7 nejlepších koupelnových studií v Ostravě 2024 – recenze

Jaké koupelnové studio v Ostravě je nejlepší? Kde na vás čeká nejširší výběr a kam vyrazit, pokud je pro vás prioritou nízká cena? A které z nich má nejlepší hodnocení u zákazníků?


Výběr redakce

Firma s dlouhou historií a bohatým výběrem


Další na zvážení

Inspirující web & pomoc při výběru


Další na zvážení

Koupelny v jednoduchém i exkluzivním stylu


Další na zvážení

Velká společnost s pestrou nabídkou

Koupelnova Studia Ostrava

Koupelna patří bezpochyby k nejdůležitějším částem každého bytu i domu. Chceme, aby byla maximálně funkční, bezpečná, kvalitní, ale zároveň toužíme i po stylovém a moderním vzhledu. Pokud si sami na přestavbu nebo realizaci netroufáte, patrně hledáte koupelnové studio, které vám se ztvárněním vaší představy pomůže. Jaká koupelnová studia v Ostravě stojí za pozornost a co od kterého očekávat?

Firma s dlouhou historií a bohatým výběrem


Česká firma, za kterou stojí Jaroslava Valová, na našem trhu působí už od roku 1991 a patří k těm vůbec nejznámějším. A není to jen dlouhá historie a zajímavý příběh, co zákazníky k firmě přivádí, ale především množství služeb a neobyčejná pestrost sortimentu.

Toužíte po industriální, dřevěné, kamenné, mramorové nebo třeba skandinávské koupelně? A nebo bojujete s prostorem, chcete si užívat také wellness či potřebujete koupelnu bezbariérovou? Nic z toho zde není problém.

Inspirovat se můžete v obsáhlé galerii, ale s výběrem vhodných materiálů vám samozřejmě pomohou také školení odborníci. A to jak na prodejně, tak třeba i na dálku online. Základní návrh koupelny si ale můžete vytvořit i sami, a to díky konfigurátoru dostupnému na webu. K dispozici vám může být také projektový konzultant, který se postará o kompletní proces od začátku do konce. Tato služba je zdarma. Bezplatný je i návrh koupelny, avšak v případě, že si zakoupíte zboží za více než 20 000 Kč.

Drobné mínus můžeme najít v recenzích uživatelů. Někteří z nich nebyli nadšeni z kvality montáže koupelen a materiálů, další si stěžovali na horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Inspirující web & pomoc při výběru

U spousty firem se dočtete, že byste již měli mít před první schůzkou o své budoucí koupelně konkrétní představu. Ne vždy ale zákazník ví, kde začít, podle čeho vybírat a jaká volba bude ta správná. V Keraservisu jsou na to připraveni a kompletně vás provedou celým procesem od úplného začátku. Po konzultaci, která může proběhnout osobně i online, vám připraví 3D návrh (ten je ovšem zpoplatněn), k dispozici jsou zde i služby architekta a doporučí vám i vhodnou firmu pro montáž.

Pokud hledáte inspiraci, budete zde nadšeni. K náhledu jsou zde spousty realizací, prohlédnout si můžete i již hotové 3D návrhy a také jednotlivé kusy koupelnového vybavení včetně cen.

Firma se může chlubit i příznivým hodnocením zákazníků, kteří oceňují velkou nabídku i přístup. Najdou se však i ti méně spokojení. Pár klientů si stěžovalo na nedostatečnou a zdlouhavou komunikaci i posouvání termínů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Koupelny v jednoduchém i exkluzivním stylu

Velmi rozmanité koupelny nabízí společnost Koupelny JaS, která u nás působí už od roku 1992. Ať už je vaším snem luxusně vyhlížející, nebo spíše standardní design, přijdete si tu na své, i díky sortimentu zahrnujícímu zboží mnoha značek.

Společnost patří k větším a odpovídá tomu i nabídka služeb. Nechybí mezi nimi ty standardní, jako grafický návrh, který je zde k dostání hned v několika cenových variantách od 1500 Kč (vratný je poplatek při následném nákupu nad 20 000 Kč), doprava i montáž, ale najdeme tu i méně běžné služby. K nim řadíme 2D plánovač, kdy si koupelnu můžete rozvrhnout sami doma u počítače.

Najdeme zde i sekci inspirace, kde na vás čekají ukázkové návrhy a k jednotlivým částem tu vidíte rovnou i ceny.

Vzhledem k velikosti společnosti najdeme i celou řadu recenzí. Většina je pozitivních, avšak najdou se i nespokojení zákazníci, kteří kritizují především trochu složitější proces výdeje zboží, případně nedodržování termínů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Velká společnost s pestrou nabídkou

Dalším z velkých hráčů na poli koupelen jsou už od roku 1992 Koupelny Ptáček. Společnost nabízí celou řadu často i exkluzivních značek v různých cenových relacích i stylech, takže se zde můžete těšit na obrovský výběr.

Právě ujasněním představy o celkovém designu zde začíná vaše cesta k nové koupelně. Přímo na prodejně vám pak mohou se vším poradit a lze si tu také nechat zpracovat návrh. Zatímco vizualizaci ve 3D zvládá už spousta firem, zde si pro vás připravili ještě větší zážitek – na některých pobočkách si můžete vaši budoucí koupelnu prohlédnout i ve virtuální realitě. Ostravská však mezi nimi aktuálně chybí, jedná se navíc o službu zpoplatněnou. Pokud si neobjednáte zboží za více než 20 000 Kč, je pak zpoplatněn i samotný grafický návrh. Firma zajišťuje také dopravu a prostřednictvím spolupracujících firem i montáž.

Při procházení recenzí narazíte samozřejmě na ty pozitivní i negativní. Nespokojení zákazníci pak zmiňují především horší komunikaci a prodlevy při reklamacích.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost nabízející návrhy online

Více než 30 koupelen, ale také obklady, dlažby, keramiku či vany, si můžete prohlédnout ve studiu Koupelen Bernold. Firma na trhu působí už od roku 1989 a patří tak k těm nejstarším u nás. Pokud se vám ale z nějakého důvodu nehodí vydat se přímo do studia a o vaší nové koupelně se poradit na místě, můžete využít službu online návrhu, který vám může ušetřit cenný čas. Zaplatíte za něj 2 500 Kč, ale při nákupu nad 25 000 Kč dostanete tuto částku zpět.

Na webu je k náhledu také nabídka sortimentu a katalogy značek. Co zde však chybí, jsou ukázky realizací pro představu, co firma dokáže. K návštěvě vás ale mohou přesvědčit kladné recenze zákazníků, kteří oceňují jak sortiment, tak i milý přístup.

VÝHODY

NEVÝHODY

Moderní a designové koupelny i showroom

Velmi moderním dojmem působí už na první pohled nejen webové stránky a ukázky koupelen společnosti Elements, ale i jejich showroom v prostorách bývalé továrny, do nějž můžete nahlédnout i virtuálně.

Jak lze vidět právě z realizací pro inspiraci, dokáží vykouzlit koupelny v mnoha stylech, ať už toužíte po retro či industriálním designu, baví vás skandinávský styl či vyhledáváte kámen nebo dřevo.

K tomu, aby vaši koupelnu studio zrealizovalo, vedou čtyři kroky. Po nabrání inspirace vytvoříte s pracovníky ve studiu ideální návrh podle svých potřeb i rozpočtu, následně se podíváte na grafický náhled a pak už zbývá jen realizace, kterou společnost také zajišťuje.

Co zde chybí, jsou bližší informace například k cenám grafických návrhů a také více recenzí zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Levné koupelny s garancí

Jak je patrné z webových stránek společnosti Hájek koupelny, jejich specialitou je přestavba malých a starších koupelen, případně celých bytových jader, a to za velmi nízkou cenu. Pro zajímavost, ta může začínat už na méně než 30 000 Kč. A postarají se o to kompletně, od návrhu přes dodávku až po montáž. Rádi navíc dorazí až k vám, aby se na dosavadní stav koupelny podívali, a to zdarma.

Zaujme zde také výčet garancí, kdy firma slibuje 100% dodržení termínu, stanovené ceny, kvality i spokojenosti zákazníků. A pravdou je, že ačkoliv nenajdeme recenzí mnoho, zákazníci skutečně s odvedenou prací spokojeni jsou. Nechybí ani fotogalerie hotových koupelen v přehledném rozdělení.

Chybí snad jen bližší informace k tomu, jak vypadá například grafický návrh a jeho cena, a také více zmíněných recenzí.

VÝHODY

NEVÝHODY

Koupelnová studia Ostrava: Jaká je aktuální situace?

Přestože v Ostravě nenajdeme tolik studií jako například v hlavním městě, stále mají zákazníci z moravskoslezské metropole velké možnosti výběru. Obrátit se lze na velké společnosti s obrovským sortimentem působící po celé republice, které můžete znát třeba i z reklam, ale i na menší a lokální firmy.

Stejně tak tu najdeme i společnosti s nejrůznějšími “specialitami”, co se nabízených služeb týče. Některé se zaměřují na rekonstrukce a levná řešení, jiné nabízejí velmi moderní a designové koupelny. Nechybí zde ani možnost online schůzek či vlastních návrhů v jednoduchých programech.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma koupelnových studií v Ostravě.

Připravte si půdorys místnosti se všemi rozměry včetně výšky stěn a umístění dveří a oken. Dále se budou hodit informace o rozvodech vody a topení. Nezapomeňte také upozornit na případné zvláštnosti, především u atypických prostor. Pomohou také fotografie současného stavu koupelny a ukázky koupelen například z internetu, jejichž styl a provedení se vám líbí. 

Návrhy koupelen nabízejí studia zdarma, avšak většinou pouze v případě, že dojde k následné realizaci danou firmou, nebo alespoň k odebrání zboží v určité hodnotě. Většinou má tak částka podobu vratné zálohy. V opačném případě bývají návrhy zpoplatněné částkou okolo 1500 Kč. 

Nejjednodušší možností je hledat na internetu. Ukázky koupelen najdete přímo na webových stránkách koupelnových studií, na Pinterestu, v diskuzích a nejrůznějších skupinách, např. na Facebooku. Další variantou jsou tištěné či online katalogy, vydat se můžete i do showroomů firem. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)