10 nejlepších kuchyňských studií v Ostravě 2024 – recenze

Jaké kuchyňské studio v Ostravě je nejlepší? Kde vás čeká nejširší nabídka a kde nejlepší ceny? A s jakým jsou nejspokojenější ostatní zákazníci?


Výběr redakce

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou


Další na zvážení

Firma s českou výrobou a skvělými recenzemi


Další na zvážení

Kuchyně v nejrůznějších cenových relacích


Další na zvážení

Ostravská firma s ukázkami realizací “před a po”

Kuchynska Studia Ostrava

Čeká vás rekonstrukce nebo rovnou kompletní stavba kuchyně? Pak stojíte před důležitým rozhodnutím – jakému studiu tento úkol svěřit. Ať už dáváte přednost rozmanité nabídce, velkým a prověřeným společnostem, nebo naopak menším rodinným firmám, v následujícím přehledu najdete srovnání těch nejoblíbenějších kuchyňských studií v Ostravě, které vám napoví, jaká volba by pro vás mohla být ta správná.

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou

Provence, country, moderní, skandinávské, ale i nadčasové – všechny tyto kuchyně vám zvládne naplánovat a zrealizovat společnost Siko, jejíž název můžete na českém trhu slýchat už více než 30 let. Na webu najdete spoustu ukázek hotových kuchyní (k náhledu jsou i varianty s cenou) pro inspiraci.

Svou představu můžete zkusit virtuálně přenést do online 3D plánovače, v němž okamžitě uvidíte výsledek včetně ceny, a také si navrženou kuchyň můžete ihned objednat. Druhou variantou je pak grafický návrh od odborníků online či na prodejně, který můžete mít i zdarma. Pokud ovšem dojde k následnému odběru kuchyně, v opačném případě je služba zpoplatněna. Zajímavou a užitečnou variantou je zde i pomoc projektového konzultanta, který zajistí vše od návrhu až po montáž. K dispozici vám bude zdarma.

Siko myslí i na staré kuchyně a zajišťuje jejich demontáž a ekologickou likvidaci včetně spotřebičů.

Drobnou nevýhodu zde můžeme najít v recenzích zákazníků. Někteří z nich si totiž stěžují na neochotu pracovníků prodejny a celkově horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Firma s českou výrobou a skvělými recenzemi

Je-li vám sympatičtější spíše menší česká firma, která vše navíc v Česku také vyrábí, nepřehlédněte studio Válek & Kačena, které můžete znát i z pořadu Bydlení je hra. Za sebou mají už více než 4 tisíce realizací kuchyní a zvládají ty nadčasové, moderní, rustikální, ale také bezbariérové.

Cesta k vaší nové kuchyni může začít ve studiu, nebo rovnou u vás doma díky službě designér do domu, která je zdarma. Poté vznikne několik návrhů, z nichž si vyberete, a následně jej s odborníky doladíte do detailů. Následuje zaměření, výroba i montáž.

Pokud se vám zatím vše, co o firmě víte, líbí, nebudete zklamáni ani recenzemi zákazníků. Ti si pochvalují velmi osobní, ale zároveň profesionální přístup pracovníků, jejich ochotu a možnost vše doladit podle svých představ.

Jediné, co tu tak chybí, je alespoň orientační uvedení ceny některých kuchyní.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně v nejrůznějších cenových relacích

Vaše plánování kuchyně u Möbelixu začne vyplněním krátkého přípravného dotazníku, díky kterému se snadněji doberete k návrhu vyhovujícímu vašim potřebám. Jakým způsobem vzniknou první návrhy vaší kuchyně, je pak už jen na vás. Na výběr je tu hned několik možností. Můžete si v některé z prodejen domluvit bezplatnou schůzku, naplánovat vše s odborníkem online, pozvat si jej domů (za tento krok si něco připlatíte, ale cena bude odečtena z případné realizace kuchyně) nebo si design vytvoříte sami s 3D plánovačem. V dalším kroku už se ale bez odborníků neobejdete a společně vše doladíte, vytvoří vám instalační plán a přijedou vše zaměřit.

Vybírat můžete z velkého množství barev, dekorů, stylů a najdete tu také spoustu praktických vychytávek. Inspirovat se můžete v ukázkách na webu, u nichž najdete také ceny. Möbelix nabízí kuchyně v různých cenových relacích, takže si vyberou náročnější klienti i ti, kteří hledají spíše jednodušší variantu. 

Ke kuchyním Möbelix bohužel nenajdeme mnoho recenzí, v některých si pak lidé stěžovali na vyšší ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Ostravská firma s ukázkami realizací “před a po”

Frosch design je ryze ostravská společnost, která umí rekonstrukce, tvorbu interiérů a samozřejmě také kuchyně na míru. O tu se vám postarají od začátku do konce, tedy od prvotního návrhu až po konečnou montáž.

Prvním krokem je zde ale samozřejmě schůzka. Před tím, než se na ni vydáte, si promyslete základní body, které by měla vaše kuchyň splňovat. Přímo na webu společnosti najdete hlavní tipy, co zohlednit a nad čím se zamyslet. Následně je podle vašich představ možné tvořit 3D návrh, který je v případě uzavření smlouvy zdarma. V galerii na stránkách Frosch design najdete i ukázky, jak takové návrhy vlastně vypadají. Zajímavostí je zde i pár fotografií rekonstrukcí kuchyní “před a po”.

Za hlavní nedostatek zde považujeme menší počet recenzí zákazníků mimo samotný web.

VÝHODY

NEVÝHODY

Spousta inspirace na webu & individuální přístup

Nejnovější trendy a individuální přístup jsou hlavními body, na které se při realizaci zakázek soustředí Kuchyně Rena. Na našem trhu působí už od roku 2000 a nabízí kompletní servis při vytváření kuchyní, postará se tedy o návrh, zaměření i montáž. V galerii na webu najdete spoustu ukázek již realizovaných projektů, podívat se tu můžete i na to, jak vypadají grafické 3D návrhy.

Pokud se vám nechce rovnou do studia, můžete si nechat nezávaznou poptávku zaslat na základě svých požadavků také e-mailem.

Recenzí na tuto společnost sice není moc, ale za to jsou velmi kladné. Podle nich se můžete těšit na ochotu a splnění všech svých přání, co se kuchyní týče. Nikde se však nedozvíme, v jaké cenové hladině se kuchyně pohybují.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s ryze českou výrobou

Sykora je další z firem s dlouholetou tradicí, na českém trhu působí už od roku 1992. Ve výrobních procesech však rozhodně neustrnula a pyšní se využitím moderních technologií i programů a také kompletně českou výrobou. A moderně působí i celý web společnosti i ukázky realizovaných kuchyní.

Pokud vás uvedené fotografie a široké možnosti zhotovení nadchnou, nezbývá vám, než firmu přes formulář kontaktovat a sjednat si schůzku na prodejně. Varianta vytvoření vlastního návrhu nebo konzultace online zde možné nejsou. K dispozici je však alespoň konfigurátor, v němž můžete zkoušet různé kombinace barev a dekorů. Stejně tak chybí i alespoň orientační informace o cenách i popis kompletního průběhu realizace kuchyně.

K návštěvě studia vás však mohou přimět kladné recenze zákazníků, kteří zde často zmiňují vysokou profesionalitu a ochotu pracovníků, spokojení jsou také s rychlostí dodání a montáží.

VÝHODY

NEVÝHODY

Ostravská společnost s vynikajícími recenzemi

Rodinná firma AB Interiér funguje už od roku 1990 a v Ostravě má své sídlo i výrobu. Díky mnohaletým zkušenostem v oblasti kuchyní na míru a moderním technologiím si dokáží poradit i s náročnými požadavky a vymyslet si tak můžete téměř cokoliv.

Vybírat zde můžete z kuchyní moderních, klasických i rustikálních, více než 2500 barev a 40 druhů tvarovaných dvířek a stejně tak je na výběr i několik značek spotřebičů. Svou vysněnou kuchyň tu tak najde každý.

Před první návštěvou studia si připravte náčrtek místnosti. O tom, jak může vypadat, najdete informace na webových stránkách. Stejně tak je zde i pár dalších praktických tipů k tomu, co si před schůzkou promyslet. Následně vám bude vytvořen 3D návrh, společnost zajišťuje také dopravu a montáž.

Velkým plusem této firmy jsou opravdu vysoce kladná hodnocení zákazníků. Nadšeni jsou z milého a osobního přístupu, maximálně profesionálně odvedené práce, cení si i precizních detailů. Z webových stránek si však neuděláme ani rámcový obrázek o ceně, a to jak kuchyní, tak například vypracování 3D návrhu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Firma s důrazem na kvalitní vyhotovení

Další společností, která toho umí víc, ale specializuje se především na kuchyně, jsou Hon-kuchyně. Dnes patří k největším výrobcům nábytku u nás. Jejich hlavním cílem je, aby byli zákazníci spokojení nejen při prvních schůzkách, ale hlavně po realizaci a zajišťují tak kompletní proces včetně montáže.

Co zde trochu chybí, jsou bližší informace k možnostem výběru, ať už jde o styly, barvy či dekory. Určitou představu si můžete udělat z fotogalerie vyhotovených kuchyní na webu, více se ale dozvíte z návštěvy samotného studia. V ideálním případě si schůzku předem domluvte, připravte si potřebné rozměry a následně získáte na základě svých požadavků vizualizaci a cenovou kalkulaci. Ani přibližné ceny kuchyní či vizualizací webové stránky neuvádějí, a tak je opět třeba počkat až na návštěvu studia.

Další chybějící informací jsou recenze zákazníků, které by toho o přístupu firmy prozradily více.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně ve všech cenových relacích

V nabídce Oresi najdete čtyři značky kuchyní, které pokrývají všechny cenové kategorie. Pořídit si tu tak můžete kuchyň včetně spotřebičů od 40 tisíc korun do milionu. Co je zde velkou výhodou, jsou ukázky kuchyní s cenou, takže si můžete rovnou udělat alespoň orientační obrázek o sumě, kterou za kuchyň zaplatíte. Za zmínku stojí také garance nejnižší ceny, kdy Oresi slibuje, že pokud najdete u konkurence srovnatelnou kuchyň za nižší cenu, dá vám cenu ještě o 5 % nižší. Dalším zajímavým bonusem je pak prodloužená záruka na 7 let s pojištěním zdarma.

I zde vám grafický návrh ve 3D připraví profesionálové zcela nezávazně a bezplatně, a to buď na prodejně, nebo online. Vybírat můžete z obrovského množství dekorů, stylů i barev.

Oresi přináší dobrý poměr cena/výkon, jak ostatně sami uvádějí na svých stránkách. Musíme však zmínit některé negativní recenze zákazníků, kteří si stěžují především na zdlouhavý proces, nedodržování termínů a nedostatečnou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduché i luxusní kuchyně

Kuchyň přesně podle vašeho přání v nejrůznějších cenových relacích vám pomůže najít také studio K-interier. Jejich historie sahá až do roku 1994, zajišťují kompletní servis od výroby po montáž a nabízí i pestrý výběr – rozhodovat se můžete mezi 50 různými materiály. Zvládají opravdu pestrou škálu stylů a barev, o čemž se můžete přesvědčit v galerii na webu.

I zde začíná cesta k vaší kuchyni schůzkou, na které se postupně vylepšuje až do detailu grafický návrh. Výhodou je, že ať už hledáte jednoduchou a cenově dostupnou kuchyň, nebo máte ty nejvyšší nároky, je tu pro vás spousta možností od lamina až po masiv.

Pokud při výběru firmy na zhotovení kuchyně berete v potaz i recenze zákazníků, v tomto případě vás nejspíš čeká menší zklamání, neboť jich najdeme poměrně málo.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňská studia Ostrava: Jaká je aktuální situace?

Zatímco někteří zákazníci hledající kuchyň snů se kvůli široké nabídce a mnoha různým možnostem plánování rádi obracejí na velké a známé společnosti, další ocení spíše individuální přístup, který nabízejí menší firmy. V Ostravě si na své přijdou obě tyto skupiny a vždy se můžete rozhodovat i podle dalších parametrů, které jsou pro vás důležité.

Najdeme tu jednu drobnou nevýhodu oproti větším městům, kterou je menší počet recenzí zákazníků. O dané firmě vám toho ale hodně napoví návštěva studia či schůzka s odborníkem, která je nezávazná a bezplatná a uděláte si díky ní obrázek o tom, zda spolupráce může fungovat.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kuchyňských studií v Ostravě.

Vytvoření vizualizace nebo 3D návrhu kuchyně ve studiích bývá bezplatné, avšak většinou pod podmínkou, že dojde k její následné realizaci či alespoň objednání zboží v určité výši. V opačném případě je třeba si připravit částku okolo 1500 Kč. Pozor si dejte také na to, že někdy bývá součástí návrhu jen omezený počet úprav a změn, za jejich vyšší počet si pak leckdy připlatíte. 

Určitě ano. Spousta společností nabízí kuchyně i v nižších cenových relacích, vždy se navíc snaží přizpůsobit vše na míru vašim požadavkům. Úvodní schůzka většinou bývá zdarma a nezávazná, takže stojí za to alespoň prozkoumat možnosti, které daný prodejce nabízí. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)