10 nejlepších kuchyňských studií v Liberci 2024 – recenze

Jaké kuchyňské studio v Liberci je nejlepší? Kde vás čeká nejširší nabídka a kde nejlepší ceny? A s jakým jsou nejspokojenější ostatní zákazníci?


Výběr redakce

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou


Další na zvážení

Menší firma s mnohaletými zkušenostmi


Další na zvážení

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování


Další na zvážení

Sympatická společnost s velkým výběrem

Kuchynska Studia Liberec

Čeká vás rekonstrukce nebo rovnou kompletní stavba kuchyně? Pak stojíte před důležitým rozhodnutím – jakému studiu tento úkol svěřit. Ať už dáváte přednost rozmanité nabídce, velkým a prověřeným společnostem, nebo naopak menším rodinným firmám, v následujícím přehledu najdete srovnání těch nejoblíbenějších kuchyňských studií v Liberci, které vám napoví, jaká volba by pro vás mohla být ta správná. 

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou

Provence, country, moderní, skandinávské, ale i nadčasové – všechny tyto kuchyně vám zvládne naplánovat a zrealizovat společnost Siko, jejíž název můžete na českém trhu slýchat už více než 30 let. Na webu najdete spoustu ukázek hotových kuchyní (k náhledu jsou i varianty s cenou) pro inspiraci.

Svou představu můžete zkusit virtuálně přenést do online 3D plánovače, v němž okamžitě uvidíte výsledek včetně ceny a také si navrženou kuchyň můžete ihned objednat. Druhou variantou je pak grafický návrh od odborníků online či na prodejně, který můžete mít i zdarma. Pokud ovšem dojde k následnému odběru kuchyně, v opačném případě je služba zpoplatněna. Zajímavou a užitečnou variantou je zde i pomoc projektového konzultanta, který zajistí vše od návrhu až po montáž. K dispozici vám bude zdarma.

Siko myslí i na staré kuchyně a zajišťuje jejich demontáž a ekologickou likvidaci včetně spotřebičů.

Drobnou nevýhodu zde můžeme najít v recenzích zákazníků. Někteří z nich si totiž stěžují na neochotu pracovníků prodejny a celkově horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Menší firma s mnohaletými zkušenostmi

Kuchyňské linky ve stylu Provence i moderní, lesklé i matné, s úchytkami i bez nich, ale také TV stěny, vestavěné skříně a další pokoje si můžete nechat zařídit u společnosti Kuchyně Nisa. Její majitelka má právě s realizací kuchyní dlouholeté zkušenosti, věnuje se jim už od roku 1993. Nyní firma disponuje více než 40 zaměstnanci a vlastní výrobní halou.

Pokud se pro tuto společnost rozhodnete, postarají se o vaši novou kuchyň od začátku do konce, tedy od prvotních návrhů a poradenství přes zaměření a plány instalací až po finální montáž. Na svých webových stránkách nabízejí rozsáhlou fotogalerii vyhotovených kuchyní na ukázku a, jak sami uvádějí, nejedná se o nijak upravované fotky, takže vidíte konečný a reálný výsledek.

Chybět zde však někomu mohou jak ceny (například i cena případného návrhu kuchyně), tak i recenze zákazníků, kterých mnoho nenajdeme.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování

 

Vaše plánování kuchyně u Möbelixu začne vyplněním krátkého přípravného dotazníku, díky kterému se snadněji doberete k návrhu vyhovujícímu vašim potřebám. Jakým způsobem vzniknou první návrhy vaší kuchyně, je pak už jen na vás. Na výběr je tu hned několik možností. Můžete si v některé z prodejen domluvit bezplatnou schůzku, naplánovat vše s odborníkem online, pozvat si jej domů (za tento krok si něco připlatíte, ale cena bude odečtena z případné realizace kuchyně) nebo si design vytvoříte sami s 3D plánovačem. V dalším kroku už se ale bez odborníků neobejdete a společně vše doladíte, vytvoří vám instalační plán a přijedou vše zaměřit.

Vybírat můžete z velkého množství barev, dekorů, stylů a najdete tu také spoustu praktických vychytávek. Inspirovat se můžete v ukázkách na webu, u nichž najdete také ceny. Möbelix nabízí kuchyně v různých cenových relacích, takže si vyberou náročnější klienti i ti, kteří hledají spíše jednodušší variantu. 

Ke kuchyním Möbelix bohužel nenajdeme mnoho recenzí, v některých si pak lidé stěžovali na vyšší ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Sympatická společnost s velkým výběrem

Společnost Kuchyně Havelka sice možná nepatří k nejznámějším a největším hráčům na trhu, ale byla by rozhodně škoda ji při výběru dodavatele vaší kuchyně nevzít v potaz. Má toho totiž hodně co nabídnout. Vedle dlouholetých zkušeností je to především šíře nabídky, která zahrnuje více než 300 dezénů čelních ploch a pracovních desek, důraz na individuální přístup a také vlastní výroba.

Kuchyni zde tak maximálně přizpůsobí vašemu přání, vedle návrhu zařídí i zaměření, montáž a zapojení spotřebičů, seznámí vás také s jejich obsluhou. Na vše se můžete podívat i přímo na prodejně.

Co se týče nedostatků, jsou v podstatě podobné jako u mnoha dalších menších firem, a týkají se nedostatečných informací o cenách kuchyní i případných vizualizací. V tomto případě také musíme zmínit menší počet recenzí zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s ryze českou výrobou

Sykora je další z firem s dlouholetou tradicí, na českém trhu působí už od roku 1992. Ve výrobních procesech však rozhodně neustrnula a pyšní se využitím moderních technologií i programů a také kompletně českou výrobou. A moderně působí i celý web společnosti i ukázky realizovaných kuchyní.

Pokud vás uvedené fotografie a široké možnosti zhotovení nadchnou, nezbývá vám, než firmu přes formulář kontaktovat a sjednat si schůzku na prodejně. Varianta vytvoření vlastního návrhu nebo konzultace online zde možné nejsou. K dispozici je však alespoň konfigurátor, v němž můžete zkoušet různé kombinace barev a dekorů. Stejně tak chybí i alespoň orientační informace o cenách i popis kompletního průběhu realizace kuchyně.

K návštěvě studia vás však mohou přimět kladné recenze zákazníků, kteří zde často zmiňují vysokou profesionalitu a ochotu pracovníků, spokojení jsou také s rychlostí dodání a montáží.

VÝHODY

NEVÝHODY

Vizualizace i poradenství zdarma & kladné recenze

Další ze série spíše menších a rodinných firem je společnost Kuchyně Chábera. Přestože zvládají i další nábytek na zakázku, kuchyně na míru u nich hrají hlavní roli. Zařizují je kompletně včetně spotřebičů, na všechny vzorky materiálů a designů se můžete podívat v showroomu firmy.

Co zde mnoho zákazníků potěší, je poradenství, návrh, 3D grafické zpracování i cenová nabídka zcela zdarma. Vše tedy můžete ladit ke své spokojenosti bez obav z toho, že byste za každý návrh platili peníze navíc. Vedle výroby, dopravy a montáže je pak firma schopna v případě potřeby zajistit také stavební a instalatérské práce.

Zákazníci si chválí velmi přátelský přístup pracovníků firmy, dobrou komunikaci i výsledek. Jeden z nich uvádí, že zvládli i velmi náročné úpravy, na které si jiné společnosti netroufly. Co zde chybí, jsou alespoň orientační ceny například vyhotovených kuchyní a také rozsáhlejší galerie realizací na ukázku.

VÝHODY

NEVÝHODY

Široká nabídka & pozitivní recenze

Více než 60 let zkušeností, okolo 500 kuchyňský linek navržených a namontovaných ročně a spolupráce se světovými designery, to jsou fakta, která už na první pohled u značky Gorenje mohou zaujmout. Ale nejsou to jen čísla, ale i celkový přístup a možnosti, které jsou zde zákazníkům k dispozici.

Pokud se rozhodnete zkusit najít kuchyň snů u Gorenje, máte hned tři možnosti. Můžete si připravit design ve 3D sami doma pomocí programu, nechat si jej vytvořit v jednom ze studií nebo si pozvat domů “mobilního návrháře”. Na základě toho vznikne nezávazný návrh na míru, součástí je vizualizace, podrobné plány rozvodů vody, elektřiny a odpadů a samozřejmě také cena. Pokud budete chtít, kompletně se postarají i o dovoz kuchyně a celou montáž.

Co se týče designu, vybírat můžete z nespočtu stylů, barev, pracovních desek, několika tvarů a 350 dekorů dvířek. Prohlédnout si můžete i vzorky, takže si výsledek představíte ještě lépe. A jestliže nemáte přesnou představu, jak by měla kuchyň vypadat, můžete se inspirovat v mnoha ukázkách na webu, kde je uvedená také jejich cena.

Ohlasy na služby i kuchyně Gorenje jsou velmi příznivé. Lidé často vyzdvihují především vysoce profesionální přístup designérů a funkčnost kuchyní. Jen pár recenzí bylo negativních, a to především z důvodu delší doby čekání na některé díly.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s výbornými referencemi

Pokud vás zajímá, z čeho jsou vyrobeny korpusy, jejich šířka či přesný vzhled pracovních desek, budete potěšeni webem společnosti AM Kuchyně, kde přesně tyto podrobné informace najdete. Tím ale výčet výhod této firmy nekončí. Na své si zde přijdou ti, co touží po kuchyni na míru, i zákazníci, kteří dávají přednost spíše sektorovým kuchyním. Dalším bonusem je pak demontáž původní kuchyně.

Na webu nechybí galerie již hotových zakázek, ať už typových nebo těch na míru. Spokojení zákazníci pak na firmě oceňují vysokou profesionalitu, spolehlivost, dodržování termínů i cenového rozpočtu. Mnozí z nich by se na firmu rádi obrátili znovu.

Nám zde však chybí některé bližší informace o průběhu zakázek i cenách.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně ve všech cenových relacích

V nabídce Oresi najdete čtyři značky kuchyní, které pokrývají všechny cenové kategorie. Pořídit si tu tak můžete kuchyň včetně spotřebičů od 40 tisíc korun do milionu. Co je zde velkou výhodou, jsou ukázky kuchyní s cenou, takže si můžete rovnou udělat alespoň orientační obrázek o sumě, kterou za kuchyň zaplatíte. Za zmínku stojí také garance nejnižší ceny, kdy Oresi slibuje, že pokud najdete u konkurence srovnatelnou kuchyň za nižší cenu, dá vám cenu ještě o 5 % nižší. Dalším zajímavým bonusem je pak prodloužená záruka na 7 let s pojištěním zdarma.

I zde vám grafický návrh ve 3D připraví profesionálové zcela nezávazně a bezplatně, a to buď na prodejně, nebo online. Vybírat můžete z obrovského množství dekorů, stylů i barev.

Oresi přináší dobrý poměr cena/výkon, jak ostatně sami uvádějí na svých stránkách. Musíme však zmínit některé negativní recenze zákazníků, kteří si stěžují především na zdlouhavý proces, nedodržování termínů a nedostatečnou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

České kuchyně značky INFINI

Tradiční, moderní i rustikální kuchyni přesně podle vašeho přání vám vyrobí i společnost Kuchyně KVS. Jedná se o regionálního zástupce české značky kuchyní INFINI. Těšit se zde můžete na pestrou nabídku zahrnující více než 300 materiálů od lamina po masiv a lak, 2500 různých nábytkových prvků a také řadu tvarů dvířek. Díky tomu máte jistotu, že vaše kuchyň bude originál.

Firma poskytuje kompletní servis a zajistí návrh, výrobu i montáž. Za zmínku stojí už samotný návrh, který si tu můžete dokonce prohlédnout v plastické podobě díky 3D brýlím. Ukázky realizací pak najdete v galerii na webu.

Když se podíváme na recenze zákazníků, zjistíme, že lidé sice byli většinou s vyhotovením kuchyní spokojeni, avšak ne tolik už s jednáním majitelky firmy. Další nevýhodu pak vidíme v chybějících cenách jak kuchyní, tak i případných návrhů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňská studia Liberec: Jaká je aktuální situace?

Liberec nabízí v oblasti realizace kuchyní skvělý poměr mezi velkým společnostmi se zvučnými a známými jmény a menšími, lokálními firmami. Je jen na vás, jaké variantě dáte přednost.

Větší společnosti často nabízí možnost plánování kuchyně přímo z vašeho domova online, základní návrh si můžete připravit i sami pomocí programu a bývají transparentnější co se týče cen. Menší rodinné firmy pak potěší individuálním přístupem, nabídkou materiálů, stylů a barev většinou rozhodně nezklamou a některé z nich nabízejí i různé bonusy navíc, například možnost prohlédnout si vizualizaci v 3D brýlích.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kuchyňských studií v Liberci.

Vytvoření vizualizace nebo 3D návrhu kuchyně ve studiích bývá bezplatné, avšak většinou pod podmínkou, že dojde k její následné realizaci či alespoň objednání zboží v určité výši. V opačném případě je třeba si připravit částku okolo 1500 Kč. Pozor si dejte také na to, že někdy bývá součástí návrhu jen omezený počet úprav a změn, za jejich vyšší počet si pak leckdy připlatíte. 

Určitě ano. Spousta společností nabízí kuchyně i v nižších cenových relacích, vždy se navíc snaží přizpůsobit vše na míru vašim požadavkům. Úvodní schůzka většinou bývá zdarma a nezávazná, takže stojí za to alespoň prozkoumat možnosti, které daný prodejce nabízí. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)