Nejlepší kurzy od Kurzy pro radost 2024 - recenze, zkušenosti


1. místo

Kurz, v němž objevíte své netušené schopnosti 


2. místo

Potěšte své blízké vlastnoručně vyrobenými a zdobenými dorty


3. místo

Ovládněte kaleidoskop, proplétaný patchwork i crazy šití


4. místo

Spousta tipů pro začínající švadlenky a inspirace pro ty zkušenější
Kurzy Pro Radost Recenze

Pokud se chcete něco naučit, objevit nového koníčka nebo třeba získat užitečné profesní dovednosti, neměl by vaší pozornosti ujít web Kurzy pro radost. Zde na vás totiž čekají desítky kurzů napříč různými obory a můžete se tak blíže seznámit s Photoshopem, zdobením perníčků nebo třeba šitím.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Kurzy pro radost jsou internetovou platformou nabízející desítky online kurzů s profesionálními lektory. Věnují se obrovské šíři témat a najdeme zde kurzy kreativní a tvůrčí, psychologické, jiné se zabývají vařením, cvičením nebo třeba výukou cizích jazyků či počítačových dovedností. Všechny probíhají výhradně online, takže je můžete sledovat z pohodlí domova, a to jak na počítači, tak i tabletech či mobilních telefonech.

Obsah článku

Recenze nejlepších kurzů od Kurzy pro radost

 1. Kreslení pravou hemisférou – naučte se kreslit správně
 2. Zdobení dortů
 3. Patchwork pro začátečníky
 4. Moderní šití pro začátečníky
 5. Tajemství fotografie – jak fotografovat správně?
 6. Adobe photoshop, jednoduchý a intuitivní, i pro Vás
 7. Porod bez obav – 1. online kurz pro těhotné
 8. Krásná a sama sebou – kurz líčení
 9. Pletení z pedigu pro začátečníky
 10. Kurvítka v hlavě aneb Proč i chytří lidé jednají hloupě
 11. Velký kurz hubnutí – o cestě k malému břichu!
 12. Paměťové metody aneb s minimální námahou k dokonalé paměti
 13. Rychlokurz hry na kytaru podle Jiřího Kynčla
 14. Angličtina hrou pro děti i dospělé
 15. Pečení a zdobení perníčků
 16. Šití balerínek pro začátečníky
 17. Akvarel pro začátečníky
 18. Odemykání dětského potenciálu aneb Rodina jako tým
 19. Orientálním břišním tancem ke zdraví a spokojenosti
 20. Enkaustika pro začátečníky

Kurz, v němž objevíte své netušené schopnosti 

Možná už jste o tomto “kouzlu” slyšeli. Kreslení pravou hemisférou totiž spočívá v tom nahlédnout na tuto činnost jinak, než jste zvyklí, a pochopit souvislosti, díky čemuž dokáže kreslit naprosto každý. Tento kurz vám vysvětlí, jak na to, a pokud vás jeho první část pohltí, můžete ve zdokonalování se pokračovat dvěma navazujícími kurzy.

Začnete od základů, tedy představením pomůcek, a pak už můžete začít kreslit. Postupně se v prvním díle budete věnovat kresbě pomeranče a ruky, ale dopracujete se až k detailům obličeje a autoportrétu. Ve druhém díle se pak blíže zaměříte na 3D předměty okolo vás a také zvířata a rostliny, třetí pokračování se věnuje kreslení zvířat pastelem.

Jak dokazují přiložené fotografie nadšených účastníků, kteří leckdy před absolvováním kurzu nedokázali kreslit vůbec, tato technika skutečně funguje. Ostatně, vyzkoušet to můžete i na prvních lekcích přístupných zdarma, případné kompletní kurzy vyjdou na 1 990 Kč.

První z kurzů je ideální pro naprosté začátečníky, kteří odhalí své netušené schopnosti, pokračování pak přinesou zajímavé poznatky i zkušenějším a hodit se mohou i jako příprava na zkoušky na uměleckou školu.

Potěšte své blízké vlastnoručně vyrobenými a zdobenými dorty

Růžičky, mašle, potahování dortů ale i kompletní výrobu několika oblíbených typů dortů vás naučí tento cukrářský kurz certifikované lektorky Zdeňky Michnové. Skládá se z deseti jednotlivých lekcí, z nichž se každá věnuje různým technikám nebo receptům a postupům. Většina lekcí trvá zhruba 30 minut, takže se vše naučíte krok za krokem.

Spokojení účastníci si chválí nejen užitečnost tipů a inspirativní podobu videí, ale i samotnou lektorku, která vše vysvětluje srozumitelně a podrobně. V neposlední řadě oceňují i příznivou cenu kurzu, která je v plné výši 1 590 Kč. První čtyři lekce jsou však přístupné i zdarma a můžete se tak podívat, zda vám daná forma bude vyhovovat.

Kurz potěší začátečníky i nadšené cukráře amatéry, kteří chtějí své umění vylepšit a naučit se nové techniky. Pravdou však je, že si na své přijdou spíše zastánci tradičního stylu zdobení a nejnovější trendy zde nečekejte.

Ovládněte kaleidoskop, proplétaný patchwork i crazy šití

Technika patchworku vypadá na první pohled složitě, ale tento kurz vás nejspíš přesvědčí, že ji zvládnete i vy, stejně jako více než 12 tisíc jeho účastníků. Radka Sedláčková v něm představuje úplné základy, ale ihned navazuje dalšími metodami a nejrůznějšími zajímavými technikami. Na konci pak zvládnete nejen všívání zipu, ale vytvoříte si originální polštář či tašku.

Přestože kurz patří k těm kratším (má 10 lekcí, z nichž většina má maximálně 20 minut), účastníci se shodují, že je vhodný i pro naprosté laiky a přehledně vysvětluje postup práce krok za krokem. Hodí se i pro “věčné začátečníky”, kterým chybí motivace se do patchworku konečně pustit, podle mnohých je přístup lektorky nabil energií, povzbudil k nákupu potřebných pomůcek a k tomu najít si na tvoření čas.

Do základů patchworku můžete nakouknout dokonce zdarma, první čtyři lekce jsou volně přístupné. Kompletní kurz s pokročilými technikami vyjde na 1 990 Kč.

Spousta tipů pro začínající švadlenky a inspirace pro ty zkušenější

Ať už se s šitím chystáte teprve začít, nebo už v tomto ohledu nějaké zkušenosti máte, nejspíš vás tento kurz od Katky Dachovské nezklame, stejně jako více než 10 tisíc jeho účastníků. Poskytne cenné rady naprostým začátečníkům díky názornému a srozumitelnému vysvětlení všech postupů sympatickou lektorkou, zároveň nabídne přesné návody a střihy a také spoustu inspirace.

V 10 lekcích trvajících 15-30 minut se naučíte výrobu tašky, polštářku, hraček pro zvířata a také spousty věcí pro děti a dozvíte se třeba i to, jak pracovat s barvami na látky. První čtyři lekce můžete zhlédnout zdarma, plná cena kurzu je příjemných 1 590 Kč.

Kurz je tedy vhodný opravdu pro každého, kdo si chce zkusit ušít něco praktického či drobnost jen tak pro radost. Jak však upozorňuje pár komentujících, řada návodů je zaměřena spíše na maminky s dětmi a pro někoho tak některé lekce nemusí být až tak využitelné.

Ucelený kurz pro začátečníky a nadšence

Jak vyfotit skvělý portrét, momentku i architektonické stavby či krajiny, co je vlastně ta expozice a kompozice a jaká se k nim vážou pravidla, to je ve zkratce hlavní obsah tohoto kurzu. Postaral se o něj fotograf Pavel Fara, který se tomuto umění profesionálně věnuje už od roku 2003 a své zkušenosti předává dál příjemnou a srozumitelnou formou.

V devíti kratších lekcích se seznámíte s potřebnými základy, spoustou rad a profesionálních triků a na konci kurzu budete vědět, jak vytvořit dokonalou fotografii za (téměř) jakýchkoliv podmínek i počasí. Zároveň se podíváte na to, jak zachytit kouzlo okamžiku a vyfotit třeba i ohňostroj. Za 1 490 Kč tedy kurz nabízí skutečně hodně muziky.

Jak se shodují účastníci, na své si zde přijdou především zapálení fotografové amatéři i ti, kteří jen touží po lepších a kvalitnějších rodinných fotkách. Informace jsou výstižně a uceleně podané a podle mnohých jsou při focení velmi nápomocné.

Propracovaný kurz úprav fotografií s detailním členěním

Tento kurz čítá neuvěřitelných 69 lekcí a těšit se tak můžete na to, že spolu s lektorem, profesionálním fotografem a znalcem Photoshopu Josefem Cvrčkem, proberete opravdu velkou část funkcí, které program nabízí. První lekce jsou věnovány samotnému rozhraní a orientaci v něm, seznámíte se s principem vrstev, představíte si oblíbené používané formáty, ale největší část samozřejmě připadne nejrůznějším možnostem úprav a retuší obrázků a fotografií. Zde oceníte podrobné dělení do kapitol, díky čemuž můžete v dalších částech přeskakovat k těm tématům, která vás aktuálně zajímají. Stejně tak ale propracované členění přijde vhod i později, když se budete potřebovat k některým částem vrátit.

Jak zmiňují účastníci kurzu, vše je vysvětleno velmi jednoduše a srozumitelně a spoustu tipů zde objeví nejen začátečníci, ale i ti, kdo už s Photoshopem mají zkušenosti. Práci vysvětluje lektor na verzích CS 5.1 a většinu lekcí pak v CC 2017, což ale nevyhovuje úplně každému a je dobré s tím od začátku počítat. Cena kurzu je 2 490 Kč.

Komplexní předporodní kurz s tipy na výživu

Hlavní myšlenkou tohoto kurzu je připravit ženy na porod tak, aby z něj neměly obavy a vnímaly jej jako zajímavou zkušenost a úžasný zážitek. Dopomoci k tomu má hned 19 lekcí, které trvají dohromady téměř 12 hodin. Zaměřují se nejen na samotné těhotenství a porod, ale věnují se i výběru porodnice a pediatra, šestinedělí a následné péči o dítě, přípravě partnera na roli otce a také cvičení pro těhotné. Celým kurzem provází dlouholetá poradkyně v oblasti těhotenství, porodu a mateřství Majka Staňková. Ke stažení je zde i soubor s tipy pro výživu těhotných a kojících žen.

Cena celého kurzu je 2 480 Kč, po registraci se vám však první tři lekce zpřístupní zdarma. Můžete tak zjistit, zda vám celá forma kurzu bude vyhovovat.

Kurz už má za sebou téměř 10 tisíc uživatelů a najdeme k němu tak spoustu recenzí. Velmi si jej chválí především prvorodičky, jež oceňují velké množství poskytnutých informací, které jsou vysvětleny “polopatě”, a spousty praktických rad a tipů, jak vše zvládnout. Zároveň zmiňují, že je lektorka a její slova uklidnila a pomohla ujasnit si myšlenky.

Ne každému však její styl úplně sednul, především ženy pracující ve zdravotnictví s některými myšlenkami a radami lektorky úplně nesouhlasily.

Základní kurz vhodný pro ženy každého věku

Přestože je tento kurz jednodušší a kratší, nevynechává žádný z podstatných základů správného líčení a užitečné tipy zde najdou nejen začátečníci, ale pár nových triků může naučit i ty zkušenější.

Lektorka v něm představuje líčení pro různé příležitosti jako večerní, denní či líčení na pohovor, vysvětluje rozdíly mezi druhy make-upů a způsoby jejich nanášení, naučí vás vytvořit si perfektní obočí a nechybí ani kapitoly věnované péči o pleť, v nichž se dozvíte, jak se starat o tu svou, a také tipy na to, jak zakrýt případné nedokonalosti. Kurz má celkem 9 lekcí, které trvají něco přes hodinu, a pořídit si jej můžete za příjemných 1 190 Kč.

Spokojení účastníci kurzu si chválí užitečné profesionální vychytávky, které zjednodušují práci, oceňují srozumitelné vysvětlování lektorky a uvádějí, že kurz je vhodný pro ženy každého věku.

Naučte se vyrábět pletené vázy či ošatky

Pletení z pedigu si získalo svou popularitu díky možnosti se při tvorbě odreagovat a zároveň si vyrobit praktické doplňky do bytu. Tento kurz vám ukáže, jak si i vy můžete jednoduše uplést vázu nebo třeba dekoraci v podobě kočky.

Vše se naučíte v 9 lekcích za 1 990 Kč pod vedením Karly Hátleové, kterou můžete znát i z televize nebo jako autorku mnoha knih. Nejdříve se podíváte na to, jaké pomůcky budete potřebovat, a pak už se pustíte do tvorby. Začnete vázou a ošatkou, poté se naučíte další druhy vazeb a vše zakončíte pletením kočky, kterou využijete jako dekoraci nebo třeba poklop na bábovku.

Kurz se těší velmi příznivému hodnocení, a to díky příjemnému a srozumitelnému vysvětlování lektorky a také praktickému pojetí kurzu, kdy začínáte téměř ihned plést. Lekce potěší začátečníky, ale i ty, kteří již dříve pletli a chtěli by si tuto techniku osvěžit a připomenout.

Kurz osobního rozvoje od Ivo Tomana

Pokud je vám tento název povědomý, nejspíš znáte stejnojmenný bestseller lektora kurzu Iva Tomana nebo jeho veleúspěšné přednáškové turné. Ty jsou stejně jako tento online kurz věnovány nejrůznějším problémům, s nimiž se setkáváme v běžném životě, a jejich možným řešením.

V 13 kratších lekcích se podíváte na to, jak funguje intuice a kdy nám může škodit, jak pracovat s hněvem, jak se nenechat ošálit při nakupování, jak naložit se vztahy i jak zvládnout digitální svět. Zjistíte toho spoustu o svém chování, na spoustu témat získáte nový pohled a nejspíš si i leccos uvědomíte. Za cenu 1 690 Kč tak může váš život posunout lepším a spokojenějším směrem.

Kurzy Iva Tomana jsou zábavné, poučné a plné zajímavých ukázek a příkladů z běžného života. Lidé oceňují jeho přístup a poznatky, které je donutily se nad mnoha věcmi zamyslet a zároveň pochopit své pohnutky.

Kurz populárního Břicháče Toma

Hubnutí je velké téma pro mnoho z nás a Břicháč Tom patří díky svým kuchařkám a vlastnímu příběhu o shazování přebytečných kil ke známým a oblíbeným osobnostem. Ve svém kurzu vám poradí, jak můžete své vysněné postavy dosáhnout i vy, a odhalí i možné příčiny toho, proč se vám to zatím nepodařilo.

Hned ve 23 lekcích se podíváte na kompletní cestu ke zhubnutí. Samozřejmě nechybí téma stravování, kdy se dozvíte, jaké suroviny jsou vhodné, jak by mělo jídlo během dne vypadat a kdy ideálně jíst, i jak v tomto ohledu v případě nutnosti improvizovat. Další lekce se věnují i psychologické stránce věci a naučí vás se ke shazování kil namotivovat, poznat své tělo a v neposlední řadě získáte i tipy, jak si novou váhu udržet.

Kurz je pojatý velmi komplexně a za cenu 2 490 Kč toho zjistíte hodně. Podle účastníků jsou uvedené tipy funkční, oceňují jednoduchost doporučených jídel i zábavné a logické vysvětlování lektora.

Jak využívat svůj mozek naplno

I když jste možná se svou pamětí spokojeni, tento kurz vám dokáže, že ji můžete využívat ještě efektivněji. Nebo by vás napadlo, že si snadno zapamatujete 38 děl Karla Čapka či všechny státy EU včetně roku, kdy přistoupily? Pomocí osvědčených metod se naučíte využívat plný potenciál svého mozku a paměť si pořádně procvičíte. A pokud patříte k těm, kteří zapomínají neustále, je kurz skvělým způsobem, jak na sobě zapracovat a ohromit sebe i své blízké.

Pomocí hravých metod a také trochy fyziky, dějepisu či literatury se naučíte nejrůznější funkční metody, jak si informace zapamatovat, a budete je postupně rozvíjet. Tento devítidílný kurz bude užitečný nejen studentům, kteří si musí zapamatovat spoustu učiva, ale každému, kdo se chce rozvíjet a na své paměti pracovat. Spokojení účastníci si chválí zábavnost, jednoduchost metod a také jejich funkčnost. Za cenu 990 Kč se zkrátka dozvíte spoustu užitečných věcí.

Zvládněte písničky ze zpěvníku za pár týdnů

Pokud se chcete naučit hrát na kytaru, ale trochu vám chybí trpělivost a rádi byste si co nejdříve vybrnkali jednodušší písničku, mohl by se vám tento kurz líbit. Je určen naprostým začátečníkům, vysvětluje vše, co potřebujete k hraní znát, a naučí vás i oblíbené šlágry ze zpěvníků. Jak rychle, to už je na vás, možná to zvládnete už do měsíce či dokonce rychleji.

Kurz je kratší a má 11 lekcí, jejichž délka se pohybuje okolo 15 minut. V nich si vysvětlíte názvy strun a tónů, co je to akord a jaké jsou jeho typy, jak hrát s trsátkem, jak na vybrnkávání či tlumení a Jiří Kynčl, hudebník a lektor hry na kytaru, přidá i spoustu užitečných a praktických tipů. Po dokončení zvládnete zahrát písničky Stánky či Tři kříže.

Jak uvádějí účastníci kurzu, lekce jsou perfektní pro začátečníky a samouky a zahrnují kompletní základy hraní na kytaru. Vše je prezentováno názorně a srozumitelně a stačí už jen trénovat. Lidé si pochvalují i příznivou cenu, která je 1 490 Kč.

Jak zábavně budovat slovní zásobu

Tento kurz nemá za cíl vás naučit spoustu gramatiky ani neslibuje zázračné získání slovní zásoby přes noc, ukáže vám ale, jak se nová slovíčka můžete učit zábavnou a hravou formou tak, aby vás to bavilo. A stejně tak i vaše děti.

Lektorkou kurzu je pedagogická psycholožka Pavlína Dostálová, která dlouhodobě žila v USA, kde pracovala s dětmi. Její přístup k výuce angličtiny se zakládá na přirozených metodách, které zahrnují zpívání, říkanky, obrázky i pohyb, a také pozitivní podpoře a motivaci. V tomto kurzu se tímto hravým způsobem naučíte čísla, barvy, roční období i řadu zvířat či oblečení. Obsahuje 9 lekcí za 990 Kč.

Jak uvádějí lidé, kteří si kurz zakoupili, bavit bude především předškolní děti či malé školáky, a to díky zajímavé kombinaci klidných a dynamických pasáží, které jsou skvělé pro udržení pozornosti. Stejně tak se s ním mohou učit i rodiče a inspirací je i pro učitele, kterým může přinést nové nápady na výuku dětí.

Příprava dokonalých perníčků od těsta po polevu

Dokonale vypadající perníčky, které při mnoha příležitostech obdivujeme, nejsou jen otázkou dobrého těsta a šikovných rukou, ale třeba i správného vyválení či vhodné polevy. A právě všechny potřebné kroky k vytvoření krásných perníčků vám představí jedna z našich nejlepších perníkářek Lenka Chudomelová ve svém kurzu.

Ve 14 jeho lekcích za 1 990 Kč si projdete postup od začátku, tedy od přípravy těsta (včetně receptu), přes válení, vykrajování a výrobu polevy až po nejrůznější metody zdobení, jako je mřížkovaná technika či celoplošná glazura. Mimo to zde nechybí ani tipy na to, jak vykrajovat velké perníky.

Kurz je tak komplexním návodem pro začátečníky, ale pomůže, podle slov účastníků, i těm, kteří mají problémy především s polevou a zdobením. Oceňují i řadu šikovných tipů lektorky pro ještě lepší vzhled perníčků.

Navrhněte si boty na míru svým chodidlům

Barefoot a ručně šité boty jsou velkým trendem a díky tomuto kurzu si je můžete vyrobit také. Hodí se i pro všechny, kdo mají atypickou velikost nohy či jinou anomálii, kvůli které se jim v běžných obchodech shání boty těžko.

Veronika Mocová vás provede výrobou balerínek od úplných základů, mezi nimiž nechybí tipy a rady pro práci s kůží a její barvení. Jak je jasné už z názvu, do šití se můžou pustit i úplní začátečníci. Pokud se však rozhodujete mezi tímto kurzem a šitím klasických bot, sama lektorka říká, že balerínky jsou o něco málo složitější, neboť se zde šije i pata a navrhuje design. Ale samozřejmě se bez této “průpravy” také obejdete, hned 11 podrobných lekcí vám v tvorbě pomůže.

Samotné kurzy šití bot patří k těm dražším, v plné ceně stojí tento 3 780 Kč, avšak je pojatý velmi komplexně a může se stát, že díky němu do budoucna velmi ušetříte za nákup bot.

Krásné obrázky s jednoduchými pomůckami

Malby akvarelovými barvami se v posledních letech staly opět velkým hitem nejen na sociálních sítích a v tomto kurzu se dozvíte, jak si krásné krajinky, květiny, zvířata nebo jednoduché peříčko můžete namalovat také. Dobrou zprávou je, že k tomu nebudete potřebovat kupu pomůcek a většinu z nich nejspíš máte doma, malovat totiž můžete s klasickými “vodovkami”.

Petra Cibulková v kurzu v 10 kratších lekcích vysvětlí základy práce s akvarelem, bez kterých se neobejdete. Pak už se ale pustíte do malování. Už z názvu kurzu je jasné, že je vhodný pro začátečníky, podle některých účastníků můžete na základě něj tvořit i s dětmi. Velmi oceňováno je i srozumitelné vysvětlování a také příjemný hlas lektorky. Pokud si kurz za 1 990 Kč zakoupíte, nejspíš nebudete zklamáni, stejně jako naprostá většina dalších, jak dokazuje vynikající hodnocení kurzu.

Užitečný kurz pro děti i (pra)rodiče

Pokud máte pocit, že jste název tohoto kurzu už někde zaslechli, možná znáte knihu Odemykání dětského potenciálu, která vznikla před ním a stala se bestsellerem. Na svědomí ji, stejně jako tento kurz, mají Kateřina Novotná a Jan Mülfeit, kteří mimo jiné pořádají také semináře pro rodiče, trenéry či učitele. Jedná se o skutečné odborníky v oblasti koučinku, kteří zároveň představují zajímavé spojení. Jan Mülfeit byl spoustu let prezidentem evropského Microsoftu, nyní je mentálním koučem například českých olympioniků a rozhovor s ním dělal třeba i slavný Washington Post. Kateřina Novotná prošla jeho školou a zaměřuje se na děti a jejich rozvoj.

Tento kurz dává dohromady ty nejdůležitější poznatky týkající se přístupu k dětem a celkového fungování rodiny. Poradí, jak objevit talent a pracovat s ním, jak zvládat emoce i ve vypjatých chvílích a jak rodinu stmelit tak, aby se její členové doplňovali. V 11 kratších lekcích za 1 990 Kč tak objevíte spoustu tipů, jak pracovat na sobě i na přístupu k dětem a jak jim pomoci ke spokojenému životu. Podle účastníků se hodí jak pro rodiče, tak i pro prarodiče.

Od jednotlivých prvků po celou choreografii

Katka Derouet Krejčová patří k ikonám orientálního tance v Česku a ve svém online kurzu představuje jeho základy, pokročilejší techniky i kompletní choreografii a pokochat se v závěru můžete i vystoupením lektorky.

Vše se naučíte v 10 lekcích. Začnete správným držením těla a jemnými pohyby a postupně budete přidávat další, složitější prvky, zapojíte ruce, otočky i kroky. Lektorka v průběhu nejen vysvětluje jednotlivé pohyby, ale zároveň upozorňuje na možné chyby, kterých se začátečníci často dopouštějí. Kurz si můžete pořídit za 1 590 Kč.

Podle účastníků je kurz vhodný pro ženy každého věku, a to jak začátečnice, které díky přesnému a detailnímu výkladu lektorky neměly problém základy pochytit, tak i ty, které se tenci věnovaly dříve, a chtějí si jeho prvky připomenout.

Naučte se pracovat s voskem antickou metodou

Pokud vám pojem enkaustika nic neříká, jedná se o malířskou techniku používanou už ve starém Řecku, kdy se při tvorbě využívá vosk. Skvělé je, že si za pomoci této metody můžete ozdobit celou řadu věcí od přáníček až po svíčky, namalujete si krajiny, zvířata i rostliny a nebo třeba vánoční motivy.

Celý postup objevíte v tomto desetidílném kurzu za 1 590 Kč. Lektorka Jana Školaudyová v něm představuje nejdříve samotnou metodu a nezbytné pomůcky, poté přechází k vysvětlování jednotlivých technik a malování nejrůznějších tvarů.

Enkaustika je vhodná i pro ty, co se považují za nepříliš výtvarně zdatné. Podle celé řady spokojených účastníků dokáže lektorka do kurzu vtáhnout a tato technika je naprosto pohltila. Oceňují velkou svobodu při práci, pestrost a originalitu výtvorů.

Recenze projektu Kurzy pro radost

Projekt Kurzy pro radost funguje od roku 2013, kdy začal nabízet první kurzy. Od té doby jich do portfolia přibyly desítky, a to z nejrůznějších oborů. Majitelé stránek si zakládají na vysoké kvalitě kurzů a sympatické je, že platformu neustále vylepšují a upravují. Reagují také na aktuální dění a požadavky zákazníků, a tak zde v nedávné době proběhlo i několik živých vysílání s lektory.

Jak fungují Kurzy pro radost

Zakoupit si nebo jen prohlédnout kurz je na tomto webu velmi jednoduché. Stačí si zvolit ten, který vás zajímá, a následně se můžete podívat na úvodní lekci i pár dalších zcela zdarma. K tomu je jen nutné aktivovat si bezplatné členství. Pokud se rozhodnete pro koupi kompletního kurzu, po zaplacení se vám zpřístupní všechny jeho lekce najednou. Prohlížet si je můžete na počítači, v tabletu i chytrém telefonu. Je však zapotřebí mít přístup k internetu, offline sledování není možné. Spolu s lekcemi získáte často i další užitečné materiály ke stažení.

Kurzy pro radost můžete také někomu věnovat formou dárkového poukazu. Web nabízí i věrnostní program, díky kterému lze získat zajímavé slevy.

Výhody Kurzů pro radost

Tato platforma je v mnoha ohledech perfektně propracovaná, čímž dokáže oslovit velmi širokou škálu uživatelů.

1) Velké množství oborů

Jak už jsme nastínili výše, doménou tohoto webu je velmi pestré spektrum kurzů. Najdeme zde kurzy věnované kreativitě, zdraví, byznysu, technologiím, osobnímu rozvoji i ty určené pro maminky s dětmi. Jeden den se tak můžete učit hrát na kytaru, druhý den zjistíte, jak si ušít boty a další dny můžete trénovat paměť nebo vylepšovat své prodejní dovednosti.


2) Známí a kvalitní lektoři

Kurzy zde vedou skuteční odborníci ve svých oborech a řadu z nich můžete dokonce znát. Hned několik lekcí vede například výtvarnice a autorka mnoha knih Monika Brýdová, svůj kurz zde má i sexuolog Radim Uzel či známý motivátor a podnikatel Ivo Toman.


3) Ukázky zdarma

K nesporným kladům této platformy řadíme i ukázky zdarma (po aktivaci bezplatného členství), a to v podobě hned několika lekcí. Už v nich se můžete řadu věcí naučit a nejedná se tak o pouhé představení kurzu a teoretický úvod. Skvěle tak poslouží pro představu, co od kompletního kurzu čekat.


4) Věrnostní program

Zajímavostí tohoto webu je i věrnostní program. V něm sbíráte kredity, o které si následně můžete ponížit cenu kurzu. Tyto kredity získáte za návštěvu stránek, doporučení, hodnocení, nákupy kurzů, ale třeba i za samotnou registraci a vyplnění profilu.


5) Celoživotní přístup

Dalším pozitivem je celoživotní neomezený přístup ke kurzům. Zhlédnout je tedy můžete opakovaně a kdykoliv chcete.


6) Příznivé ceny

Cena většiny kurzů se pohybuje v řádu stokorun či nižších tisíců a spolu s různými slevami či věrnostním programem se tak jedná o ceny, které vaši peněženku nijak zásadně neohrozí.


7) Hodnocení kurzů

U každého z kurzů ihned vidíte jeho hodnocení od lidí, kteří jím už prošli. Na základě jejich recenzí tak můžete zjistit, zda pro vás bude přínosný.


8) Online výuka

Všechny kurzy probíhají online a pustíte si je tedy kdykoliv a kdekoliv se to hodí vám.

Nevýhody Kurzů pro radost

Není jich mnoho, ale i tak se tu najde pár minusů.

1) Relevantnost hodnocení

Při podrobném pročtení recenzí tu můžete narazit na komentáře, které se v naprosto stejném znění opakuji u celé řady kurzů. Za sepsání hodnocení totiž sbíráte kredity a pravděpodobně se tímto způsobem někteří uživatelé snaží získat slevy. O relevantnosti těchto recenzí se však dá pochybovat. Na druhou stranu je však poměrně snadné tato obecná hodnocení mezi ostatními rozpoznat.


2) Není možné sledování offline

Kurzy pro radost lze sledovat pouze s přístupem k internetu, což nemusí být vždy možné a praktické.

Shrnutí

Největší předností Kurzů pro radost je bezpochyby široký záběr témat, kterým se věnují, a také kvalita lektorů i samotných videí. Uživatelé ocení i možnost zhlédnout několik lekcí kurzu zdarma, které skvěle poslouží pro představu, jak kurz probíhá. Potěší i příznivé ceny či věrnostní program, díky němuž si je můžete ještě snížit. Jedním z mála nedostatků je tak možnost sledování kurzů pouze s připojením k internetu. Vzhledem k dlouhé řadě výhod a právě také videím přístupným zdarma však tento web rozhodně stojí za pozornost.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kurzů od Kurzy pro radost.

Po výběru kurzu je nutné si aktivovat bezplatné členství. Poté vám budou zpřístupněny lekce zdarma a po zaplacení také kompletní kurz.

Obě varianty mají svá pro a proti. Online kurzy se do velké míry přizpůsobují vám a věnovat se jim můžete kdy chcete a kde chcete. Bývají často také levnější a k videům se můžete podle potřeby vracet a přehrávat si je opakovaně. Prezenční kurzy pak nabízejí nespornou výhodu v podobě fyzické přítomnosti lektora, který vám může ihned poradit, pomoci a zodpovědět všechny dotazy.

Ano, web Kurzy pro radost nabízí k zakoupeným kurzům doživotní přístup a videa si můžete přehrávat kolikrát chcete.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)