10 nejlepších kuchyňských studií v Plzni 2024 – recenze

Jaké kuchyňské studio v Plzni je nejlepší? Kde vás čeká nejširší nabídka a kde nejlepší ceny? A s jakým jsou nejspokojenější ostatní zákazníci?


Výběr redakce

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou


Další na zvážení

Rodinná firma s vynikajícím hodnocením


Další na zvážení

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování


Další na zvážení

Kuchyně české značky Deli

Kuchynska Studia Plzen

Čeká vás rekonstrukce nebo rovnou kompletní stavba kuchyně? Pak stojíte před důležitým rozhodnutím – jakému studiu tento úkol svěřit. Ať už dáváte přednost rozmanité nabídce, velkým a prověřeným společnostem, nebo naopak menším rodinným firmám, v následujícím přehledu najdete srovnání těch nejoblíbenějších kuchyňských studií v Plzni, které vám napoví, jaká volba by pro vás mohla být ta správná.

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou

Provence, country, moderní, skandinávské, ale i nadčasové – všechny tyto kuchyně vám zvládne naplánovat a zrealizovat společnost Siko, jejíž název můžete na českém trhu slýchat už více než 30 let. Na webu najdete spoustu ukázek hotových kuchyní (k náhledu jsou i varianty s cenou) pro inspiraci.

Svou představu můžete zkusit virtuálně přenést do online 3D plánovače, v němž okamžitě uvidíte výsledek včetně ceny a také si navrženou kuchyň můžete ihned objednat. Druhou variantou je pak grafický návrh od odborníků online či na prodejně, který můžete mít i zdarma. Pokud ovšem dojde k následnému odběru kuchyně, v opačném případě je služba zpoplatněna. Zajímavou a užitečnou variantou je zde i pomoc projektového konzultanta, který zajistí vše od návrhu až po montáž. K dispozici vám bude zdarma.

Siko myslí i na staré kuchyně a zajišťuje jejich demontáž a ekologickou likvidaci včetně spotřebičů.

Drobnou nevýhodu zde můžeme najít v recenzích zákazníků. Někteří z nich si totiž stěžují na neochotu pracovníků prodejny a celkově horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Rodinná firma s vynikajícím hodnocením

Kuchyně Kydlíček jsou rodinnou plzeňskou firmou, která se vedle kuchyní zabývá i výrobou dalšího interiérového nábytku. V její nabídce najdete kuchyně několika značek včetně českého brandu INFINI a několika německých společností. Vše doplňují i o vlastní výrobu, takže si zde vybere každý.

Podívat se můžete na ukázky realizací kuchyní jednotlivých značek, u některých jsou pak k dispozici také katalogy či interaktivní konfigurátory pro ztvárnění vaší představy. Se vším vám ale pomohou i pracovníci firmy a bonusem, který firma nabízí, je odborné poradenství, grafický návrh včetně cenové nabídky a také zaměření zcela zdarma. Na webu najdete celou řadu užitečných tipů, jak k plánování nové kuchyně přistupovat.

S touto firmou podle hodnocení zákazníků nešlápnete vedle. Recenze jsou velmi pozitivní a vychvalují přístup majitelů a příjemnou komunikaci i celkovou profesionalitu a kreativitu. Nám však chybí alespoň orientační informace o cenách.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nepřeberné množství dekorů i způsobů plánování

Vaše plánování kuchyně u Möbelixu začne vyplněním krátkého přípravného dotazníku, díky kterému se snadněji doberete k návrhu vyhovujícímu vašim potřebám. Jakým způsobem vzniknou první návrhy vaší kuchyně, je pak už jen na vás. Na výběr je tu hned několik možností. Můžete si v některé z prodejen domluvit bezplatnou schůzku, naplánovat vše s odborníkem online, pozvat si jej domů (za tento krok si něco připlatíte, ale cena bude odečtena z případné realizace kuchyně) nebo si design vytvoříte sami s 3D plánovačem. V dalším kroku už se ale bez odborníků neobejdete a společně vše doladíte, vytvoří vám instalační plán a přijedou vše zaměřit.

Vybírat můžete z velkého množství barev, dekorů, stylů a najdete tu také spoustu praktických vychytávek. Inspirovat se můžete v ukázkách na webu, u nichž najdete také ceny. Möbelix nabízí kuchyně v různých cenových relacích, takže si vyberou náročnější klienti i ti, kteří hledají spíše jednodušší variantu. 

Ke kuchyním Möbelix bohužel nenajdeme mnoho recenzí, v některých si pak lidé stěžovali na vyšší ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně české značky Deli

Společnost JZ Kuchyně patří k místním a léty prověřeným firmám. Zajistí vám kuchyně české značky Deli, která se soustředí na nadčasový a moderní design a velkou variabilitu a funkčnost. Na výběr je zde velké množství materiálů, více než 300 barevných kombinací a také více než 2 400 modulů skříněk. Prohlédnout si je můžete přímo v katalogu dostupném na webu, vyhledat si lze i ceny jednotlivých částí. Vše vám ale samozřejmě pracovníci upraví na míru vašim možnostem a představám a výsledek můžete vidět v 3D návrhu. Tato služba je dostupná zdarma.

Na webu nechybí ukázky již realizovaných zakázek. Pokud jde o recenze firmy od zákazníků, jsou vesměs kladné a lidé si chválí přístup i ceny, jeden z klientů dokonce uvádí, že i po 6 letech je kuchyň jako nová. V porovnání s většinou konkurenčních firem je však recenzí poměrně málo.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňský specialista s inspirativním webem

Jestliže dáváte přednost studiím, která se nezaměřují na vícero oblastí, mohla by vás zaujmout společnost Senesi, která se soustředí především na kuchyně a koupelny. A to už od roku 1993 a řadí se tak ke společnostem, které u nás rozhodně nejsou nováčky.

Nejste si jistí, jak přesně by měla vaše kuchyně vypadat? Pak si pozorně projděte celý web Senesi, nabízí totiž opravdu velké množství inspirace. Tu můžete načerpat také v showroomech, pokud se rozhodnete nechat si vytvořit návrh profesionály. Vizualizaci vám vytvoří zdarma, pokud dojde k jejímu následnému objednání. V opačném případě je nutné si připravit 1450 Kč. Doma si můžete vyzkoušet alespoň konfigurátor barev a dekorů, který vám může alespoň částečně pomoci s představou kuchyně.

Pro Senesi hovoří také velmi kladné hodnocení zákazníků, kteří oceňují kvalitu i rychlost dodání.

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s nadstandardním hodnocením

Dalším z lokálních výrobců kuchyní na míru je společnost Kuchyně Next. Vytvoří vám moderní, designové a luxusní kuchyně, ale stejně tak vyjdou vstříc i zastáncům tradičního či rustikálního stylu. Staví na svých mnohaletých zkušenostech, zakládají si na pečlivosti a zvládají také netradiční a zajímavá řešení. Vedle návrhu a 3D vizualizace se postarají o montáž i pozáruční servis.

V galerii na webu najdete řadu realizovaných kuchyní na ukázku. Fotky výsledného vyhotovení kuchyní pak najdeme i u hodnocení zákazníků, což pro vaši představu možná poslouží ještě lépe. Recenze jsou v tomto případě vynikající a podle spokojených klientů se u společnosti můžete těšit na spolehlivost, profesionální přístup, kvalitu a propracování i nejmenších detailů. Chybí zde však alespoň orientační ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Široká nabídka & pozitivní recenze

Více než 60 let zkušeností, okolo 500 kuchyňský linek navržených a namontovaných ročně a spolupráce se světovými designery, to jsou fakta, která už na první pohled u značky Gorenje mohou zaujmout. Ale nejsou to jen čísla, ale i celkový přístup a možnosti, které jsou zde zákazníkům k dispozici.

Pokud se rozhodnete zkusit najít kuchyň snů u Gorenje, máte hned tři možnosti. Můžete si připravit design ve 3D sami doma pomocí programu, nechat si jej vytvořit v jednom ze studií nebo si pozvat domů “mobilního návrháře”. Na základě toho vznikne nezávazný návrh na míru, součástí je vizualizace, podrobné plány rozvodů vody, elektřiny a odpadů a samozřejmě také cena. Pokud budete chtít, kompletně se postarají i o dovoz kuchyně a celou montáž.

Co se týče designu, vybírat můžete z nespočtu stylů, barev, pracovních desek, několika tvarů a 350 dekorů dvířek. Prohlédnout si můžete i vzorky, takže si výsledek představíte ještě lépe. A jestliže nemáte přesnou představu, jak by měla kuchyň vypadat, můžete se inspirovat v mnoha ukázkách na webu, kde je uvedená také jejich cena.

Ohlasy na služby i kuchyně Gorenje jsou velmi příznivé. Lidé často vyzdvihují především vysoce profesionální přístup designérů a funkčnost kuchyní. Jen pár recenzí bylo negativních, a to především z důvodu delší doby čekání na některé díly.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nabídka mnoha stylů v různých cenových relacích

Kuchyně v moderním a rustikálním stylu nabízí řada společností, firma Kuchyně Kuchař jde však v tomto ohledu ještě o něco dál a nabídku stylů rozšiřuje o kuchyně bezúchytové, ale třeba také startovací, které vynikají jednoduchostí, cenovou dostupností a hodí se například pro mladé lidi a malé byty. Studio patří k těm novějším, ale opírá se o dlouholeté zkušenosti pracovníků, dále láká na kuchyně německé značky a také kompletní servis zahrnující 3D návrh i samotné vyhotovení na míru vašim představám.

Na webu značky najdete spoustu inspirace, ukázky vizualizací a také realizací. V nich však najdeme celou řadu ještě ne zcela dodělaných kuchyní, což trochu kazí celkový dojem jinak moderně pojatých stránek. Ocenili bychom také bližší informace k cenám a vzhledem ke krátkému působení logicky chybí i recenze zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně ve všech cenových relacích

V nabídce Oresi najdete čtyři značky kuchyní, které pokrývají všechny cenové kategorie. Pořídit si tu tak můžete kuchyň včetně spotřebičů od 40 tisíc korun do milionu. Co je zde velkou výhodou, jsou ukázky kuchyní s cenou, takže si můžete rovnou udělat alespoň orientační obrázek o sumě, kterou za kuchyň zaplatíte. Za zmínku stojí také garance nejnižší ceny, kdy Oresi slibuje, že pokud najdete u konkurence srovnatelnou kuchyň za nižší cenu, dá vám cenu ještě o 5 % nižší. Dalším zajímavým bonusem je pak prodloužená záruka na 7 let s pojištěním zdarma.

I zde vám grafický návrh ve 3D připraví profesionálové zcela nezávazně a bezplatně, a to buď na prodejně, nebo online. Vybírat můžete z obrovského množství dekorů, stylů i barev.

Oresi přináší dobrý poměr cena/výkon, jak ostatně sami uvádějí na svých stránkách. Musíme však zmínit některé negativní recenze zákazníků, kteří si stěžují především na zdlouhavý proces, nedodržování termínů a nedostatečnou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krátké dodací lhůty & dojezd bez poplatků

Realizací kuchyní nejen v Plzni se už od roku 2009 zabývá toto design studio. Dbají především na to, aby byla kuchyň prostorná a ergonomická a splňovala představy zákazníků. Cesta k ní začíná u návrhu, který si vytvoříte přímo ve studiu s odborníky. Připraví vám jej zcela zdarma a společně jej vyladíte k dokonalosti. Následuje výroba a montáž začne zhruba do měsíce, což je v porovnání s některými konkurenčními značkami poměrně krátká doba. Výhodou je, že i pokud nejste přímo z Plzně, nebudete za dojezd nic doplácet, vzdálenost zde nehraje roli.

Na webu nechybí ukázky realizací, obejít se ale budete muset bez alespoň orientačních cen. Recenzí na služby studia nenajdeme mnoho, ale jsou velmi pozitivní. Oceňován je milý a osobní přístup, cit pro potřeby zákazníků a snaha vyjít jim maximálně vstříc.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňská studia Plzeň: Jaká je aktuální situace?

Toužíte po moderně a luxusně vyhlížející kuchyni, nebo jste zastánci tradičního a rustikálního stylu? Nevadí vám si za kuchyň připlatit, nebo naopak hledáte jednoduché, avšak stále funkční řešení? Potřebujete kuchyni co nejdříve? Rádi si vše prohlédnete už předem doma, nebo si dokonce chcete návrh sami připravit? A nebo se nechcete o nic starat a vše nechat na odbornících? Ať už pro vás platí jakákoliv z těchto variant, máme dobrou zprávu – v Plzni studio, které vaši představu naplní, najdete bez problémů.

Taktéž zde nechybí společnosti zvučných jmen i pro někoho sympatičtější menší firmy a zařídit si tu lze kuchyň od českých výrobců i od těch zahraničních. Ideální varianta je tu zkrátka pro každého.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kuchyňských studií v Plzni.

Vytvoření vizualizace nebo 3D návrhu kuchyně ve studiích bývá bezplatné, avšak většinou pod podmínkou, že dojde k její následné realizaci či alespoň objednání zboží v určité výši. V opačném případě je třeba si připravit částku okolo 1500 Kč. Pozor si dejte také na to, že někdy bývá součástí návrhu jen omezený počet úprav a změn, za jejich vyšší počet si pak leckdy připlatíte. 

Určitě ano. Spousta společností nabízí kuchyně i v nižších cenových relacích, vždy se navíc snaží přizpůsobit vše na míru vašim požadavkům. Úvodní schůzka většinou bývá zdarma a nezávazná, takže stojí za to alespoň prozkoumat možnosti, které daný prodejce nabízí. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)