20 tipů na nejlepší dárek pro manželku v roce 2024

Lámete si hlavu, jak potěšit a překvapit manželku dárkem? Často právě naši nejbližší jsou tím nejtvrdším oříškem, když přijde na výběr dárků. Přinášíme Vám skvělé tipy a také poradíme, na co si dát při výběru pozor.


Výběr redakce

Nečekaná romantika v tradičním stavení.

Orientační cena: od 10 990 Kč


Sázka na jistotu

Kytka tak, jak má být.

Orientační cena: od 500 Kč


Pro chvíle odpočinku

Připravte pro ni luxusní wellness u vás doma.

Orientační cena: 3 099 Kč


Pro milovnice vína

Pohodlná cesta kolem světa se sklenkou v ruce.

Orientační cena: od 2 590 Kč

Darky Pro Manzelku

Ženy a muži se občas zdají jako odlišné živočišné druhy. Žijeme spolu, sdílíme to nejcennější a nejtajnější, milujeme se a skvěle se známe. Ale přeci jen si nerozumíme tak dokonale, protože myslíme trochu odlišně. Zajímají nás jiné věci. Prožíváme jinak. A také se zcela liší spektrum těch věcí, které nemůžeme vystát. Když přijde na přijímání a dávání dárků, také zde se náš přístup rozchází. Zatímco muži preferují často praktičtější dárky, ženy ocení víc emoce a vyjádření lásky. Ženám se dobře dávají věci, které využijí v péči o vzhled a o tělo. Jenže muži zase těmto věcem tak dobře nerozumí. Právě proto pánové ocení náš seznam tipů a praktických rad, jak obdarovat svou drahou polovičku.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro manželku

 1. Romantický pobyt v roubence
 2. Dokonalá kytice
 3. Dárková wellness truhla
 4. Zážitkové předplatné vína
 5. Vyhlídkový let balonem
 6. Kurz pro radost
 7. Večeře v Tančícím domě
 8. Kolagen pro krásu
 9. Luxusní balíček čokolády
 10. Poukaz na dovolenou
 11. Podložka na cvičení
 12. Noční košilka
 13. Relaxační masáž
 14. Škola smyku
 15. Luxusní šperk
 16. Kino pro dva
 17. Kuchyňský robot
 18. Šperkovnice
 19. Parfém
 20. Pojmenujte si hvězdu

Nečekaná romantika v tradičním stavení.

Roubenka –⁠ dřevo, kamna, krásný výhled, romantika jak bič. Přeci jen ale to pohodlí od roubenky moc neočekáváte, že? V tomto zážitku se ale snoubí pohodlí a relax wellness pobytu s romantikou starého horského roubeného stavení. V luxusní moderně vybavené roubence najdete i vlastní vířivku. Krásně provedené dárkové krabičky udělají už z rozbalování zážitek. K tomu vás čeká celý víkend plný masáží a skvělá večeře při svíčkách. 

Orientační cena: od 10 990 Kč

Kytka tak, jak má být.

Květinami neurazíte. Je to klišé, ale každá ho miluje. Protože toto klišé se nikdy neomrzí. Ale když darujete kytici a nechcete se ztrapnit kýčem, musíte dbát na jistá pravidla. Jednotlivé prvky k sobě musí ladit barevně i stylem. Eshop Fleurop toto vyřeší za vás. Nemusíte nad ničím přemýšlet. Jen objednáte podle příležitosti a čerstvé květiny máte na čas doma.

Orientační cena: od 500 Kč

Připravte pro ni luxusní wellness u vás doma.

Možná víte, že by si vaše žena potřebovala odpočinout. Ale zároveň víte, že jí povinnosti neumožňují vyrazit na wellness víkend kilometry daleko. Nevadí. S touto dárkovou bednou si bude moct dopřát luxusní relax přímo ve své koupelně. Naloží se do vany plné horké vody ovoněné koupelovou makronkou a s plátýnkovou maskou na obličeji bude usrkávat lahodné prosecco, uždibovat malinovou čokoládu a užívat si mihotavý plamínek svíčky. Pak vyzkouší peeling vonící po slaném karamelu a vybere si, na jaké ručně vyráběné mýdlo má zrovna náladu. A nejlepší na tom bude, pokud jí celý zážitek přichystáte vy. Ale než se tak stane, čeká vaši ženu jeden úkol –⁠ do dřevěné bedny, k níž je přiložena také pilka, zámek a šifra, se bude muset nejprve dostat. 

Orientační cena: 3 099 Kč

Pohodlná cesta kolem světa se sklenkou v ruce.

Víno se pije po celém světě. Právě skrze víno můžete poznávat místní kulturu a porovnávat charakter lidí v různých oblastech světa. Toto zážitkové předplatné vaší drahé polovičce právě toto umožní. Každý měsíc dostane dvě láhve vybraného vína, které jsou tak spárované, aby je bylo možné porovnávat. A třeba vás na nejpohodlnější cestu kolem světa vezme s sebou.

Orientační cena: od 2 590 Kč

Romantika v oblacích.

Necháte se unášet větrem ve výšce až 300 metrů nad zemí. Užijete si nádherné výhledy. Trocha toho adrenalinu zajistí, že se k vám bude vaše žena tisknout a vy si budete připadat jako hrdina. Lety balonem patří k nejoblíbenějším zážitkům právě proto, že v sobě snoubí právě tu bezpečnou dávku dobrodružství s neodolatelnou podívanou.

Orientační cena: od 3 590 Kč

Dárek, který vydrží.

Nejlepší dárek je ten, který přetrvá, i když ho spotřebujeme. Vzdělání k takovým dárkům patří. Mrkněte se na nabídku kurzů speciálně pro ženy. Chtěla se vždy naučit hrát na nástroj? Nebo chce své cukrářské umění posunout na další úroveň? A co takhle budoucí maminka –⁠ nechtěla by se něčemu přiučit, než se vydá do porodnice? Spektrum kurzů je nepřeberné. Všechny jsou online a z pohodlí domova. Stačí internet.

Orientační cena: od 800 Kč

Jako Ginger a Fred na jeden večer.

Tančící dům patří k vyhledávaným architektonickým skvostům. Byl navržen podle pozice páru při tanci na počest slavné taneční dvojici. Jezdí ho k nám obdivovat turisté z celého světa. A vy můžete své manželce darovat večeři právě zde. Skvělé menu z čerstvých surovin připraví špičkový šéfkuchař Ondřej Slanina.

Orientační cena: od 2 950 Kč

Krása v lahvičce –⁠ vědecky dokázáno.

Prospěšnost kolagenu pro naši pleť, vlasy, nehty, ale také pohybový aparát je vědecky prokázána. Nedarujete tedy jen krásu, ale také zdraví. Proč ale právě kolagen? Protože výživové doplňky s obsahem kolagenu zlepší kvalitu vlasů, ale především pleti. Předchází vzniku vrásek, ale také pomáhají udržet pleť svěží a krásnou tehdy, když je vaše žena často unavená. Jen vy sám víte, jaká nálož ji každý den doma i v práci zavalí. Jen vy sám víte, jak moc takový elixír zdraví, krásy a mládí potřebuje.

Orientační cena: od 599 Kč

Protože čokoláda je prostě čokoláda.

Čokoláda je nejlepším zdrojem dopaminu. Pomáhá proti stresu a funguje jako afrodiziakum. Ale čokoládu asi není třeba příliš chválit, že? Není na světě žena, která by vám hodila na hlavu čokoládový dárek. A pralinky a čokolády z Chocolissima, to je úplně jiná liga. Kakao z vybraných kakaových bobů, ručně zpracované pralinky, stylové balení. Prostě to, co si přeje v těch nejčokoládovějších snech.

Orientační cena: od 500 Kč

Svoboda cestovat dle svého.

Možná vaše drahá polovička touží po dovolené. Můžete jí koupit zájezd, ale co kdyby si ho raději vybrala sama? Dejte najevo, že jste ochoten se plně přizpůsobit. Že s ní pojedete tam, kam ona sama bude chtít. Co si vybere. Nebo že by třeba chtěla jet bez vás s kamarádkou nebo s partou? Ukažte, že jí tak věříte, že si může vybrat, koho vezme s sebou. Z bohaté nabídky cestovní agentury Invia si vybere každý.

Orientační cena: od 500 Kč

To nejdůležitější cvičební náčiní.

Podložku na cvičení potřebuje každý, jogín i kulturista. Využije se k posilování i protahování. Bez podložky na cvičení se zkrátka neobjede nikdo, kdo alespoň trochu cvičí. Kvalitní podložka zajistí, že při cviku nebudou klouzat ruce ani nohy. Nic netlačí, cvičení je pohodlné. Pokud správně vyberete, bude si ji moci nosit s sebou na lekce, ale využije ji i doma. Třeba i k relaxaci nebo chvíli klidu na zemi. Ten možná potřebuje víc než cvičení.

Orientační cena: od 200 Kč

Dárek tak trochu pro vás.

Dárky pro manželku jsou zvláštní v tom, že vlastně můžete obdarovat sám sebe, a přitom udělat radost. Když darujete košilku, ve které se vám vaše žena bude nejvíc líbit, budete spokojení oba. Ona proto, že dostane krásný dárek a bude se cítit žádoucí a atraktivní. A vy protože… však víte.

Orientační cena: od 500 Kč

Přesně to, co potřebuje.

Darujte manželce chvíli naprosté pohody a relaxu. Bude se cítit jako královna. Masážní techniky z dalekého Bali provoněné jemným kokosovým olejem její tělo dokonale uvolní. Vonné oleje v žulové vaně, do které se po masáži ponoří, zase uvolní její mysl. Ukažte, že vám záleží na tom, aby si pořádně odpočinula.

Orientační cena: od 2 740 Kč

Udělejte z ní lepší řidičku.

Ženy také umí skvěle řídit. Mýtus ženy za volantem jako postrachu už dávno neplatí. Ale řízení je jako každá jiná dovednost. Je třeba ji trénovat a posouvat na novou úroveň. Tento dárek je také pro vás oba. Pro ni, protože se naučí nepostradatelnou dovednost, pro vás, protože budete mít klid, když bude na cestách. Naučí se totiž ovládat auto ve smyku a vyřešit tak nebezpečné situace, které mohou nastat. Hlavně v zimě nebo na mokrém povrchu.

Orientační cena: od 3 490 Kč

Šperkem nikdy neurazíte.

Šperk je možná klasika, ale klasika, která funguje už po staletí. Ženy nikdy neopovrhnou krásným doplňkem, který dozdobí jejich sličnou šíji, nebo náušnicemi, které cinkají při každém pohybu. Prsteny, korunky a vzácné doplňky, tím vším potěšíte. V eshopu s příznačným názvem sperky.cz najdete ještě mnohem víc –⁠ náramky, hodinky nebo třeba doplňky na telefon. A víte, co to jsou aroma šperky? Ne? Tak skočte do eshopu a uvidíte, jak obrovský výběr máte dnes oproti těm pánům, co kupovali dary manželkám před staletími.

Orientační cena: od 800 Kč

Bezuzdná romantika.

Do kina jste ji už asi vzal. Ale co takhle kino, kde budete úplně sami? Romantika dostane novou jiskru. Pronajměte si celý sál kina Lucerna jen pro sebe. Součástí zážitku je také výklad odborníka a návštěva promítací kabiny. A netradiční kombinace sektu a popcornu. 

Orientační cena: od 6 999 Kč

Usnadněte jí práci v kuchyni.

Proč zrovna kuchyňský robot? Protože kuchyňský robot nešetří jen čas a energii, ale také místo. Nahrazuje totiž několik nástrojů najednou. Obsahuje většinou různé nástavce a plní různé funkce od mlýnku na maso až po šlehač krémů. Samozřejmě záleží na vybraném modelu. Vždy platí, že se nejprve informujete, co manželka doma má, co potřebuje a co nejčastěji používá. Také si zkontrolujte úložné prostory nebo místo na lince či jinde v kuchyni. Možná také ocení, když její starý robot po babičce konečně nahradí. Ptejte se. Určitě uděláte radost.

Orientační cena: od 5 000 Kč

Lepší než nové šperky je mít pořádek v těch starých.

Každý rok jí darujete náušnice a ona už je nemá kam dávat. Vždycky, když spolu někam jdete, musíte čekat, protože ona nemůže své šperky najít. A když už ten správný náhrdelník najde, půl hodiny ho rozmotává. Za to ona ale nemůže. Nemá totiž tu správnou šperkovnici. Pořiďte krásnou uzamykatelnou šperkovnici, ve které už bude mít vždy pořádek. Oddělené přihrádky na různé druhy šperků a speciální věšáky, které zajistí, že se nic nezamotá ani nezakutálí.

Orientační cena: 449 Kč

Klasika pro všechny generace.

Parfém musíte darovat vy. Jen vy víte, jak má dáma vašeho srdce vonět. Překvapte ji. Nekupujte to, co kupujete každý rok. Udělejte změnu. Vyberte něco nového, originálního. Víte, že vůně vyvolá ty nejživější vzpomínky? Co takhle najít vůni, která vás vrátí na vaše první rande? Pamatujete si, jaké květiny jste jí tehdy dal? Najdete je v parfému? Taková romantika rozzáří každé oči. A parfém je dárek, který se neodmítá.

Orientační cena: od 500 Kč

Vaše láska na noční obloze.

Většina hvězd, které ozařují noční oblohu, postrádá své jméno a známe je pouze pod katalogovým číslem. V tom se nachází příležitost. Můžete si jednu hvězdu pojmenovat. Lépe řečeno, vaše manželka si může jednu pojmenovat. Krásný dárek, že? Dostanete český návod a potřebný formulář. Do něj vyplní vaše drahá polovička jméno své hvězdy a další údaje (pozná ji podle uvedených souřadnic) a formulář společně odešlete. Do 20 dnů dostanete z britské Národní knihovny certifikát, který potvrzuje, že hvězda nese její zvolené jméno. A co takhle pojmenovat hvězdu přímo po vaší ženě? Znáte něco romantičtějšího?

Orientační cena: 699 Kč

DEVĚT tipů, jak vybrat dárek pro manželku

Nevybrali jste si z našich tipů? Nebo ještě váháte? Přečtěte si osvědčené rady, které vám výběr ještě více usnadní.

1) Kdy a kde bude dárek rozbalovat?

Nechcete svou manželku přivést do trapné situace, že? Pokud chcete darovat nějaký lechtivý nebo erotický dáreček, dejte jí ho v soukromí. Nebo raději k jiné příležitosti. Některé dárky není vhodné rozbalovat v rodinném kruhu pod stromečkem.


2) Darujte to, co chce ona, ne to, co chcete vy.

Vždy myslete především na to, co potěší vaši ženu. Někdy to znamená odhlédnout od toho, co si přejete pro sebe vy. To platí pro společné zážitky, ale také pro erotické dárky. Krásné prádélko je super dárek, ale je skutečně pro ni, nebo spíš pro vás? Pokud darujete něco takového, tak dejte najevo, že chápete, že to je dárek spíš pro vás. A kupte k tomu ještě něco, co potěší opravdu výhradně ji.


3) Dárek má být od vás.

Není nic trapnějšího než zjistit, že jste dárek sám nevybíral. Na to si dejte opravdový pozor. Ženy mají šestý smysl. Poznají to. Vaše žena vás jistě velmi dobře zná. Dejte si záležet a ať je ta námaha strávená při výběru a shánění dárku vidět.


4) Zeptejte se.

Nejsme už děti a na Ježíška nevěříme. Zeptejte se. Můžete se zeptat nenápadně, využít nějakou aplikaci nebo se zeptat napřímo. Je to lepší než nevyžádané dary. A i poté můžete překvapit konkrétním výběrem.


5) Dohodněte se se zbytkem rodiny.

Jste manžel, jste ten nejdůležitější. Na vás je rozdělit zbytku rodiny ostatní dárky. Ale této iniciativy se musíte ujmout. Oznamte zbytku rodiny, co své ženě darujete vy a rozdělte mezi ně zbylé tipy.


6) Buďte originální.

Nedávejte to, co dáváte každý rok. Invence a originalita často potěší víc než samotný dárek. Ženy chtějí vědět, že jste si dal práci s vymýšlením. Pokud uděláte letos změnu, vsaďte se, že se jí oči rozzáří víc než kdy dřív.


7) Nepřidělávejte starosti navíc.

Nedávejte dárky, které jsou jen starostí navíc. Například to, co by si sama musela dodělat nebo uvařit.


8) Zajistěte hlídání.

Pokud darujete společný dárek a nezajistíte hlídání dětí, dáváte jen půlku dárku. Přiděláváte ji totiž starost a stres s jeho zajišťováním. Chopte se iniciativy a sežeňte hlídání vašich ratolestí sám.


9) Vzpomínejte na společné zážitky.

Romantika často obnáší nějakou tu nostalgii a vzpomínání. Kde jste byli na prvním rande? Co takhle darovat poukaz na společnou večeři právě tam? Nebo ji vzít na dovolenou do míst, kde jste se potkali? Darovat šperk, který připomíná první společně strávenou dovolenou?

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro manželku.

Každý prodejce si určuje podmínky sám. Ale obecně lze říci, že vy objednáte poukaz a zaplatíte a poukaz darujete. Vaše žena si potom na jeho základě objedná nebo zarezervuje službu sama na uvedené adrese. Při příchodu na zážitek se prokáže poukazem nebo kódem na něm uvedeným.

Každý prodejce si platnost poukazu určuje sám. Většinou se pohybuje kolem 12 měsíců. Vždy si to ale zjistěte včas a upozorněte na to. A pozor, platnost poukazu začíná běžet okamžikem zaplacení, nikoliv ve chvíli darování. Proto ho kupujte vždy co nejblíže datu oslavy.

Pokud darujete společný zážitek nebo dovolenou, lze očekávat, že si s sebou vezme právě vás. Zkuste ji do tohoto rozhodnutí ale nenutit. Dejte jí svobodu rozhodnout se.

Schovat dárek před manželkou může být ošemetné. Přeci jen ženy uklízí, ukládají prádlo do skříně, jsou tak nějak všude. Třeba i tam, kde by být neměly. Nejjistější je nechat si dárek až do dne oslavy v práci a přinést ho domů až na poslední chvíli. Jelikož je asi zvyklá, že všechno najde předem, budete ji tak udržovat v napětí.

Záleží na tom, o jak velký konflikt se jedná. Není výjimkou, že páry se neshodnou v hospodaření s penězi. Jeden chce nějaký dárek a druhý ho považuje za vyhazování peněz. Zkuste být upřímný a promluvte si s ní. Vysvětlete své důvody a vyslechněte si ty její. Třeba najdete kompromis.

Záleží na povaze dárku a také na vašem vzájemném vztahu. Obecně platí, že erotické dárky je lepší dávat v soukromí. Ale u ženy se nemusíte bát darovat romantické nebo nostalgické dárky na společné oslavě. Vy byste se možná červenal, kdybyste před kamarády rozbaloval romantickou fotoknihu, ale ženy to mají jinak. Naopak, před kamarádkami bude vypadat skvěle a všechny jí budou závidět, jak romantického chlapa si vzala.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)