Nejlepší kurzy osobního rozvoje online 2024 - recenze (motivace)


Kurz osobního rozvoje

Změnou přístupu ke šťastnějšímu životu


Kurz sebedisciplíny

Poznejte sami sebe a vykročte správnou cestou


Kurz pro rodiče

Jak zvládat roli muže, ženy nebo konflikty či strach


Profesní kurz

Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších kurzů obchodních dovedností
Kurzy Osobniho Rozvoje Online

Rádi byste posunuli dál svou kariéru, vylepšili vztahy se svými blízkými nebo o sobě chcete zjistit něco nového a trochu lépe se poznat? Kurzy osobního rozvoje vám s tím pomohou, stačí si vybrat ten, který svým obsahem naplní vaše očekávání. Jaká je jejich nabídka a proč si zaslouží pozornost?

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Kurzy osobního rozvoje se věnují mnoha oblastem spojeným s mezilidskými vztahy, psychologií člověka či nastavením naší mysli. Vysvětlují principy našeho chování a fungování mozku a pomocí rad, tipů či praktických cvičení pomáhají upravit myšlení, změnit pohled na určité věci a díky tomu vést spokojenější a úspěšnější život.

Některé kurzy jsou zaměřené například přímo na rady týkající se výchovy dětí, jiné vám pomohou vylepšit paměť, další zvládat stres nebo třeba lépe prodávat.

Nejlepší online kurzy osobního rozvoje

 1. Online kurzy od Ivo Tomana
 2. Krok za krokem sebekoučem
 3. Kurzy Dovychovat
 4. Radost z prodeje
 5. Recepty na šťastné vztahy
 6. Odemykání dětského potenciálu aneb Rodina jako tým
 7. Paměťové metody aneb s minimální námahou k dokonalé paměti
 8. Systém hry: online kurz seznamování
 9. Flourishing in Stressful Times – with Tara Brach
 10. Kurzy investování do nemovitostí od Realitní Shaker

Změnou přístupu ke šťastnějšímu životu

O Ivo Tomanovi už jste možná slyšeli díky jeho knize Kurvítka v hlavě, která se stala bestsellerem. Tento školitel a motivátor má na svém kontě knih více a spolu se svými nahrávkami jich prodal už přes půl milionu, což o jeho popularitě a schopnostech vypovídá mnohé. Sám se přitom potýká s handicapem v podobě Tourettova syndromu, který ho však pohání k tomu hledat o to efektivnější cesty k úspěchu. A právě na to se ve svých přednáškách zaměřuje. 

V online kurzech vysvětluje, jak funguje náš mozek a jak změnami myšlení či přístupu můžeme být šťastnější, úspěšnější, efektivnější, sebevědomější a zbavit se trémy a strachu. Jeho posluchači oceňují přímočarý přístup bez zbytečné “omáčky”, využitelnost tipů v běžném životě i spoustu podnětů k zamyšlení, které nabízí. Cena kurzů se pohybuje okolo 2 000 Kč.  

Tento kurz se zaměřuje na to, jak se účinně a efektivně dopracovat ke splnění svých cílů za pomoci správného namotivování sebe sama. Všichni nějaké metody používáme, ale, jak se dozvíme, většinou nefungují příliš spolehlivě. Jaké způsoby vám skutečně pomohou, jak na správnou samomluvu nebo jak snížit stres, to se dozvíte v 12 krátkých lekcích. Právě stručnost a přitom vystižení hlavní podstaty zde účastníci vyzdvihují jako hlavní výhody kurzu. V případě ztráty motivace si můžete hlavní principy kdykoliv připomenout znovu. 

Věděli jste, že 3 roky života strávíte čekáním ve frontě a až 6 let sledováním televize? Tento kurz pojednávající o využívání času nabízí spoustu podnětů k zamyšlení. Třeba i nad tím, že věta “nemám čas” je jen výmluvou. Pomůže vám si mnoho věcí uvědomit a ujasnit, identifikovat zloděje času a namotivuje k tomu zorganizovat si čas lépe.

Co všechno hraje v otázce sebevědomí roli, zda trpíte jeho nedostatkem, v čem nízké sebevědomí škodí, jak jej získat a navíc si jej udržet, to jsou hlavní témata tohoto kurzu. Mnoho z nich lektor představuje na praktických ukázkách a ihned tak vše můžete implementovat na svou situaci. Lidé oceňují přímočarost a konkrétní tipy.

Pokud už lektora Iva Tomana znáte, četli jste jeho knihu nebo se zúčastnili jeho přednášek, bude pro vás tento kurz skvělým pokračováním. A pokud ne, můžete díky němu zjistit něco více o osobním rozvoji a proč pro vás nejspíš bude užitečný a nahlédnete do svého způsobu uvažování. Lidé oceňují krátké a stručné lekce plné užitečných informací a poznatků, které vedou k zajímavým zjištěním o nás samotných. 

Strach z osamění, nedostatku lásky, neúspěchu, z rozhodování i společenské strachy, to všechno jsou pro spoustu z nás dobře známé věci. Kdy je strach dobrý a kdy nám škodí, jak s ním pracovat a zbavit se ho, na to tento kurz odpovídá. A opět, jasně, stručně a výstižně shrnuje hlavní myšlenky a dokáže pomoci, alespoň podle hodnotících účastníků. 

Na základě tohoto kurzu lektor sepsal svůj bestseller a dozvíte se v něm toho o svém chování spoustu. Ať už jde o problémy ve vztazích, hněv, trápení se minulostí, očekávání nebo třeba jen prosté nakupování, zjistíte, kde by mohla být chyba, a zároveň vám bude navrhnuto vhodné řešení. Podle účastníků nabídne na spoustu témat nový pohled a pomůže si leccos uvědomit. 

Poznejte sami sebe a vykročte správnou cestou

O koučinku už jste nejspíš slyšeli, tento kurz vám však poradí, jak se můžete stát koučem sami sobě. Pomůže vám lépe poznat svou mysl a uvažování a poradí, jak dosáhnout svých cílů, jak hledat nejlepší možná řešení a stanovit si hlavní priority. Získané poznatky budou užitečné jak v profesním, tak i v osobním životě.

Vysvětlování a také praktickým ukázkám a postupům se Lenka Benešová, koučka osobního rozvoje, věnuje v devíti lekcích, z nichž každá má okolo 20 minut. Kurzem prošlo už více než 2 000 účastníků a ve svých hodnoceních jej označují za velmi inspirativní, plný zajímavých tipů využitelných v praxi a řadu z nich namotivoval k tomu se skutečně posunout z místa. Kurz potěší i velmi příjemnou cenou 900 Kč.

Jak zvládat roli muže, ženy nebo konflikty či strach

Platformu Dovychovat můžete znát díky vydaným knihám, Youtube kanálu, blogu i online poradně. Vedle výchovy dětí se zabývá i osobním rozvojem, kterému věnuje hned několik kurzů. Vybrat si tak můžete téma, které vás zajímá nejvíce, aktuálně jsou v nabídce tyto kurzy:

 • Jak se zbavit strachu
 • RE-START muže ve vztahu
 • Letní kurz pro ženy
 • Splňte si své sny
 • RE-START muže
 • Naučte se zvládat konflikty
 • Naučte se říkat, co se vám nelíbí

Díky širokému záběru témat jsou tak kurzy vhodné pro každého, kdo chce nějakou oblast svého života změnit, vylepšit a docílit větší spokojenosti. Jednotlivé kurzy jsou velmi dobře a podrobně popsány a přesně tak víte, co vás na kterém čeká, na co se zaměřuje a jakou formou se problému věnuje. K dispozici jsou vám nejen videa, ale audio verze, kterou si můžete stáhnout a poslouchat kdekoliv, třeba při jízdě autem. 

Výhodou kurzů jsou lektoři, kteří se řadí ke skutečným odborníkům ve svých oborech a mají za sebou spoustu let klinické praxe ve svých ordinacích, kde se zabývají jak fyzickými, tak i psychickými potížemi. Ke kurzům také často získáte i další praktické materiály a mimo jiné i možnost pokládat dotazy. Jejich cena se pohybuje zhruba v rozmezí 500 – 4 490 Kč a přístup k materiálům máte po dobu jednoho roku. 

Jeden z nejlepších a nejúspěšnějších kurzů obchodních dovedností

Který obchodník by nechtěl prodávat více a lépe? Dobrým obchodníkem se člověk ale většinou nerodí a i tento obor si žádá vzdělávání a vylepšování dovedností. A od toho je tu tento kurz vedený podnikateli Pavlem Farou a Peterem Urbancem, který se stal vůbec nejúspěšnějším kurzem pro obchodníky a podnikatele u nás i na Slovensku.

A co se v něm naučíte? V celých 25 lekcích, z nichž každá trvá zhruba hodinu (někdy i více), si proberete časté chyby obchodníků, otázky týkající se správných nabídek a pokládaných dotazů, tipy na získávání důvěry, techniky pro uzavírání obchodu a dokonce zjistíte i to, jak zařídit, aby vám zákazníci volali sami. Právě obsažnost kurzu je promítnuta v ceně, která je v plné výši 7 900 Kč.

Stejně jako řadu nadšených účastníků vás kurz může nadchnout zábavným a inspirativním zpracováním, nadčasovostí, kdy lze řadu technik implementovat v každé době, a namotivuje vás k lepším výkonům. Oceňována je i vysoká profesní úroveň lektorů.

Předejděte neshodám s partnerem s Radimem Uzlem

Sexuolog a gynekolog Radim Uzel je (nejen) v ohledech partnerských vztahů pojem. V tomto kurzu těží ze svých více než třicetiletých zkušeností a porovnává partnerské vztahy dnes a dříve, neboť řada principů spokojeného soužití se v průběhu let až tak nemění. Ale především poradí, jak řešit konflikty, předcházet jim a jak žít se svým partnerem šťastně.

Tomu se věnuje v 15 spíše kratších lekcích, z nichž každá pojednává o určitém tématu, s nímž má nějakou zkušenost snad každý z nás. Nechybí mezi nimi otázka zamilovanosti, přitažlivosti mužů a žen, očekávání, ale věnuje se třeba i ekonomii sexu. Témata představuje nejen poučnou, ale i zábavnou formou, jak uvádějí někteří účastníci. V hodnocení se však objevují i námitky, že řada názorů a pravidel už je spíše zastaralá. Cena celého kurzu je 1 990 Kč.

Užitečný kurz pro děti i (pra)rodiče

Jestliže je vám název online kurzu povědomý, možná znáte knihu Odemykání dětského potenciálu, která vznikla před ním a stala se bestsellerem. Na svědomí ji, stejně jako tento kurz, mají Kateřina Novotná a Jan Mülfeit, kteří mimo jiné pořádají také semináře pro rodiče, trenéry či učitele. Jedná se o skutečné odborníky, kteří zároveň představují zajímavé spojení. Jan Mülfeit byl spoustu let prezidentem evropského Microsoftu, nyní je mentálním koučem například českých olympioniků a rozhovor s ním dělal třeba i slavný Washington Post. Kateřina Novotná prošla jeho školou a zaměřuje se na děti a jejich rozvoj.

Tento kurz dává dohromady ty nejdůležitější poznatky týkající se přístupu k dětem a celkového fungování rodiny. Poradí, jak objevit talent a pracovat s ním, jak zvládat emoce i ve vypjatých chvílích a jak rodinu stmelit tak, aby se její členové doplňovali. V 11 kratších lekcích za 1 990 Kč tak objevíte spoustu tipů, jak pracovat na sobě i na přístupu k dětem a jak jim pomoci ke spokojenému životu. Podle účastníků se hodí jak pro rodiče, tak i pro prarodiče.

Jak využívat svůj mozek naplno

I když jste možná se svou pamětí spokojeni, tento kurz vám dokáže, že ji můžete využívat ještě efektivněji. Nebo by vás napadlo, že si snadno zapamatujete 38 děl Karla Čapka či všechny státy EU včetně roku, kdy přistoupily? Pomocí osvědčených metod se naučíte využívat plný potenciál svého mozku a paměť si pořádně procvičíte. A pokud patříte k těm, kteří zapomínají neustále, je kurz skvělým způsobem, jak na sobě zapracovat a ohromit sebe i své blízké.

Pomocí hravých metod a také trochy fyziky, dějepisu či literatury se naučíte nejrůznější funkční metody, jak si informace zapamatovat, a budete je postupně rozvíjet. Tento devítidílný kurz bude užitečný nejen studentům, kteří si musí zapamatovat spoustu učiva, ale každému, kdo se chce rozvíjet a na své paměti pracovat. Spokojení účastníci si chválí zábavnost, jednoduchost metod a také jejich funkčnost. Za cenu 990 Kč se zkrátka dozvíte spoustu užitečných věcí.

Unikátní způsob, jak získat ženu svých snů

Patříte k těm, které by ani nenapadlo oslovit ženu na ulici a při této představě je polévá studený pot? V seznamování jste nejistí a nevěříte si? Můžete to změnit. A vlastně k tomu stačí pár triků, které prozrazuje tento kurz. Využívá systému hry, což je unikátní a velmi efektivní způsob učení, a stane se pro vás návodem k úspěšnému seznamování.

Kurz je zaměřen na muže a na to, jak získat ženu. Ve videosérii a také PDF “taháku” zjistíte, že atraktivita muže nespočívá v perfektním vzhledu a plné peněžence, naučíte se, jak pozvat ženu na schůzku úspěšně a bez strachu z odmítnutí, a rovnou vám připraví tipy pro skvělé rande. Vychází z několika jednoduchých pravidel fungujících už po staletí a vlastně jsou velmi jednoduchá.

Kurz pomůže v seznamování stydlivějším jedincům, ale zároveň si díky němu uvědomíte pár základních věcí a přináší zajímavé poznatky o emocích a nastavení mužů a žen. Za zkoušku tak určitě stojí, už jen proto, že lekce včetně taháku v hodnotě 197 Kč lze získat po zadání e-mailu zdarma. Chodit vám budou postupně spolu s dalšími informacemi o seznamování.

Ovládněte stres a naučte se z něj těžit

Stres zažívá, v různé míře, naprostá většina z nás. Vnímáme jej přitom jako cosi špatného, čeho se chceme zbavit. Tento kurz má za úkol pomoci stresové situace zvládat, ale také z nich získat užitek. Právě určitá dávka stresu nám totiž pomáhá dosáhnout největší kreativity, využít naplno své inteligence, zkrátka probouzí náš plný potenciál. Stres tedy nemusí být vždy špatný, jen je třeba s ním umět pracovat.

Lektorka Tara Brach zde proto ukáže, jak na to. Dozvíte se spoustu zajímavých poznatků o tom, jak fungujeme v náročných situacích, a pomocí praktických úkolů a cvičení, které zahrnují například i meditaci, se je naučíte zvládat lépe. Kurz má dvě hodiny, takže jde přímo k věci, a jeho cena je 29,99 €. Prošlo jím už více než 15 000 účastníků, kteří oceňují nové techniky i způsob myšlení a také velmi příjemnou a uklidňující prezentaci lektorky.

Jak na pasivní příjem z nemovitostí

Jestliže vás baví trh s nemovitostmi a zároveň vás láká vidina pasivního příjmu, k čemuž vás vhodné investice mohou přivést, nepřehlédněte online kurzy portálu Realitní Shaker. Zaměřují se na různá konkrétní témata z oblasti financí, investic, realit i práva, takže zde najdete kurzy jako:

 • Investování do nemovitostí od A do Z
 • Investování do nemovitostí jako cesta k pasivnímu příjmu
 • Do důchodu v 35?
 • Novostavby jako investice
 • Zahraniční nemovitosti ve Španělsku a Chorvatsku od A do Z
 • a mnoho dalších

Vybrat si tak můžete přesně tu oblast, která vás zajímá nejvíce. Mezi těmito kurzy se objevují i některé přístupné zcela zdarma, některé stojí jen pár set korun, ty nejdražší se pak pohybují okolo 3 000 Kč. Ke všem najdete podrobný popis toho, co vás v kurzu čeká, a také jeho ukázku. 

Podle ohlasů účastníků jsou kurzy plné praktických a detailních informací a tipů, oceňují například i osobní příběhy a zkušenosti lektorů a přínosnost jak pro laiky, tak i pro ty, kteří se v těchto oborech nějakou dobu pohybují.

JEDENÁCT důvodů, proč je osobní rozvoj důležitý

Kreslit se může naučit každý a to klidně i z domu. Stačí najít vhodný způsob, inspiraci a motivaci. Jak na to?

1) Pochopíte sami sebe

Může se to zdát jako banalita, ale ve skutečnosti je poznání a přijetí své vlastní osobnosti jedním z nejdůležitějších kroků ke spokojenému životu. A právě u pochopení svého myšlení, reakcí či třeba cílů vše začíná. 


2) Pochopíte své okolí

Osobní rozvoj vám pomůže zlepšit vztahy se svým okolím, třeba tím, že mu budete více a lépe naslouchat a budete se snažit své blízké nebo třeba kolegy chápat. 


3) Pomůže vám v osobním i profesním životě

Jak už jsme nastínili v bodu výše, tato disciplína vám pomůže v mnoha ohledech a získané rady a poznatky uplatníte jak v rodinném kruhu, tak i v pracovním kolektivu. 


4) Naučíte se řešit konflikty a předcházet jim

Neshodám s partnerem, kolegy nebo potížím s dětmi se dá předcházet a nebo je alespoň řešit v klidu. Díky radám odborníků můžete snadno zjistit, jak na to. 


5) Zbavíte se strachů

Strach nás může velmi limitovat. Přitom existují možnosti, jak se jej zbavit nebo se jím alespoň nenechat ovládat. A je jedno, zda jde o strach z pavouků nebo trému z mluvení před lidmi. 


6) Nebudete zatěžkání minulostí

Spousta z nás si s sebou neustále nosí staré křivdy, špatné zkušenosti, strach a spoustu dalších věcí, které nás v životě brzdí. S novým pohledem na věc a užitečnými radami však zjistíte, jak se jich zbavit a být šťastnější. 


7) Zamyslíte se nad podstatnými věcmi

Často řešíme maličkosti či podřadné věci a hlavní podstata nám uniká. Poznatky osobního rozvoje vám nabídnou na spoustu věcí nový pohled a spoustu podnětů k zamyšlení. 


8) Zjistíte mnohé o fungování mozku

Mnoho úkonů děláme automaticky a ani nás nenapadne přemýšlet nad tím, proč tomu tak je. Tento obor se fungování našeho mozku věnuje, vysvětluje jej a aplikuje na spoustu běžných situací. 


9) Uvědomíte si své chyby

V oblasti mezilidských vztahů se máme stále v čem zlepšovat, stejně tak i v přístupu k sobě samotnému. Uvědomění si vlastních chyb patří k důležitým krokům a umožní na sobě začít pracovat. 


10) Změníte svůj život

Vše je o přístupu každého z nás a nikdo vám nezaručí, že díky přednáškám či kurzům se druhý den probudíte šťastnější. Ale většina účastníků se shoduje, že jim osobní rozvoj skutečně pomohl a začali o mnoha věcech přemýšlet jinak. Mnohdy přitom stačí změnit naprosté maličkosti. 


11) Můžete tipy implementovat ihned

Nemusíte na nic čekat a nic k tomu nepotřebujete, získané poznatky můžete zkusit ihned zapojit do svého jednání a fungování a rychle tak pozorovat změny.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kurzů osobního rozvoje a motivace.

Kurzy osobního rozvoje mají hodně široký záběr a věnují se mnoha tématům. Pokud nevíte, kterým začít, zvolte si některý z těch obecnějších (např. o zvládání stresu). Na základě získaných poznatků pak snáze zjistíte, jakým směrem se vydat dál. Jestliže však znáte svou slabší stránku (např. paměť, strach z vystupování na veřejnosti apod.), pravděpodobně najdete i kurz zaměřený na tuto konkrétní oblast.

Většina kurzů nabízí ukázkové lekce zdarma, takže se můžete už před zaplacením seznámit s formou, kterou je veden, obsahem a poznat i osobnost lektora. To nespokojenost s celkovým kurzem značně minimalizuje. Pokud ale přesto nenaplní vaše očekávání, nabízejí některé platformy i vrácení peněz.

Video lekce bývají v naprosté většině primárním kanálem, avšak některé kurzy najdete také v audio podobě, takže je možné je poslouchat například při cestě do práce, jiné nabízejí i textové materiály k prostudování.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)