TOP 7: Nejlepší online kurzy španělštiny 2024 – recenze, tipy

Shnutí: Online kurzů španělštiny je k mání celá řada. Při výběru zohledněte především to, jak moc vážně to s učením myslíte. Chcete si učení nejdříve vyzkoušet? Nejspíš si vystačíte s kurzem zdarma. Pokud ale chcete skutečně začít španělsky komunikovat, investujte do propracovaných placených kurzů. Zde jsou mé tipy:

 • Díky komplexnosti jsem za výběr redakce označila Onlinejazyky.cz.
 • Oblíbenou volbou je i EasyLingo.
 • Pokud se chcete už od začátku učit rovnou ve španělštině, zkuste RosettaStone.
 • Populární alternativou zdarma je Duolingo.

Co dalšího v článku najdete? Podívala jsem se blíže i na další online kurzy španělštiny a přidám také tipy, jak kurz vybrat a jak se efektivně jazyk učit.


Výběr redakce

Onlinejazyky.cz - kurzy španělštiny

Kdy vybrat Onlinejazyky.cz?

Chcete si vybrat balíček přesně podle svých potřeb a myslíte to s výukou skutečně vážně? Onlinejazyky.cz budou tím pravým místem pro vás. 


Další na zvážení

EasyLingo - kurzy španělštiny

Kdy vybrat EasyLingo.cz?

Líbí se vám představa, že za jednu cenu získáte přístup k celému velkému balíčku různých kurzů? Pak zkuste EasyLingo. 

 


Zahraniční volba

RosettaStone - kurzy španělštiny

Kdy vybrat RosettaStone?

Pokud se chcete při výuce zaměřit na mluvení a poslech, zkuste kurz RosettaStone, který probíhá už od začátku ve španělštině.

 


Bezplatná varianta

Duolingo - kurzy španělštiny

Kdy vybrat Duolingo?

Hledáte zábavný a propracovaný kurz španělštiny dostupný zdarma? Je to Duolingo.

 

Online Kurzy Spanelstiny

Španělština patří k nejrozšířenějším světovým jazykům a domluvíte se s ní v celé řadě zemí světa. Její znalost se vám bude hodit nejen na dovolené, ale vyjímat se bude i ve vašem životopise. Rádi byste tomuto jazyku porozuměli, ale nechce se vám docházet na prezenční kurzy? Zkuste to s kurzy online. Vybrala jsem pro vás ty nejlepší, sepsala jejich výhody a nevýhody a snadno si tak mezi nimi najdete svého favorita. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Online kurz španělštiny vás připraví na celou řadu situací, ať už se učíte jen tak pro zábavu, nebo z pracovních důvodů. Zábavnou a efektivní formou vás provede od úplných základů (nebo i pokročilejší úrovně) tak daleko, jak budete chtít. Očekávat tedy můžete spousty lekcí, v nichž natrénujete výslovnost, čtení, psaní, poslech, gramatiku i slovíčka. Pokud ovšem vyberete ten správný kurz.

Nejlepší online kurzy španělštiny

Kurzů španělštiny, které lze absolvovat online, je více. Abych vám usnadnila výběr, dala jsem dohromady ty nejlepší a nejoblíbenější. 

 1. Onlinejazyky.cz – kurzy španělštiny
 2. EasyLingo – kurzy španělštiny
 3. RosettaStone – kurzy španělštiny
 4. Duolingo – kurzy španělštiny
 5. Rocket Languages – kurzy španělštiny
 6. Babbel – kurzy španělštiny
 7. Prectime.cz – kurzy španělštiny

1) Onlinejazyky.cz - kurzy španělštiny recenze

Interaktivní a motivační kurzy na top úrovni

Kdy zvažovat Onlinejazyky.cz?

Chcete si vybrat balíček přesně podle svých potřeb a myslíte to s výukou skutečně vážně? Onlinejazyky.cz budou tím pravým místem pro vás. 

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi různými variantami, můžete se poohlédnout i u EasyLingo, kde za jednu cenu získáte celý balíček různých kurzů. 

Proč jsem vybrala Onlinejazyky.cz?

Protože projekt Onlinejazyky funguje už od roku 2013 a co se týče propracovanosti a celkové úrovně, je v mém výběru vysoko právem. Na výběr tu máte několik balíčků, které zahrnují různé stupně pokročilosti od A1 do B2, další kurz je věnovaný výhradně tréninku slovíček a další se zaměřuje na výuku obchodní španělštiny pro pokročilé studenty.

Ať už si vyberete jakýkoliv z kurzů, můžete si být téměř jistí, že vás do výuky jazyka skutečně vtáhne. Nabízí totiž 15 druhů různých interaktivních cvičení, takže se učíte hravě a zábavně, trénovat budete poslech, psaní, čtení i mluvení, nechybí ani výklady gramatiky nebo audio lekce. Vše je také pojato velmi motivačně, takže uvidíte i nástěnku se svými výsledky, a k tomu všemu vám bude stačit jen 20 minut denně.

Výuce se lze věnovat na spoustě zařízení. Kurz si můžete vyzkoušet před zakoupením daného balíčku zdarma a zjistit tak, zda splní vaše očekávání. Jediné, na co je třeba myslet, je nutnost internetového připojení, bez toho se při učení neobejdete.

Uživatelské recenze Onlinejazyky.cz

Na firmy.cz jsem prošla více než 200 hodnocení zákazníků této výukové platformy a můžu jen konstatovat, že takové reference jim může konkurence jen závidět. Lidé si chválí strukturu a přehlednost kurzů, oceňují jejich komplexnost a především pak zábavné pojetí, které je vtáhlo. Studentům se také líbí, že jsou kurzy pojaty motivačně a mohou sledovat své pokroky. 

Co se týče negativ, ta v hodnocení prakticky nenajdeme a když ano, jedná se o ryze individuální záležitosti. 

VÝHODY

NEVÝHODY

2) EasyLingo - kurz španělštiny recenze

Spousta kurzů v jednom

Kdy zvažovat EasyLingo?

Líbí se vám představa, že za jednu cenu získáte přístup k celému velkému balíčku různých kurzů? Pak zkuste EasyLingo. 

Pokud ale hledáte specifičtěji zaměřený kurz, možná jej spíše najdete u Onlinejazyky.cz

Proč jsem vybrala EasyLingo?

Protože pokud se chcete naučit nový jazyk, ale stále vás děsí představa denodenního biflování slovíček a gramatiky, bude EasyLingo trefou do černého. Cílem je zde naučit studenty jazyk intuitivně a zábavně, bez toho, abyste mu museli věnovat příliš mnoho času.

Učíte se vlastním tempem a po většinu času opakujete to, co jste se už naučili. Systém navíc využívá metodu řízeného opakování a sám pozná, v jakých oblastech potřebujete trénink nejvíce. Při výuce se setkáte s 16 druhy cvičení, budete sbírat body a žolíky, takže o motivaci je také postaráno a zaměříte se na všechny jazykové dovednosti.

Jedná se o kurzy placené, ale nemusíte se dlouze rozmýšlet a vybírat ten nejlepší. EasyLingo totiž nabízí dva balíčky, základní a Pro, s nimiž získáte přístup ke všem kurzům ve všech šesti nabízených jazycích. U varianty Pro dostanete navíc i odborné kurzy. Pravdou však je, že ve srovnání například s angličtinou či němčinou je kurzů španělštiny přeci jen o něco méně, takže se balíček nemusí někomu zdát až tak výhodný.

Uživatelské recenze EasyLingo

Recenzí na EasyLingo bohužel na internetu moc není, alespoň těch od skutečných uživatelů. Protože ale tato platforma spadá pod Onlinejazyky.cz, můžou leccos napovědět souhrnné recenze například na společném Facebooku.

Když jsem je pročítala, prakticky jsem nenašla žádná negativa. Lidé si nemohou vynachválit časovou nenáročnost a flexibilitu při učení, líbí se jim, že vše lze rychle pochopit a výuka je zábavná a jednoduchá. A co je nejdůležitější, mnozí uvádějí, že je tento způsob motivuje učit se dál a dál. 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) RosettaStone - kurz španělštiny recenze

Kvalitní kurz s jednou z nejnižších cen

Kdy zvažovat Rosetta Stone?

Pokud se chcete při výuce zaměřit na mluvení a poslech, zkuste kurz RosettaStone, který probíhá už od začátku ve španělštině.

Jestliže ale preferujete spíše klasičtější formu výuky, možná vám více sednou Onlinejazyky.cz nebo EasyLingo

Proč jsem vybrala RosettaStone?

Protože jestliže vám nevadí vyzkoušet některý ze zahraničních kurzů, otevírá se vám celá řada dalších zajímavých možností a jednou z nich jsou kurzy RosettaStone, které se řadí celosvětově mezi ty nejpopulárnější.

Stejně jako řada jiných kurzů jsou zaměřené prakticky a interaktivně, metoda učení je zde však trochu specifická. Už od začátku se totiž učíte výhradně ve španělštině a doslova se tak novým jazykem obklopíte. Velký důraz je zde kladen také na správnou výslovnost a mluvení celkově, mluvit tu můžete dokonce s opravdovými lidmi –⁠ kouči.

I v tomto případě máte při koupi na výběr z několika balíčků, které se liší délkou trvání a také počtem jazyků. U tříměsíčního kurzu se můžete učit pouze jeden jazyk, u ročního a celoživotního předplatného je počet jazyků neomezen. Připlatit si pak můžete i za zmíněný koučink. Řadu materiálů si navíc můžete stáhnout i pro použití offline.

Uživatelské recenze RosettaStone

Vydala jsem se prozkoumat recenze na oblíbeném serveru Trustpilot. Většina uživatelů si RosettaStone pochvaluje právě díky zajímavému systému výuky, který jim pomáhá více mluvit. Ti, kterým tato forma sedla, ji označují za nejjednodušší, někteří si však museli chvilku zvykat. 

Někteří ale zmiňují, že když se učí na mobilu, je těžké pochopit obrázková cvičení, kde jsou obrázky příliš malé. Někdy také aplikace nesprávně zaznamenává hlas. Má tak podle všeho mouchy, které je potřeba vychytat. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Duolingo - kurz španělštiny recenze

Platforma se skvělou verzí zdarma 

Kdy zvažovat Duolingo?

Hledáte zábavný a propracovaný kurz španělštiny dostupný zdarma? Je to Duolingo.

Výuka ale neprobíhá v češtině, což může být pro někoho problém, v tom případě se poohlédněte po kurzech od Onlinejazyky.cz nebo EasyLingo

Proč jsem vybrala Duolingo?

Protože kurzy aplikace Duolingo, v níž se můžete naučit celou řadu světových jazyků, španělštinu nevyjímaje, jsou promyšlené, zábavné, motivační a zcela zdarma.

Za pomoci kratších lekcí zde trénujete poslech, výslovnost, psaní i čtení, k dispozici jsou vám poslechové příběhy i tipy na učení gramatiky. Za učení sbíráte body a další bonusy a můžete se poměřovat s přáteli či cizími lidmi. Výuka je tu také pojatá tak, abyste se vraceli a učili se každý den, byť jen na pár minut. Díky řadě motivačních prvků vás tak opravdu Duolingo vtáhne.

Základní verze se všemi výše zmíněnými prvky je dostupná zdarma a trénovat můžete online na mobilu i počítači. K dispozici je však i prémiový účet, kde vás nebudou rušit reklamy a přináší i pár dalších vylepšení.

Pro někoho však může být překážkou, že se zde neobejdete bez znalosti angličtiny (či jiného cizího jazyka), výuka totiž neprobíhá v češtině.

Uživatelské recenze Duolingo

Duolingo je celosvětově obrovsky populární platformou, a tak jsem na Google Play nebo App store našla nespočet recenzí. Duolingo v nich uživatelé označují jako zábavné a především motivující, kdy do učení vtáhlo i ty, které cizí jazyky dříve nikdy moc nebavily. Lidé si chválí i to, že je platforma zdarma a že nabízí i různé stupně pokročilosti.

Naopak kritické komentáře se týkají reklam ve verzi zdarma a také omezeného počtu „životů“, po jejichž vypotřebování musíte chvíli čekat, abyste mohli pokračovat v učení.

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Rocket Languages - kurz španělštiny recenze

Kurz, který se zaměřuje i na kulturní aspekty

Proč jsem vybrala Rocket Languages?

Program Rocket Languages věří, že slovíčka, fráze a gramatika jsou jen jednou částí z cesty k tomu naučit se španělsky, a jako důležité vnímá to se novým jazykem obklopit kompletně. Hned 87 lekcí se tak zaměřuje na kulturu španělsky mluvících zemí, přináší detaily z každodenního života, dozvíte se více o důležitých osobnostech a dějinách a předejdete tak případnému kulturnímu faux pas.

Ale i když to může znít trochu složitě a komplikovaně, nemusíte se bát, začínáte samozřejmě od základů a do hloubky jdete jen tak, jak sami chcete. Vše budete dostatečně dlouho opakovat, trénovat poslechy i výslovnost, a to kdekoliv a kdykoliv chcete. U některých částí je k dispozici i offline výuka.

Jedná se o kurz placený a předplatné si tu vybíráte podle toho, jaké úrovně chcete při výuce dosáhnout. Přístup k němu budete mít doživotně, připravit si však musíte o něco více peněz než u některých konkurenčních kurzů.

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Babbel - kurz španělštiny recenze

Španělština pro každodenní situace

Proč jsem vybrala Babbel?

Učte se jazyk, ne jen slova –⁠ to je slogan platformy Babbel, která si pro učení vyvinula ve spolupráci se 150 odborníky vlastní metodu, a zaměřuje se především na praktické využití a získání užitečných dovedností. Cílem je, abyste byli schopni se rychle domluvit v běžném životě.

K osvojení si španělštiny volí holistickou cestu, při které pilujete výslovnost pomocí funkce rozpoznávání zvuku, s propracovanými dialogy budujete konverzační dovednosti a nechybí ani spousta gramatických tipů pro trénink psaní, čtení a poslechu. A ani v tomto případě nehrozí monotónnost, čekají vás interaktivní lekce, hry a zaposlouchat se můžete i do podcastů.

Jedná se o zahraniční program, takže se neobejdete alespoň bez základní znalosti angličtiny, s čímž je dobré počítat. Před koupí si můžete vyzkoušet lekci zdarma, následně lze vybírat ze 3 variant placených balíčků na 3, 6 a 12 měsíců. Pokud byste hledali verzi s doživotním přístupem, tu tady bohužel nenajdete.

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Prectime.cz - kurz španělštiny recenze

Jednoduché a zábavné lekce pro každého

Proč jsem vybrala Prectime.cz?

Jednoduché, a přitom efektivní, takové je učení s platformou Prectime.cz. K tomu, abyste se naučili španělsky, vám postačí jen 10 či 15 minut denně a vždy na vás čekají animovaná a interaktivní cvičení. Učíte se pozvolně, výuka je zaměřena především na komunikaci a gramatika je pojatá prakticky a kresleně. Nechybí zde různé přízvuky, takže budete připraveni i na ty. Jestliže se tedy děsíte biflování a chcete se učením bavit, je tohle zajímavá příležitost.

Bude však něco stát. Vybíráte zde ze dvou balíčků, celoživotního a ročního, získáte však s nimi přístup i k dalším jazykům. Investice je to poměrně vysoká, proto určitě doporučujeme projít si zkušební lekci zdarma.

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat online kurz španělštiny

Nabídka online kurzů španělštiny je bohatá a různorodá. Co je dobré před výběrem promyslet a na co se zaměřit?

1) Zvažte svou úroveň

To, jaké dosavadní zkušenosti se španělštinou máte, hraje významnou roli. Jiný kurz je vhodný pro naprosté začátečníky, jiný si vyberou pokročilí studenti. Pokud je pro vás těžké určit svou úroveň, zkuste některý z rozřazovacích testů. Často bývají dostupné zdarma.


2) Cena hraje roli

Existují kurzy zdarma i placené. Pokud to s výukou myslíte vážně a chcete se španělsky naučit například kvůli práci a podobně, doporučuji investovat do placených kurzů, které bývají mnohem propracovanější a i vynaložené peníze vás mohou motivovat k lepším výkonům. Jestliže se ale učíte spíše pro zábavu, i mezi kurzy zdarma existují zajímavé možnosti.


3) Vyberte si výuku, která vás bude bavit

Každému z nás vyhovuje trochu jiný způsob výuky, což zohledňují i různé online kurzy. Některé jsou vedené jako “škola hrou”, v některých už od první chvíle probíhá výuka kompletně ve španělštině a podobně. Ideální je si projít různé možnosti a posoudit, jaký typ kurzu nejvíce odpovídá vašim představám.


4) Promyslete účel

Je rozdíl, zda se chcete ve španělštině domluvit na dovolené, nebo jestli potřebujete vést v tomto jazyce obchodní jednání. Ujasněte si tedy i primární účel, proč se do výuky pouštíte. V nabídce jsou totiž třeba i kurzy zaměřené přímo na některé obory.


5) Myslete na technickou stránku

Chcete se učit na mobilu, z počítače, nebo z tabletu? A jste vždy online, nebo by se vám hodila možnost mít některé materiály přístupné i offline? I v tomto se jednotlivé kurzy liší a je dobré si předem ověřit, zda ten váš umí po technické stránce vše, co potřebujete.


6) Vyzkoušejte verzi zdarma

Většina online kurzů nabízí bezplatnou zkušební verzi. Velmi doporučujeme si ji před nákupem vyzkoušet. Nejlépe tak zjistíte, zda vám způsob výuky a celkové rozhraní vyhovují.

Shrnutí: Podle čeho se orientovat při výběru online kurzu španělštiny? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Nabízí kurz část zdarma k vyzkoušení?ano
✅ Využívá takové metody výuky, které vás baví a motivují?ano
✅ Procvičíte v kurzu gramatiku, slovíčka, mluvení, psaní i poslech?ano
✅ Má kurz dobré recenze?ano

ŠEST tipů, jak jak se naučit španělsky

1) Najděte motivaci

Ze začátku jste nadšení, ale poté chuť k učení opadá a z výuky se stane nudná rutina. Jak tomu zabránit? Stanovte si cíl a myslete na něj, třeba si jej vylepte na ledničku. Mějte na paměti i to, proč jste s učením začali a proč se chcete v jazyce zdokonalovat. S motivací také pomáhají některé propracované kurzy.


2) Alespoň chvilka každý den

Nepotřebujete se učení věnovat dlouhé hodiny denně, ale vždy si vyhraďte alespoň pár minut. Třeba po cestě autobusem do práce, při čekání ve frontě a podobně. Uděláte si tak z učení zvyk.


3) Chybovat je normální

Začátky mohou být těžké a chyby dělá každý. Nevzdávejte se, když vám některé části nejdou. Zkuste je odložit na později a věnovat se třeba opakování nebo jiné lekci a k problémové látce se vraťte později.


4) Veďte si sešit

Technologie jsou úžasná věc, ale při učení pomáhá i starý dobrý sešit, kam si budete zapisovat nová slovíčka nebo složitější gramatiku. Lépe si tak tuto látku zapamatujete.


5) Nespoléhejte se jen na kurz

Zkuste si kurz zpestřit třeba tím, že budete poslouchat španělské písničky nebo si pustíte film ve španělštině s titulky.


6) Nečekejte zázraky

Možná budete mít pocit, že vám jde učení pomalu a že k němu “nemáte vlohy”. Nevytvářejte na sebe zbytečný tlak, dejte si na čas a trénujte. Uvidíte, že úspěch se dostaví.

Často kladené otázky

Každá z variant má své výhody a nevýhody. Prezenční kurz přináší největší plus v podobě přítomnosti lektora, který vás může ihned opravit a vysvětlit věci, které nepochopíte. Online kurzy už však také disponují pokročilými metodami výuky a navíc se můžete učit kdykoliv a kdekoliv chcete.

Spousta lidí má mylnou představu, že výuka zabere mnoho času. Dobrou zprávou však je, že většina kurzů je koncipována tak, aby učení zabralo třeba jen 15 minut denně. Záleží tedy na vás, jak moc se chcete učení věnovat a jak rychle se potřebujete jazyk naučit.

V naprosté většině případů vám stačí pouze zařízení s připojením k internetu. Může to být počítač, telefon či tablet. U některých kurzů se setkáte i s možností (částečného) fungování offline.

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář