TOP 7: Nejlepší online kurzy němčiny 2023 - recenze, tipy


Výběr redakce

Spousta propracovaných a skutečně zábavných kurzů


Další na zvážení

Mnoho lekcí v jednom balíčkuZahraniční volba

Intuitivní učení uznávanou metodou


Bezplatná varianta

Oblíbená platforma vhodná i pro učení zdarma

Online Kurzy Nemciny

Rádi byste pronikli do tajů němčiny, ale nemáte čas docházet pravidelně na prezenční kurzy? Dejte šanci populárnímu učení online. Vybrali a zhodnotili jsme pro vás ty nejlepší kurzy, které jsou k mání.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Online kurz němčiny vás může připravit na celou řadu situací, ať už se učíte jen tak pro zábavu, nebo z pracovních důvodů. Zábavnou a efektivní formou vás provede od úplných základů (nebo i pokročilejší úrovně) tak daleko, jak budete chtít. Očekávat tedy můžete spousty lekcí, v nichž natrénujete výslovnost, čtení, psaní, poslech, gramatiku i slovíčka. Pokud ovšem vyberete ten správný kurz.

Spousta propracovaných a skutečně zábavných kurzů

Platforma Onlinejazyky.cz patří vůbec k tomu nejlepšímu, co internet na poli online kurzů pro samouky nabízí. A to z mnoha důvodů. Tím prvním je skutečně široká škála témat, kterým se můžete věnovat. Najdete tu kurzy s různou obtížností, kurzy zaměřené na trénink slovíček i varianty určené pro konkrétní profese a oblasti, jako je personalistika, účetnictví či finance a obchod. Ať už se tedy chcete učit německy za jakéhokoliv důvodu, měli byste tu najít kurz téměř na míru.

Druhým důvodem, proč Onlinejazyky.cz stojí minimálně za zvážení, je způsob výuky. Bude efektivní a bude vás bavit, což jsou dva nejdůležitější faktory. Těšit se můžete na nejrůznější interaktivní cvičení i hry, procvičíte všechny jazykové dovednosti, tedy mluvení, poslech, psaní i čtení, k dispozici je neomezený nácvik slovíček… Nudit se s tímto kurzem zkrátka nebudete.

Pokud byste nevěděli, jaký z kurzů vybrat, vyzkoušejte vstupní test zdarma. A bezplatně můžete vyzkoušet i některou z lekcí a zjistit tak, zda vás tento způsob bude bavit. Po zakoupení pak můžete trénovat, a to jak na počítači, tak i v mobilu, je však nutné být online. Vzhledem k propracovanosti všech kurzů je třeba počítat s o něco vyšší cenou.

VÝHODY

NEVÝHODY

Mnoho lekcí v jednom balíčku

Pokud to s učením myslíte vážně a nevadí vám si za kurz zaplatit, ale zároveň očekáváte vysokou úroveň výuky, nepřehlédněte kurzy od EasyLingo. Tato platforma má vlastní pečlivě vybrané metody učení, mezi nimiž najdeme například metodu řízeného opakování, kdy systém sám pozná, kdy a co je třeba si zopakovat. Učíte se také vždy jen 30 % nové látky a ze 70 % opakujete. A to všechno zábavnou formou – k dispozici je hned 16 druhů cvičení zahrnujících třeba i křížovky a doplňovačky. Myšleno je i na motivaci, kdy za každý den sbíráte body a žolíky a můžete se tak poměřovat s ostatními. A tímto způsobem trénujete všechny důležité jazykové dovednosti.

Vybírat můžete z kurzů podle pokročilosti, nechybí varianty věnované pouze slovní zásobě či různým profesním zaměřením. Dobrou zprávou však je, že se nemusíte rozhodovat, jaký zvolit, k dispozici vám budou po výběru a zaplacení balíčku v různých délkách všechny lekce. A nebudete kupovat zajíce v pytli, i zde je možnost si vše vyzkoušet předem a zdarma.

VÝHODY

NEVÝHODY

Intuitivní učení uznávanou metodou

Rosetta Stone patří k celosvětově nejoblíbenějším programům na výuku cizích jazyků. Stejně jako mnoho dalších se zaměřuje na interaktivní a zábavnou výuku, avšak pojatou trochu jinak. Podle použité metody se totiž nejlépe člověk naučí cizí jazyk tak, že se jím obklopí, a je důležité se učit intuitivně. Jinými slovy – nečekejte tu žádné výklady teorie v češtině nebo jiném jazyce už od prvních lekcí se i jako naprostý začátečník učíte pouze v němčině. A to za pomoci obrázků, mluvení, slov či poslechu. Zároveň klade důraz na praktické využití a zahrnuje reálné konverzace, s nimiž se můžete setkat.

Učit se můžete na počítači i na celé řadě dalších zařízení, některé materiály je možné si uložit pro využití offline.

Jedná se o placený kurz, kdy na výběr máte z několika balíčků. V tříměsíčním předplatném máte k dispozici jeden jazyk, v ročním a celoživotním dostanete přístup ke všem jazykům, připlatit si můžete také za koučink.

VÝHODY

NEVÝHODY

Oblíbená platforma vhodná i pro učení zdarma

Je možné se učit zábavně, efektivně, online a zdarma? Je, aplikace Duolingo je toho důkazem. Oblíbená je po celém světě a přestože si můžete připlatit i za premiový účet, spoustu toho umí i zdarma.

Učíte se gramatiku, slovíčka, trénujete výslovnost, poslech a to všechno zábavně, hravě, například za pomoci příběhů. Výuka je zde pojata také velmi motivačně – sbíráte body a ocenění, nastavujete si cíle, posunujete se v úrovních pokročilosti a můžete soutěžit třeba i se svými přáteli v tom, kdo se toho naučí více. A to všechno bezplatně, jen je třeba počítat s tím, že vás neminou reklamy.

Co zde vnímáme jako hlavní nevýhodu je, že se tu německy naučíte jen se znalostí angličtiny, v níž bude probíhat výuka.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kurz, se kterým jdete do hloubky

Základní myšlenkou programu Rocket Languages je, že abyste se jazyk naučili, je třeba mu dobře porozumět. Z toho důvodu se tu do němčiny skutečně ponoříte a učit se budete nejen fráze a slovíčka, ale pochopíte i kulturu německy mluvících zemí. Lekce tak zahrnují 91 “kulturních lekcí”, kde se dozvíte více o historii, důležitých osobnostech i podstatných aspektech každodenního života. Sami si přitom vyberete, jak moc do hloubky budete chtít jít.

Trénovat s touto platformou budete mluvení, psaní, čtení, nechybí audio a video ukázky, promyšlený algoritmus také pozná, jaké části vám dělají problémy a je potřeba je opakovat. Co je na tomto kurzu také pozitivní, je, že je neustále vylepšován a doplňován.

Kurz Rocket Languages je placený (vyzkoušet si však vše můžete v trial verzi zdarma). Na výběr jsou 3 balíčky podle toho, jak daleko chcete pokročit. Přístup k nim získáte doživotně a učit se můžete na mnoha zařízeních. Cena však patří k těm vyšším.

VÝHODY

NEVÝHODY

Praktické lekce pro každodenní situace

Platforma Babbel využívá k výuce vlastní metodu, na které pracovalo více než 150 odborníků. S její pomocí chce všechny studenty naučit nejen slova, ale jazyk. Jinými slovy, jedná se o velmi prakticky zaměřený kurz, kdy se učíte pomocí všedních konverzací a podobně. Není potřeba se učit několik hodin denně, stačí vám pár minut. Aplikace zvládá rozpoznávání hlasu, trénujete tu psaní, čtení i poslech a nechybí tipy pro nauku gramatiky. A na výběr je tu celá řada aktivit – můžete hrát hry, poslouchat podcasty a samozřejmě především využívat interaktivní lekce.

Kurzy Babbel jsou placené a na výběr je tu předplatné na 3, 6 a 12 měsíců, kdy nejdelší varianta je nejvýhodnější. Jedná se o cenově příznivější kurzy, na druhou stranu by někomu mohla chybět varianta s celoživotním přístupem, kterou nabízejí jiné společnosti.

VÝHODY

NEVÝHODY

Naučte se německy za 15 minut denně

Máte pocit, že abyste se naučili cizí jazyk, je zapotřebí věnovat několik hodin denně biflování? Server Prectime.cz si to nemyslí a přesvědčí vás, že stačí třeba jen 10 nebo 15 minut, a navíc to jde i velmi zábavně. Animované lekce, cvičení formou her, spousta různých přízvuků či kreslená gramatika, to vás zde při výuce čeká. Navíc už od prvního dne trénujete s rodilými mluvčími mluvení formou rozhovorů, takže je myšleno i na praktické využití.

Pokud je vám tento způsob výuky, který se snaží odlišit se od klasických hodin, které známe ze školy, sympatický, bude třeba si připravit nějakou tu korunu. Zakoupit si můžete neomezený přístup navždy, nebo přístup roční a dobrou zprávou je, že s těmito balíčky můžete studovat i ostatní nabízené jazyky.

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat online kurz němčiny

Nabídka online kurzů němčiny je bohatá a různorodá. Co je dobré před výběrem promyslet a na co se zaměřit?

1) Zvažte svou úroveň

To, jaké dosavadní zkušenosti s němčinou máte, hraje významnou roli. Jiný kurz je vhodný pro naprosté začátečníky, jiný si vyberou pokročilí studenti. Pokud je pro vás těžké určit svou úroveň, zkuste některý z rozřazovacích kurzů. Často bývají dostupné zdarma.


2) Cena hraje roli

Existují kurzy zdarma i placené. Pokud to s výukou myslíte vážně a chcete se německy naučit například kvůli práci a podobně, doporučujeme investovat do placených kurzů, které bývají mnohem propracovanější a i vynaložené peníze vás mohou motivovat k lepším výkonům. Jestliže se ale učíte spíše pro zábavu, i mezi kurzy zdarma existují zajímavé možnosti.


3) Vyberte si výuku, která vás bude bavit

Každému z nás vyhovuje trochu jiný způsob výuky, což zohledňují i různé online kurzy. Některé jsou vedené jako “škola hrou”, v některých už od první chvíle probíhá výuka kompletně v němčině a podobně. Ideální je si projít různé možnosti a posoudit, jaký typ kurzu nejvíce odpovídá vašim představám.


4) Promyslete účel

Je rozdíl, zda se chcete v němčině domluvit na dovolené, nebo jestli potřebujete vést v tomto jazyce obchodní jednání. Ujasněte si tedy i primární účel, proč se do výuky pouštíte. V nabídce jsou totiž třeba i kurzy zaměřené přímo na různé profese a obory.


5) Myslete na technickou stránku

Chcete se učit na mobilu, z počítače, nebo z tabletu? A jste vždy online, nebo by se vám hodila možnost mít některé materiály přístupné i offline? I v tomto se jednotlivé kurzy liší a je dobré si předem ověřit, zda ten váš umí po technické stránce vše, co potřebujete.


6) Vyzkoušejte verzi zdarma

Většina online kurzů nabízí bezplatnou zkušební verzi. Velmi doporučujeme si ji před nákupem vyzkoušet. Nejlépe tak zjistíte, zda vám způsob výuky a celkové

ŠEST tipů, jak se naučit německy

Jak dosáhnout co nejlepších výsledků a zároveň u učení vydržet a ještě se jím bavit? Jde to, zde je pár tipů, jak na to.

1) Najděte motivaci

Ze začátku jste nadšení, ale poté chuť k učení opadá a z výuky se stane nudná rutina. Jak tomu zabránit? Stanovte si cíl a myslete na něj, třeba si jej vylepte na ledničku. Mějte na paměti i to, proč jste s učením začali a proč se chcete v jazyce zdokonalovat. S motivací také pomáhají některé propracované kurzy.


2) Alespoň chvilka každý den

Nepotřebujete se učení věnovat dlouhé hodiny denně, ale vždy si vyhraďte alespoň pár minut. Třeba po cestě autobusem do práce, při čekání ve frontě a podobně. Uděláte si tak z učení zvyk.


3) Chybovat je normální

Začátky mohou být těžké a chyby dělá každý. Nevzdávejte se, když vám některé části nejdou. Zkuste je odložit na později a věnovat se třeba opakování nebo jiné lekci a k problémové látce se vraťte později.


4) Veďte si sešit

Technologie jsou úžasná věc, ale při učení pomáhá i starý dobrý sešit, kam si budete zapisovat nová slovíčka nebo složitější gramatiku. Lépe si tak tuto látku zapamatujete.


5) Nespoléhejte se jen na kurz

Zkuste si kurz zpestřit třeba tím, že budete poslouchat německé písničky nebo si pustíte film v němčině s titulky.


6) Nečekejte zázraky

Možná budete mít pocit, že vám jde učení pomalu a že k němu “nemáte vlohy”. Nevytvářejte na sebe zbytečný tlak, dejte si na čas a trénujte. Uvidíte, že úspěch se dostaví.

Často kladené otázky

Každá z variant má své výhody a nevýhody. Prezenční kurz přináší největší plus v podobě přítomnosti lektora, který vás může ihned opravit a vysvětlit věci, které nepochopíte. Online kurzy už však také disponují pokročilými metodami výuky a navíc se můžete učit kdykoliv a kdekoliv chcete.

Spousta lidí má mylnou představu, že výuka zabere mnoho času. Dobrou zprávou však je, že většina kurzů je koncipována tak, aby učení zabralo třeba jen 15 minut denně. Záleží tedy na vás, jak moc se chcete učení věnovat a jak rychle se potřebujete jazyk naučit.

V naprosté většině případů vám stačí pouze zařízení s připojením k internetu. Může to být počítač, telefon či tablet. U některých kurzů se setkáte i s možností (částečného) fungování offline.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)