TOP 7: Nejlepší online kurzy němčiny 2024 – recenze, tipy

Shrnutí: Při výběru německého online kurzu vezměte v potaz svou jazykovou úroveň a především očekávání. Kurzy zdarma mohou stačit, pokud se chcete učit pro zábavu, ty placené vás ale připraví třeba i na obchodní jednání. Doporučuji vždy daný kurz vyzkoušet v demo verzi, abyste zjistili, zda vám forma výuky sedne. Tady jsou mé tipy na kurzy, které by vás mohly bavit:

 • Jako výběr redakce jsem označila Onlinejazyky.cz, a to díky komplexnosti a propracovanosti kurzu.
 • Neméně zábavné a promakané je i EasyLingo.
 • Pokud vám nevadí učit se rovnou v němčině, zkuste RosettaStone.
 • Jestliže hledáte kurz zdarma, je tu Duolingo.

A co dalšího se v článku dozvíte? Představím blíže i další zajímavé online kurzy němčiny, poradím, podle čeho vybírat i to, jak se učit efektivně.  


Výběr redakce

Onlinejazyky.cz - kurzy němčiny

Kdy vybrat Onlinejazyky.cz?

Myslíte to s učením vážně a nevadí vám si za kvalitní kurz připlatit? Pak zkuste Onlinejazyky.cz.


Další na zvážení

EasyLingo - kurzy němčiny

Kdy vybrat EasyLingo?

Nedovedete si vybrat z nabídky nejrůznějších kurzů podle pokročilosti a dalších parametrů? U EasyLingo získáte spoustu kurzů v jednom balíčku.

 


Zahraniční volba

RosettaStone - kurzy němčiny

Kdy vybrat RosettaStone?

Chcete se němčinou obklopit a učit se rovnou v cizím jazyce? Kurz RosettaStone přesně takto funguje.


Bezplatná varianta

Duolingo - kurzy němčiny

Kdy vybrat Duoling?

Nechcete na učení němčiny platit? Pak zkuste oblíbené Duolingo.

Online Kurzy Nemciny

Rádi byste pronikli do tajů němčiny, ale nemáte čas docházet pravidelně na prezenční kurzy? Dejte šanci populárnímu učení online. Vybrala a zhodnotila jsem pro vás ty nejlepší kurzy, které jsou k mání.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Online kurz němčiny vás může připravit na celou řadu situací, ať už se učíte jen tak pro zábavu, nebo z pracovních důvodů. Zábavnou a efektivní formou vás provede od úplných základů (nebo i pokročilejší úrovně) tak daleko, jak budete chtít. Očekávat tedy můžete spousty lekcí, v nichž natrénujete výslovnost, čtení, psaní, poslech, gramatiku i slovíčka. Pokud ovšem vyberete ten správný kurz.

Nejlepší online kurzy němčiny

Existuje celá řada online kurzů němčiny, a tak jsem se rozhodla usnadnit vám výběr a sestavila jsem srovnání těch nejlepších.

 1. Onlinejazyky.cz – kurzy němčiny
 2. EasyLingo – kurzy němčiny
 3. RosettaStone – kurzy němčiny
 4. Duolingo – kurzy němčiny
 5. Rocket Languages – kurzy němčiny
 6. Babbel – kurzy němčiny
 7. Prectime.cz – Kurzy němčiny

1) Onlinejazyky.cz - kurzy němčiny recenze

Spousta propracovaných a skutečně zábavných kurzů

Kdy zvažovat Onlinejazyky.cz?

Myslíte to s učením vážně a nevadí vám si za kvalitní kurz připlatit? Pak zkuste Onlinejazyky.cz.

Možná vám ale bude dělat trochu potíž vybrat si z široké nabídky kurzů ten pravý, u EasyLingo si je můžete pořídit v jednom balíčku.  

Proč jsem vybrala Onlinejazyky.cz?

Protože platforma Onlinejazyky.cz patří vůbec k tomu nejlepšímu, co internet na poli online kurzů pro samouky nabízí. A to z mnoha důvodů. Tím prvním je skutečně široká škála témat, kterým se můžete věnovat. Najdete tu kurzy s různou obtížností, kurzy zaměřené na trénink slovíček i varianty určené pro konkrétní profese a oblasti, jako je personalistika, účetnictví či finance a obchod. Ať už se tedy chcete učit německy za jakéhokoliv důvodu, měli byste tu najít kurz téměř na míru.

Druhým důvodem, proč Onlinejazyky.cz stojí minimálně za zvážení, je způsob výuky. Bude efektivní a bude vás bavit, což jsou dva nejdůležitější faktory. Těšit se můžete na nejrůznější interaktivní cvičení i hry, procvičíte všechny jazykové dovednosti, tedy mluvení, poslech, psaní i čtení, k dispozici je neomezený nácvik slovíček… Nudit se s tímto kurzem zkrátka nebudete.

Pokud byste nevěděli, jaký z kurzů vybrat, vyzkoušejte vstupní test zdarma. A bezplatně můžete vyzkoušet i některou z lekcí a zjistit tak, zda vás tento způsob bude bavit. Po zakoupení pak můžete trénovat, a to jak na počítači, tak i v mobilu, je však nutné být online. Vzhledem k propracovanosti všech kurzů je třeba počítat s o něco vyšší cenou.

Uživatelské recenze Onlinejazyky.cz

Vzhledem k velké popularitě této platformy najdete spousty recenzí jejích uživatelů. Prošla jsem jich na firmy.cz desítky a zjistila jsem důvody, proč jsou právě tyto kurzy tak oblíbené. Negativní recenze v podstatě neexistují, slova chvály naopak padají na propracovanost a přehlednost kurzů, lidé oceňují zábavné a motivační pojetí výuky, které chytne a nepustí. Líbí se jim i to, že se jazyk učí komplexně. Výuka je podle nich velmi motivační a jednoduše zde vidíte své každodenní pokroky.  

VÝHODY

NEVÝHODY

2) EasyLingo - kurzy němčiny recenze

Mnoho lekcí v jednom balíčku

Kdy zvažovat EasyLingo?

Nedovedete si vybrat z nabídky nejrůznějších kurzů podle pokročilosti a dalších parametrů? U EasyLingo získáte spoustu kurzů v jednom balíčku.

Pokud ale přesně víte, co chcete a potřebujete, poohlédněte se u Onlinejazyky.cz, kde nechybí úžeji zaměřené kurzy.

Proč jsem vybrala EasyLingo?

Protože bude skvělou volbou, pokud to s učením myslíte vážně a nevadí vám si za kurz zaplatit, ale zároveň očekáváte vysokou úroveň výuky. Tato platforma má vlastní pečlivě vybrané metody učení, mezi nimiž najdete například metodu řízeného opakování, kdy systém sám pozná, kdy a co je třeba si zopakovat. Učíte se také vždy jen 30 % nové látky a ze 70 % opakujete. A to všechno zábavnou formou – k dispozici je hned 16 druhů cvičení zahrnujících třeba i křížovky a doplňovačky.

Myšleno je i na motivaci, kdy za každý den sbíráte body a žolíky a můžete se tak poměřovat s ostatními. A tímto způsobem trénujete všechny důležité jazykové dovednosti.

Vybírat můžete z kurzů podle pokročilosti, nechybí varianty věnované pouze slovní zásobě či různým profesním zaměřením. Dobrou zprávou však je, že se nemusíte rozhodovat, jaký zvolit, k dispozici vám budou po výběru a zaplacení balíčku v různých délkách všechny lekce. A nebudete kupovat zajíce v pytli, i zde je možnost si vše vyzkoušet předem a zdarma.

Uživatelské recenze EasyLingo

Když jsem se snažila dohledat reálné zkušenosti studentů tohoto kurzu, příliš jsem neuspěla. Vodítkem ale mohou být recenze na Facebooku, který má platforma společný s Onlinejazyky.cz, pod které patří. Co jsem se z nich dozvěděla? S tímto kurzem vedle nešlápnete. Lidé si pochvalují především časovou nenáročnost a volnost, kterou jim při výuce dává. Způsob učení hodnotí jako snadno pochopitelný a přehledný.

A nemusíte se bát, že by vás po čase kurzy omrzely, podle mnohých jsou motivační a baví i ty, kdo se jindy museli k učení jazyků nutit. Negativa? Ta zákazníci takřka nezmiňují. 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) RosettaStone - kurzy němčiny recenze

Intuitivní učení uznávanou metodou

Kdy zvažovat RosettaStone?

Chcete se němčinou obklopit a učit se rovnou v cizím jazyce? Kurz RosettaStone přesně takto funguje.

Není to ale styl, který by vyhovoval každému. Pokud se jej přece jen trochu obáváte, zkuste raději Onlinejazyky.cz nebo EasyLingo

Proč jsem vybrala RosettaStone?

Protože Rosetta Stone patří k celosvětově nejoblíbenějším programům na výuku cizích jazyků. Stejně jako mnoho dalších se zaměřuje na interaktivní a zábavnou výuku, avšak pojatou trochu jinak. Podle použité metody se totiž nejlépe člověk naučí cizí jazyk tak, že se jím obklopí, a je důležité se učit intuitivně.

Jinými slovy – nečekejte tu žádné výklady teorie v češtině nebo jiném jazyce už od prvních lekcí se i jako naprostý začátečník učíte pouze v němčině. A to za pomoci obrázků, mluvení, slov či poslechu. Zároveň klade důraz na praktické využití a zahrnuje reálné konverzace, s nimiž se můžete setkat.

Učit se můžete na počítači i na celé řadě dalších zařízení, některé materiály je možné si uložit pro využití offline.

Jedná se o placený kurz, kdy na výběr máte z několika balíčků. V tříměsíčním předplatném máte k dispozici jeden jazyk, v ročním a celoživotním dostanete přístup ke všem jazykům, připlatit si můžete také za koučink.

Uživatelské recenze RosettaStone

Z recenzí na Trustpilot se dá usuzovat, že pokud vám trochu neobvyklý styl výuky sedne, budete kurz RosettaStone zbožňovat. Možná si na něj ale budete muset trochu zvyknout, jak uvádějí někteří uživatelé. Recenze jsou ale vesměs pozitivní a platforma dokáže bavit a zaujmout.

Co by ale tvůrci mohli vylepšit, to je podle některých kritiků mobilní aplikace. Hůře na ní vidíte grafiku a nepříliš propracované je i zaznamenávání hlasu. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Duolingo - kurzy němčiny recenze

Oblíbená platforma vhodná i pro učení zdarma

Kdy zvažovat Duolingo?

Nechcete na učení němčiny platit? Pak zkuste oblíbené Duolingo.

Učit se ale budete v angličtině, a pokud je to pro vás překážka, nezbyde vám, než se poohlédnout jinde, třeba po placených kurzech jako Onlinejazyky.cz.

Proč jsem vybrala Duolingo?

Protože pokud nevěříte, že je možné se učit zábavně, efektivně, online a zdarma, Duolingo vás přesvědčí. Oblíbená je tato aplikace po celém světě a přestože si můžete připlatit i za premiový účet, spoustu toho umí i zdarma.

Učíte se gramatiku, slovíčka, trénujete výslovnost, poslech a to všechno zábavně, hravě, například za pomoci příběhů. Výuka je zde pojata také velmi motivačně – sbíráte body a ocenění, nastavujete si cíle, posunujete se v úrovních pokročilosti a můžete soutěžit třeba i se svými přáteli v tom, kdo se toho naučí více. A to všechno bezplatně, jen je třeba počítat s tím, že vás neminou reklamy.

Co zde vnímám jako hlavní nevýhodu je, že se tu německy naučíte jen se znalostí angličtiny, v níž bude probíhat výuka.

Uživatelské recenze Duolingo

Věnovala jsem desítky minut zkoumání recenzí na Duolingo na Google Play nebo App store. A ani mě nepřekvapilo, že jsou v naprosté většině velmi pochvalné. „Studenty“ učení s Duolingem prostě baví, protože je hravé, motivující a jako faktor nezřídka zmiňují i to, že je zdarma. Kvitován je i fakt, že se Duolingo hodí i pro ty pokročilejší a můžete se učit tak dlouho, dokud vás to bude bavit.

Vedle několika uživatelů, kteří hlásí technické potíže, padá nejčastěji kritika na vrub přítomné reklamy, bez které verze zdarma nefunguje. Jiným se pak nelíbí, že jste omezeni počtem „životů“, a po jejich vyčerpání je třeba chvíli počkat, než můžete v učení pokračovat.  

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Rocket Languages - kurzy němčiny recenze

Kurz, se kterým jdete do hloubky

Proč jsem vybrala Rocket Languages?

Základní myšlenkou programu Rocket Languages je, že abyste se jazyk naučili, je třeba mu dobře porozumět. Z toho důvodu se tu do němčiny skutečně ponoříte a učit se budete nejen fráze a slovíčka, ale pochopíte i kulturu německy mluvících zemí. Lekce tak zahrnují 91 “kulturních lekcí”, kde se dozvíte více o historii, důležitých osobnostech i podstatných aspektech každodenního života. Sami si přitom vyberete, jak moc do hloubky budete chtít jít.

Trénovat s touto platformou budete mluvení, psaní, čtení, nechybí audio a video ukázky, promyšlený algoritmus také pozná, jaké části vám dělají problémy a je potřeba je opakovat. Co je na tomto kurzu také pozitivní, je, že je neustále vylepšován a doplňován.

Kurz Rocket Languages je placený (vyzkoušet si však vše můžete v trial verzi zdarma). Na výběr jsou 3 balíčky podle toho, jak daleko chcete pokročit. Přístup k nim získáte doživotně a učit se můžete na mnoha zařízeních. Cena však patří k těm vyšším.

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Babbel - kurzy němčiny recenze

Praktické lekce pro každodenní situace

Proč jsem vybrala Babbel?

Platforma Babbel využívá k výuce vlastní metodu, na které pracovalo více než 150 odborníků. S její pomocí chce všechny studenty naučit nejen slova, ale jazyk. Jinými slovy, jedná se o velmi prakticky zaměřený kurz, kdy se učíte pomocí všedních konverzací a podobně.

Není potřeba se učit několik hodin denně, stačí vám pár minut. Aplikace zvládá rozpoznávání hlasu, trénujete tu psaní, čtení i poslech a nechybí tipy pro nauku gramatiky. A na výběr je tu celá řada aktivit – můžete hrát hry, poslouchat podcasty a samozřejmě především využívat interaktivní lekce.

Kurzy Babbel jsou placené a na výběr je tu předplatné na 3, 6 a 12 měsíců, kdy nejdelší varianta je nejvýhodnější. Jedná se o cenově příznivější kurzy, na druhou stranu by někomu mohla chybět varianta s celoživotním přístupem, kterou nabízejí jiné společnosti.

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Prectime.cz - Kurzy němčiny recenze

Naučte se německy za 15 minut denně

Proč jsem vybrala Prectime.cz?

Máte pocit, že abyste se naučili cizí jazyk, je zapotřebí věnovat několik hodin denně biflování? Server Prectime.cz si to nemyslí a přesvědčí vás, že stačí třeba jen 10 nebo 15 minut, a navíc to jde i velmi zábavně. Animované lekce, cvičení formou her, spousta různých přízvuků či kreslená gramatika, to vás zde při výuce čeká. Navíc už od prvního dne trénujete s rodilými mluvčími mluvení formou rozhovorů, takže je myšleno i na praktické využití.

Pokud je vám tento způsob výuky, který se snaží odlišit se od klasických hodin, které známe ze školy, sympatický, bude třeba si připravit nějakou tu korunu. Zakoupit si můžete neomezený přístup navždy, nebo přístup roční a dobrou zprávou je, že s těmito balíčky můžete studovat i ostatní nabízené jazyky.

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat online kurz němčiny

Nabídka online kurzů němčiny je bohatá a různorodá. Co je dobré před výběrem promyslet a na co se zaměřit?

1) Zvažte svou úroveň

To, jaké dosavadní zkušenosti s němčinou máte, hraje významnou roli. Jiný kurz je vhodný pro naprosté začátečníky, jiný si vyberou pokročilí studenti. Pokud je pro vás těžké určit svou úroveň, zkuste některý z rozřazovacích testů. Často bývají dostupné zdarma.


2) Cena hraje roli

Existují kurzy zdarma i placené. Pokud to s výukou myslíte vážně a chcete se německy naučit například kvůli práci a podobně, doporučuji investovat do placených kurzů, které bývají mnohem propracovanější a i vynaložené peníze vás mohou motivovat k lepším výkonům. Jestliže se ale učíte spíše pro zábavu, i mezi kurzy zdarma existují zajímavé možnosti.


3) Vyberte si výuku, která vás bude bavit

Každému z nás vyhovuje trochu jiný způsob výuky, což zohledňují i různé online kurzy. Některé jsou vedené jako “škola hrou”, v některých už od první chvíle probíhá výuka kompletně v němčině a podobně. Ideální je si projít různé možnosti a posoudit, jaký typ kurzu nejvíce odpovídá vašim představám.


4) Promyslete účel

Je rozdíl, zda se chcete v němčině domluvit na dovolené, nebo jestli potřebujete vést v tomto jazyce obchodní jednání. Ujasněte si tedy i primární účel, proč se do výuky pouštíte. V nabídce jsou totiž třeba i kurzy zaměřené přímo na různé profese a obory.


5) Myslete na technickou stránku

Chcete se učit na mobilu, z počítače, nebo z tabletu? A jste vždy online, nebo by se vám hodila možnost mít některé materiály přístupné i offline? I v tomto se jednotlivé kurzy liší a je dobré si předem ověřit, zda ten váš umí po technické stránce vše, co potřebujete.


6) Vyzkoušejte verzi zdarma

Většina online kurzů nabízí bezplatnou zkušební verzi. Velmi doporučuji si ji před nákupem vyzkoušet. Nejlépe tak zjistíte, zda vám způsob výuky a celkové pojetí bude sedět.

Shrnutí: Podle čeho se orientovat při výběru online kurzu němčiny? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Nabízí kurz část zdarma k vyzkoušení?ano
✅ Využívá takové metody výuky, které vás baví a motivují?ano
✅ Procvičíte v kurzu gramatiku, slovíčka, mluvení, psaní i poslech?ano
✅ Má kurz dobré recenze?ano

ŠEST tipů, jak se naučit německy

Jak dosáhnout co nejlepších výsledků a zároveň u učení vydržet a ještě se jím bavit? Jde to, zde je pár tipů, jak na to.

1) Najděte motivaci

Ze začátku jste nadšení, ale poté chuť k učení opadá a z výuky se stane nudná rutina. Jak tomu zabránit? Stanovte si cíl a myslete na něj, třeba si jej vylepte na ledničku. Mějte na paměti i to, proč jste s učením začali a proč se chcete v jazyce zdokonalovat. S motivací také pomáhají některé propracované kurzy.


2) Alespoň chvilka každý den

Nepotřebujete se učení věnovat dlouhé hodiny denně, ale vždy si vyhraďte alespoň pár minut. Třeba po cestě autobusem do práce, při čekání ve frontě a podobně. Uděláte si tak z učení zvyk.


3) Chybovat je normální

Začátky mohou být těžké a chyby dělá každý. Nevzdávejte se, když vám některé části nejdou. Zkuste je odložit na později a věnovat se třeba opakování nebo jiné lekci a k problémové látce se vraťte později.


4) Veďte si sešit

Technologie jsou úžasná věc, ale při učení pomáhá i starý dobrý sešit, kam si budete zapisovat nová slovíčka nebo složitější gramatiku. Lépe si tak tuto látku zapamatujete.


5) Nespoléhejte se jen na kurz

Zkuste si kurz zpestřit třeba tím, že budete poslouchat německé písničky nebo si pustíte film v němčině s titulky.


6) Nečekejte zázraky

Možná budete mít pocit, že vám jde učení pomalu a že k němu “nemáte vlohy”. Nevytvářejte na sebe zbytečný tlak, dejte si na čas a trénujte. Uvidíte, že úspěch se dostaví.

Často kladené otázky

Každá z variant má své výhody a nevýhody. Prezenční kurz přináší největší plus v podobě přítomnosti lektora, který vás může ihned opravit a vysvětlit věci, které nepochopíte. Online kurzy už však také disponují pokročilými metodami výuky a navíc se můžete učit kdykoliv a kdekoliv chcete.

Spousta lidí má mylnou představu, že výuka zabere mnoho času. Dobrou zprávou však je, že většina kurzů je koncipována tak, aby učení zabralo třeba jen 15 minut denně. Záleží tedy na vás, jak moc se chcete učení věnovat a jak rychle se potřebujete jazyk naučit.

V naprosté většině případů vám stačí pouze zařízení s připojením k internetu. Může to být počítač, telefon či tablet. U některých kurzů se setkáte i s možností (částečného) fungování offline.

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář