čemž svědčí i řada ocenění, která za ně společnost získala.

Pokud se rozhodnete pro realizaci koupelny s Ravakem, stačí si jeden z konceptů vybrat a navštívit některé z koupelnových studií (kterých jsou po republice desítky), kde vám vytvoří návrh na míru možnostem vašeho bydlení. Doladíte materiály a barvy a domluvíte si veškeré stavební a instalatérské práce.

Na Ravak se můžete obrátit i v případě, že máte ve své koupelně určitá specifika, kvůli kterým se vám do ní například nevejde běžný sprchový kout. Ravak nabízí široké možnosti atypických řešení, a tak pro ně nejsou šikmé stropy nebo nutnost bezbariérového přístupu problém.

VÝHODY

NEVÝHODY

Koupelny na míru s horší dostupností prodejen

Společnost Hornbach má na některých svých prodejnách Centrum koupelen, kde si můžete prohlédnout celou řadu kombinací a možností zhotovení koupelen a nechat se jimi inspirovat. Následně spolu s odborníky vytvoříte 3D vizualizaci (pozor, je nutné se k tomuto kroku nejdříve objednat, není možné provést plánování na počkání), do které specialista zahrne vaše požadavky i osobitý styl. Následuje už jen zaměření a montáž, které vám Hornbach také zprostředkuje. Služby vizualizace i zaměření jsou sice zpoplatněné, ale při realizaci koupelny a odběru materiálu nad 10 000 Kč se vám peníze vrátí.

Nevýhodou však je, že prodejny s Centrem koupelen jsou jen dvě, a to pouze v Praze. Jinde si bohužel koupelnu na míru u Hornbachu neobjednáte a budete se muset spolehnout sami na sebe.

Pokud však nepotřebujete speciální rozměry a nebojíte se naplánovat si koupelnu kompletně sami, může vás Hornbach potěšit pestrou a kompletní nabídkou a také řešeními pro různé výše vašeho rozpočtu.

VÝHODY

NEVÝHODY

17 tipů, jak na rekonstrukci koupelny

 1. Při rekonstrukci koupelny je dobré dívat se trochu i do budoucnosti, tedy pokud chcete, aby vám v renovované podobě sloužila co nejdéle. Jiné požadavky totiž na koupelnu bude mít rodina s malými dětmi, rodina s více než čtyřmi členy nebo třeba starší lidé.
 2. Předem si ujasněte také to, co všechno by se vám do koupelny mělo vejít. Budete v ní chtít mít pračku i toaletu, vanu, nebo raději sprchový kout? A kolik potřebujete úložného prostoru? To vše vezměte v potaz a nezapomeňte promyslet i to, jaké dveře zvolíte. Klasické jsou nejběžnější, ale zasunovací mohou ušetřit prostor v malých místnostech.
 3. Jestliže se chystáte k rekonstrukci, zvažte, zda se rovnou nepustíte i do výměny rozvodů elektřiny a vody. Nejen, že vám to ušetří možné komplikace v nadcházejících letech, ale umožní to třeba také umístění zásuvek podle vašich představ.
 4. Rozhodněte se také, jakým způsobem budete koupelnu vytápět. Možností je moderní podlahové vytápění nebo oblíbený žebříček.
 5. Pokud je vaše koupelna menší, než byste si přáli, a chcete prostor opticky zvětšit, využijte velké dlaždice či sprchový kout bez vaničky a s průhlednými skly.
 6. Menším prostorům také sluší světlé tóny a velká zrcadla.
 7. Pokud nemusíte, nesnažte se do malé koupelny vměstnat vše. Prostor by působil zbytečně chaoticky a ztrácel by na eleganci i uvolněné atmosféře, kterou by měl navozovat. Jestliže vám to možnosti dovolí, přesuňte například pračku do jiné místnosti.
 8. U zařizování velké koupelny je důležité prostor rozčlenit, aby nevznikala zbytečně prázdná místa a prostor působil útulně. Tomu pomohou například příčky i vhodně rozmístěné osvětlení.
 9. Při výběru obkladů a dlažby se určitě vydejte do prodejny, kde si můžete “osahat” texturu a uvidíte reálné, obrazovkou nezkreslené barvy. Některé společnosti však nabízejí i zaslání vzorků k vám domů.
 10. Nepodceňujte ani výběr světel, zvlášť, pokud vám do koupelny neproudí denní světlo. Žárovky by měly být nejméně dvě, a to jedna hlavní a druhá nad zrcadlem.
 11. Sprchové kouty dnes nabízejí mnoho možností. Hitem jsou ty bez vaničky, je však třeba u nich dobře vyřešit odtok. Pokud se rozhodnete pro ty s vaničkou, nesahejte raději po plastu a poohlédněte se spíše po akrylátových produktech.
 12. Při výběru vany se vydejte na prodejnu a vanu si vyzkoušejte. Zjistíte, zda se do ní pohodlně vejdete a bude vám svým tvarem vyhovovat.
 13. Ideální je, pokud máte veškeré vybavení koupelny od jednoho výrobce. Design tak bude působit celistvě a sjednoceně a nemusíte se bát toho, že budou některé prvky například v různých odstínech bílé.
 14. Díky moderním řešením a dobrému výběru baterií nebo třeba toalety můžete ušetřit nejen životní prostředí, ale i svou peněženku. Poraďte se se specialisty, jaké možnosti šetrného provozu jsou v nabídce.
 15. Koupelna je místem s velkou vlhkostí, proto je třeba dobře promyslet i odvětrávání, jinak hrozí plísně a další nepříjemnosti. Nejjednodušším řešením je samozřejmě okno, pokud jej v koupelně nemáte, zvolte vhodný ventilátor.
 16. I když máte jasnou představu o tom, jak vaše koupelna snů vypadá, sjednejte si schůzku se specialistou. Seznámí vás s moderními trendy, které vám mohou leccos ulehčit. Zároveň vám pomůže sestavit plán tak, abyste se vešli do svého rozpočtu.
 17. Po finální instalaci koupelny si nezapomeňte vše po řemeslnících opravdu pečlivě zkontrolovat. Upozorněte na všechno, co se vám nezdá – nedokonalé začištění, chybějící spárovací hmota apod.

Cena koupelny na míru

Rychlá odpověď: nejčastěji 50000 až 150000 Kč dle náročnosti

Pokud se chystáte na první rekonstrukci či stavbu koupelny, nejspíš hledáte alespoň rámcovou představu o tom, kolik peněz si na tuto akci připravit. Cena koupelny je však velmi individuální a záleží na mnoha faktorech – vybraných materiálech, kvalitě vybavení, velikosti koupelny i na tom, o jak velkou rekonstrukci se jedná, například v případě, že chcete měnit i staré rozvody. Dále hraje podstatnou roli i to, zda si pro montáž vyberete řemeslníka, montážní firmu nebo ji provedete svépomocí. Obecně se dá říct, že celková rekonstrukce vyjde v každém případě na desítky tisíc korun, ale může se samozřejmě vyšplhat i mnohem výše, pokud máte vysoké nároky.

Stejně jako v mnoha jiných případech se ani zde nemusí vyplatit snaha ušetřit. Od rekonstrukce většinou očekáváme, že nám vydrží dlouhá léta, k tomu jsou však zapotřebí kvalitní materiály a také dobře provedená montáž.

Napsat komentář