10 nejlepších kuchyňských studií v Brně 2024 – recenze

10 nejlepších kuchyňských studií v Brně 2024 – recenze

Jaké kuchyňské studio v Brně je nejlepší? Kde vás čeká nejširší nabídka a kde nejlepší ceny? A s jakým jsou nejspokojenější ostatní zákazníci?


Výběr redakce

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou


Další na zvážení

Firma s programy pro kuchyně v bytech i domech


Další na zvážení

Kuchyně v nejrůznějších cenových relacích


Další na zvážení

Užitečné rady & spousta ukázek realizací na webu

Kuchynska Studia Brno

Čeká vás rekonstrukce nebo rovnou kompletní stavba kuchyně? Pak stojíte před důležitým rozhodnutím – jakému studiu tento úkol svěřit. Ať už dáváte přednost rozmanité nabídce, velkým a prověřeným společnostem, nebo naopak menším rodinným firmám, v následujícím přehledu najdete srovnání těch nejoblíbenějších kuchyňských studií v Brně, které vám napoví, jaká volba by pro vás mohla být ta správná. 

Firma s dlouholetou tradicí a zajímavou nabídkou

Provence, country, moderní, skandinávské, ale i nadčasové – všechny tyto kuchyně vám zvládne naplánovat a zrealizovat společnost Siko, jejíž název můžete na českém trhu slýchat už více než 30 let. Na webu najdete spoustu ukázek hotových kuchyní (k náhledu jsou i varianty s cenou) pro inspiraci.

Svou představu můžete zkusit virtuálně přenést do online 3D plánovače, v němž okamžitě uvidíte výsledek včetně ceny a také si navrženou kuchyň můžete ihned objednat. Druhou variantou je pak grafický návrh od odborníků online či na prodejně, který můžete mít i zdarma. Pokud ovšem dojde k následnému odběru kuchyně, v opačném případě je služba zpoplatněna. Zajímavou a užitečnou variantou je zde i pomoc projektového konzultanta, který zajistí vše od návrhu až po montáž. K dispozici vám bude zdarma.

Siko myslí i na staré kuchyně a zajišťuje jejich demontáž a ekologickou likvidaci včetně spotřebičů.

Drobnou nevýhodu zde můžeme najít v recenzích zákazníků. Někteří z nich si totiž stěžují na neochotu pracovníků prodejny a celkově horší komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Firma s programy pro kuchyně v bytech i domech

Spoustu zajímavých služeb nabízí společnost Gabon, která v Brně působí už od roku 1992, a přestože zvládá i další práce a výroby, právě kuchyně tvoří asi 80 % realizovaných zakázek. O vaši novou kuchyň se postarají kompletně, včetně veškerých souvisejících prací, jako jsou ty zednické, instalatérské, elektrikářské či malířské. A je jedno, zda bydlíte v bytě nebo v rodinném domě, pro každou z těchto variant má společnost speciální program, aby co nejvíce vyhovovala potřebám zákazníků. Podívat se můžete i na spousty již hotových kuchyní v galerii, díky čemuž zjistíte, že zvládají i méně obvyklé požadavky, jako je třeba zabudování sladkovodního akvária do linky.

Ať už je vaše představa jakákoliv, můžete využít služby návrhu zdarma přímo u vás doma, kdy pracovník dorazí až k vám, vše přeměří a přímo na místě připraví rozvržení nábytku. Navštívit ale můžete také showroom Gabon.

O kvalitách firmy vypovídá také kladné hodnocení zákazníků, kteří si pochvalují přístup i kvalitu. Nedostatek tak spočívá především v tom, že nikde nenajdeme alespoň orientační ceny kuchyní.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně v nejrůznějších cenových relacích

Vaše plánování kuchyně u Möbelixu začne vyplněním krátkého přípravného dotazníku, díky kterému se snadněji doberete k návrhu vyhovujícímu vašim potřebám. Jakým způsobem vzniknou první návrhy vaší kuchyně, je pak už jen na vás. Na výběr je tu hned několik možností. Můžete si v některé z prodejen domluvit bezplatnou schůzku, naplánovat vše s odborníkem online, pozvat si jej domů (za tento krok si něco připlatíte, ale cena bude odečtena z případné realizace kuchyně) nebo si design vytvoříte sami s 3D plánovačem. V dalším kroku už se ale bez odborníků neobejdete a společně vše doladíte, vytvoří vám instalační plán a přijedou vše zaměřit.

Vybírat můžete z velkého množství barev, dekorů, stylů a najdete tu také spoustu praktických vychytávek. Inspirovat se můžete v ukázkách na webu, u nichž najdete také ceny. Möbelix nabízí kuchyně v různých cenových relacích, takže si vyberou náročnější klienti i ti, kteří hledají spíše jednodušší variantu. 

Ke kuchyním Möbelix bohužel nenajdeme mnoho recenzí, v některých si pak lidé stěžovali na vyšší ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Užitečné rady & spousta ukázek realizací na webu

Další z léty prověřených a ryze brněnských společností je Hezký domov. Jak napovídá název, dokáží vylepšit i řadu dalších prostor v bytech a domech, ale kuchyně zde hrají jednu z hlavních rolí.

Webové stránky společnosti potěší každého, kdo je rád informován předem o tom, jak celý proces probíhá od návrhu až po montáž. Vedle toho zde najdete i řadu užitečných rad a tipů, jak by měla dobře naplánovaná a rozvržená kuchyně vypadat, a nechybí ani bohatá fotogalerie realizovaných zakázek.

Návrh kuchyně vám po sjednané schůzce připraví zdarma (avšak pouze k náhledu, odnést domů si jej můžete za poplatek vratný při podpisu smlouvy). Připravte se na to, že schůzek proběhne více, abyste návrh společně vyladili k dokonalosti. Těšit se můžete na komplexní péči, která zahrnuje zaměření, výrobu, montáž i servis.

Lidé si na této společnosti pochvalují velmi lidský a osobní přístup, provedenou práci, komunikaci a oceňují i poměr cena/výkon. Jak ceny (alespoň přibližně) vypadají, se však z webu nedozvíme.

VÝHODY

NEVÝHODY

Německé kuchyně s dlouhou zárukou

Jestliže vás láká spojení kuchyně a německé kvality, můžete se po vysněném místě pro vaření poohlédnout v interiérovém studiu Cígler. Najdete zde totiž nabídku prvotřídních německých kuchyní hned od šesti značek a také spotřebiče v různých cenových relacích.

Hned na úvod je třeba říct, že společnost nabízí kuchyně sektorové a nejedná se tedy o kuchyně na míru v pravém slova smyslu, jaké mnohdy najdeme u konkurence. Přesto u nich ale společnost nabízí obrovské množství variant a individuálních úprav, takže tento fakt nemusí být nijak limitující.

Design vaší kuchyně vám zde v rámci realizace připraví zdarma. Inspirovat se můžete v showroomu společnosti, který patří v Brně k těm největším, nebo na webu ve fotogalerii. Výhodným bonusem je zde desetiletá záruka na linky německé výroby. Mnoho informací o cenách zde nezjistíme, pro představu ale můžete nakouknout alespoň do nabídky na e-shopu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Široká nabídka & pozitivní recenze

Více než 60 let zkušeností, okolo 500 kuchyňský linek navržených a namontovaných ročně a spolupráce se světovými designery, to jsou fakta, která už na první pohled u značky Gorenje mohou zaujmout. Ale nejsou to jen čísla, ale i celkový přístup a možnosti, které jsou zde zákazníkům k dispozici.

Pokud se rozhodnete zkusit najít kuchyň snů u Gorenje, máte hned tři možnosti. Můžete si připravit design ve 3D sami doma pomocí programu, nechat si jej vytvořit v jednom ze studií nebo si pozvat domů “mobilního návrháře”. Na základě toho vznikne nezávazný návrh na míru, součástí je vizualizace, podrobné plány rozvodů vody, elektřiny a odpadů a samozřejmě také cena. Pokud budete chtít, kompletně se postarají i o dovoz kuchyně a celou montáž.

Co se týče designu, vybírat můžete z nespočtu stylů, barev, pracovních desek, několika tvarů a 350 dekorů dvířek. Prohlédnout si můžete i vzorky, takže si výsledek představíte ještě lépe. A jestliže nemáte přesnou představu, jak by měla kuchyň vypadat, můžete se inspirovat v mnoha ukázkách na webu, kde je uvedená také jejich cena.

Ohlasy na služby i kuchyně Gorenje jsou velmi příznivé. Lidé často vyzdvihují především vysoce profesionální přístup designérů a funkčnost kuchyní. Jen pár recenzí bylo negativních, a to především z důvodu delší doby čekání na některé díly.

VÝHODY

NEVÝHODY

Tradiční firma nabízející dlouholetou záruku

Schmidt je rodinná firma se sídlem ve Francii, jejíž historie sahá až do roku 1934. Řadí se mezi průkopníky ve svém oboru, cílem je maximální funkčnost, využití každého milimetru a vysoká kvalita, kterou podporuje desetiletá záruka na kuchyně. Inspirovat se můžete díky mnoha ukázkám realizací na webu či v katalozích.

Průběh zakázky se tu nijak výrazně neliší od konkurence. Základem je zde dobrá příprava na schůzku ve studiu, kdy byste si měli předem ujasnit hned několik důležitých bodů. Jejich seznam najdete i s tipy na webu společnosti. Na schůzce pak budete vybírat a hledat nejlepší řešení, následuje 3D vizualizace a cenová nabídka a pak už zbývá jen odeslat vše do výroby v Německu. O tom, zda je příprava 3D návrhu zpoplatněna, však informaci nenajdeme. Stejně tak se toho mnoho nedozvíme ani o cenách kuchyní, jistou představu si však můžete udělat díky výprodejovému katalogu, v němž najdete i původní ceny. Podle některých zákazníků však ceny patří k vyšším.

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro ty, co hledají skutečně individuální přístup

Ne každému jsou sympatické velké společnosti a někteří raději svěří svou kuchyň do rukou šikovného, nadšeného a zkušeného truhláře. Právě tak funguje Truhlářství Mareček, a to už od roku 1994. O tom, co všechno zvládá, se můžete přesvědčit v galerii na webu.

Truhlářství Mareček se snaží vyjít zákazníkům maximálně vstříc. Cenovou kalkulaci vám udělají telefonicky, e-mailem, ale ideálně při osobním setkání, kde si ujasníte veškeré vaše požadavky. Konzultace i nezávazné nacenění je zdarma, 3D grafický návrh vychází na 1500 Kč, v případě realizace vám ale bude cena odečtena od konečné sumy. Kromě výroby zajišťují také dopravu a montáž. Firma se těší velmi příznivému hodnocení klientů, kteří si zde vedle kuchyní nechávali vyrábět i řadu dalších věcí do bytů i zahrad.

Hlavní nevýhodou je tu tak chybějící klasické studio, kde se můžete na kuchyně podívat naživo, v tomto případě můžete navštívit pouze stolařskou dílnu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká firma pro ty, kdo chtějí originální kuchyň

Dlouholetá tradice rodinné firmy a individuální přístup, to jsou hlavní domény společnosti Hanák. Potěší vás i v případě, že stejně jako oni zastáváte postoj “jeden domov – jedna značka”. Postarají se vám totiž klidně i o celý interiér včetně dveří. Ale zpět ke kuchyním.

Jak sami uvádí, přát si zde můžete cokoliv a máte tak jistotu, že výsledek bude jedinečný a váš. Dočkáte se spousty rad, tipů a doporučení a poté i grafického návrhu zdarma, a to včetně nezávazné cenové nabídky. Velký důraz je zde kladen na kvalitu a zpracování, na kuchyně dostanete 5letou záruku.

Co zde někomu může chybět, je například uvedení ceny u kuchyní ve fotogalerii. Bohužel si tu obrázek o tom, v jaké relaci se kuchyně Hanák pohybují, neuděláte. Stejně tak není k dispozici program na vytvoření vlastního návrhu ani varianta online schůzky.

Když se podíváme na recenze centra Hanák, najdeme i pár nespokojených, ale kladné převažují. Lidé oceňují přístup designérů, kteří vyřeší i náročnější prostory, a také celkovou komunikaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyně (nejen) ve francouzském stylu s vynikajícími recenzemi

Společnost Jaroš dokáže navrhnout a zrealizovat kompletní interiéry bytů a domů, jejich specializací je však právě zakázková výroba kuchyňského nábytku. V něm se snaží spojit moderní technologie a půvab francouzské oblasti Provence, ale nemusíte se bát, že by vše bylo laděno jen do tohoto stylu, hlavní je samozřejmě vaše představa. Podívat se můžete i na ukázky realizovaných kuchyní na webu, které vám rozmanitost stylů přiblíží více.

Pokud se pro firmu rozhodnete, můžete se vydat do jejich brněnské prodejny, ale konzultace může proběhnout také u vás doma. A to nezávazně. Zdarma vám bude také připraven 3D návrh podle vašich představ.

Mnoho dalších informací například o cenách, průběhu zakázek a podobně však už z webu nevyčteme. Alespoň návštěva studia však patrně stojí za to, firma má totiž skvělé hodnocení od klientů, kteří mají pro majitele i celou firmu jen slova chvály a oceňují kvalitu i cenné rady.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kuchyňská studia Brno: Jaká je aktuální situace?

Představy o tom, jak by měly firmy k výrobě vaší kuchyně přistupovat, jsou různé. A dobrou zprávou je, že v Brně jsou možnosti i v tomto ohledu velmi rozmanité. Využít tu můžete služeb velkých společností, u kterých si lze vybírat z obrovské škály materiálů, vzorů a barev a svou kuchyň si můžete naplánovat i online. Vydat se můžete i do menších firem, které mají mnohdy v nabídce méně známé a přitom velmi kvalitní značky. Třetí variantou jsou pak malá rodinná truhlářství, která oceníte v případě, že hledáte opravdu individuální přístup.

Spousta brněnských studií nabízí možnosti plánování přímo u vás doma, což je v mnoha ohledech praktická varianta. Trochu složitější je to pak s odhadem toho, v jaké cenové relaci se studia obvykle pohybují.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kuchyňských studií v Brně.

Vytvoření vizualizace nebo 3D návrhu kuchyně ve studiích bývá bezplatné, avšak většinou pod podmínkou, že dojde k její následné realizaci či alespoň objednání zboží v určité výši. V opačném případě je třeba si připravit částku okolo 1500 Kč. Pozor si dejte také na to, že někdy bývá součástí návrhu jen omezený počet úprav a změn, za jejich vyšší počet si pak leckdy připlatíte. 

Určitě ano. Spousta společností nabízí kuchyně i v nižších cenových relacích, vždy se navíc snaží přizpůsobit vše na míru vašim požadavkům. Úvodní schůzka většinou bývá zdarma a nezávazná, takže stojí za to alespoň prozkoumat možnosti, které daný prodejce nabízí. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář