10 nejlepších virtuálních sídel 2024 - recenze, srovnání


Výběr redakce

Virtuální sídlo a komplexní nabídka služeb podnikatelům


Cena za měsíc od: 89 Kč


V mnoha městech

Velký výběr sídel a služba nezávazného poradenství


 Cena za měsíc od: 99 Kč


Stálý provoz recepce

Virtuální sídlo na exkluzivní adrese se stálým provozem recepce


 Cena za měsíc od: 90 Kč


Velmi rychlé jednání

Virtuální sídlo v Ostravě oceněné certifikátem Český systém kvality služeb

 Cena za měsíc od: 390 Kč
Virtualni Sidla

Chcete začít podnikat, ale pronájem kanceláře je pro vás do začátku zbytečně drahý? Zřiďte si virtuální sídlo, které vám umožní zápis do obchodního či živnostenského rejstříku a zjednoduší podnikatelské začátky. Kde a jak ho založit se dozvíte z následujících řádků.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Virtuální sídlo je služba určena podnikatelům – právnickým a fyzickým osobám. Jejím účelem je poskytnutí adresy sídla firmy pro zapsání do obchodního či živnostenského rejstříku. Virtuální sídlo je obvykle sdílené a využívá ho více firem. Nejedná se o fyzické užívání prostor.

Virtuální sídlo nejčastěji využívají ti, pro které je zbytečné a finančně nevýhodné mít fyzickou kancelář či provozovnu. Dalšími důvodem může být levné sídlo na prestižní adrese nebo menší pravděpodobnost návštěvy finanční kontroly, jedná-li se o vytíženější oblast (typicky Praha).

Zákon, který podnikatelům udával povinnost uvádět sídlo výhradně na adrese, na níž fyzicky sídlí, byl zrušen novelizací občanského zákoníku v roce 2009. Virtuální sídlo je tedy od roku 2009 legální.

Virtuální sídlo a komplexní nabídka služeb podnikatelům

Společnost Sídlo firmy Praha 5 vznikla v roce 2019 a od té doby nabízí komplexní služby pro podnikatele. Kromě poskytování virtuálního sídla s adresami v Praze, Brně nebo Ostravě jsou to služby související se zakládáním a změnami různých typů společností, investičních fondů a nadací nebo spolků. Pokud byste si chtěli ušetřit čas nebo chcete-li společnost s historií, můžete prostřednictvím Sídlo firmy Praha 5 odkoupit již hotovou firmu, případně, jestliže chcete podnikání ukončit, je možné firmu prodat. Další služby zahrnují právní a účetní poradenství nebo virtuální asistentku pro ty, jejichž podnikání je už v takovém rozsahu, že potřebují pomoci.

Máte-li zájem o virtuální sídlo či jiné služby, stačí vyplnit jednoduchý poptávkový formulář na webu a vaše firma může být zřízena již do 48 hodin.

Oblast: Praha, Brno, Ostrava, Karlovy Vary, Obrnice – Most

Orientační cena od: 89 Kč bez DPH

VÝHODY

NEVÝHODY

Velký výběr sídel a služba nezávazného poradenství

Profi společnosti vám poskytne virtuální sídlo nejen v Praze, ale i v dalších větších městech v České republice. Společně s virtuálním sídlem získáte kromě adresy také správu vaší doručené pošty. Tu si můžete zdarma vyzvednout v kanceláři nebo si ji za poplatek nechat přeposlat, a to klidně i do zahraničí. Dále je k dispozici služba virtuální kanceláře, která znamená například naskenování došlé pošty a její přeposlání na váš e-mail, přijímání hovorů a předávání vzkazů nebo krátkodobý pronájem fyzické kanceláře či zasedací místnosti.

Kromě virtuálního sídla a kanceláře nabízí Profi společnosti další služby jako je založení firem na klíč, prodej a odkup hotových společností, zahraniční a offshore společnosti, neziskové organizace, likvidace a zrušení společnosti nebo účetní služby.
V případě zájmu stačí vyplnit jednoduchý kontaktní formulář na webu, případně se objednat na nezávaznou konzultaci v případech, kdy si nevíte s čímkoliv rady.

Oblast: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, České Budějovice a další

Orientační cena od: 99 Kč bez DPH

VÝHODY

NEVÝHODY

Virtuální sídlo na exkluzivní adrese se stálým provozem recepce

Chcete-li mít prestižní adresu na Praze 1 nebo 2, která nezatíží váš firemní rozpočet, mohlo by vás zajímat Sídlo bez limitu, které vám kromě virtuální adresy poskytne také možnost pronájmu reprezentativní zasedací místnosti pro vaše meetingy.

Virtuální sídlo se nabízí ve 4 různých balíčcích od 90 do 179 Kč bez DPH. V ceně všech balíčků je stálý provoz recepce, vyšší cenové varianty pak zahrnují přebírání pošty, její skenování a nahrávání do klientského systému nebo přeposílání na vámi zadanou adresu a informační SMS/e-maily o došlé poště. Je ovšem nutné říci, že nejvýhodnější cena platí při uzavření smlouvy na 5 let, při uzavření smlouvy na 1 rok je cena vyšší (od 139 Kč/měsíc bez DPH za základní balíček).

Kromě pohodlného založení virtuální sídla on-line si můžete objednat také založení firmy na klíč. Budete-li chtít s čímkoli poradit, je možné využít poradenství formou videokonference.

Oblast: Praha

Orientační cena od: 90 Kč bez DPH (při uzavření smlouvy na 5 a více let)

VÝHODY

NEVÝHODY

Virtuální sídlo v Ostravě oceněné certifikátem Český systém kvality služeb

Pokud byste si chtěli založit sídlo firmy v Ostravě, která je v současnosti hodnocena jako místo s velkým obchodním potenciálem, můžete se obrátit na firmu New Wave Service, která vám kromě virtuálního sídla poskytne i další služby. Mezi ty patří třeba přebírání, skenování a přeposílání došlé pošty na e-mail či možnost jejího osobního vyzvednutí (v ceně) nebo pomoc se založením firmy (také v ceně).

Možný je též krátkodobý pronájem zasedací místnosti, zprostředkování virtuální asistentky, účetnictví a další služby spojené s podnikáním. Pro někoho může být zajímavá možnost objednání virtuálního sídla na 3 nebo 6 měsíců, je však třeba počítat s tím, že v tomto případě zaplatíte aktivační poplatek.

New Wave Service nepatří mezi nejlevnější poskytovatele virtuálního sídla, na druhou stranu je však velice dobře hodnocené pro svoji profesionalitu a přístup ke klientům. Službu je navíc možné zlevnit platbou na 10 let dopředu, díky čemuž se dostanete na cenu 89 Kč bez DPH/měsíc (pro nové zákazníky).

Oblast: Ostrava

Orientační cena od: 390 Kč bez DPH

VÝHODY

NEVÝHODY

Virtuální sídlo s vyřízením poptávky do 24 hodin

Virtuální sídlo v Praze, Brně, Ostravě nebo Kladně můžete mít s firmou Office Time, která slibuje vyřízení poptávek do 24 hodin. K virtuálnímu sídlu získáte kromě zákonných náležitostí také informování o došlé poště, případně její skenování a přeposílání na mail. Kromě virtuální sídla si lze zřídit také virtuální trvalý pobyt, což vám pomůže při řešení celé řady pracovních i osobních záležitostí (zřízení parkovací karty, školy a školky pro děti, trvalý pobyt na městském úřadě, exekuce apod.). Další nabízenou službou (za poplatek) jsou kompletní účetní služby od daňového poradenství přes audity až po skladové hospodářství nebo mzdy.

Nechcete-li se zatěžovat se zřizováním nové společnosti, můžete prostřednictvím Office Time koupit již hotovou společnost nebo si nechat zřídit společnost na klíč. Pokud by se vás týkal opačný případ, tzn. ukončení činnosti, může Office Time vaši firmu odkoupit – splňujete-li podmínky.

Oblast: Praha, Brno, Ostrava, Kladno

Orientační cena od: 125 Kč bez DPH

VÝHODY

NEVÝHODY

Virtuální sídlo ve třech balíčcích nebo s možností vlastní konfigurace 

Profi kancelář patří k jedněm z nejdéle působících poskytovatelům virtuálních sídel a jako taková nabízí zázemí a servis stabilní a prověřené firmy. S tím se pojí i široká nabídka služeb, například poradenství, zřízení firmy na klíč, virtuální asistentka, osobní konzultace a nově také drive-in vyzvedávání zásilek, které ušetří váš čas.

Co se týče zřízení virtuálního sídla, můžete ho mít ve třech balíčcích od 310 Kč nebo si nakonfigurovat balíček služeb dle vaší osobní potřeby. V základním nejlevnějším balíčku je sídlo firmy s označením na budově a službou recepce. V tom nejvyšším (Profi-kancelář od 761 Kč bez DPH/měsíc) budete mít v ceně telefonní linku s obsluhou, příjem pošty a její skenování (50 stran měsíčně), dosílání nebo osobní vyzvednutí, místnost pro jednání s úřady nebo pronájem kanceláře na 2 hodiny měsíčně zdarma.

Oblast: Praha

Orientační cena od: 310 Kč bez DPH (při platbě na 3 roky)

VÝHODY

NEVÝHODY

Virtuální sídlo na 16 různých adresách v České republice

Legal Company poskytuje sídla firem ve vlastních nemovitostech na 16 adresách v 9 městech v České republice a vyhovovat bude především těm, kteří hledají levné sídlo firmy a nepotřebují žádné další služby. V cenově nejvýhodnější nabídce je totiž pouze zřízení sídla firmy (se všemi zákonnými náležitostmi), další služby jako je skenování, vyzvedávání či přeposílání pošty jsou za příplatky, které nejsou úplně nejnižší a v případě, že potřebujete služeb více, nevyplatí se vám je dokupovat zvlášt.

Souhlas s umístěním sídla je možné získat již do 24 hodin od zaslání online poptávky. Kromě zřízení sídla je možné u Legal Company zřídit firmu na klíč, koupit již hotovou firmu, pronajmout si zasedací místnost, zaplatit si asistenci pro vyřizování na úřadech a řadu dalších korporátních služeb.

Oblast: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Cheb, Liberec a další

Orientační cena od: 99 Kč bez DPH

VÝHODY

NEVÝHODY

Zřízení virtuální adresy v České republice i na Slovensku

Firma Altaxo vznikla v roce 2013 a řadí se k nejdéle působícím a největším společnostem nabízejícím nejen virtuální sídla, ale také komplexní služby spojené s podnikáním, ať už se jedná o menší živnosti nebo velké korporáty. Jako jediná z našeho výběru nabízí založení sídla na Slovensku, což se vám může hodit v případech, kdy zde máte obchodní partnery – nemusíte pak řešit náležitosti spojené s fakturací mezi dvěma zeměmi.

Na virtuálním sídle, které je ve vlastní nemovitosti Altaxo, budete mít k dispozici pravidelné vyzvedávání pošty, e-mailové upozornění na došlou poštu a možnost jejího osobního vyzvednutí (na 2 adresách v Praze nebo Brně). Za příplatek si lze zřídit dosílku, správu datové schránky, skenování pošty a její přeposílání na e-mail, nahlášení změn na FÚ, nahlášení provozovny na ŽÚ, ponechání zásilek na pobočce Česká pošty nebo pronájem zasedacích místností.

Oblast: Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Bratislava, Trenčín a další

Orientační cena od: 149 Kč bez DPH (při objednávce na 4 roky)

VÝHODY

NEVÝHODY

Virtuální sídlo s prostorem pro jednání s úřady

Jake & James vám může poskytnout virtuální sídlo či trvalé bydliště v Praze a Brně a k němu další doplňkové služby, které potřebujete pro vaše podnikání. Mezi ty základní, které dostanete k virtuálnímu sídlu zdarma, je přebírání došlé pošty a upozornění na e-mail. Dále si pak za příplatek můžete nechat poštu naskenovat a poslat elektronicky, nechat přeposlat fyzicky, případně zdarma vyzvednout v kanceláři Praze. K dalším službám patří pronájem kanceláří nebo vedení účetnictví.

Virtuální sídlo si můžete objednat pohodlně online, pokud byste si nevěděli s čímkoliv rady, můžete se obrátit na zákaznický chat. Druhou alternativou, pokud si chcete ušetřit čas a starosti, je založení firmy na klíč nebo nákup hotové firmy.

Oblast: Praha, Brno

Orientační cena od: 135 Kč bez DPH (při platbě na 5 let)

VÝHODY

NEVÝHODY

Virtuální sídlo na prestižní se skenováním pošty v ceně

Firma Ofigo nabízí prestižní virtuální sídla na adresách v Praze, Brně a Ostravě. Zařídíte je jednoduše online přes web, při dostatečně rychlé platbě bude vaše objednávka vyřízena již ten samý den. Kromě virtuálního sídla si lze přes Ofigo zařídit také virtuální trvalý pobyt nebo založit firmu na klíč.

Ofigo se jeví jako na první pohled dražší oproti ostatním, je však třeba porovnat také nabídku služeb – Ofigo má v ceně skenování vaší došlé pošty a její přeposílání na e-mail, což některé levnější nabídky nemají. Větší nevýhodou je však menší záběr služeb, které může nabídnout.

Oblast: Praha, Brno, Ostrava

Orientační cena od: 199 Kč bez DPH

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak zřídit virtuální sídlo

Po legalizaci virtuálních sídel začala jejich obliba prudce vzrůstat. Jak si ho vyberete a zřídíte?

1) Místo bydliště versus virtuální sídlo

Virtuální sídlo si nemusíte zřizovat ve městě, ve kterém žijete, ale klidně na opačném konci republiky, typicky například zřízení sídla na prestižní adrese v Praze. Je však nutné počítat s tím, že čas od času bude nutné se na vaše sídlo dostavit (např. pro jednání s úřady), zvažte tedy, zda je pro vás sídlo v jiném městě opravdu výhodné.


2) Komu se virtuální sídlo (ne)vyplatí

Virtuální sídlo se vám nejvíce vyplatí v okamžiku, kdy pracujete z domova a vaše profese nevyžaduje častý kontakt se zákazníky a obchodními partnery, případně veškerá vaše pracovní komunikace probíhá online. V opačném případě, kdy byste potřebovali prostory pro jednání apod., se vám virtuální sídlo nemusí vyplatit – poskytovatelé sice často nabízejí pronájem konferenčních místností, poplatky však nebývají nízké a při vyšší frekvenci pronájmů se mohou vyšplhat na částky srovnatelné s pronájmem vlastní malé kanceláře.


3) Kde bude vaše firma sídlit

To, že je sídlo virtuální neznamená, že může být umístěné kdekoliv. Virtuální sídlo musí splňovat náležitosti jako je označení na budově a poštovní schránka a především být umístěné v prostorách vyhovujících podnikání. To znamená, že nemůže být třeba v garáži nebo ve sklepě – což někteří podvodní poskytovatelé sídel dělají ve snaze ušetřit, vás to ale v konečném důsledku může stát problémy, jež mohou vyústit až v likvidaci vaší firmy.


4) Přebírání a přeposílání došlé pošty

Při podnikání se může stát, že při velkém vytížení zapomenete něco zaplatit. Pokud se k vám pak nedostane upomínka, je o problém postaráno. To samé platí o důležité obchodní komunikaci. Je tedy důležité si zjistit, jaké služby nabízí poskytovatel v souvislosti s přebíráním pošty a jejím předáváním – zvláště, pokud je vaše virtuální sídlo daleko od místa vašeho bydliště.


5) Nízká cena virtuální kanceláře vás může přijít draho

Spousta poskytovatelů virtuálních kanceláří nabízí na pohled lákavé ceny – na čemž není primárně nic špatného. Je ovšem důležité si zjistit, co za tuto cenu dostanete a co je a není v ceně. V nejnižších nabídkách například obvykle nebývá skenování a přeposílání došlé pošty a za jejich dodatečné přikoupení můžete leckdy zaplatit více, než kdybyste si rovnou objednali dražší virtuální sídlo.

Často kladené otázky

Nejčastějším důvodem, proč si zřídit virtuální sídlo v Praze, bývá kromě prestižní adresy také menší pravděpodobnost kontroly ze strany finančního úřadu.

Pokud nejste z Prahy, může pro vás být nutnost řešit některé úřední záležitosti osobně v místě sídla firmy časově náročné. Další nevýhodou je ztráta nároku na dotace, které jsou poskytovány v chudších regionech. Posledním je fakt, že daně odvedené z vašeho podnikání půjdou do pražské pokladny, nikoli do místa, kde skutečně žijete.

Virtuální sídlo je možné využít pro doručování fyzické pošty. V závislosti na daném poskytovateli virtuálního sídla si ji pak můžete buď vyzvednout osobně, nechat naskenovat a poslat na e-mail nebo fyzicky přeposlat.

Virtuální sídlo neslouží primárně jako kancelář ani obchodní prostory, většina poskytovatelů virtuálních sídel však nabízí možnost pronájmu zasedacích místností pro vaše jednání.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)