TOP 19: Netradiční předplatné – tipy (nejen) na dárek 2024

Jaké typy netradičních předplatných jsou k mání? Jaký je vlastně jejich princip? A jak takové předplatné vybrat?


Výběr redakce

Zásoba kávy podle vašeho přání


Oblíbená volba

Obrovská nabídka filmů a seriálů v češtině


Pro čtyřnohé kamarády

Kvalitní a propracované balíčky pro čtyřnohé parťáky


Pro požitkáře

Přidejte se do klubu degustátorů

Netradicni Predplatne

Dříve jsme si pod pojmem “předplatné” představovali pouze noviny a časopisy. Dnes je situace jiná. Předplatné vína, kávy, alkoholu, ale i květin, granulí nebo třeba televizní zábavy – to všechno je nyní možné. A nabídka netradičních předplatných se stále rozrůstá. Důvod je jasný. Přinášejí do běžného života trochu překvapení a zároveň fungují také jako skvělé dárky pro prakticky všechny členy rodiny. Z jakých možností lze vybírat a jak předplatná vlastně fungují? Na to jsme se podívali blíže.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Princip netradičních předplatných je v podstatě velmi podobný tomu, jak jej známe třeba u časopisů. Zvolíte si typ předplatného, délku jeho trvání a frekvenci doručení, někdy i požadované množství nebo podobu produktů. Zaplatíte, a pak už se každý měsíc nebo třeba týden můžete těšit na přísun čerstvé kávy, čokolády, psího krmení nebo čehokoliv jiného, co jste si zvolili. Produkty vám většinou doručí kurýr a jejich konkrétní podoba bývá často překvapením, abyste vyzkoušeli něco nového.

Nejlepší netradiční předplatná

 1. Předplatné kávy
 2. Voyo předplatné
 3. Předplatné balíčků pro psy
 4. Rumové předplatné
 5. Čajové předplatné
 6. Předplatné vína
 7. Předplatné granulí
 8. Whisky předplatné
 9. Předplatné čerstvých ryb
 10. Květinové předplatné
 11. Předplatné čokolády
 12. Kimchi předplatné
 13. Předplatné svíček
 14. Předplatné pivních speciálů
 15. Předplatné pralinek
 16. Předplatné rostlin
 17. Loklok předplatné
 18. Marmeládové předplatné
 19. Ponožkové předplatné

Zásoba kávy podle vašeho přání

Jedním z nejoblíbenějších typů předplatného je to kávové. Nabízí jej celá řada firem, takže jej třeba najdete i u své oblíbené pražírny, a do velké míry si jej můžete také personalizovat. Vyberete si nejen to, jak často a v jaké gramáži vám káva bude chodit, ale zvolit si můžete i preference co se týče chuti a způsobu přípravy kávy. Ať už tedy hledáte kávu na filtr, nebo na espresso, máte rádi silnou kávu, nebo třeba ovocné či čokoládové tóny, neměl by být problém, aby se vám zásilky přizpůsobily. Cena tohoto předplatného se pohybuje zhruba od 1 000 Kč.

Obrovská nabídka filmů a seriálů v češtině

Pokud hledáte dárek pro nadšené konzumenty televizního obsahu nebo k nim sami patříte, nabízí se předplatné Voyo. K dispozici budete mít více než 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady TV Nova v předstihu i sportovní přenosy. A to bez reklam a kdykoliv a kdekoliv budete chtít. Sledovat vše můžete nejen v TV, ale i z tabletu či chytrého telefonu a klidně na dvou zařízeních současně. Voyo nabízí i vlastní tvorbu, kterou jinde nenajdete. Jestli vám bude nabídka sedět, si můžete vyzkoušet v rámci 7denní zkušební verze. Cena předplatného je 159 Kč na měsíc.

Kvalitní a propracované balíčky pro čtyřnohé parťáky

Jak jsme zmínili, nabídka netradičních předplatných je velmi pestrá. A potěší tak nejen nás, lidi, ale třeba i domácí mazlíčky. I váš pejsek si tak může užívat radost z toho, že mu přijde každý sudý měsíc balíček s dobrotami a hračkami, a to díky společnosti Dogsie. Balíček si můžete objednat jednorázově, ale právě i ve formě předplatného. Firma klade důraz na kvalitu a udržitelnost. Pamlsky jsou vyráběné převážně z masa, bez chemie a z lokálních surovin českými výrobci. E-shop je udržitelný a obaly nezatěžují životní prostředí. Cena jednoho balíčku se pohybuje okolo 520 kč.

Přidejte se do klubu degustátorů

Kvalitní rum není levnou záležitostí. A pokud rádi ochutnáváte limitované edice nebo prémiové varianty, platí to dvojnásob. Jestliže nemáte možnost nebo třeba chuť investovat do celých lahví, vyřešit to může rumové předplatné. To zahrnuje degustační vzorky za příjemnou cenu, jedná se navíc vždy o pečlivě vybrané a netradiční varianty. Ochutnáte rumy z Karibiku, Jižní Ameriky i dalších koutů světa a taky se o nich něco dozvíte. Zvolit si můžete předplatné na jeden měsíc nebo třeba celý rok. Vždy vás budou čekat tři vzorky v balení.

Čajová cesta okolo světa

Kávových předplatných existuje celá řada, ale ochuzeni nezůstanou ani zastánci kvalitního čaje. Čajové předplatné nabízí například společnost Oxalis a vybírat můžete ze dvou variant. Buď můžete degustovat čaje čisté, nebo zvolit mix a vedle nich ochutnat i aromatizované, ovocné nebo bylinkové čaje a vychutnat si tak jejich rozmanitost. Každý měsíc obdržíte balíček se 3 druhy čajů a předplatné může trvat 6 nebo 12 měsíců. K ročnímu předplatnému dostanete dárek a u obou druhů platí, že díky nim ušetříte až 15 % ve srovnání s běžnou cenou čaje. Cena půlročního předplatného začíná na 2 400 Kč.

Staňte se skutečným znalcem

Zatímco například u kávy nebo u piva se spousta lidí drží “svojí” značky, u vína je to většinou trochu jiné a ochota vyzkoušet něco nového je větší. Pokud to máte stejně, vyzkoušejte předplatné vína. Budete mít jistotu, že obdržíte pouze kvalitní a pečlivě vybrané lahve, napárované třeba podle ročního období. Vyzkoušíte chutě vína z různých oblastí a zemí, dozvíte se k nim zajímavé informace a vždy budete mít v zásobě lahev, pokud vás přepadne nečekaná návštěva nebo chuť na sklenku. V některých případech je možné předplatné také přizpůsobit vašim chuťovým preferencím. Cena vinného předplatného se pohybuje okolo 4 790 Kč za až 18 lahví.

Krmivo na míru vašemu psovi

Společnost Haffit nabízí možnost namíchat si granule pro vašeho čtyřnohého parťáka přesně podle jeho potřeb, velikosti i chuti. Krmivo vám přijde nejen pečlivě sestavené a nutričně vyvážené, ale také čerstvé a s přesným dávkováním. Haffit je ale více služba než obchod s granulemi. To znamená, že vám také připomene, kdy byste měli objednat novou dávku, můžete upravovat údaje o svém psovi, aby bylo vše skutečně na míru, a objednávky jednoduše opakovat. K výrobě v Sezemicích u Pardubic společnost využívá pouze nejkvalitnější suroviny určené pro lidskou spotřebu a hodí se tak i pro citlivá zvířata nebo psy s různými omezeními. Cena je vzhledem k nabízené kvalitě o něco vyšší, ale váš mazlíček prvotřídní granule jistě ocení.

Objevte zajímavé chutě a vůně

Ať už fandíte whiskey nebo whisky, toto předplatné váš třeba i vybíravý jazýček potěší. Nabízí totiž degustační vzorky limitovaných, prémiových nebo jinak zajímavých whisky z různých konců světa. Nebude chybět ochutnávka ze Skotska nebo Irska, ale vyzkoušíte i méně běžné whisky z Kanady či třeba Japonska. Abyste si rozšířili obzory, ke každému vzorku obdržíte i důležité informace. Vybrat si můžete předplatné na zkoušku třeba na jeden měsíc, prodloužit si jej můžete až na rok. Cena začíná na 899 Kč za měsíc (3 lahve), čím delší předplatné bude, tím bude i cena výhodnější.

Dobroty z aquaponické farmy

Pokud je vám pojem aquaponie cizí, jedná se o přírodní princip kombinující pěstování rostlin a chov ryb postavený na vzájemné symbióze. Aquaponické farmy jsou u nás stále novinkou, podle mnohých se ale jedná o farmy budoucnosti. Tento způsob šetří vodu a nabízí ekologickou a celoročně stabilní produkci. Společnost Rybí zahrada tímto způsobem chová několik druhů ryb a pěstuje vlastní zeleninu, microgreens a vyrábí další pochutiny. Pokud vás láká potraviny bez pesticidů, chemie a umělých hnojiv vyzkoušet, zvolit si můžete nabízené předplatné. V rámci něj se jednou měsíčně můžete těšit na balíček plný ryb, zeleniny, bylinek a bokovek z farmy. Čtyřčlenná rodina si z potravin udělá 1 až 2 obědy v závislosti na apetitu. Na výběr jsou tři varianty lišící se pouze délkou předplatného. Cena začíná u 3měsíční varianty na 3 000 Kč.

Květinová výzdoba na každý týden

Květiny nemusí být nutně jen záležitostí oslav narozenin či výročí. Spousta (nejen) žen by je ocenila v průběhu celého roku. Pokud patříte k těm, kteří na to většinou zapomínají, využijte květinové předplatné. Po dobu 12 týdnů bude společnost vybrané osobě pravidelně doručovat balíčky voňavých a barevných květin v závislosti na aktuálním období, a to ve frekvenci, kterou si sami určíte. Přidat můžete i vlastní preference, pokud například víte, jaké květiny má nebo nemá obdarovaný člověk v oblibě. Cena květinového předplatného začíná na 1 799 Kč při doručení jednou za 4 týdny.

Předplatné pro mlsaly

Najít každý měsíc ve schránce tabulku čokolády zní jako sen a skvělý balzám na nervy zároveň. Místo bonboniéry zkuste příště sáhnout právě pro tomto dárku. Můžete jej maximálně přizpůsobit chutím obdarovaného, ať už preferuje čokoládu mléčnou, nebo hořkou, stejně tak si na míru upravíte i frekvenci doručení. Pokud víte, že si dotyčný hlídá postavu, zvolte třeba jen jednu tabulku měsíčně, klidně jich ale ve schránce může najít více. Vždy se bude jednat o čokoládu z rodinných podniků a nejlepších kakaových bobů. Cena předplatného začíná už na 849 Kč. 

Zásoba zdraví a blaha

Kimchi, tedy nakládaná a kvašená zelenina, si z korejské kuchyně v poslední době našlo cestu i k nám. Hodí se k jakémukoliv jídlu, je chuťově výborné a také zdravé. Pokud jste taky propadli tomuto kouzlu, můžete se díky předplatnému přestat bát, že vám zásoby dojdou. Vybrat si můžete kimchi se sójovkou, s rybí omáčkou i nepálivé a každý měsíc po dobu půl roku dostanete hned čtyři 690g sklenice. Takže zásoba bude skutečně dostatečná. Cena kimchi předplatného je 4 695 Kč. 

Relax u mihotavého plamínku

Jestliže patříte ke svíčkomilům a vaše spotřeba svíček je taková, že už je nestíháte doplňovat, nabízí se svíčkové předplatné. V rámci něj obdržíte během půl roku 6 svíček, a to ve dvou baleních po třech. Budete mít šanci získat jak bestsellery značky Aesta, tak i nové vůně, které tak vyzkoušíte mezi prvními. Jedná se o svíčky sójové, ručně vyráběné zde v Česku. A těšit se vy nebo obdarovaný můžete na skutečně zajímavé variace. Cena předplatného se pohybuje okolo 1 590 Kč.

Speciály z populárních pivovarů

Někteří fanoušci zlatavého moku nedají dopustit na svou oblíbenou značku, jiní jsou otevření i novým možnostem. Pro druhou skupinu bude pivní předplatné skvělým dárkem. Nabídne možnost ochutnat hned 36 různých piv, a to v podobě 6 balíčků po 6 plechovkách. V balení najdou česká i zahraniční piva a můžou si být jisti, že mezi nimi bude vždy něco nového a dosud nevyzkoušeného. Cena půlročního předplatného je 2 690 Kč.  

Vítejte v pralinkovém klubu

Společnost Pralinkový klub nabízí hned několik podob předplatného pro každého čokoholika. Zvolit můžete předplatné klasické tabulkové čokolády nebo si každý měsíc smlsnout na různorodých pralinkách a nebo se rozhodnout pro dárkový koš, který kromě pralinek a tabulkové čokolády zahrnuje také další dobroty, jako je třeba lískooříškový krém či pražené mandle. Cena se v závislosti na zvolené variantě pohybuje od 1 699 Kč do 4 599 Kč.

Objevte každý měsíc novou pokojovku

Pěstování pokojových rostlin se stalo hitem posledních let. Pokud jste jim také propadli, nejspíš vás nenechá chladnými možnost nechávat si pokojovky dovézt až domů v rámci předplatného a objevit tak třeba i dosud nepoznané druhy. Společnost DMP nabízí hned několik variant předplatného rostlin. Nechybí varianty Basic a Standard, ale rozhodnout se můžete i pro Raritky, Sukulenty nebo verzi K mazlíčkům. Předplatné může mít podobu jednorázového překvapení, nebo klasického předplatného na 3,6 nebo 12 měsíců. Cena se pohybuje od 399 Kč. 

Kombucha stokrát jinak

Kombucha je nápoj vzniklý spojením čaje, cukru a speciálních živých kultur a získala si oblibu lidí po celém světě. A v posledních letech se ve velkém kombucha ujala i u nás. Jestli patříte mezi ty, kdo ji mají v lednici neustále, možná se vám vyplatí si ji předplatit. Nebo předplatné zajistit jako dárek. Loklok patří k nejznámějším společnostem vyrábějícím tento nápoj u nás a nabízí řadu různých příchutí a podob. A vyzkoušet je můžete v rámci rozmanitých předplatných. Nabídka variant je opravdu pestrá a jejich cena začíná na 648 Kč.  

Zásoby od marmeládové královny

Blanka Milfait patří mezi výrobci marmelád k naprostým ikonám. Ať už její produkci znáte, nebo jste ještě neměli tu čest, milovníky marmelád její předplatné nadchne. V jejím repertoáru jsou totiž i netradiční kombinace a chutě, takže můžete vyzkoušet třeba pomerančovou marmeládu s Aperolem, ostružinový džem s portským vínem nebo citronovou marmeládu s tahitskou vanilkou. V rámci předplatného obdržíte vždy 4 až 12 marmelád měsíčně, a to pod dobu 3 až 12 měsíců. A neminou vás ani dárečky. Cena začíná na 2 340 Kč.  

Ponožek není nikdy dost

S rostoucím věkem jsme za ponožky pod stromečkem nebo k narozeninám čím dál vděčnější. Protože se pořád trhají nebo dokonce ztrácejí. Znáte to. A protože tento problém trápí řadu lidí, vzniklo i ponožkové předplatné. Vybrat si můžete délku jeho trvání a samozřejmě velikost, a pak už se jen nechat překvapit vzory, které vám přijdou. Ponožky Sokino jsou navržené i vyráběné v ČR. Cena předplatného začíná na 550 Kč za 3měsíční variantu. 

PĚT tipů, jak vybrat netradiční předplatné

Nabídka je široká a vy stále váháte, k jakému z netradičních předplatných se přiklonit? S výběrem vám pomůžou naše tipy. 

1) Myslete na preference obdarovaného

Pokud netradiční předplatné chcete věnovat jako dárek, je jasné, že je třeba se zamyslet nad vkusem, zájmy nebo chutěmi obdarovávané osoby. U blízkých osob většinou víte, zda se spíše trefíte rumem nebo květinami. U známých, které tak často nevídáte, se raději poptejte.


 2) Jděte do hloubky

Jestliže se rozhodnete, že tím pravým dárkem bude předplatné kávy nebo vína, zjistěte, jaké chutě příjemce preferuje. Někdo si pochutná jen na bílém vínu a červené nepije, u kávy zase může záležet na tom, jak si ji nejčastěji doma připravuje. Nezapomeňte tedy jít při zjišťování informací i trochu do hloubky.


3) Frekvenci volte s rozumem

U předplatného si většinou můžete zvolit délku i frekvenci předplatného. Pokud si nejste úplně jisti tím, že se výběrem trefíte, raději neberte předplatné na celý rok. Darujte předplatné na pár měsíců k Vánocům, a pokud obdarovaného nadchne, můžete přidat další k narozeninám a podobně. 


4) Myslete na trvanlivost

U předplatného potravin myslete i na to, zda dotyčný zvládne vše v rozumné době spotřebovat. Nemá smysl, aby se mu v lednici kupily desítky marmelád, které si ji dá jen výjimečně. 


5) Nepodceňujte místo a termíny dodání

Vždy pátrejte i po tom, jakým způsobem je zboží z předplatného doručováno. Pokud je váš obdarovaný často na cestách, může vzniknout problém. Byla by škoda, aby květiny nebo třeba čokoláda v parném létě čekaly několik dní na výdejním místě na vyzvednutí.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma netradičních předplatných.

Předplatné je většinou koncipováno tak, aby právě díky objednání většího množství kusů mohl prodejce nabídnout zákazníkům výhodnější cenu. Takže ano, ve většině případů se vyplatí. 

Určitě, většina předplatných je k tomu přímo určena. S produkty může dotyčný obdržet třeba i přání, bez problémů nastavíte adresu obdarovaného jako doručovací, vše je velmi jednoduché.

Spousta společností nabízí různé délky předplatného, někdy si skutečně můžete zvolit i jen jeden jediný balíček. Zjistíte, zda vám obsah i doručení vyhovuje, a poté si případně zakoupíte předplatné na delší dobu. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)