Nejlepší kurzy angličtiny v Ostravě 2024 - recenze, zkušenosti


Zajímavá alternativa

Vysoce kvalitní a zábavné kurzy se zaměřením i na různé profese


Oblíbená volba

Škola s vysokým hodnocením, spoustou kurzů a knihovnou


Oblíbená volba

Škola s nabídkou i méně běžných kurzů


Oblíbená volba

Originální metoda & ukázková lekce zdarma

Nejlepsi Kurzy Anglictiny V Ostrave

Možná patříte k úplným začátečníkům, možná k těm věčným, kteří se do tajů anglického jazyka pokoušeli proniknout už mnohokrát, možná vás k touze vylepšit své jazykové dovednosti přimělo zaměstnání. Ať už je vaším hnacím motorem cokoliv, kurzy angličtiny jsou místem, kde svůj cíl můžete splnit. Jak ale vybrat takový, který nezklame vaše očekávání? S tím vám poradíme v tomto článku. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Pestrá škála jazykových škol znamená nejen bohaté možnosti výběru, ale také širokou nabídku typů kurzů. V první řadě se můžete samozřejmě rozhodovat mezi kurzy prezenčními a online, kdy každá z variant skýtá určité výhody a nevýhody.

Online kurz si mnohem snadněji přizpůsobíte svým možnostem, jednoduše se učení věnujete kdy a kde chcete. Spousta z nich je dnes navíc koncipována tak, abyste i zde procvičovali všechny oblasti, tedy psaní, čtení, mluvení i poslech. Prezenční kurzy pak mají výhodu ve fyzické přítomnosti lektora, který je schopen ihned zodpovědět veškeré dotazy a nejasnosti. Zároveň si tak o něco lépe natrénujete například mluvení před cizími lidmi, z něhož má řada studentů obavy. Některé školy pak nabízejí i kurzy s lektorem například přes Skype, které jsou jakousi kombinací klasických prezenčních a online kurzů.

Dále můžete volit mezi tím, zda se rozhodnete pro kurz skupinový či individuální, vybírat si můžete z kurzů zaměřených na určité aspekty výuky, jako je třeba konverzace, či se specializovat na určité profese. Samozřejmostí je i výběr podle úrovně a také délky a intenzity kurzu.

Vysoce kvalitní a zábavné kurzy se zaměřením i na různé profese

Pokud vám prezenční výuka z nějakého důvodu nevyhovuje, řešením mohou být online kurzy. Do detailu propracované a promyšlené kurzy angličtiny na skutečně vysoké úrovni nabízí Onlinejazyky.cz. Jedná o kurzy placené (s cenou okolo 2 490 Kč za kurz), je však možné si systém výuky předem vyzkoušet na lekcích zdarma.

Kurzy jsou určené pro studenty různých úrovní, pro jednotlivce, školy a také firmy. Pokud si chcete znalosti angličtiny vylepšit kvůli svému zaměstnání, přijdete si tu na své. K dostání jsou tu totiž lekce zaměřené na nejrůznější profese a oblasti a to také na různých levelech. Naučit se tak můžete angličtinu pro právníky, zdravotníky, designéry či strojaře.

Pro výuku je používáno neuvěřitelné množství různých interaktivních metod, takže rozhodně nehrozí, že by vás začalo učení nudit. Trénovat budete výslovnost, procvičovat slovíčka, čeká vás zde velké množství her jako křížovky či doplňovačky, nechybí poslech a diktáty, nahrávání vlastní řeči, motivující videa a spousta tipů ke studiu. A po úspěšném (i neúspěšném) splnění úkolu jste odměněni vtipným videem, třeba s Pavlem Liškou.
Pokud se pro tento kurz rozhodnete, stačí si vybrat požadovanou lekci (pomoci může i vstupní jazykový test zdarma), zaplatit a následně můžete vylepšovat své znalosti buď v počítačovém prohlížeči, nebo i na mobilu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Škola s vysokým hodnocením, spoustou kurzů a knihovnou

Jazyková škola Cloverleaf funguje už od roku 1993 a patří k těm vůbec největším v regionu. Vyniká opravdu širokým množstvím nabízených kurzů, prostřednictvím kterých učí angličtinu děti, dospělé a také pedagogy.

Ať už jsou vaše představy o intenzitě výuky jakékoliv, nejspíš zde natrefíte na kurz, který vaše očekávání naplní. Najdete zde obecné kurzy pro veřejnost probíhající jednou či dvakrát týdně, účastnit se můžete denního i pomaturitního studia, připraví vás tu na jazykové zkoušky i státní maturitu a zprostředkují vám také jazykový kurz v zahraničí. Kurzy se dělí dle úrovně pokročilosti, ale přihlásit se můžete třeba i do kurzu obchodní angličtiny.

Cloverleaf se pyšní moderně vybavenými učebnami (což oceňují i někteří lidé v recenzích) a jako student můžete využívat zdarma i místní knihovnu. Ve velmi kladných hodnoceních účastníků kurzů často zaznívají slova jako profesionalita a individuální přístup, takže pokud jsou pro vás tyto parametry důležité, určitě Cloverleaf zvažte. Menší negativum vidíme jen ve skupinkách až o 12 studentech, což je poměrně vysoké číslo.

VÝHODY

NEVÝHODY

Škola s nabídkou i méně běžných kurzů

Původně učila Jazyková škola Hello angličtinu pouze děti, od svých počátků však nabídku opravdu výrazně rozšířila a dnes vzdělává širokou veřejnost prostřednictvím i méně běžných kurzů. Vybírat můžete samozřejmě podle své pokročilosti, nechybí možnost pomaturitního studia a složit tu lze i zkoušku Cambridge English, ale v nabídce najdeme také přípravné kurzy, konverzační kurz (a to i v pokročilé úrovni) a také kurz pro seniory (určený pro studenty ve věku 55+), který se oproti běžným kurzům liší tempem i použitými materiály.

Ke každému kurzu jsou na webu dostupné podrobné informace o tom, co se v kterém z nich naučíte. Díky tomu lépe poznáte, jaká varianta pro vás bude ta pravá, s výběrem vám ale poradí také osobně.

Zajímavostí této školy je kreditní systém, kdy sbíráte body za věrnost, respektive zakoupené semestry, které lze využít jako slevu při koupi dalších kurzů.

Škola se může chlubit i opravdu skvělým hodnocením studentů, kteří nejvíce oceňují profesionální přístup a často zmiňují, že se díky těmto kurzům jejich úroveň angličtiny výrazně zvedla.

Negativ tu mnoho nenajdeme, bylo by však zajímavé dozvědět se trochu více o lektorech.

VÝHODY

NEVÝHODY

Originální metoda & ukázková lekce zdarma

Dalším z dlouholetých hráčů na poli kurzů angličtiny je Jazyková škola Lite, která působí už od roku 1997. Od té doby se nejen rozrostla, ale získala také řadu ocenění. Soustředí se výhradně na anglický jazyk, který vyučuje dokonce originální metodou. Ta spočívá v tom, že se jazyk učíte podobně jako jazyk mateřský – přirozeně, bez učebnic a s největším důrazem na komunikaci. Na hodinách budete mluvit 80 % času. Nepřijdete ani o gramatiku, její výuka je však pojata jinak. Pokud vás zajímá, jak celý proces učení vypadá v praxi, můžete to zjistit velmi snadno. Stačí se přihlásit na ukázkovou hodinu zdarma.

I zde najdete hned několik typů kurzů. Vzdělávat se můžete ve skupinách, individuálně, nebo intenzivněji v letních kurzech a nechybí ani letní tábory pro děti.

Přesvědčit vás může i velké množství recenzí spokojených účastníků, kteří si chválí způsob výuky a rychlost, jakou zvládli začít v cizím jazyce komunikovat.

VÝHODY

NEVÝHODY

Škola se speciální a rychlou metodou výuky

Pokud jste otevřeni i méně běžným formám výuky, mohla by vás svou nabídkou potěšit jazyková škola TOPlingva, která využívá certifikovanou Callanovu metodu. Znát ji můžete i jako metodu “4x rychleji”, kdy podle empirických výzkumů dosáhnete prvního certifikátu už ve čtvrtinovém čase oproti běžné výuce. O tom, v čem přesně metoda spočívá, se bohužel na webu nedočteme, ale vše můžete zjistit v ukázkové hodině, kterou lze navštívit zdarma. A pokud by vám tento způsob nevyhovoval, nabízí zde i výuku klasickou. Vše je tak zcela na vás.

Navštěvovat tu můžete kurzy skupinové i individuální, nechybí intenzivní letní kurzy, příprava k maturitě i na zkoušky, speciální kurz tu mají i senioři a zvolit můžete třeba i vzdělávání přes Skype nebo angličtinu po telefonu, kdy si s lektorem voláte. Právě velké možnosti při výběru lekcí oceňují i mnozí studenti, stejně jako bezproblémovou komunikaci, příjemné lektory i přátelskou atmosféru.

VÝHODY

NEVÝHODY

Mluvení v hlavní roli i kurzy pro různé profese

Další školou, která pro výuku používá speciální metodu, je 1st English. Anglicky se tu budete učit pomocí 1st English Method, jejímž hlavním cílem je studenty rozmluvit a zbavit ostychu. Hovořit tak budete 90 % hodiny a mluvit budete schopni už do půl roku. Sympatické je, že škola netvrdí, že je tato metoda vhodná pro každého, a tak můžete navštívit ukázkovou hodinu zdarma.

Specialitou této školy je také velmi úzké zaměření kurzů, a to především na nejrůznější profese. Ať už pracujete v personalistice, logistice, IT, farmacii, energetice, automobilovém průmyslu či jako letový personál, je tu kurz ušitý přímo na míru. A svůj kurz mají i fotbalisté či trenéři, kteří se potřebují naučit anglicky velmi rychle. Najdete tu ale samozřejmě i běžné kurzy pro různé úrovně i v různé intenzitě.

Studenti v recenzích si přístup i způsob výuky velmi chválí a podle mnohých tato metoda skutečně funguje a vyhovuje jim více, než běžné učení.

VÝHODY

NEVÝHODY

7 tipů, jak vybrat kurz angličtiny

Jak vidíte, možností je v oblasti kurzů angličtiny mnoho. Jak vybrat takový, který vás bude bavit a zároveň bude efektivní? Zamyslete se nad následujícími body.

1) Účel

Výběr vám velmi usnadní, pokud si odpovíte na otázku, proč se vlastně chcete anglicky naučit. Jde vám o obecnou znalost, kdy chcete angličtinu využívat při nejrůznějších situacích, nebo se potřebujete přiučit pojmům ze své profese? A nebo se jen toužíte cítit jistěji při komunikaci na dovolené? Pro všechny tyto případy najdete vhodný kurz.


2) Dosavadní znalosti

Vzít v úvahu musíte samozřejmě také své dosavadní znalosti angličtiny. Vybírat můžete z mnoha variant, od kurzů pro začátečníky až po vysoce pokročilé studenty. U mnoha kurzů najdete přímo rozpis toho, jaká látka se v kterých z nich probírá, určitě se vyplatí se na obsah podívat.


3) Intenzita

Někomu z nejrůznějších důvodů vyhovuje výuka jednou či dvakrát týdně v kratších lekcích, další by ocenil spíše intenzivnější lekce, které trvají déle, třeba i několik hodin. Zvažte, jaký typ studenta jste vy.


4) Individuálně, nebo ve skupině?

Obě varianty mají své plusy a mínusy. Při individuální výuce se lektor věnuje pouze vám, zaměřit se můžete na oblasti, které vám činí potíže a podobně. Ve skupinách však můžete trénovat například konverzaci i s dalšími lidmi, trochu lépe se zbavíte ostychu při mluvení a navíc samozřejmě ušetříte.


5) Cena

Roli bude hrát u většiny studentů i cena. Ta se u několikatýdenních kurzů pohybuje většinou v řádu tisíců. Některé jazykové školy však nabízejí slevy například pro nové studenty či za odběr novinek.


6) Délka

Pokud sledujete ceny jednotlivých kurzů, nezapomeňte vzít v potaz i jejich délku, a to jak celého kurzu, tak i jednotlivých lekcí. Podívejte se i na to, zda má kurz pokračování.


7) Recenze

Výhodou digitální doby jsou recenze dostupné na internetu téměř na všechno, anglické kurzy nevyjímaje. Podívejte se, co se na dané škole ostatním studentům líbilo či nelíbilo. V některých případech můžete navštívit i ukázkovou lekci zdarma a udělat si obrázek sami.

Často kladené otázky

Někdy vám s určením vaší úrovně pokročilosti pomohou přímo v dané škole, jindy se budete spoléhat na rozřazovací testy dostupné na webu. Ty si můžete vyzkoušet i jen tak ze zvědavosti a k ničemu vás nezavazují.

Na druhou stranu menší a lokální realitky využívají perfektní znalosti daného prostředí, což může hrát také podstatnou roli.

Obecně můžeme říct, že se cena anglických kurzů pohybuje v řádech nižších tisíců. Vždy ale záleží na dané jazykové škole, délce kurzu i jednotlivých lekcích, intenzitě a samozřejmě je i velký rozdíl v tom, zda se chcete vzdělávat individuálně, nebo ve skupinách. Pokud chcete ušetřit, můžete se poohlédnout i po online kurzech (některé jsou dokonce k dispozici i zdarma), avšak tento způsob nemusí vyhovovat každému.

Doporučujeme si předem ujasnit, co od kurzu očekáváte, a dobře si projít informace o něm. Pomoci mohou také recenze ostatních účastníků. V některých případech je možné navštívit ukázkovou lekci zdarma, některé školy pak nabízejí i garanci spokojenosti a vrácení peněz v případě, že kurz nesplní vaše očekávání.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)