9 nejlepších koupelnových studií v Praze 2024 – recenze

Jaké koupelnové studio v Praze je nejlepší? Kde na vás čeká nejširší výběr a kam vyrazit, pokud je pro vás prioritou nízká cena? A které z nich má nejlepší hodnocení u zákazníků?


Výběr redakce

Firma s dlouhou historií a bohatým výběrem


Další na zvážení

Prohlédněte si svou budoucí koupelnu ve virtuální realitě


Další na zvážení

Inspirující web & pomoc při výběru


Další na zvážení

Společnost s unikátním sortimentem

Koupelnova Studia Praha

Koupelna patří bezpochyby k nejdůležitějším částem každého bytu i domu. Chceme, aby byla maximálně funkční, bezpečná, kvalitní, ale zároveň toužíme i po stylovém a moderním vzhledu. Pokud si sami na přestavbu nebo realizaci netroufáte, patrně hledáte koupelnové studio, které vám se ztvárněním vaší představy pomůže. Jaká koupelnová studia v Praze stojí za pozornost a co od kterého očekávat?

Firma s dlouhou historií a bohatým výběrem

Česká firma, za kterou stojí Jaroslava Valová, na našem trhu působí už od roku 1991 a patří k těm vůbec nejznámějším. A není to jen dlouhá historie a zajímavý příběh, co zákazníky k firmě přivádí, ale především množství služeb a neobyčejná pestrost sortimentu.

Toužíte po industriální, dřevěné, kamenné, mramorové nebo třeba skandinávské koupelně? A nebo bojujete s prostorem, chcete si užívat také wellness či potřebujete koupelnu bezbariérovou? Nic z toho zde není problém. 

Inspirovat se můžete v obsáhlé galerii, ale s výběrem vhodných materiálů vám samozřejmě pomohou také školení odborníci. A to jak na prodejně, tak třeba i na dálku online. Základní návrh koupelny si ale můžete vytvořit i sami, a to díky konfigurátoru dostupnému na webu. K dispozici vám může být také projektový konzultant, který se postará o kompletní proces od začátku do konce. Tato služba je zdarma. Bezplatný je i návrh koupelny, avšak v případě, že si zakoupíte zboží za více než 20 000 Kč. 

Drobné mínus můžeme najít v recenzích uživatelů. Někteří z nich nebyli nadšeni z kvality montáže koupelen a materiálů, další si stěžovali na horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Prohlédněte si svou budoucí koupelnu ve virtuální realitě

Dalším z velkých hráčů na poli koupelen jsou už od roku 1992 Koupelny Ptáček. Společnost nabízí celou řadu často i exkluzivních značek v různých cenových relacích i stylech, takže se zde můžete těšit na obrovský výběr.

Právě ujasněním představy o celkovém designu zde začíná vaše cesta k nové koupelně. Přímo na prodejně vám pak mohou se vším poradit a lze si tu také nechat zpracovat návrh. Zatímco vizualizaci ve 3D zvládá už spousta firem, zde si pro vás připravili ještě větší zážitek – na některých pobočkách v Praze, v Brně i dalších městech si můžete vaši budoucí koupelnu prohlédnout i ve virtuální realitě. Avšak pozor, jedná se o službu zpoplatněnou. Pokud si neobjednáte zboží za více než 20 000 Kč, je pak zpoplatněn i samotný grafický návrh. Firma zajišťuje také dopravu a prostřednictvím spolupracujících firem i montáž.

Při procházení recenzí narazíte samozřejmě na ty pozitivní i negativní. Nespokojení zákazníci pak zmiňují především horší komunikaci a prodlevy při reklamacích.

VÝHODY

NEVÝHODY

Inspirující web & pomoc při výběru

U spousty firem se dočtete, že byste již měli mít před první schůzkou o své budoucí koupelně konkrétní představu. Ne vždy ale zákazník ví, kde začít, podle čeho vybírat a jaká volba bude ta správná. V Keraservis jsou na to připraveni a kompletně vás provedou celým procesem od úplného začátku. Po konzultaci, která může proběhnout osobně i online, vám připraví 3D návrh (ten je ovšem zpoplatněn), k dispozici jsou zde i služby architekta a doporučí vám i vhodnou firmu pro montáž.

Pokud hledáte inspiraci, budete zde nadšeni. K náhledu jsou zde spousty realizací, prohlédnout si můžete i již hotové 3D návrhy a také jednotlivé kusy koupelnového vybavení včetně cen.

Firma se může chlubit i příznivým hodnocením zákazníků, kteří oceňují velkou nabídku i přístup. Najdou se však i ti méně spokojení. Pár klientů si stěžovalo na nedostatečnou a zdlouhavou komunikaci i posouvání termínů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s unikátním sortimentem

Při realizaci koupelny má každý priority postavené jinak. Určitě se ale mezi námi najdou i ti, kteří touží po jedinečné koupelně, kterou jen tak někdo nemá. A právě na takovou můžete narazit u společnosti Perfecto design. Do svého sortimentu si totiž vybírá věci na základě kvality, funkčnosti, designu, ceny, ale také ty, které nikdo jiný nenabízí. Najdete tu tak více než 1000 unikátních produktů.

Za sebou už má značka spousty realizací a na stovky z nich se můžete podívat v galerii pro inspiraci. Najdete zde ukázky koupelen včetně cen a použitého sortimentu, což je další zajímavá specialita této společnosti. I zde celý proces začíná schůzkou a následným návrhem, který si tu můžete prohlédnout v 3D brýlích. Samotný návrh je ale zpoplatněn poměrně vysokou částkou 3500 Kč a vrácen vám bude v případě nákupu zboží nad 80 000 Kč. Montáž firma sama nezajišťuje, ale pomohou vám se s řemeslníky propojit.

Zákazníci na společnosti oceňují individuální a velmi profesionální přístup, nadšeni jsou z designů i rychlost práce. Ne všichni však byli spokojeni s doporučenými řemeslníky.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s velkým výběrem a kladným hodnocením

Další ze série českých společností stavějících na dlouholetých zkušenostech je Senesi. Soustředí se na kuchyně a koupelny, k nimž nabízejí návrhy grafiků, dovoz i pozáruční servis.

Inspiraci najdete v mnoha a mnoha ukázkách na webu firmy (nechybí zde ceny jednotlivých částí), podívat se ale můžete i přímo do pražského showroomu, kde na vás čeká téměř stovka vystavených koupelen. Domluvit si tu můžete samozřejmě i schůzku s grafikem pro přenesení vaší představy do počítačového programu, vybrat si lze i preferovaného designéra. Návrh zde získáte zdarma, pokud nakoupíte alespoň za 20 000 Kč.

Lidé si na Senesi hojně chválí šíři sortimentu, ochotu personálu i rychlost dodání. Nám zde však chybí informace o tom, zda je společnost schopná pomoci s montáží či doporučit vhodné firmy.

VÝHODY

NEVÝHODY

Ráj (nejen) pro fanoušky retro stylu

Eden koupelny je ryze pražská společnost působící v hlavním městě a blízkém okolí. Zajistí vám novou koupelnu na klíč včetně veškerého servisu, takže se postará nejen o návrh, ale také kompletní dodávku a montáž včetně zednických a instalatérských prací. Problémem zde nejsou ani atypické koupelny či úpravy topení a kotlů.

Na webových stránkách nechybí ukázky realizací či grafických návrhů, k náhledu jsou zde i katalogy dlažeb, obkladů a vybavení koupelny, u některých najdete i ceny. Spousta z nich bude v retro stylu, na který se studio specializuje. Určitě si ale nepředstavujte panelákové koupelny z šedesátých let, ale elegantní a mnohdy luxusně vyhlížející design.

Zatímco někteří zákazníci si v recenzích firmu pochvalují, jiní byli rozladěni nepříliš příjemným přístupem některých zaměstnanců.

VÝHODY

NEVÝHODY

Specializace na rekonstrukce koupelen v bytech i domech

Všude vidíte ukázky krásných, prostorných koupelen v novostavbách, ale vy sníte o moderní koupelně v malém panelákovém bytě? Pak by vás mohly potěšit služby studia Skála. To zaujme mnohaletými zkušenostmi, individuálním přístupem a také spoustou ukázek reálných rekonstrukcí a realizací na webu. Soustředí se přitom na rekonstrukce koupelen, bytových jader i celých bytů.

O vaši novou koupelnu se postarají komplexně, specializují se na obkladačské i instalatérské práce a samozřejmě vám zpracují také vizualizaci projektu. Kalkulaci vám připraví zdarma. Bonusem je zde rychlost realizace, kdy kompletní rekonstrukce netrvá déle než týden. Na webu najdete rozpis prací podle dní i orientační cenu.

Firma má také mnoho spokojených zákazníků. Ti si v recenzích pochvalují profesionální poradenství i preciznost zpracování a také dodržování termínů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Studio s propracovaným showroomem

Keramika Soukup se řadí do kategorie rodinných firem s dlouhým působením, na českém trhu je už od roku 1992. Nabídku si můžete prohlédnout v jejich e-shopu (a vše si samozřejmě rovnou objednat), za návštěvu ovšem rozhodně stojí i showroom společnosti. Objevíte zde totiž inovativní způsob prezentace koupelen, který pro vás bude velmi originálním zážitkem. Díky moderním i extravagantním designům načerpáte spoustu inspirace pro svou budoucí koupelnu.

Přímo na prodejně se také můžete poradit s odborníky, pozvat si je ale lze i domů a vše s nimi probrat tam, tato služba je zdarma. Vytvoří vám také 3D návrh (ten je bezplatný v případě, že zde nakoupíte materiál pro realizaci) a spolu se společností SPO zajistí i kompletní realizaci na klíč.

Reference na služby jsou vesměs kladné, avšak najdeme jich bohužel jen málo, což je jedna z mála nevýhod firmy.

VÝHODY

NEVÝHODY

Koupelny v sofistikovaném italském stylu

Název Sofi design je zkratkou pro sofistikovaný design a najdeme za ním malou rodinnou firmu. Její specialitou je moderní italský styl, proto spolupracují s italskými výrobci. Díky široké škále dodavatelů v různých kvalitách i cenách si tu ale vybere každý.

Služby společnosti jsou kompletní – pomohou vám s výběrem, vytvoří návrh a vizualizaci a přes externí partnery zařídí i samotnou výstavbu. Poptávka je zde zdarma, ale za vizualizaci si připlatíte, a to i při následném odběru zboží (v tomto případě však zaplatíte jen 2 000 Kč místo 4 000 Kč a jedná se o částku zahrnující technický výkres).

Web je plný krásných fotografií pro inspiraci, ocenili bychom však více ukázek skutečných realizací. Stejně tak by přišlo vhod i větší množství recenzí zákazníků. Nutno však říct, že ačkoliv jich nenajdeme mnoho, jsou příznivé a oceňují profesionalitu a velmi vkusný sortiment.

VÝHODY

NEVÝHODY

Koupelnová studia Praha: Jaká je aktuální situace?

Pokud plánujete stavbu nové koupelny v Praze a blízkém okolí, máte velkou výhodu v množství možností, z nichž lze vybírat. Obrátit se zde můžete na velké a známé společnosti s obrovským sortimentem, z nichž některé mají v hlavním městě i více poboček. Stejně tak je tu ale i široké spektrum menších, často rodinných firem.

A z výhod rozmanitosti mohou čerpat i ti, jejichž představy o koupelně jsou v něčem výjimečné. Najdeme tu společnosti specializující se na konkrétní styly jako retro či italský a stejně tak i odvážná studia, která vás ohromí extravagantními designy.

Někteří zákazníci pak jistě ocení také firmy zabývající se čistě rekonstrukcemi koupelen, a to především v panelákových bytech.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma koupelnových studií v Praze.

Připravte si půdorys místnosti se všemi rozměry včetně výšky stěn a umístění dveří a oken. Dále se budou hodit informace o rozvodech vody a topení. Nezapomeňte také upozornit na případné zvláštnosti, především u atypických prostor. Pomohou také fotografie současného stavu koupelny a ukázky koupelen například z internetu, jejichž styl a provedení se vám líbí. 

Návrhy koupelen nabízejí studia zdarma, avšak většinou pouze v případě, že dojde k následné realizaci danou firmou, nebo alespoň k odebrání zboží v určité hodnotě. Většinou má tak částka podobu vratné zálohy. V opačném případě bývají návrhy zpoplatněné částkou okolo 1500 Kč. 

Nejjednodušší možností je hledat na internetu. Ukázky koupelen najdete přímo na webových stránkách koupelnových studií, na Pinterestu, v diskuzích a nejrůznějších skupinách, např. na Facebooku. Další variantou jsou tištěné či online katalogy, vydat se můžete i do showroomů firem. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)