Nejlepší online kurzy komunikace a asertivity 2024 (sebevědomí)


Kurz komunikace

Od správného postavení a dýchání k efektivnější komunikaci


Kurz prodejní komunikace

Vylepšete své obchodní dovednosti pomocí správné komunikace


Kurz strachu z mluvení

Nenechte se ovládat žádným z druhů strachu


Kurz získání sebevědomí

Kurz plný testů, praktických ukázek a tipů
Kurzy Komunikace

Strach z mluvení před lidmi, potíže s prosazováním vlastních nápadů a názorů, váznoucí partnerská komunikace – to vše jsou problémy, s nimiž se během života setká většina z nás. Jak jim předejít, se můžete naučit v kurzech zaměřených na komunikaci a asertivitu. Přinášíme jejich přehled včetně recenzí a také pár užitečných tipů navíc.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Kurzy komunikace většinou zahrnují část věnující se teorii, v níž lektor vysvětluje základní pojmy. Obvykle v nich dále nechybí ani příklady špatné a správné komunikace, testy, díky nimž se dozvíte něco o sobě, a dostanete pár úkolů či tipů, jak své komunikační dovednosti vylepšit.

Od správného postavení a dýchání k efektivnější komunikaci

Od naprostých základů přistupuje k umění komunikace tento kurz vedený Lukášem Adamem. Lukáš je herec, zpěvák a moderátor a už z jeho projevu je patrné, že komunikační dovednosti ovládá perfektně.

V 10 lekcích se postupně zaměřuje na jednotlivé aspekty, které náš dojem při mluvení a celkové vystupování ovlivňují. Jedná se o správné dýchání, držení těla, naučíte se pracovat s hlasem a vyzkoušíte si různá cvičení. Podíváte se i na správnou artikulaci či řečové zlozvyky, dozvíte se, jak působí různá gesta a jak pracovat s komunikačními zónami, a všechny tyto poznatky se na konci zkusíte proměnit v přirozenější a charizmatičtější projev.

Ačkoliv je kurz informacemi nabitý, trvá necelé dvě hodiny, takže se určitě nebudete cítit přehlceni. Lekce si navíc můžete proložit praktickými cvičeními a spolu s nimi získáte i přístup do uzavřené diskuzní skupiny s lektorem. Cena je 1 790 Kč.

Kurz je určen pro každého, koho při mluvení před lidmi sužuje strach, a chce svou komunikaci zefektivnit. Jak zmiňují i některá hodnocení účastníků, získané tipy využijete i v běžné komunikaci a forma výuky je v tomto případě zábavná a přínosná.

Vylepšete své obchodní dovednosti pomocí správné komunikace

Pokud pracujete v oblasti obchodu, nejspíš víte, že skvělým obchodníkem se člověk většinou nerodí a i tento obor si žádá vzdělávání a vylepšování dovedností. Jak tedy prodávat více a lépe? S tím pomůže tento kurz vedený podnikateli Pavlem Farou a Peterem Urbancem, který se stal vůbec nejúspěšnějším kurzem pro obchodníky a podnikatele u nás i na Slovensku.

A co se v něm naučíte? V celých 25 lekcích, z nichž každá trvá zhruba hodinu (někdy i více), si proberete časté chyby obchodníků, otázky týkající se správných nabídek a pokládaných dotazů, tipy na získávání důvěry, techniky pro uzavírání obchodu a dokonce zjistíte i to, jak zařídit, aby vám zákazníci volali sami. Právě obsažnost kurzu je promítnuta v ceně, která je v plné výši 7 900 Kč.

Stejně jako řadu nadšených účastníků vás kurz může nadchnout zábavným a inspirativním zpracováním, nadčasovostí, kdy lze řadu technik implementovat v každé době, a namotivuje vás k lepším výkonům. Oceňována je i vysoká profesní úroveň lektorů.

Nenechte se ovládat žádným z druhů strachu

Školitel a motivátor Ivo Toman, mimo jiné také autor několika knih, je nucen kvůli vrozenému handicapu v podobě Touretteova syndromu hledat co nejefektivnější cesty k úspěchům a i díky tomu se těší skutečnému uznání a patří k těm nejlepším v oboru.

V tomto kurzu se věnuje strachu, jeho podobám a tipům, jak se jej zbavit. V šestnácti kapitolách za 1 790 Kč mluví o strachu z osamění, nedostatku lásky, neúspěchu, strachu z rozhodování i společenských obavách, což jsou pro spoustu z nás dobře známé věci. Zároveň představuje účinné postupy, jak se strachu, ale třeba i fobií a trémy zbavit, vysvětluje, kdy je strach užitečný a na závěr si proti strachu vyrobíte vlastní vakcínu.

Podle hodnotících účastníků lektor jasně, stručně a výstižně shrnuje hlavní myšlenky a jeho kurz dokáže skutečně pomoci. Nabízí také podněty k zamyšlení a užitečný je takřka pro každého.

Kurz plný testů, praktických ukázek a tipů

Co všechno hraje v otázce sebevědomí roli, zda trpíte jeho nedostatkem, v čem nízké sebevědomí škodí, jak jej získat a navíc si jej udržet, to jsou hlavní témata tohoto kurzu populárního motivátora Iva Tomana. Věnuje se otázce sebevědomí v různých aspektech života, jeho zdrojům a také tomu, jak s ním spojené problémy efektivně řešit.

Cena kurzu je 1 790 Kč a zahrnuje 20 kratších lekcí, v nichž vás čeká nejen teoretický výklad, ale i řada testů sebehodnocení a praktické ukázky a cvičení. Ihned tak můžete poznatky implementovat do svého života a na svou situaci. Lidé na kurzu oceňují přímočarost, srozumitelné vysvětlení a také konkrétní tipy a postupy ke spokojenějšímu životu. Kurz je vhodný pro každého, kdo pociťuje v otázce sebevědomí nedostatky, ale zajímavé poznatky přináší například i v oblasti rodičovství.

Komunikace jako klíč k lepšímu životu 

Sebevědomá komunikace je jedním z prvků, které nejvíce přispívají k našemu štěstí. Tak zní hlavní myšlenka tohoto kurzu, v němž lektorka osobního rozvoje Eva Marková vysvětluje, jak této schopnosti dosáhnout, na co myslet a jak naopak sebevědomá komunikace nevypadá.

Kurz s cenou 599 Kč se skládá z 11 krátkých lekcí, které dohromady trvají necelou třičtvrtě hodinu. Během ní toho však lektorka stihne představit spoustu – vysvětlí základní pojmy i principy přijímání informací, naučí pracovat s cíli v komunikaci, poradí, jak řešit krizové situace a jaké jsou vhodné postoje, a na závěr si získané poznatky ověříte v testu.
Účastníci kurzu vyzdvihují zábavné pojetí a příjemný přístup lektorky a vítají neomezený přístup, který umožňuje si pravidla kdykoliv zopakovat. Někteří však měli problémy se závěrečným testem a ocenili by nápady na trénink komunikačních dovedností.

Jeden z nejobsáhlejších a nejdetailnějších kurzů komunikace

Jestliže hledáte kurz komunikace, který jde skutečně do hloubky a zaměřuje se na nejrůznější situace a odvětví, v nichž je tato dovednost potřebná, nejspíš nenajdete obsáhlejší kurz, než je tento. Věnuje se širokému spektru témat od telefonování přes proslov na svatbě po prezentace před publikem.

Obsahuje 45 sekcí s dokonce 600 lekcemi s celkovou délkou téměř 31 hodin. Může se to zdát až příliš, ale mezi lekcemi samozřejmě můžete přeskakovat a vybírat si oblasti podle svého zájmu. Najdeme tu dokonce lekci pro ty, kteří spěchají a mají jen jednu hodinu času, kde je shrnuto pár hlavních bodů.

Lidé, kteří si tento anglicky mluvený kurz s cenou 129,99 € zakoupili, vyzdvihují osobnost lektora TJ Walkera, který umí své mnohaleté zkušenosti srozumitelně a názorně předat a také naučit. Podle pár komentujících je sice kurz dlouhý a informace se opakují, i v tom ale někteří spatřují výhodu.

Pochopte a vylepšujte schopnost naslouchání

Ke komunikaci patří i naslouchání a tento anglický kurz se zaměřuje na to, jak se této dovednosti naučit a stát se člověkem, s nímž lidé mluví rádi, ať už jde o pracovní nebo osobní vztahy. Schopnost naslouchat totiž nemáme od narození, často nám chybí a mezilidskou komunikaci tím ztěžuje. Tento kurz tak svou náplní může pomoci nejen obchodníkům, manažerům či marketérům, ale také učitelům, rodičům i partnerům.

Ve 14 krátkých lekcích za 34,99 € se dozvíte o naslouchání spoustu užitečných věcí – jak vlastně nasloucháme, jak je to s naším vnitřním hlasem, jaké máme při naslouchání filtry, nechybí kapitola o tichu a ani ta věnovaná pokročilému naslouchání. Účastníci byli nadšeni z příkladů, které lektorka uváděla a které velmi pomohly k pochopení problematiky. Oceňují i užitečné tipy a možnost je ihned aplikovat v praxi.

Jak si mluvení před lidmi užívat?

Mluvení před publikem je pro řadu z nás noční můrou, ale v popisu tohoto kurzu se dočtete, je po jeho dokončení budete veřejné proslovy milovat. V 16 hodinách se kurz zaměřuje na všechny podstatné aspekty prezentačních dovedností. Naučíte se, jak poznat své publikum, nastavit si hlavní cíle, jak zvolit vhodný obsah a sestavit prezentaci, nechybí část věnovaná řeči těla, tipům, co si obléct na sebe, i jak se vypořádat s dotazy publika.

Tento anglicky mluvený kurz s cenou 129,99 € je vhodný nejen pro ty, kteří se s promluvami před lidmi vypořádávají v rámci své práce velmi často, ale pro každého, kdo se při mluvení před publikem necítí komfortně a chtěl by to změnit. Podle účastníků kurz rozhodně stojí za to, je plný užitečných tipů, praktických příkladů i rad, čemu se vyvarovat, oceňují jeho promyšlenou strukturu a to, že jde skutečně do hloubky.

DESET tipů, jak asertivně a sebevědomě komunikovat

Pokud nad kurzem komunikace teprve uvažujete, zkuste pro začátek následující tipy, které pomohou vylepšit váš dojem. 

1) Zklidněte hlas

Chce to trochu tréninku, ale základem je klidný a vyrovnaný hlas. Šeptání ani zadrhávání nepůsobí dobře. 


2) Oční kontakt

O vašem sebevědomí toho spoustu prozradí umění očního kontaktu. Nedívejte se do země ani po stropě, ale zároveň na druhého nezírejte. Jen zajistěte, aby se vaše pohledy potkávaly. 


3) Naslouchání

Schopnost komunikovat je i o naslouchání. Rozšíří vám pohled na svět a díky tomu druhé snáze a lépe pochopíte. 


4) Připravenost

Pokud se chystáte mluvit o něčem důležitém, dopředu se připravte a vše si promyslete. Tápání a nejasné vyjadřování nepůsobí sebevědomě.


5) Ukažte respekt

Nejde jen o respekt k sobě samotnému, ale ukažte i respekt k druhým. Třeba tím, že budete dobře poslouchat, reagovat a brát v potaz jejich názory a nápady. 


6) Předstírejte jistotu

Jestliže se při komunikaci s druhými necítíte sebejistě, zkuste to alespoň předstírat. Lidé vás tak budou také vnímat, což vede k tomu, že jim brzy uvěříte a budete tak vnímat i sami sebe. 


7) Pozitivní myšlení

Negativní myšlenky rozhodně nejsou znakem sebevědomí. Jakmile se začnou ve vaší hlavě objevovat, zažeňte je a soustřeďte se jen na ty dobré. 


8) Řeč těla

Váš výraz či postoj toho mohou často říct více než vaše slova. Soustřeďte se tedy na správnou řeč těla, usmívejte se a snažte se působit příjemně a klidně. 


9) Buďte upřímní

Nebojte se říct, že vám dané téma není příjemné nebo sdělit, jaké ve vás vyvolává pocity. Buďte v komunikaci upřímní a opravdoví, tak, jak to umí například malé děti. 


10) Použijte humor

Někdy je to složité, ale humor pomůže k odlehčení situace a zmírnění napětí a také si díky němu snadno získáte sympatie ostatních.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kurzů sebevědomé komunikace a asertivity.

Asertivní komunikace znamená, že dokážeme prosazovat své názory, nápady a přání, ale zároveň respektujeme potřeby druhých a nijak je svým chováním neohrožujeme. Asertivita je někdy považována za zlatý střed mezi pasivitou a agresivitou.

Dobré komunikační schopnosti vám pomohou dosáhnout větší spokojenosti nejen v partnerských vztazích, ale i v pracovním životě. Lidé, kteří zvládají dobře komunikovat, působí na druhé lépe, dokáží se více prosadit a dosahují větších úspěchů.

Existují různě zaměřené kurzy komunikace. Některé se věnují určitým oblastem (například mluvení před velkými skupinami lidí, strachům a trémě a podobně), jiné jsou zaměřené obecněji. Naučíte se, jak působit jistě, sebevědomě, zbavíte se komunikačních zlozvyků a zlepšíte své celkové vystupování.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)